Саморобки для гаража – як зробити життя автолюбителя легше?

Різноманітні пристосування для приватного гаража, сконструйовані і виготовлені власними силами, дозволяють більш якісно і ефективно здійснювати обслуговування автомобіля. Їх створення вимагає мінімальних фінансових витрат. При цьому саморобний обладнання в більшості випадків за своїми можливостями нічим не поступається заводським дорогим аналогам.

Стійка для електродрилі – спростимо процес свердління

У приватному гаражі з плином часу з’являється все більше і більше різноманітних інструментів та інвентарю, використовуваного для обслуговування транспортного засобу. Власнику слід забезпечити їх зручне і раціональне зберігання таким чином, щоб самі необхідні пристосування завжди знаходилися під рукою, а рідко використовувані були заховані подалі. Щоб вирішити це завдання, потрібно намалювати елементарний ескіз і створити по ньому полки або стелажі для гаража. Готових варіантів таких конструкцій чимало в інтернеті. Та й самому придумати систему стелажів зовсім нескладно.

Більше проблем виникає, коли потрібні будь-які рідкі саморобки для гаража. Наприклад, багато автовласників користуються при обслуговуванні машини і виконанні різних робіт по дому електричним дрилем. Нерідко з її допомогою потрібно зробити бездоганно рівні отвори зі строго перпендикулярними по відношенню до площини виробу осями. Той, хто намагався домогтися такого результату, знає, що це зовсім непросто. Як правило, отвори виходять з перекосами. Вирішити подібну проблему дозволяє стійка для дриля. Щоб спорудити її своїми руками, потрібно запастися:

  • прутком або каліброваного трубкою;
  • майданчиком від фрезера (ручного), який вже давно не використовується за призначенням через свою зношеність;
  • листами фанери.

В якості основи під стійку дозволяється використовувати і іншу підходящу площадку. Головне, щоб вона була рівною і мала у своєму розпорядженні ділянками, куди можна встановити нові довгі напрямні. Функцію останніх в нашому випадку стануть виконувати, як ви вже зрозуміли, прутки з металу або калібровані трубки. Сам процес спорудження стійки по-справжньому простий. Наведемо його.

Саморобки для гаража - як зробити життя автолюбителя легше?

Спочатку ми вирізаємо з листа фанери короб. Його потрібно робити чітко по геометричним параметрам наявної в розпорядженні дрилі. Потім необхідно якомога надійніше закріпити наш електроінструмент для свердління отворів в підготовленому для нього коробі. Фіксацію найкраще зробити, застосувавши спеціальні гайки-баранчики. Після цього проробляємо два отвори в коробі і пропускаємо через них трубки (прутки) – напрямні. Зверху на них монтуємо ручку. З її допомогою ми будемо пересувати дриль для свердління отворів по вертикалі.

Порада. Якщо ви хочете контролювати глибину свердління, бажано додатково оснастити конструкцію швидкозажимним фіксатором. Він буде грати роль обмежувача руху дрилі. Всі описані роботи у більш-менш досвідченого домашнього майстра не викличуть ні найменших проблем. А в результаті ми отримаємо зручний в експлуатації і дуже корисне саморобний обладнання.

Міні-верстат для заточування ножів – надійний і компактний

Тепер спробуємо зробити пристосування, яке дозволить заточувати кухонні і будь-які інші ножі. Діємо так:

  1. 1. Беремо непотрібний лист металу (в будь-якому гаражі він обов’язково валяється де-небудь в кутку і чекає свого часу).
  2. 2. Фіксуємо в нижній його частині болт з різьбою, а зверху металевої пластини приварюють невеличкий куточок.
  3. 3. На болтових різьблення надягаємо гайку. Вона виконує функцію шарніра для бокового пересування нашого пристосування. З її допомогою можна змінювати кут заточування ножів.
  4. 4. Приварювати до описаної гайки ще одну. Ми отримали в болті готове отвір під шток. Його нескладно зробити з тонкого дроту.

Струбциною в верстаті буде верхня частина аркуша. Проробляємо в ній два отвори. Прикладаємо до станини струбцину. Після чого прорізаємо ще один отвір. Воно повинно бути наскрізним (загальним для пластини і струбцини). Далі робимо різьбу в станині, приймаючи до уваги довжину брусів для точіння. Їх оптимально зробити з штучних алмазів. Більш зносостійкого і при цьому зовсім недорого вироби в природі не існує. А затискачі для брусів виготовимо за пару хвилин зі шматка ебоніту або оргскла.

Саморобки для гаража - як зробити життя автолюбителя легше?

Залишилося лише просвердлити додатковий отвір на платівці, розташувавши його подалі від ножа, і нарізати різьбу під болт, за допомогою якого буде виконуватися затягування. Компактний і якісний інструмент для заточування готовий! Ставимо його на полицю в гаражі і використовуємо в міру необхідності. Зроблені за описаною схемою верстати можна брати з собою навіть в похід. Важать такі гаражні точила трохи, місця займають мінімум.

Кран-балка для гаража – полегшимо ремонт транспортного засобу!

Техобслуговування і простий ремонт автомобіля в умовах домашнього гаража істотно спрощуються, якщо в приміщенні є кран-підйомник. Подивіться на фото нижче. На ньому видно, яке зручне і корисне в експлуатації гаражне споруду можна сконструювати без особливих зусиль.

Саморобки для гаража - як зробити життя автолюбителя легше?

Поперечну штангу зробимо з труби перетином 10 см, опори для неї – з труб 11 см. Важливо! Стійки саморобної конструкції рекомендується робити з квадратних профільних труб з розмірами 10х10 см. Вони забезпечать пристосуванню хорошу стійкість. До опор штангу прикріплюємо болтами М16 (можна взяти і іншої кріплення), фіксацію скосів і підстави здійснюємо за допомогою куточка 10х10 см.

У найближчому строймагазіне набуваємо підйомний трос. Ролики для нього беремо від приводного механізму ліфтових дверей. Зауважте! Ролики потрібно добре закріпити. Цю операцію найкраще виконати за допомогою вузької (5 см) металеву смужку. Підйом предметів на кран-балки буде забезпечувати червячная ручна лебідка. І не забудемо прикріпити ще один комплект роликів до вертикальних стійок. Вони дозволять без проблем пересувати кран-балку по всьому гаражу.

Компресор своїми руками – саморобка для просунутих водіїв

Верстати, підвісні полки та інші корисні вироби для облаштування гаража і зберігання інвентарю може спорудити будь-який автолюбитель. Складніше зробити власноруч верстати та спеціальне обладнання. Але при правильному підході до справи реально впоратися і з такими завданнями. Давайте зберемо компресор, який можна застосовувати для продувки вузлів і механізмів транспортного засобу, фарбування машини, контролю тиску в шинах.

Саморобки для гаража - як зробити життя автолюбителя легше?

Нам знадобиться 10-літровий повітряний ресивер (підійде пристрій і з трохи більшим чи меншим обсягом), холодильний (старий, давно не використовується) агрегат, а також:

  • перехідники;
  • недорогий фільтр-регулятор (сміливо набуваємо найдешевший);
  • кисневий манометр для ресивера;
  • кріпильні хомути;
  • шланг (приблизно 200 см), розрахований на 20-барне тиск.

Процес складання компресора елементарний. У ресівері є виходи внизу, в середині і вгорі. Нижній необхідний для зливу масла і конденсату, середній – для установки манометра. Через верхній споживачеві подається потік стисненого повітря. Під’єднуємо всі необхідні елементи до виходів пристрою, фіксуємо їх хомутами. Фільтр-регулятор підключаємо до панелі ресивера. Поруч з ним буде знаходитися кнопка запуску агрегату. Максимальний тиск регулятора на саморобному пристрої не повинно перевищувати восьми атмосфер, мінімальне – двох.

Бажано додатково оснастити компресор аварійним клапаном. Цей недорогий елемент стане гарантією повністю безпечної експлуатації саморобного пристрою.

Зроблений компресор розмістимо біля стіни на стелажі або полиці. Він не буде заважати при переміщенні по гаражу, перебуваючи в той же самий час завжди під рукою домашнього умільця. Порада. Старий компресор перед використанням необхідно добре очистити від іржі. А потім придбати аерозольний балончик з фарбою і пофарбувати агрегат.

Шків для регулювання швидкості саморобних верстатів і інші вироби

Коротко опишемо і інші популярні хитрощі, які легко виготовляються з відслужили своє інструментів і непотрібних речей. Зробимо, наприклад, шків для будь-якого верстата, наявного в гаражі. Матеріалом для його складання може служити текстоліт, метал, листи фанери. Останній варіант найпростіший:

  1. 1. Випилюємо два кола побільше і один поменше в фанерній заготівлі. Зроблені отвори по діаметру зобов’язані відповідати перетину вала, встановленого на верстаті.
  2. 2. Садимо всі кола на гвинт, використовуємо гайку для їх міцної затяжки. Замість цього кріплення допускається застосування хорошого клею. Він надійно зафіксує всі елементи в єдину конструкцію.
  3. 3. Додатково стягуємо деталі вироби шурупами.
  4. 4. Напилком або наждачкою обробляємо саморобний шків, наносимо на нього пару шарів оліфи.
  5. 5. Після висихання насаджує зроблене пристрій на патрон будь-якого міні-верстата (припустимо електродрилі). І користуємося інструментом собі на втіху, адже тепер ми можемо вибирати швидкість його обертання і контролювати навантаження на електродвигун агрегату.

Саморобки для гаража - як зробити життя автолюбителя легше?

При необхідності реально зробити зубчастий шків. Для цього досить прорізати в маленькому колі вузькі борозенки (канальці). Цю частину операції потрібно виконати до початку збирання шківа.

Якщо у вас є електричний лобзик, який не використовується через поломки власника пилки, не потрібно відправляти його на смітник. Є невеликі хитрощі, що дозволяють дати інструменту друге життя. На його платформі реально зібрати простенький настільний електролобзик. Беремо квадратик металу, упаюємо в нього болт. Отримуємо новий власник пилки! Припаюємо його до старого держателю.

Потім робимо стаціонарний робочий стіл. Беремо фанерний лист, розрізаємо його за розмірами лобзика. До задньої поверхні робочої поверхні прикріплюємо стійку з деревини (використовуємо тверді сорти), на передню встановлюємо меблеві ніжки. Далі монтуємо робочу конструкцію на відповідну опорну плиту. Користуйтеся відновленим і вдосконаленим лобзиком на здоров’я.