Декоративна плівка вважається найкращим варіантом бюджетного оформлення для скляних поверхонь. Придбати її можна в будь-якому будівельному магазині, а різноманітність кольорів, малюнків, функціональних особливостей і цінова категорія роблять плівку найбільш популярним оздоблювальним матеріалом, при цьому попит на неї постійно зростає. Але, чим більший вибір, тим складніше його зробити. Для того щоб покупка виявилася вдалою, необхідно детально розібратися в характеристиках, позитивні і негативні моменти вироби.
Різноманітність декоративних плівок
Декоративна вітражна плівка – це різновид наклейок, що дозволяють не тільки декорувати поверхню, але і захищати приміщення від прямих сонячних променів, а крихке скло від механічних пошкоджень. В залежність від технології, що використовується при виробництві, матеріал поділяють на такі типи.
№
Тип плівки
функціональні особливості
1
Противоударная (захисна)
Її цінність в антивандальних характеристиках. Застосовується для вікон на 1-2 поверсі в багатоквартирних будинках. Полімер має товщину 115-600 мкм, в залежності від цього визначається клас протівовзломних властивостей (А1-А3). Мінімальна захист дозволяє при ударі уникнути появи осколків, максимальна витримує вибухову хвилю невеликої сили. Додаткова функція – захист від вогню і диму під час пожежі
2
декоративна
Нескінченна різноманітність колірних рішень і оформлень. Можливі варіанти імітацій графіки, вітражів, визначеного малюнка. Додаткове властивість – матовість / прозорість
3
дзеркальна
Буває стандартної (звичайне дзеркальне відображення) і пофарбованої (має додатковий колірний шар). Другий варіант застосовується для створення незвичайних ефектів. Основна функція – відображати сонячні і інфрачервоні промені
4
матова
Різновид декоративної. Чи можна застосувати в нежитлових приміщеннях: внутрішні перегородки офісів, оформлення медичних кабінетів, балконів / лоджій. У житловому будинку застосовується для обробки міжкімнатних дверей
5
Сонцезахисна
Основне призначення – захист від сонця, розсіювання, затримка на 90% ультрафіолету, на 95% інфрачервоних променів. При цьому здатність пропускати світло зменшується на більш, ніж 25%. У холодний період плівка дозволяє зберігати тепло в житловому приміщенні
Переваги та недоліки видів
Вітражну плівку вибирають в залежності від її особливостей і місця застосування. Якщо клеїти доведеться на скляний елемент дверного полотна або шафи-купе, то сонцезахисні властивості не знадобляться, а якщо на вікна – яскравий дизайнерський малюнок буде перешкоджати огляду. І все-таки самоклеящаяся плівка має ряд переваг перед вітражами зі скла:
- 1. Зниження травмоопасності скла. Навіть якщо обраний не протиударний матеріал, а звичайний матовий або декоративний, він захистить скло в разі механічного пошкодження – при ударі вітраж не осиплеться дрібними осколками.
- 2. Легкість конструкції. Кольорова плівка з імітацією вітража важить набагато менше, ніж повноцінні скляні вітражні віконні системи.
- 3. Необмежені можливості для зміни дизайну інтер’єру.
- 4. Сумісність з будь-яким матеріалом і технікою виконання, виняток становлять вітражі, розписані фарбами.
- 5. Можливість прибрати обридлий декор і замінити його іншим.
- 6. Невисока вартість плівки.
- 7. Можливість провести всі роботи самостійно, без залучення фахівця.
Але є і недоліки:
- 1. Недовговічність – до 10 років служби, якщо вітраж наклеєний на вікно, і до 20 років, якщо плівка служить деталлю інтер’єру всередині приміщення. Після закінчення терміну вона починає мутнеть, малюнок бліднуть.
- 2. Чутливість до підвищеної вологості, це створює проблеми при митті стекол.
- 3. неунікальні. Плівка продається рулонами в промислових масштабах, є ймовірність, що у сусіда опиняться такі ж вікна.
Плівки досить тендітна і легко піддається механічних пошкоджень, її можна подряпати, порізати, при неправильній обклеювання загинаються куточки і утворюються бульбашки повітря.
Процес обклеювання віконного скла
Багато хто вважає, що наклеїти плівку самостійно не так вже й складно. Насправді на прозорому склі в сонячний день і під яскравими електричними лампами будуть видні всі нерівності, дефекти і помарки.
При підготовці до нанесення вітражного плівки необхідно запастися інструментами, підготувати поверхню і вивчити нюанси проведення процедури.
необхідні інструменти
Для початку набувають плівку. Якщо це «серйозний» виробник, то на захисному шарі або упаковці обов’язково буде інструкція по наклейці матеріалу на поверхню. Купуючи виріб на ринку або в сусідньому магазині, таких вказівок можна і не отримати.
У будь-якому випадку набір інструментів, необхідних для робіт з обклеювання поверхні, буде наступний:
- рулетка;
- лінійка (НЕ алюмінієва);
- скребок, призначений для роботи зі склом (підійде той, що використовують для акваріумів);
- шпателі з гумовою робочою поверхнею від 20 до 70 мм;
- шпатель з гумовою робочою поверхнею 100-150 мм;
- трафаретний ніж;
- пульверизатор з дрібним розбризкувачем.
Додатково варто запастися засобом для очищення стекол, нетканим матеріалом, що не залишає ворсу, і тонкої (медичної) голкою.
підготовка поверхні
Будь-які ремонтні та оздоблювальні роботи припускають ретельну зачистку поверхні. Важливою умовою є цілісність скла. Бажано, щоб на ньому були відсутні не тільки відколи, але і подряпини, інші нерівності. Всі ці похибки обов’язково з часом стануть просвічуватися крізь плівку.
Наступний етап – очищення скла. Роблять це або спеціальними засобами, або дитячим шампунем. Головне – в подальшому ретельно змити його. Остаточну очищення проводять за допомогою скребка для чищення акваріумів.
Важливо ретельно знежирити поверхню. Процедуру проводять за допомогою ацетону, бензину для запальничок. Роблять це за 15 хв. до наклейки матеріалу.
При декоруванні дерев’яного вікна додатково знімають штапики з трьох сторін. Четверту не чіпають, інакше скло випаде.
Процедура обклеювання скла плівкою на безводної основі
Початковий етап робіт – вимір. Найкращий варіант – коли плівка трохи більше оклеиваемой поверхні. Чи не буде необхідності проводити стиковку плівкових полотен, поєднувати малюнки.
Матеріал розміщують на підходящої рівній горизонтальній поверхні. Якщо це підлогу або стіл, його варто застелити великим листом ДВП – це охоронить від пошкоджень. І місце для робіт, і саму плівку попередньо обробляють антистатиком. Підійде той, що застосовується в салонах авто або для одягу.
Покрокова інструкція:
- 1. Укласти самоклеящуюся плівку підкладкою вгору, нанести розмітку згідно з проведеними вимірами.
- 2. Додати 5-10 мм і вирізати заготовку.
- 3. трафаретного ножем відокремити підкладку від плівки на 2-3 см. Прикласти клейкою складової до верхньої частини скла і пропрасувати вузьким гумовим шпателем.
Подальші роботи проводити самостійно буде складно. Потрібна допомога іншої людини (помічника). Один повільно відокремлює підкладку, взявшись за край і потягнувши її догори. Той, хто клеїть, бере широкий гумовий шпатель і притискає їм плівку, рухаючи інструмент зверху вниз, витісняючи повітря між матеріалом і склом.
Всі роботи проводяться повільно, поетапно, проглажівая 3-5 см плівки.
Знімати всю основу одночасно і повністю з усією плівки неприпустимо. В цьому випадку зробити якісно роботи буде неможливо.
Наклеювання вітража на мокру основу
Існує окрема модифікація інтер’єрних плівок без клейової основи і прикриває її підкладки. Матеріал наклеюють безпосередньо на мокре скло, сушку виробляють відразу будівельним або простим побутовим феном.
Інструкція з наклеювання вітража:
- 1. Попередньо підготувати скляну поверхню і провести різку матеріалу за розмірами. Але припуски по краях збільшують до 15 мм.
- 2. Приготувати розчин з безбарвної рідини для миття посуду (дитячого шампуню) і води в співвідношенні 1: 200.
- 3. Засіб добре збовтати і за допомогою пульверизатора рясно нанести на скло.
- 4. Плівку згорнути в рулон.
- 5. Верхню частину матеріалу прикласти до краю скла. Помічнику слід притримувати рулон і одночасно повільно розгортати його.
- 6. Клеїльник, щільно придавлюючи матеріал до скла, повинен видалити повітря між плівкою і вікном за допомогою широкого шпателя.
Працювати з термоусадочним вітражним матеріалом набагато простіше, ніж з плівкою на клейовий основі – якщо щось піде не так, не вдасться вигнати повітря шпателем, плівку можна злегка відклеїти, заново змочити скло і приклеїти повторно.
Надлишки розчину видаляють сухою тканиною і остаточно висушують феном. Повітряний струмінь не направляють точково на одне місце. Потік повітря розподіляють по всій поверхні рівномірно.
заключні роботи
Після обклеювання декоративною вітражного плівкою скла проводять обрізання надлишків. Якщо матеріал клеїлась на безводну основу, то канцелярський ніж тримають під кутом 15 °, якщо підрізають матеріал, наклеєний на мокре вікно, інструмент повинен складати з поверхнею кут 45 °. В цьому випадку вістря леза злегка заходить в проміжок між штапиком, якщо він раніше не був вилучений, і склом. В результаті, коли плівка трохи усохне, не утворюється незаклеєними пустот.
Рез з висувним лезом регулярно обламують для поновлення. Роблять це після проведення кожної лінії уздовж однієї зі сторін вікна. Якщо ніж затупітся, це призведе до задиранням краю плівки, усунути який неможливо.
Ще один момент – усунення повітряних бульбашок. Якщо майстер, обклеювати плівкою вікно, не має достатнього досвіду, уникнути попадання повітря між склом і плівкою досить складно. Бульбашки до 1 мм візуально не сильно помітні. Їх виправляють проколюванням тонкою медичної голкою і затерла вузьким шпателем. Повітря видавлюють від краю до проколу.
Процедура нанесення вітража на скляну поверхню в теорії досить проста, але на практиці має свої нюанси. При цьому зробити все правильно самостійно, без помічника не вийде. З іншого боку, при наявності часу, терпіння і бажання набути необхідних навичок зовсім нескладно.