+

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Змінити інтер’єр приміщення, додати в нього елегантність і неповторність можна завдяки багаторівневому натяжної стелі з гіпсокартону. Монтаж конструкції допустимо виконати своїми руками при наявності навичок здійснення такого роду робіт, а широкий асортимент матеріалів і різноманітність конструкторських рішень дозволяють здійснити цю задумку в кімнаті з будь-яким функціональним призначенням.

Специфіка багаторівневих конструкцій

Під час ремонтних робіт для кожної кімнати підбираються варіанти дизайну, що включають майбутній стелю. Ця споруда виконується з різних матеріалів, що дозволяють реалізувати будь-які задуми, найбільш ідеальним з них вважається гіпсокартон. Він надає можливість виконати складну конструкцію, до складу якої входить кілька рівнів.

З ГКЛ допустимо створювати красиві оригінальні системи зі всілякими конфігураціями, які можуть бути у вигляді арки, навісів або певних елементів, облаштованих симетрично. Багато ідей представлені у відповідних каталогах, або можна скласти проект на підставі власної уяви.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Переваги при експлуатації

Стельове споруда з ГКЛ з деякою кількістю ярусів завжди буде безпрограшним варіантом через низку своїх переваг. Основні з них полягають в наступному:

  1. 1. Зручність у процесі монтажу. Простий однорівневий стелю споруджується на подив швидко, для того щоб приступити до робіт по фінішної обробки, знадобиться не більше двох днів.
  2. 2. Зміни в геометрії приміщення. Багаторівневі гіпсокартонні структури відрізняються різноманітністю криволінійних конфігурацій і всілякими видами освітлення, що дозволяє візуально збільшувати корисну площу і змінювати геометрію кімнати.
  3. 3. маскування комунікацій. Конструкції здатні приховати різні недоліки первісної чорнової поверхні, закрити електричні дроти та кабелі, елементи вентиляційного пристрою і труби.
  4. 4. функціональне зонування. Стеля з кількома ярусами візуально вдало розділить на частини величезні приміщення з непередбачуваними міжкімнатними перегородками.
  5. 5. своєрідне освітлення. Устаткування дворівневого або трирівневого стелі з ГКЛ дозволить спорудити ексклюзивну систему освітлення, з вхідними в неї оригінальними світильниками і підсвічуванням з світлодіодів.
  6. 6. Екологічна безпека. Гіпсокартон являє собою дуже чистий матеріал, з точки зору екології він володіє вологопропускаючих властивостями, завдяки їм в приміщенні підтримується оптимальний мікроклімат.
  7. 7. Співвідношення вартості та якості. Доступна ціна багатоярусних стель з гіпсокартону практично не має собі подібних. Одночасно з цим дані споруди відрізняються довговічністю і можуть прослужити більше двадцяти п’яти років.

особливості монтажу

Протягом робіт з гіпсокартоном не виникає ніяких проблем, що надає можливість виконувати споруди різної складності. Рішення таких завдань буде під силу навіть новачкам, але разом з тим установка стелі, що має кілька рівнів, вимагає уважного ознайомлення з деякими її принципами.

Основою подібної споруди є каркас, який монтується з оцинкованих металевих профілів. Специфіка його виготовлення полягає в використанні великої кількості всіляких складових елементів, за умови їх проживання на різних висотах.

Після облаштування арматури вона обшивається частинами гіпсокартону, вирізаними відповідно до необхідними розмірами. Вони можуть бути виконані у вигляді фрагментів геометричних фігур або сегментів для облицювання поверхонь, що мають криві лінії. На завершення виробляються шпаклювальні роботи і остаточна обробка готового стелі.

Попередній ескіз

Малюнок багаторівневої стелі з ГКЛ дозволить здійснити детальний аналіз його відповідності загальному інтер’єру приміщення і розташованої усередині меблів. При створенні такого креслення дуже важливо строго дотримуватися масштаб і грамотно прораховувати розміри, не допускаючи навіть мінімальних відхилень.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Малюнок повинен відображати не тільки всі стіни в кімнаті, але і всі, хто в ній віконні та дверні прорізи. Це знадобиться при самостійній розробці конфігурації стелі. Рекомендується ретельно продумати найдрібніші подробиці, наприклад вид стелі з боку входу в приміщення і необхідність в облаштуванні невидимих ​​карнизів для штор над вікнами.

В ескізі повинні бути відзначені всі предмети меблів з принципами їх розміщення. Але такі риси не повинні привертати увагу, відволікаючи його від безпосередніх ліній стелі. Після того як попередня замальовка всього приміщення буде готова, слід накидати креслення самої багаторівневої конструкції. Це допустимо зробити по пам’яті, на підставі побаченого і вподобаного фото, зображена на ньому конфігурація без праці пристосується під особливості ремонтується приміщення.

При виконанні ескізу необхідно брати до уваги кількість рівнів, яке безпосередньо залежить від висоти основного стелі. Варто зауважити, що чим більше кількість ярусів і, відповідно, дистанція між ними, тим конструкція нижче спускається до підлоги. З цієї причини не рекомендується монтувати таке громіздке спорудження в квартирах, де основні стелі розташовані надто низько.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Схема монтажу стелі з гіпсокартону з підсвічуванням

Першим елементом стельової структури є рівень, що знаходиться в самому низу і четверта частина окружності, розташована в будь-якому з кутів кімнати. Дві інші частки, що мають вигинисті конфігурації, будуть перебувати на однаковому рівні між стелею і однією з частин окружності.

Всі ці складні форми і заокруглення можна накреслити, скориставшись циркулем і передбачаючи його справжні габарити. На даному етапі бажано продумати і придбати світильники, це потрібно зробити перед усіма заходами з облаштування.

монтажні роботи

Перед початком будь-якої діяльності необхідно проведення підготовчих процедур. Для спорудження стелі з певною кількістю рівнів, використовуючи при цьому гіпсокартон, буде потрібно кілька попередніх заходів. Це значно вплине на ефективність і допоможе досягти бажаного результату.

Колишня стельова конструкція повністю звільняється від усіх предметів, наприклад світильників, панелей і карнизів, і якісно очищується від старих оздоблювальних матеріалів. Необхідно усунути всі наявні дефекти, для цієї мети можна скористатися складами, схильними до швидкого затвердіння. Стеля рекомендується обробити спеціальним антисептичним розчином, що запобігає виникненню шкідливих організмів.

виконання розмітки

Після очищення стелі потрібно зробити його розмітку, тобто визначити горизонталь, необхідну для спорудження основи. Якість подальшого облаштування безпосередньо залежить від її грамотного виконання.

На цей випадок слід позначити місце розташування першого ярусу споруди. Зазвичай подібні операції здійснюються по стінах, тут рекомендується брати в розрахунок розташування майбутніх світильників, які обов’язково повинні вміститися посередині рівнів.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Потім потрібно підібрати кут, що знаходиться на найменшій висоті і на потрібній відстані, за допомогою позначки зафіксувати майбутнє розміщення листа матеріалу. Таку процедуру нескладно здійснити, скориставшись спеціальним рівнем або зробивши деякі математичні підрахунки.

Черговим дією стане нанесення розмітки з метою подальшого закріплення профілів і підвісок. Зазвичай під профілі проводяться паралельні лінії, і для фіксації місць закріплення підвісок малюються точки. Розміщення профілів буде відбуватися по всіх швах ГКЛ, це виключить провисання матеріалу в повітрі.

Крок кожного з підвісів прирівнюється до шістдесяти сантиметрів, а крок профілю – до сорока. Для розмітки другого ярусу позначається місце на початковому рівні майбутньої стелі або на стельовому перекритті, в залежності від конструкції.

Криволінійні розмітки, окружності і дуги наносяться за допомогою рейки з отворами або спеціального шнура.

облаштування каркаса

Для монтажу основи багаторівневого стельового споруди рекомендується підготувати наступні матеріали і пристосування:

  1. 1. Олівець для нанесення розмітки.
  2. 2. Обладнання для нарізки несучих профілів (шліфувальна машина, ножиці по металу).
  3. 3. Будівельний ніж або електролобзик для вирізки візерунків на ГКЛ.
  4. 4. Дриль або перфоратор для виконання отворів для кріплення.
  5. 5. Кромковий рубанок для гіпсокартону, необхідний для видалення фаски перед шпатлюванням.
  6. 6. Валик голчастого типу для формування на аркушах матеріалу кривої поверхні.
  7. 7. Спеціальні окуляри і рукавички в якості засобів захисту в процесі всіх робіт.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Монтаж стельової структури з гіпсокартону з декількома рівнями починається з закріплення його скелета до основної структурі стелі та стін. Для цього по довжині стін за допомогою дюбелів кріпиться UD-профіль (стартовий), який виступає в ролі несучої конструкції. При наступних роботах для підвищення ступеня стійкості системи та її жорсткості додаються CD-профілі, що з’єднуються саморізами.

Для облаштування всіх інших рівнів спочатку встановлюються несучі яруси. Для цього кріпильних матеріалом до обрешітки прилаштовується підвіси, до яких в подальшому буде причеплений другий ярус з гіпсокартонного листа. Щоб надати профілем вигнутий вид, на ньому робиться надріз.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Відстань між закріпленими профілями залежить від площі приміщення, для двадцяти квадратних метрів і більше цілком підійде інтервал в сорок сантиметрів. Профілі CD прикручуються спеціальними скобами до стелі та стін з проміжком в п’ятдесят сантиметрів.

Слідом за тим як всі складові частини будуть закріплені, видаляються непотрібні елементи і на стельову конструкцію переноситься малюнок з попередньо накиданої схеми. При проведенні робіт по влаштуванню каркаса необхідно вкласти в змонтовану конструкцію всю електропроводку для майбутніх світильників.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Обшивка листами гіпсокартону

Після завершення виготовлення основи стельової конструкції до першого рівня кріпиться ГКЛ. На матеріал наноситься розмітка, і за допомогою монтажного ножа проводяться лінії, для того щоб потім можна було без праці заламати лист. На елементах, до яких в подальшому будуть прикріплені світильники, вирізаються отвори круглої форми.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

Листи гіпсокартону потрібно закріплювати з основним профілем за допомогою саморізів по металу, довжина яких повинна складати 2,5 сантиметра. В даному процесі необхідно, щоб кріпильна головка розташовувалася трохи нижче поверхні ГКЛ, але так, щоб не проривався матеріал. Такий спосіб застосовується для прошивання горизонтальних площин і виключає зайві трудовитрати під час фінішної обробки.

Обшивка дуг і вертикальних площин являє собою більш складний процес. Якщо дані роботи виконуються з поверхнями криволінійного типу, то для цього рекомендовано використовувати гіпсокартон невеликими частинами, з подальшим закриванням швів. Для надання деталям з ГКЛ зігнутості покладається скористатися голчастим шпателем, за допомогою якого спочатку відбувається обробка листа, потім матеріал зволожується і акуратно надламується.

Варто відзначити, що при виконанні змочування ні в якому разі не можна перестаратися з цим, так як через надлишок вологи матеріал зламається.

За етапом обшивки підуть шпатлевочних заходи і обробка швів. Специфіка облаштування стелі з двома і більше рівнями не має на увазі обмежень в їх кількості. Але професіонали не рекомендують монтувати більше трьох ярусів, через це стельова конструкція стане надто низькою.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу

По першому враженню самостійний монтаж багатоярусного натяжної стелі здається непосильним завданням. Але при ретельному вивченні відповідних інструкцій і дотриманні всіх необхідних правил, можна спорудити неповторну в якійсь мірі стельову конструкцію в будь-якому приміщенні, наприклад в кухні або залі.

Багаторівневий стеля з гіпсокартону: особливості конструкції і етапи монтажу