+

Стеля з панелей ПВХ – збираємо самі в будь-якій кімнаті

Пластикові панелі – популярний матеріал для облицювання стельових поверхонь в різних приміщеннях житлових будинків і квартир. Такі вироби відрізняються практичністю і привабливим виглядом, а головне – їх нескладно змонтувати самостійно.

Пластикова стеля – наскільки він презентабельний?

(ПВХ) панелі – це пористі легкі вироби, часто звані пластиковою вагонкою. Вони складаються з двох смуг з пластмаси, між якими встановлені спеціальні ребра. Вони надають вагонке необхідну жорсткість. На краях смужок є з’єднання замкового типу, що забезпечують просту і надійну фіксацію виробів. Підвісна стеля з панелей ПВХ характеризується цілим комплексом достоїнств, які обумовлюють його високі експлуатаційні якості:

  • Стійкість до впливу різних шкідників і мікроорганізмів, висока волого-і термостійкість. Пластикові стелі дозволяється монтувати на неопалюваних лоджіях, кухнях, в санвузлах, житлових кімнатах.
  • Можливість монтажу в підвісні ПВХ-конструкції джерел освітлення, вентиляційних труб, електричної проводки, інших побутових комунікацій, укладання тепло- і звукозахисних матеріалів будь-якого типу.
  • Легкість монтажу своїми руками. Всі роботи по обробці стелі пластиковою вагонкою виконуються власними силами – без залучення помічників і фахівців.
  • Простота обслуговування ПВХ-поверхонь, їх очищення від забруднень. Пластик є хімічно інертним матеріалом. Його можна мити засобами побутової хімії, не турбуючись про те, що вагонка втратить свої початкові характеристики. Єдиний момент – очищати пластикові поверхні абразивними пастами і порошками не рекомендується. Після такої обробки на панелях можуть з’явитися подряпини.
  • Різноманітність геометричних розмірів оздоблювальних виробів. Панелі мають товщину від 5 до 10 мм, ширину – від 10 до 92 см, довжину – до 1200 см.
  • Доступна вартість. ПВХ-вагонка навіть під найвідомішими брендами має прийнятну ціну.

Стеля з панелей ПВХ - збираємо самі в будь-якій кімнаті

Пластикові стелі ідеально підходять для неопалюваних лоджій

Також варто відзначити великий вибір пластикових панелей, представлених на сучасному ринку. Нескладно придбати матові і глянсові вироби, білі і кольорові, з будь-якими малюнками та орнаментами, декоративної окантовкою і навіть з повноцінними картинами. Завдяки цьому можна створити по-справжньому неповторний декор в своєму житлі.

Як нівелювати недоліки обробки?

Описувані вироби мають, звичайно ж, і деякі мінуси. Пластикові підвісні стелі кріпляться на спеціально споруджується каркас, що знижує висоту приміщення. Для вирішення цієї проблеми фахівці радять грамотно підбирати колір ПВХ-виробів. Для спочатку низьких приміщень слід купувати білі і світлі панелі. Візуально вони зроблять кімнату вище. Багато споживачів зазначають надто "бюджетний" зовнішній вигляд пластика. Затвердження, в принципі, правильне. Але тільки для недорогих панелей. Зараз спеціалізовані магазини пропонують чималий вибір декоративних ПВХ-виробів. Вони виглядають по-справжньому престижно. Така вагонка стане прикрасою будь-якого інтер’єру.

Стеля з панелей ПВХ - збираємо самі в будь-якій кімнаті

Білі пластикові найбільш універсальні

Наступна претензія до пластикових стель – наявність на них швів після монтажу. Тут можна порадити купувати спеціальні ПВХ-вироби. Вони так і називаються – безшовним. Ділянки стиків між цими панелями практично непомітні. Крім того, невеликі прогалини між окремими смужками допускається замазувати герметиком, який підходить до пластику за кольором. Полегшити вибір пластикових панелей для монтажу підвісної стелі допоможуть і інші наші поради:

  • Вироби білого кольору – універсальні. Вони гармонійно впишуться в усі інтер’єри, підійдуть під будь-які меблі, підлогове покриття і обробку стінових поверхонь, будь то шпалери, плитка або інший матеріал.
  • Текстурна вагонка на стелі, як правило, виглядає не дуже красиво.
  • Матові ПВХ-панелі найкраще застосовувати для обробки господарських приміщень, ванних кімнат, кухонь. Такі вироби найдешевші. А ось глянцевий пластик, який коштує дорожче, підходить для будь-яких кімнат, зокрема для житлових. Він характеризується відмінними відображають якостями.

І останнє. При підборі панелей в конкретну кімнату обов’язково беріть до уваги її габарити і купуйте пластикові вироби, які оптимально підходять для установки за своїми розмірами. Чим менше відходів у вас залишиться, тим дешевше обійдуться монтажні роботи. Пояснимо на прикладі. Припустимо, довжина кімнати дорівнює 3 м. Купуйте триметрові панелі і розріжте їх навпіл. Після їх розкрою зайвих шматків, за які ви заплатили, у вас не залишиться! А ширину вагонки завжди вибирайте кратної ширині приміщення, де вона буде використовуватися.

Каркас – облаштовуємо підставу для монтажу вагонки

Під каркасом розуміють спорудження, необхідне для кріплення ПВХ-обробки. У деяких ситуаціях (бездоганна рівність стелі, мала його площа) пластикові вироби дозволяється встановлювати прямо на підставу, фіксуючи їх рідкими цвяхами або клеєм. На практиці подібні випадки зустрічаються вкрай рідко. Знайти ідеально вирівняний стелю практично не реально.

Стеля з панелей ПВХ - збираємо самі в будь-якій кімнаті

При монтажі стелі насамперед споруджують каркас

Каркас можна спорудити з різних матеріалів. Для цих цілей застосовуються дерев’яні рейки, оцинкований профіль, направляючі з пластмаси. Пластикові вироби для створення каркаса коштують недорого, мають гарну вологостійкість. Але більш-менш серйозне навантаження на собі вони нести не в змозі. Рейки з деревини при зміні вологості здатні змінювати свої початкові геометричні показники і форму. Це може привести до деформації стелі. Всіх зазначених проблем позбавлений оцинкований профіль. Він без проблем витримує навантаження, не боїться перепадів вологості. Тому саме його найчастіше застосовують для облаштування каркасів під ПВХ-вироби.

Для складання потрібного нам оцинкованого скелета використовують UD і CD-профілі. Перші являють собою жорсткі направляючі, монтовані по периметру стелі. Профілі CD потрібні для спорудження обрешітки під ПВХ-панелі.

Також буде потрібно стельовий плінтус. Він дозволить нам виконати елегантне обрамлення країв поверхні, що відбувається. Замість плінтуса можна використовувати особливий профіль у вигляді літери L. Кріплення елементів каркаса виконується саморізами. Вкручувати їх найпростіше шуруповертом. Якщо у вас багато вільного часу, реально виконати кріплення і за допомогою викрутки. Але тоді приготуйтеся до здійснення досить трудомісткого процесу.

Монтаж каркаса виконуємо за такою схемою:

  1. 1. За рівнем розмічаємо місця установки направляючого профілю.
  2. 2. Висвердлюємо в стінах отвори для кріплення UD-виробів, а в стелі – для установки схилів. Важливо. Відстань між окремими отворами беремо близько 100 см, не більше. Вставляємо в отримані отвори дюбелі з пластика.
  3. 3. Розрізаємо направляючу на відрізки необхідних розмірів. Прикручуємо схили до стелі, а профілі UD – до стін.
  4. 4. Вставляємо CD-профілі в несучі напрямні. Вирівнюємо їх, використовуючи будівельний рівень. Кріпимо саморізами до виска і профілів UD.

Каркас готовий. Можна переходити до обробки стелі пластиковими панелями. Про це далі.

Установка панелей ПВХ – виконуємо роботу швидко

Перед монтажем пластикової вагонки слід визначитися, які вироби ми будемо застосовувати для окантовки стельової поверхні. Якщо ви зупинили свій вибір на плінтусі, його потрібно відрізати по відповідним розмірам і підігнати стики за допомогою ножівки по металу і стусла по кутах. Операція проста, особливих навичок не вимагає. Після цього прикріплюємо стельовий плінтус до оцинкованого скелету саморізами.

Стеля з панелей ПВХ - збираємо самі в будь-якій кімнаті

Після того, як стикування завершена, з’явився зазор слід закрити

У підсумку отримуємо поверхню з повністю закінченим видом, без найменших зазорів. Зверніть увагу! Планується встановлюємо не по всіх чотирьох сторонах, а тільки за трьома. Це важливо. Сторону, на якій буде монтуватися останнім ПВХ-виріб, ми поки залишаємо незакритих. Аналогічним чином встановлюється і L-подібний профіль. Розрізаємо його болгаркою, стики робимо під кутом 45 °. Знову-таки, на одну зі сторін профіль не ставимо.

Тепер монтуємо пластикові вироби на стелю. Схема проста:

  1. 1. Відрізаємо від ПВХ-панелі потрібний нам шматок. Його ширина береться на 5 мм менше ширини кімнати.
  2. 2. торці вставляємо першу панельку в бічні плінтуси (в їх шпунти), з деяким зусиллям (не перестарайтеся, пластикові вироби досить тендітні) штовхаємо її до упору.
  3. 3. Фіксуємо перший фрагмент на напрямних саморізами.
  4. 4. За таким же принципом виробляємо монтаж інших панелей за винятком самої останньої.


Частину, що залишилася ПВХ-смужку необхідно зробити на 10 мм вже дистанції між стіновий поверхнею і передостанній панеллю. Надягаємо на обрізане виріб четвертий шматок плінтуса (або L-профілю). І в такому вигляді вставляємо смужку в шпунти. Коли стикування буде завершена, закриваємо з’явився зазор – просто-напросто зрушуємо останню частину плінтуса (профілю) до стіни.

Чи не нарізайте відразу кілька ПВХ-панелей. Стіни в кімнатах в більшості випадків не будуть абсолютно паралельними. Краще вести розкрій панелей по черзі – розмітили одну, розрізали її, встановили, взялися за наступну. Якщо виконувати монтаж саме так, жодне пластикове виріб ви не зіпсуєте. Успіхів вам у процесі самостійної обробки стелі пластиковими панелями!