Зведення дерев’яного будинку, передбачає обов’язкову закладення швів, які неодмінно будуть утворюватися між брусами в процесі будівництва. У минулому з цією метою використовувалися природні матеріали, такі як клоччя, натуральний мох або льон. На сьогоднішній день ринок будівельних матеріалів пропонує широкий вибір сучасних засобів, представлених різними виробниками. Серед них кожен може вибрати для себе найбільш підходящий герметик, який максимально відповідає вимогам в конкретній ситуації.
Герметик на основі полімерних речовин – характеристика
Всі сучасні герметики, представлені в продажу, класифікуються за складом. Зараз на ринку існує багато різноманітних матеріалів і засобів, але основні і найпопулярніші герметики діляться на наступні категорії:
- акрилові;
- бітумні;
- поліуретанові;
- силіконові.
Щоб правильно визначити, який з герметиків слід вибрати для закладення швів в дерев’яному будинку, потрібно ознайомитися з характеристикою та описом властивостей кожного з існуючих видів. Так як дерево – це матеріал, з плином часу піддається деформації, то використовуваний засіб має в обов’язковому порядку мати властивість підлаштовуватися під усадку, тобто бути еластичним.
Засіб для герметизації надає будові закінчений і більш естетичний зовнішній вигляд, а тому дуже важливо, щоб він рівно лягав на поверхню. Універсального засобу, який ідеально підходило б для використання в якості закладення швів, в будівлях з будь-яких матеріалів попросту немає. Тому, вибираючи герметик, потрібно або слідувати рекомендаціям фахівця, або самостійно вивчити основні характеристики кожного виду.
Акриловий – відмінне рішення при дотриманні принципів монтажу
Цей різновид герметика має низку основних властивостей, необхідних для закладення межвенцових швів в брущатий будинку. Головною його перевагою є міцне зчеплення з деревиною і володіння тим же коефіцієнтом теплопровідності. Це говорить про те, що на всій площі стіни буде зберігатися одна і та ж температура, без різких перепадів.
Акриловий герметик добре підходить для фасадної і внутрішньої обробки. Виробники подбали про естетичний вигляд швів між зрубами, і багато хто з них пропонують кілька готових відтінків матеріалу. При необхідності цей вид герметика без втрати властивостей може бути пофарбований в будь-який колір з застосуванням акрилової фарби.
Орієнтовні заявлені показники герметика:
- 1. швидкість затвердіння близько 3 мм / год;
- 2. утворення захисної плівки займає від 5 до 30 хвилин в залежності від фірми виробника;
- 3. щільність становить 1 рік і 7 місяців / куб. см;
- 4. стійкість до зниження температури від -18 до -75 градусів;
- 5. високий рівень еластичності, усадка до 20-25%;
- 6. ідеальне зчеплення з усіма видами матеріалів: бетон, фасадна і внутрішня штукатурка, цегла, будь-яке дерево;
- 7. термін служби акрилового герметика анітрохи не поступається довговічності самого бруса або деревини;
- 8. вологостійкість;
- 9. відсутність в складі розчинників.
До недоліків цього герметика відносять обов’язкове дотримання всіх правил його монтажу – нанесення складу при температурі від +10 градусів при сухих погодних умовах. Він погано переносить прямі сонячні промені – під їх впливом починає тріскатися. Саме з цієї причини в більшості випадків акриловий герметик вибирають для внутрішньої обробки – він не токсичний і шкідливий для навколишнього середовища.
У порівнянні з іншими видами граматичних матеріалів він відрізняється високою вартістю. Особливо якщо мова йде про кольорових варіантах.
Силіконовий – прекрасне співвідношення ціна – якість
Герметик на основі силікону можна без побоювань монтувати на будь-які дерев’яні поверхні. Єдиний нюанс при виборі цього різновиду матеріалу для внутрішніх робіт – це неприємний кислотний запах. Також він не підходить для подальшого фарбування, так як внаслідок цього може втратити свої еластичні властивості.
Перевага силіконових герметиків полягає у високому ступені вологостійкості. Додатково захищати шви слід тільки при ймовірності прямого попадання на них опадів, щоб уникнути їх змивання потоком води.
Поліуретановий – використовується для фасадної обробки
Часто використовується для фасадної обробки швів дерев’яного будови, для закладення характерних стиків між колодами брусчатой споруди. Поліуретан має здатність прекрасного зчеплення з деревом, що не піддається деформації при безпосередньому впливі сонця і опадів, не псується від перепаду температур. Цей герметик підходить для застосування навіть на найбільш проблемних ділянках.
Бітумний – ідеальний для покрівельних робіт
Вигідно відрізняється простотою свого складу, що складається з двох компонентів: це гума і бітум. Використання подібного кошти актуально при проведенні ізоляції покрівлі – йому не страшні опади і прямий вплив сонця.
Герметизація бітумних засобом не вимагає якихось особливих навичок, але при роботі з ним потрібно обов’язкове застосування засобів особистого захисту – аспіратора і рукавичок, по можливості рекомендується надягати спеціальний одяг. Під час проведення внутрішніх робіт обробляється приміщення повинно добре провітрюватися.
Правила герметизації межвенцових швів – необхідні інструменти і грамотна підготовка поверхні
Як правило, будь-яка ремонтна робота вимагає ретельної підготовки поверхні. Для початку важливо позбутися від пилу і дрібного сміття – для цього використовується звичайний побутовий пилосос. У тому випадку, якщо будова старе, найімовірніше, перед роботою доведеться подбати про видалення гілки швів, акуратно очищаючи стики шпателем.
Наступним кроком буде обробка поверхні спеціальними засобами захисту від паразитів, грибка, вогню і вологості. У дуже широкі тріщини на місці сколів можна укласти ущільнювач і заглибити його конопаткою. У цьому випадку значно скорочується витрата герметичного складу.
Інструменти, які знадобляться для проведення герметизації:
- гумовий або металевий шпатель;
- малярський скотч;
- пістолет для рідкого герметика;
- вода;
- спирт для видалення надлишків складу.
Правила монтажу рідкого герметика ідентичні як по відношенню до внутрішніх, так і зовнішніх швів. З метою ефективного проведення робіт слід дотримуватися певного алгоритму дій:
- 1. Спочатку на кромки шва наклеюється скотч для вирівнювання шва і захисту поверхні від попадання герметичного матеріалу.
- 2. Далі в спеціальний пістолет набирається обраний склад, який обережно наноситься на шви, не допускаючи утворення бульбашок і повітряних пустот.
- 3. Закінчений зовнішній вигляд шву акуратно можна надати за допомогою шпателя, надлишки рідкого матеріалу легко видаляються губкою, змоченою в теплій воді зі спиртом в пропорції 1: 1.
- 4. За підсумком, коли герметик надійно зчепився із стиками колод і остаточно висох, потрібно зняти смужки скотчу з деревини.
Остаточне висихання нанесеного на поверхню герметика безпосередньо залежить від складу і фірми виробника. На деяких засобах вказується термін до 3 тижнів.
Відразу після закінчення роботи очистити інструменти, використовувані в процесі, можна звичайним мильним розчином – яке встигло підсохнути склад досить легко змивається. А ось якщо вийшло так, що герметик затвердів, то обійтися без грубого механічного впливу навряд чи вдасться.
Часті помилки при монтажі
Серйозні помилки, допущені при монтажі рідкого герметика, часто стають причиною зниження терміну служби дерев’яної споруди в цілому. Нанесення складу на вологу або погано очищену від пилу і дрібного сміття поверхню призводить до того, що між швом і нанесеним на нього герметиком утворюються повітряні порожнечі, що призводять до відшарування матеріалу. У отримані зазори легко проникає волога, і колоди починають гнити.
Торці деревини, через незнання оброблені герметичним матеріалом, з часом можуть пліснявіти і загнивати. Такі ділянки будови можна покривати засобами, які утворюють на поверхні плівку.
Рідкий герметик рекомендовано витрачати протягом доби після розтину, тому як від взаємодії з киснем він втрачає свою еластичність і більш не здатний виконувати свою основну функцію.