+

Як наклеїти плівку на меблі без бульбашок?

Якщо ви не володієте великим бюджетом, але хочете оновити інтер’єр, пропонуємо вам навчитися, як клеїти плівку на меблі. З її допомогою ви зможете відреставрувати старий кухонний гарнітур, надати бажану фактуру і колір вітальні або дитячої меблів. А щоб результат не засмутив вас, детально розберемо, як наклеїти плівку ПВХ без бульбашок, зазорів і заломів.

Переваги самоклеящейся плівки ПВХ і ідеї застосування в інтер’єрі

Крім доступності, самоклеюча ПВХ плівка має ряд переваг, яку виділяють як любителі, так і професіонали. До них відноситься:

  • підвищена стійкість матеріалу до перепадів температур, в середньому від -40 до +60 ° С;
  • вологостійкість;
  • простота нанесення плівки;
  • легкість експлуатації;
  • широкий асортимент кольорової палітри, малюнка, візерунків і фактури;
  • підходить для більшості оздоблювальних поверхонь (дерево, фанера, ДСП, пластик, скло, шпалери, кераміка та інші).

Як наклеїти плівку на меблі без бульбашок?

Самоклейка плівка представлена ​​в широкому асортименті і підходить для підходить для більшості оздоблювальних поверхонь

Найчастіше наліплену плівку з декоративним малюнком можна побачити на меблях, шпалерах, скляних дверях і вікнах. В останніх двох випадках краще використовувати витражную плівку з мозаїчним узором. А щоб захистити старовинні меблі або інші поверхні, рекомендуємо прозору плівку. Вона допоможе приховати дрібні подряпини, потертості, тріщини та інші дефекти.

У будинку самоклейку раціонально застосовувати для поновлення кухонного гарнітура. З її допомогою можна змінити колір і стиль фасадів, зробити імітацію стільниці під камінь, дерево, метал, мармур, інші природні і штучні матеріали. На робочу зону рекомендуємо наклеїти самоклеящуюся плівку з прозорого поліхлорвінілу, яка захистить її від попадання пилу, бруду і жиру.

Завдяки підвищеній стійкості до перепадів температур, плівку використовують, щоб обклеювати туалетний столик, а також стіни і двері в ванній кімнаті. Такий матеріал не боїться вологи, тому прослужить вам не один рік, при бажанні обраний дизайн легко можна змінити.

Як наклеїти плівку на меблі без бульбашок?

За допомогою самоклейки легко оновити кухонний гарнітур

Дитяча кімната ще одне місце, де такий декор буде доречний. Ви зможете надати дитячих меблів не тільки яскравий колір, підібрати матеріали з зображенням мультиплікаційних героїв або персонажів з казок, а й захистити її від пустотливих рук дитини. З вінілової поверхні за допомогою спирту або очищувача легко оттираются позначки від маркера, ручок, олівців та фарб, які діти так люблять залишати на всіх поверхнях, в тому числі і меблів. А якщо дитина подряпає плівку, ви без зусиль замініть її на нову. Також як в кухні і дитячої, ви можете наклеїти плівку на меблі у вітальні, спальні або вітальні, підбирати відповідний забарвлення і текстуру.

Покроковий процес поклейки – від підготовки інструментів до заключних робіт

Перш ніж обклеїти шафа або інші меблі плівкою, і якісно надати допомогу набір інструментів, які знадобляться для роботи з матеріалом:

  • ножиці;
  • канцелярський ніж;
  • Лінійка та олівець;
  • пластиковий ракель з повсті накладкою;
  • суха тканина.

Починаємо роботу з відкручування всіх ручок та інших деталей, які будуть заважати вам в процесі поклейки. Далі готуємо поверхню. Знежирюємо її за допомогою спирту або розчину з миючим засобом, протираємо сухою тканиною. Якщо у вас лакова або полірована меблі цього буде достатньо. А для кращого зчеплення шорсткою або матової поверхні (дерева, фанери, ДСП) рекомендуємо заґрунтувати її поліефірним лаком або метиловим шпалерним клеєм. Перед тим як обклеїти меблі самоклеющейся плівкою, переконайтеся, що на ній відсутні тріщини і відколи. При виявленні подібних дефектів обробіть їх наждачним папером, щоб згладити гострі кути, а потім зашпаклюйте і розкрийте меблі акриловим лаком. Якщо обклеювати поверхнею буде скло або метал, радимо зволожити їх, щоб вам було простіше працювати з плівкою.

Вимірюємо область поклейки лінійкою. З урахуванням того, що цим матеріалом, як правило, обклеюють окремі зони, зі зворотного боку плівки на паперовій основі намальована сантиметрова розмітка. Якщо на вашій самоклейках немає розмітки, робимо її самі. Відрізаємо потрібну кількість плівки з запасом 1-2 см для підгину країв ножицями або канцелярським ножем. Далі настає найважливіший момент: як правильно клеїти плівку, щоб на ній не утворилося бульбашок? Перше, що необхідно врахувати – не відокремлює відразу всю плівку від підкладки і не прикладайте відразу весь лист. Для початку відокремте від паперової основи буквально 5 см плівки і прикладіть її до наміченої поверхні. Щоб поверхня вийшла максимально гладкою, розгладжуйте плівковий матеріал від центру до країв, як у випадку зі шпалерами, так клеїти самоклейку найзручніше. Кращий інструмент для вигонки повітря з-під плівки – пластиковий ракель з повсті вставкою. Завдяки нижній частині з пластика зберігається жорсткість, матеріал не вислизає з рук, а прокладка з повсті НЕ прориває самоклейку. Далі продовжуємо відтягувати наступний фрагмент і розрівнюємо його ракелем.

Коли самоклеящаяся плівка буде повністю наклеєна, розрізаємо канцелярським ножем крайні виступи під косим або прямим кутом, загинаємо один край всередину, а іншим прикриваємо стик. Повертаємо на місце ручки. Знаходимо отвори на фасаді і проробляємо в них невеликий хрестоподібний надріз, вставляємо шуруп і прикручуємо фурнітуру на місце.

Як наклеїти плівку на меблі без бульбашок?

Перш за все потрібно виміряти область поклейки

Щоб обклеєна поверхня надовго зберегла свій первозданний вигляд, за нею необхідно доглядати. Для регулярного чищення використовуємо вологу тканину (мікрофібру), а щоб знежирити поверхню, застосовуємо мильний розчин. Серйозніші забруднення відтирати спиртом. Хімічні засоби з вмістом агресивних речовин, в тому числі хлору і відбілювача, що не застосовуємо.

Як зняти обридлу плівку з меблів – три результативних способу

Якщо через деякий час вам захотілося оновити дизайн меблів, поміняти стару плівку на нову, існує кілька способів. Всі вони полягають у впливі тепла, в результаті якого клейкий шар починає поступово відшаровуватися і відставати від поверхні. Щоб не зіпсувати меблі, пропонуємо три перевірених способи демонтажу старої плівки.

Гаряча вода. Змочуємо рясно плівку гарячою водою. Після того як матеріал злегка розмокне, беремо шпатель, краще пластиковий, щоб не подряпати дерево, і акуратно видаляємо липкий шар.

Фен. Якщо перший варіант з гарячою водою опинився малоефективний, скористайтеся феном. Це може бути як звичайний, так і будівельний фен. Підносимо його на відстані 20 см від плівки і прогріваємо поверхню. Клей почне поступово відставати і самоклейку можна буде легко зняти шпателем.

Тепловентилятор. Взимку це прилад використовується, мабуть, в кожному будинку. Прийшов час використовувати його не тільки для обігріву, але і для зняття плівки. Направляємо гарячий потік повітря на самоклейку, встановлюючи його на всю потужність, чекаємо, поки зовнішня обробка нагріється і почне відшаровуватися. Крім тепловентілятора можна використовувати і будь-який інший переносний обігрівати.

Після видалення ПВХ на меблях можуть залишитися клейкі сліди, які легко видаляються за допомогою етилового спирту.