+

Чим приклеїти пластиковий куточок до шпалер – захищаємо кути стіни декоративними куточками

Останнім часом величезну популярність придбали пластикові панелі, які приклеюються на кутах стін. Виглядають подібні елементи із пластику дуже красиво, проте їх завдання не тільки в прикрасі приміщення. Наклеївши куточок на арку, у віконних прорізах, на шпалерах, ви зможете захистити їх від механічних пошкоджень. У даній статті ми розповімо, в чому призначення куточків із пластику на шпалерах, яким клеєм краще скористатися для цих цілей, а також як виконується сама процедура приклеювання.

Пластикові куточки – навіщо вони потрібні

Перш, ніж приклеїти пластиковий куточок до шпалер, необхідно розібратися, для чого це робиться. По-перше, це чудова декоративна прикраса, яке додасть приміщенню незвичайний і оригінальний вигляд. Виглядають такі вироби на шпалерах дуже красиво і стильно. До того ж, завдяки різноманітності колірної гами, ви зможете підібрати саме такий куточок із пластику, який гармонійно вписувався б в дизайн приміщення. До слова, асортимент подібних товарів дуже великий, адже на будівельному ринку можна придбати вироби для зовнішніх робіт, внутрішніх, виконаних під дерево, кольорових і навіть перфорованих.

Чим приклеїти пластиковий куточок до шпалер - захищаємо кути стіни декоративними куточками

Пластикові куточки для шпалер виконують не тільки декоративну, але і захисну функцію

Крім прикраси приміщення пластикові панелі виконують захисні функції. Саме з цією метою найчастіше встановлюють подібні елементи. Зовнішні кути найбільше схильні до забруднення, а також механічних пошкоджень. Досить просто іноді зачіпати шпалери, обтирати їх, щоб з плином часу вони прийшли в непридатність. Особливо такі зміни помітні в вузьких прихожих, де іноді потрібно перенести побутову техніку, габаритні меблі та інше. Якщо ж до того ж є діти або тим більше домашні вихованці, то без пластикових панелей на кутах вам точно не обійтися.

Клей для пластику – чим краще приклеїти куточки до шпалер

Вибір клейових складів для того, щоб клеїти пластикові куточки до шпалер будь-яких типів, дуже великий. Виділяють чотири основні групи товарів:

  1. 1. Рідкий пластик
  2. 2. Силіконовий герметик
  3. 3. Клей на основі поліуретану
  4. 4. Рідкі цвяхи

Всі зазначені типи клеїв відносяться до категорії однокомпонентних. Іншими словами, це повністю готова до використання суміш, яку не потрібно розводити з водою або іншими речовинами. Купивши клей, який реалізується, як правило, в відрах або тюбиках, ви можете відразу ж приступати до роботи.

В першу чергу розповімо про такий популярний клеї, як рідкі цвяхи. Цей монтажний клей дуже затребуваний на сьогоднішній день, оскільки має безліч позитивних якостей. Клей ідеально підходить для того, щоб якісно і надійно прикріпити куточок з ПВХ на будь-які шпалери, навіть з яскраво вираженим рельєфом.

Всі достоїнства суміші забезпечуються складом клею, куди входять різні добавки і наповнювачі. В якості наповнювача виступає карбонат кальцію, а також дрібнофракційних глина, що володіє високим рівнем пластичності. Використання подібних добавок, крім основного речовини, що клеїть, забезпечує готову суміш такими властивостями, як відмінна адгезія і швидке схоплювання. До того ж монтажний клей заповнює всі пори і порожнечі, що повністю позбавляє вас від повітря під пластиком. Ще одна позитивна якість рідких цвяхів полягає в можливості вибору кольорової палітри. Так, існують сірі, білі, коричневі і темні відтінки клею. Це істотно спрощує процес вибору рідких цвяхів під колір куточків або шпалер.

Даний клеїть підрозділяється на дві групи, які відрізняються властивостями і основою:

  • Акриловий клей. Приклеїти куточки на шпалери можна за допомогою цього водорозчинного складу, який не виділяє неприємних запахів і шкідливих речовин при обробці. Єдине, про що слід пам’ятати, – акриловий клей для шпалер зберігає всі свої позитивні характеристики лише при помірній вологості. В іншому випадку куточки вже через деякий час будуть відклеюватися від поверхні. Можна скористатися такими чудовими засобами, як "Nail Power Paneling" або "Момент-Монтаж", які спеціально були розроблені для приклеювання пластикових плінтусів, молдингів і куточків на шпалери або будь-яку іншу поверхню.
  • Неопреновие склеювальні склади. На відміну від першої групи, даний клей є органорозчинних. За рахунок цього обробляти шпалери можна навіть в кімнатах з високою вологістю, в тому числі до миється шпалер на кухні або ванній. На вигнуті поверхні, наприклад, арки, слід класти виключно неопреновий клей, оскільки він володіє великим рівнем адгезії. Серед недоліків можна відзначити появу характерного запаху, що не зникає протягом декількох днів.

Рідкі цвяхи, як і інші монтажні клеї, випускаються в спеціальних балонах. Щоб правильно приклеїти пластиковий куточок, необхідно скористатися допоміжним інструментом – монтажним пістолетом. Якщо ж говорити про поверхні, на яку завдає клей, то вона повинна бути ретельно очищена від бруду і жирових відкладень. Завдавши суміш на кути стін, можна класти пластик, який протягом декількох хвилин схопиться з шпалерами. Однак для повного висихання необхідно почекати близько 24 годин.

Чим приклеїти пластиковий куточок до шпалер - захищаємо кути стіни декоративними куточками

Рідкі цвяхи наносяться за допомогою спеціального монтажного пістолета

Як варіант, ви можете скористатися силіконовим герметиком для приклеювання пластику до шпалер. Не можна сказати, що це саме вдале рішення. Справа в тому, що герметики не так добре взаємодіють з пластиковими панелями, тому з плином часу може спостерігатися відшаровування. Особливо якщо про куточки постійно заглиблюватися або доторкатися. Однак деякі майстри користуються саме подібним засобом, оскільки воно відрізняється найменшою вартістю.

Найкраще пластикові панелі різати стуслом. Зріз вийде гарним і акуратним, навіть якщо буде потрібно різати під будь-яким кутом.

До того ж існують різні види герметиків, в тому числі на нейтральній основі, що забезпечують цілком непогані показника зчеплення з шпалерами. Кислотні ж розчини купувати не рекомендується. Так, можете скористатися силіконом під назвою Barton’s, здатний здивувати високою міцністю і якістю склеювання протягом дуже довгого часу. Природно, така суміш варто трохи більше своїх аналогів, проте в порівнянні з монтажними і поліуретановими клеями все одно дешевше.

Яких-небудь особливостей при роботі з силіконовими герметиками немає. Знову ж потрібно очистити шпалери, а також ретельно їх висушити. Сам же герметик наноситься або смугами, або точками. Через п’ять хвилин після прикладання пластика до шпалер, він вже схопиться з ними. Остаточне висихання відбудеться лише через п’ять днів.

Наступний склад, на якому необхідно загострити увагу – це рідкий пластик. Відразу ж варто обмовитися, що даний склад призначений для обклеювання виключно елементів з ПВХ. Тобто дерев’яні плінтуси до стін за допомогою рідкого пластику ви прикріпити не зможете. Серед переваг можна відзначити високий рівень адгезії, а також швидке зчеплення панелей з шпалерами. Є й деякі недоліки. По-перше, це вузька обмеженість дії, про що вже було сказано. Ще одна неприємна властивість – прибрати клейову суміш, ненавмисно потрапила на шпалери, можна лише з використанням спеціального хімічного реагенту. Тому працювати слід дуже акуратно і уважно.

Поліуретан – ще один чудовий вид клею, здатний намертво схопити пластиковий елемент декору з паперовими шпалерами. Слід знати, що не всі склади на основі поліуретану можуть наклеювати пластикові деталі. Так, на інструкції до товару завжди вказана сфера застосування даного клею. Можна придбати клей під назвою "суперконтакти", який забезпечить надійне склеювання. До того ж майстер може виправити і відкоригувати куточок, якщо він був прикладений до шпалер не зовсім правильно.

Серед негативних моментів слід виділити неприємних різкий запах, а також досить висока ціна на товар. Знову ж таки, потрібно уважно читати інструкцію, адже тільки тоді можна бути впевненим, що обраний клей підійде для обробки шпалер під пластик. Але якщо ви купили відповідний клей, можете не сумніватися, що куточок прикріпиться до стіни намертво, відірвати його буде дуже складно.

Є деякі особливості при роботі з клеєм: після нанесення смуги клею з тюбика, потрібно почекати близько 20 хвилин, щоб він затвердів. Куточок можна притискати до шпалер тільки після закінчення цього часу. Лише тоді ви досягнете максимальної ефективності клею.

Клеїмо пластик на шпалери – як це робиться

Визначившись з тим, який клей для пластикових куточків нам підійде найкраще, можна приступати безпосередньо до приклеювання.

Всю технологію процесу можна описати наступними діями:

  • Обрізати надлишки пластику. Куточки продаються смугами різної довжини. Потрібно за допомогою звичайного ножа зрізати зайве.
  • Нанести герметик або клей на шпалери і притиснути куточок до них. Якщо використовується поліуретан, то чекаємо, поки склад затвердіє.
  • Притиснувши куточок до стіни, розгладжуємо його поздовжніми рухами рук для рівномірного розподілу клейової маси. Для цих цілей підійде суха ганчірка або конусоподібний валик.
  • Спеціальним малярським скотчем зафіксувати пластик, відклеївши її після повного висихання клею.

Тепер ви знаєте, як клеїти куточки з пластика до шпалер. Складнощів ніяких немає, головне підібрати правильний клей. Але і з цим проблем у вас тепер не виникне.