Рейковий стеля – це різновид підвісних стель, що складається з декількох модулів, які з’єднуються між собою впритул або за допомогою вставок. Стелі такого роду сильно нагадують конструкцію з вагонки або пластикових панелей, проте відрізняються способом кріплення і матеріалом, з якого вони виготовляються.
Види і переваги рейкових стель
Рейкові стелі можуть монтуватися з різних матеріалів. На даний момент на ринку поділяють три типи рейок:
- Вироби відкритого типу – при установці між ними утворюються зазори, шириною не більше 15 мм, які закриваються декоративними накладками. Такі конструкції підходять для обробки великих за площею стель. У невеликих ванних кімнатах вони будуть виглядати неорганічно;
- Вироби закритого типу – вони кріпляться один до одного впритул. Тим самим, вони створюють єдине полотно, яке має крихітні зазори між рейками;
- Вироби зі вставками – в процесі монтажу таких стель пази між рейками необхідно заповнювати металевими смужками. В результаті цього виходять практично рівні поверхні, які підійдуть під будь-які дизайнерські рішення.
Розрізняють три види рейкових стель: відкриті, закриті і зі вставками
Залежно від матеріалу, з якого виготовляються стелі, вони можуть бути пластиковими або металевими. У другому випадку вироби виготовляються з алюмінію – він дуже легкий і практично не піддається корозії. Такі стелі ідеально підходять для приміщення з високою вологістю.
Рейкові стелі мають масу переваг. До них відноситься:
- Простота в монтажі своїми руками – навіть не маючи великого досвіду в обробці, встановити рейкова стеля у ванній кімнаті зможе практично кожен. Матеріали для їх монтажу відрізняються легкістю, що дозволяє встановити їх самостійно;
- Наявність вентиляції – завдяки зазорам між панелями, кімната отримує додаткову вентиляцію. Це дозволяє захистити стелю і стіни у ванній від утворення грибка і цвілі;
- Є можливість установки різних систем освітлення;
- Довговічність – на деякі моделі виробники дають 25-річну гарантію;
- Рейкові стелі вогнетривкі, а також мають високу звуко- і теплоізоляцією;
- Легкість в прокладанні проводки. Крім того, при несправності проводів, частина стелі можна розібрати і відремонтувати пошкоджену ділянку;
- Рейковий стеля з поверхнею, що відбиває у ванній кімнаті дозволить візуально збільшити приміщення;
- Порівняно низькі ціни – рейкові стелі обійдуться дешевше більшості видом обробки.
В процесі монтажу слід враховувати напрямок елементів стелі. Їх можна розташувати як по вертикалі, так і по горизонталі. При цьому важливим фактором буде максимальна довжина стелі і довжина кожної рейки.
До плюсів рейкових стель відноситься великий асортимент відтінків. За бажанням мешканців стелю можна покрити водостійкою фарбою в той колір, який доведеться їм до душі.
Рейкові стелі надають приміщенню вкрай привабливий вигляд, за рахунок цього часто вибираються в якості рішення для обробки стелі у ванній кімнаті
Більшість замовників зупиняються на мідних, хромованих і золотистих відтінках, яку надають "родзинку" інтер’єру і візуально розширюють простір в кімнаті.
Самостійний монтаж стелі – впорається кожен
Перед тим, як самостійно облаштувати підвісна стеля, потрібно придбати необхідні матеріали. Щоб визначити кількість і розміри рейок, потрібно заміряти ширину і довжину стелі у ванній, після чого розділити отриманий результат на ширину однієї рейки. Якщо вироби будуть встановлюватися вертикально, то ділити потрібно на довжину вироби. Для роботи також будуть потрібні направляючі профілі. Кожен профіль буде грати роль плінтуса. Для кріплення виробів вам будуть потрібні кріпильні траверси і кріплення.
З інструментів для роботи знадобляться:
- Перфоратор або дриль;
- Будівельний рівень;
- рулетка;
- шуруповерт;
- комплект викруток.
Після підготовки устаткування буде потрібно ознайомитися з планом розташування планок. Зі схемою монтажних робіт ви можете ознайомитися нижче по тексту.
Монтажні роботи слід виконувати в кілька етапів:
- 1. Для початку ретельно підготуйте стеля – для цього відзначте місця для монтажу світильників і обріжте планки до потрібних вам розмірів. Перед монтажем виробів обов’язково підготуйте отвори для освітлювальних приладів;
- 2. За допомогою рівня зробіть на стелі розмітку. Після цього встановіть напрямні і надійно закріпіть їх по всьому периметру кімнати;
- 3. Зафіксуйте підвіси на відстані 1 м один від одного;
- 4. Надійно закріпіть траверси, які будуть утримувати планки. Простежте, щоб вироби розташовувалися на одній лінії;
- 5. Зніміть захисну плівку з планок і закріпіть їх до траверс і спрямовуючим.
По закінченню роботи залишиться замаскувати стики. Для цього використовуються декоративні накладки, які кріпляться в пази на тонку смужку рідких цвяхів. Після монтажу накладок важливо прибрати залишки клею до освіти патьоків і його висихання.
Відразу ж після висихання клею можна приступати до монтажу світильників. Як правило, для такої обробки стелі найкраще підійдуть точкові світильники – вони не займають додатковий простір, що дуже важливо в кімнатах з невеликою площею. Разом з тим, мешканці можуть встановити звичайну люстру, проте в такому випадку потрібно пам’ятати, що рейкові стелі знижують висоту ванної кімнати приблизно на 15-20 см. Якщо стелю і без того низький, то від ідеї з люстрою краще відмовитися.
Виробники рейкових стель – огляд кращих брендів
Від правильного вибору комплектуючих для рейкової стелі залежить дуже багато чого. Саме від якості планок та кріплень залежить термін служби алюмінієвих планок та їх стійкість перед корозією. Пропонуємо вам ознайомитися з найбільш відомими виробниками рейкових стель, чия продукція поєднує в собі високу якість, простоту в догляді і невисоку вартість.
Саме від якості планок та кріплень залежить термін служби алюмінієвих планок та їх стійкість перед корозією
Першою на вітчизняному ринку рейкової стельової обробки з’явилася продукція голландського бренду Hunter Douglas. Планки цієї компанії заслужили популярність завдяки стійкості до утворення іржі, міцності і тривалих термінів експлуатації. При цьому ціни на комплектуючі досить низькі, а асортимент вражає розмаїттям кольорів і відтінків.
Ще одна відома компанія – італійський бренд Prometal. Продукція цього виробника користується попитом в усьому світі завдяки невисокій вартості і тривалих термінів експлуатації. На свої рейкові стелі бренд дає гарантію терміном на 20 років.
Велику популярність на вітчизняному ринку стрімко набирає продукція компанії Armstrong. Вік цього бренду налічує близько 150 років, а армія шанувальників цих рейкових стель рівномірно розподілена практично по всьому світу. До переваг комплектуючих цього бренду слід віднести широкий вибір кольорів і відтінків, стійкість до корозії і прийнятні ціни.
Серед лідерів по виробництву якісних рейкових стель слід виділити вітчизняну компанію Албес. Ціни на комплектуючі від цього бренду на порядок нижчою за імпортні аналоги, а за якістю вони практично нічим не поступаються продукції закордонних планок.
Ще одна вітчизняна компанія – Scandy. Зараз цей бренд тільки набирає популярність, проте висока якість деталей і фурнітури не дає приводу засумніватися в швидкому завоюванні сучасного ринку оздоблювальних матеріалів. Серед інших переваг продукції слід виділити підвищену стійкість до корозії, великий вибір всіляких відтінків і невисоку вартість.