Панелі МДФ для стелі – як встановити своїми руками?

Панелі МДФ для стелі дозволяють створювати в житлових приміщеннях будь-які інтер’єри, починаючи від ексклюзивних і закінчуючи найпростішими, які вимагають мінімальних витрат сил і фінансових коштів. Такі вироби бувають різних видів, форм і забарвлень. Вони застосовуються для облицювальних робіт в міських квартирах, приватних заміських будинках, на дачах. Їх монтаж виконується на попередньо споруджений каркас з металевих профілів або дерев’яних брусків.

Різновиди МДФ-обшивки по типу верхнього шару і розмірами

Під розглянутими панелями розуміють деревоволокнисті вироби, що виготовляються за технологією сухого пресування дрібної стружки натуральної деревини. Процес здійснюється за певних температурних режимах і високому тиску. Функцію сполучних компонентів в готових плитах виконують карбамідні смоли, в які додається меламін.

Описуваний оздоблювальний матеріал ділять на різні види. Він буває:

  • шпонованим.
  • ламінованим.
  • З паперовим покриттям.
  • забарвленим.

Панелі МДФ для стелі першого типу коштують дорого. Вони виробляються з шпону цінних порід дерев, мають шикарний зовнішній вигляд, гідні показники довговічності і вологостійкості.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Ламіновані вироби мають у своєму розпорядженні поверхневим шаром, зробленим з полівінілхлоридної плівки. Вона забезпечує високу стійкість матеріалу до впливу води і сонячних променів. Такі плити рекомендовані для обробки ванної кімнати, кухні.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Панелі з паперовим покриттям найдешевші. Вони характеризуються малим терміном експлуатації, використовуються для обшивки стель в коридорах, передпокоях. Пофарбовані МДФ мають різне забарвлення, монтуються в будь-яких приміщеннях житла з нормальним режимом вологості.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

На геометричні розміри деревоволокнисті вироби підрозділяють на рейкові, листові і плиткові. Перші схожі на пластикову або дерев’яну вагонку. Вони прості в монтажі, тому початківці майстри воліють працювати саме з ними.

Складні багаторівневі стелі створюються за допомогою повноформатних МДФ-листів. Їх стандартні розміри – 104х240 см. Така обробка нерідко має орнаменти і малюнки на лицьовій стороні.

Плиткові вироби у формі квадратів і прямокутників невеликих (30х95 см) габаритів для обшивки стельових поверхонь в будинках і квартирах використовуються рідко. Вони надають кімнатам строгий вид. Подібні варіанти гарні для декору адміністративних, офісних, громадських об’єктів.

Плюси і мінуси деревоволокнистих панелей – чи варто використовувати?

Популярність МДФ-виробів обумовлена ​​їх численними експлуатаційними достоїнствами. Такі панелі дозволяється встановлювати на стелі в дерев’яних будинках, будинках з бетонними та цегляними перекриттями.

Деревоволокнисті плити, листи та рейки легко монтуються своїми руками, не вимагають трудомісткого догляду. До іншим їх плюсів відносять:

  • Екологічність. Вона обумовлена ​​технологією виготовлення матеріалу.
  • доступну вартість.
  • Високі показники шумо- і теплоізоляції.
  • Стійкість до температурних перепадів.
  • Довговічність. Середня тривалість безаварійної експлуатації покриття становить 10-15 років.
  • Відмінний зовнішній вигляд.
  • Великий вибір кольорів і фактур. За допомогою панелей МДФ можна зробити і чисто білу стелю, і декорувати перекриття під натуральну деревину або камінь.

МДФ-вироби – фінішний облицювальний матеріал. Це означає, що після його установки ніяких додаткових робіт з облагороджування обшили поверхні проводити не потрібно.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Недоліків у деревоволокнистих панелей всього три. По-перше, вони мають малий показник вогнестійкості. Якщо плита піддається впливу вогню або екстремально високої температури, вона запалюється. По-друге, їх максимальна вологостійкість не перевищує 70%. Третій мінус виробів – низька стійкість до механічних ударів і подряпин.

Як спорудити металевий каркас?

Панелі МДФ для стелі монтуються на скелет. У більшості випадків його роблять із сталевих профілів, а в дерев’яних будинках – з брусків, які представляють собою вироби перетином 3,5х3,5 см з добре просушеної деревини. Установка основи під обшивку плитами своїми руками досить проста. Спочатку в кімнаті знаходять найнижчий кут, відступають від нього на 5 см вниз (на 8-10 см, якщо планується монтаж вбудованої підсвічування), ставлять позначку. По ній за допомогою будівельного рівня проводять лінію по всіх стінах приміщення.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

По верхній межі прокреслені орієнтира фіксується направляючий профіль. Для його кріплення використовують дюбелі. Вони забиваються через кожні 0,4 м.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

У стартову рамку вставляють стельові металеві частини конструкції. Їх потрібно кріпити спеціальними маленькими саморізами з плоскою головкою. Металовироби вкручують з кроком 0,4-0,6 м.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Зверху ці профілі фіксуються підвісами. Щоб правильно встановити всі елементи каркаса, слід постійно контролювати кожен етап робіт будівельним рівнем. Тільки в цьому випадку реально отримати бездоганно рівну поверхню для обробки її панелями МДФ.

Решетування з дерева робиться за таким же принципом. Бруски монтуються по периметру. Потім між ними закріплюються проміжні планки, які фіксуються з середньою щільністю (через кожні 0,5 м) саморізами.

Установка панелей – впорається і дитина

Описуваний оздоблювальний матеріал монтується на споруджений каркас без найменших труднощів. МДФ-вироби стикуються за схемою «шип-паз». Покрокова інструкція облаштування покриття виглядає наступним чином.

Панелі обрізаються під необхідні розміри ножівкою по дереву або електролобзиком. Важливо! Від розрахункової довжини виробів віднімають 4-6 мм, які йдуть на формування (з двох сторін) зазору між ними і стіновими поверхнями.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Перша планка встановлюється на направляючий профіль (дерев’яний брусок) шипом до стінки з обов’язковим відступом від останньої на 2-3 мм. МДФ-рейка фіксується:

  • З одного боку – саморізами або цвяхами. Щільність вгвинчування або вбивання метизів – 0,2 м.
  • З іншого – кляммерами. Вони являють собою сталеві прямокутні пластинки з язичком-виїмкою для монтажу планок.

Друга і всі наступні панелі вставляються шипом в паз попередніх. З протилежного боку вони прикріплюються до каркаса описаними металевими цвяхами.

Панелі МДФ для стелі - як встановити своїми руками?

Останню планку необхідно обрізати не тільки по довжині, але і по ширині. Її, як і першу, фіксують на крайньому направляющем профілі (бруску).

Далі дрилем, оснащеної корончатой ​​насадкою, проробляються отвори під точкові джерела освітлення (якщо такі планується підключати). Прорізи дозволяється висвердлюють і до установки панелей. Діяти потрібно дуже акуратно, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд покриття.

Залишається лише змонтувати світильники і закрити всі зазори між планками і стінами багетом або плінтусом. Ці декоративні елементи кріпляться на стелю рідкими цвяхами або звичайними саморізами.