
Укладання плитки по діагоналі дозволяє розширити дизайнерські можливості ремонту та управляти візуальним ефектом простору. Не маючи достатнього практичного досвіду, зробити це складно, але використовуючи теоретичні знання, здійснити задумане може навіть непрофесіонал. Спосіб дає можливість створити складний геометричний малюнок з акуратним оформленням, грати з кольором і розміром. Важливо врахувати всі тонкощі, не нехтувати попередньою підготовкою поверхні, дотримуватися технологію укладання і правильно вибрати матеріал.
Етапи робіт, що проводяться
Якщо прийнято рішення класти плитку по діагоналі, слід заздалегідь врахувати, що витрата матеріалу значно збільшиться в порівнянні зі звичайною укладанням – велика частина піде на підрізування. Якщо малюнок складний, багатобарвний і багатокомпонентний, витрата буде ще вище. Тому купувати безпосередньо плитку необхідно на 10% більше. Роблять це завчасно, т. К. Плиткові колекції постійно оновлюються, і купити такий же колір через кілька місяців буде важко.
Всі роботи з укладання поділяють на етапи:
- 1. Схематична промальовування ескізу.
- 2. Розмітка на поверхні.
- 3. Грунтування обраної поверхні (підлога, стіна).
- 4. Нанесення клейової складової.
- 5. Укладання плитки по малюнку.
- 6. Кладка і обрамлення малюнка по краях.
- 7. Затирка швів.
нюанси розмітки
В технології укладання як по діагоналі, так і звичайної, по периметру, різниці немає. Але при діагональному способі існують деякі особливості, які доведеться враховувати для отримання очікуваного результату.
Поверхня під плитку повинна бути максимально вирівняною. Роблять це за спеціальними маяках. Якщо знехтувати цим етапом роботи, виріб ляже сходинками, виникнуть проблеми з експлуатацією, зіпсується зовнішній вигляд.
Попередня розмітка поверхні при діагональному укладанні вкрай важлива. Але щоб зробити її правильно, враховують такі особливості:
- 1. Неправильна (або не зроблена) розмітка призводить до розбіжностей малюнка. Роблять це традиційним методом – за допомогою нитки або сучасним варіантом – лазерним рівнем.
- 2. При виробництві розмітки виходять з правил накреслення тазостегнового трикутника з кутами, розташованими на підставі і мають кути 45 °.
- 3. Встановлюють початкову точку розмітки, відкладають рівномірний по горизонталі і вертикалі відстань. Точкиз’єднують. Так визначають напрямок першого ряду.
- 4. Назва перший ряд – умовно. Він може бути і четвертим, і п’ятим в залежності від обраного малюнка. Зазвичай це перший ряд заданого кольору.
- 5. Від укладеного ряду в одну сторону плитка укладається вгору, а в іншу – вниз.
- 6. Якщо плитка кладеться на стіні, під її нижній край набивають планку для опори, щоб нижній ряд не сповзав.
При горизонтальному малюнку прирізання плитки роблять по двох краях поверхні, якщо малюнок йде по діагоналі, її виконують по всьому 4 сторонам. Саме через це вартість матеріалів зростає.
Грунтовка поверхні
При будь-яких ремонтних роботах підготовка поверхні – важливий етап, нехтувати ним не можна. І підлогу, і стіна в залежності від того, де проводяться роботи, повинні бути максимально рівними. Завдання полегшується, якщо на підлозі проводилася стяжка. Але старі поверхні необхідно зачистити, закрити вибоїни та тріщини, ями істотних розмірів.
Підготовка нескладна і включає:
- видалення сміття;
- вологе прибирання;
- висушування;
- знежирення розчинниками відповідних місць;
- ще одну вологе прибирання;
- якщо поверхня рихла, обробку зміцнюють складами;
- ґрунтовку, в деяких випадках на два рази.
Грунтовок глибоко проникають і в нижній шар кахельної плитки, і в оброблювану поверхню, зчіплюючи їх міцно. Після грунтування суміш залишають на просушку не менше, ніж на годину.
Грунт можна замінити клеєм, але за умови, що поверхня без істотних вад. Клей розводиться трохи сильніше, ніж по інструкції, і стіна або підлогу шпаклюються. Але при такому способі грунтовки плитка укладається відразу, без просушування.
розрахунок матеріалу
Розрахунок всіх матеріалів при діагональному укладанні незначно відрізняється від прямокутної. Кількість плитки додатково збільшують на можливі відходи. Обчислення проводять за наступною схемою:
- площа поверхні ділять на вугільні геометричні фігури (прямокутники, квадрати, ромби, трикутники);
- для кожної ділянки розраховується площа;
- обидві суми складаються;
- отримана сума ділиться на площу однієї плитки.
Обчислення кількість плитки не є остаточним. Воно не враховує обведення труб сантехніки і тепломереж, порогів та інших елементів і виступів. У зв’язку з цим отриманий показник збільшують на 10-15%.
технологія укладання
Високохудожні панно створюють майстри-фахівці. Але якщо перед майстром таке завдання не стоїть, з роботою можливо впоратися своїми руками. Існує два перевірених базових способу оформлення кімнати плиткою по діагоналі.
Малюнок із загальним контуром
Якщо приміщення невеликого розміру, кахель укладають простим чергуванням текстури та кольору. Закінчують малюнок загальним контурним оформленням по периметру прямокутними елементами. Щоб виконати таку роботу ниткою або тонким шнуром, розмічають через центр приміщення лінію перпендикулярно стіні. Це стане орієнтиром для першого ряду кладки.
На плитку накладають клей, розносять шпателем його до краю. Шви формують необхідної товщини хрестиками. Всі елементи кладуть з ювелірною точністю. Перед нанесенням клею плитку приміряють до сусідніх деталей. При роботі важливо дотримувати акуратність і бути гранично уважним. Сформувавши основний перший ряд, по ньому орієнтують інші.
Для підрізання крайових плиток користуються спеціальним інструментом – плиткорізів.
малюнок ромбами
Виконуючи візерунок ромбами, важливо зробити попередню розмітку. Укладання виробляють не від центру, а від стіни. Кожен елемент ретельно вивіряють. Роботу роблять детально, щоб не потрібні були поправки, а шви були максимально акуратними. Якщо інше покриття (НЕ ромбоподібний ділянку) також здійснюється діагонально, кладку виконують з кута, розташованого навпроти дверей.
Якщо кваліфікація і досвід майстра недостатні, при розрахунках кількість матеріалу збільшують на 20%.
інші способи
Зробити оригінальний дизайнерський ремонт можна декількома способами. При цьому використовують як кольорову плитку, так і однотонну:
спосіб
Особливості
фото
паркетна
Ще одна назва «ялинка». Виробляється тільки прямокутної плиткою. Розкладка буває 2 варіантів:
- класична;
- зі вставками.
В останньому випадку додатково знадобляться елементи іншого кольору або мозаїка. Хороший візуальний ефект досягається, якщо плитка обрана «під дерево». Кладка здійснюється з поворотами в ліву і праву сторони. Обрізки при такому способі мінімальні
зі зміщенням
Застосовують два різних види плитки – квадрат і прямокутник. Останнім краще робити обрамлення. Спосіб приховує нерівномірну геометрію приміщення, призводить його в гармонію
Комбінована з двох кольорів
Класичне поєднання – чорне і біле. Кольори чергують рівномірно або з переважанням одного з них. Дизайнери рекомендують робити переважно білий, чорний додасть кімнаті похмурість і холодність
Зі вставками і зміщенням
Поєднання вставок і зміщення створять більш складний орнамент. Першим етапом укладають цілі елементи, потім відсутні дрібні деталі. Класичний варіант – основний колір пастельний, вставки чорні або будь-якого іншого кольору, але контрастного
Оригінальний візуальний ефект створює дзеркальна плитка. Вона не підходить як основне покриття, але в якості вставок внесе родзинку в малюнок. Використовують її і для поділу стіни, і для бордюрів, і як окремий одиничний елемент.
Сучасні дизайнери відмовляються від використання бордюрів. Його основна функція – закрити зайве місце на поверхні з фіксованими розмірами. Але якщо площа дозволяє, він може стати оформленням, рамкою для малюнка.
Тонкощі викладання настінної плитки
Кахлем прийнято оформляти стіни у ванній, кухні та санвузлі. Для того щоб правильно покласти плитку, потрібно не тільки вивчити технологію процесу, а й знати кілька професійних хитрощів. А саме:
- 1. Стіна повинна бути рівною. Визначити це «на око» неможливо. Якщо спочатку поверхню крива, клей рівномірно не ляже, а плитка з часом стане опадати. Визначають це довгим шнуром з вантажем. Мотузковий кінець прикріплюють до місця зіткнення стелі зі стіною, в кутку. Вантаж опускають до статі. Якщо шнур не знаходиться по відношенню до стіни рівно паралельно – вирівнювання необхідно.
- 2. Деякі виробники на тильній стороні плитки прорисовують стрілку. Вона визначає напрямок нанесення клейового складу.
- 3. Клей на стіну і плитку наносять «гребінкою» – шпателем з зубцями.
- 4. Клейові борозни не зобов’язані збігатися, вони повинні знаходитися перпендикулярно один одному. Так зв’язка стане міцнішим.
- 5. Провести ідеальний шов дуже важливо. Навіть міліметрова похибка зробить малюнок зміщеним і до кінця ряду значно збільшить ширину шва. Для того щоб цього уникнути набувають хрестики.
- 6. Хрестики 1 мм необхідні для безшовного малюнка в дизайнерському орнаменті. Для звичайної плитки походить 3-, 4-міліметрові хрестики.
- 7. Хрестики вибирають з підвищеною гнучкістю. Якщо вони тверді, при роботі зламаються і залишаться в розчині.
Нюанси для підлоги кладки
Покласти плитку на підлогу набагато легше, ніж на стіну, важливо створити правильну розмітку і врахувати наступні моменти:
- 1. Плитка відрізняється матеріалом, з якого виготовлена. Кожна з них призначена для певного приміщення, т. К. У них різні вимоги до міцності, вологості, навантаженні.
- 2. Не укладають нову плитку на стару – зміниться рівень підлоги, в майбутньому з’являться відколи, таке покриття недовговічне.
- 3. Для вирівнювання ідеальним варіантом стане стяжка.
- 4. Хрестики беруть 2 мм.
- 5. Клей наносять тільки на сухий грунт, в іншому випадку утворюється плівка, якість роботи погіршується.
- 6. Для хорошого зчеплення плитки з підлогою її простукують гумовим молоточком від центру до краю.
- 7. Глянсову плитку для підлоги не застосовують в місцях активного використання. Вона травмоопасная і швидко брудниться.
- 8. Для посилення характеристик придбаного клею в його склад додають ПВА.
- 9. Невеликий пристінний зазор усувають плінтусом.
Плитка на підлогу укладається на довгі часи. Тому необхідно ретельно вибирати її колір, фактуру і малюнок.
усунення дефектів
Якщо майстер тільки освоює нюанси роботи по діагональної укладанні плитки, уникнути дефектів буде важко. Головне – вчасно їх помітити і усунути. Коли клей засохне, все доведеться ламати і робити заново.
дефект
Причина
усунення
Плитка на стіні лягла «сходинками»
Нерівність стіни. Якщо укладання починається ні від статі, не була попередньо закріплена горизонтальна рейка
Знаходять ряд, з якого деталі «попливли». Розклинюють шви. Їх поправляють хрестиками, варіюючи товщину
Нерівно лягла одна з плиток
Чи не був вставлений хрестик або у плитки заводський брак
Вставляють хрестик, елемент вирівнюють і закріплюють скотчем, поки клей не застигне
западання плитки
Нерівномірний нанесення клею
Елемент виймають, проводять повторне рівне нанесення клею
Порожнечі в швах
Погана попередня затирка швів
Дефектну затірку видаляють, шов зачищають, виконують роботу заново
Укладання плитки по діагоналі – трохи більш складний вид робіт, ніж традиційна. Необхідно мати терпіння, проявити акуратність і зробити точні розрахунки при розмітці.