+

Регулювання насосної станції своїми руками

Придбання насосної станції обумовлено бажанням уникнути складнощів в процесі забезпечення водою. Функціонування цього обладнання проводиться автономно і не потребує постійного нагляду. Але в той же час йому необхідна кваліфікована регулювання, тільки в цьому випадку система для перекачування рідин буде працювати з найбільшою продуктивністю. Для її здійснення слід знати пристрій даної конструкції.

Особливості пристрою насосної станції

Структура насосної системи містить у собі реле тиску, розраховане на контролювання обсягу води, що заповнює гідроакумулятор. Додатково в його завдання входить включення і виключення гідравлічного насоса, при порожньому резервуарі автоматика призводить його в дію, а коли рідина при наповненні доходить до певного рівня – відключає роботу помпи. Таким чином, у водопровідній системі зберігається необхідний натиск без участі людини. Крім реле дана комплексна система містить в собі такі складові:

  1. 1. Гидроаккумулятор, що представляє собою герметичну ємність з розташованої усередині гнучкою мембраною, яку в певних моделях замінює гумова груша. Ця платівка розсікає простір гидробака на дві половини, одну з яких заповнює повітря, іншу – вода.
  2. 2. свердловини або поверхневий насос, який можна розглядати в двох варіантах: відцентровий і вихрові. Слід зазначити, що використання в роботі станції вібраційного насоса неприпустимо.
  3. 3. Зворотний клапан, призначений для запобігання протікання рідини з гідроакумулятора при вимкненому насосі.
  4. 4. Електричне живлення. Для під’єднання установки до електромережі потрібно прокладання окремої проводки, перетин якої має відповідати потужності обладнання. Пристрою електричного кола необхідно бути оснащеним автоматичною системою захисту.

Регулювання насосної станції своїми руками

Функціональні особливості насосної станції полягають в наступному. Після того як в точці водозабірної споруди відкривається кран, рідина, що знаходиться в гидроаккумуляторе, надходить в систему, разом з тим в цьому баку зменшується ступінь стиснення. Коли її величина стане відповідати певній позначці на датчику, його контакти замикаються, і запускається в роботу двигун насоса.

Слідом за завершенням витрачання води в крані або при збільшенні сили стиснення в порожнині гідроакумулятора, за рахунок спрацювання реле припиняє роботу насос.

Причина несправності агрегату

Якщо провести аналіз розлади роботи насосних станцій, то можна прийти до висновку, що такого роду проблеми зазвичай з’являються внаслідок пошкодження цілісності ємності гідроакумулятора і системи трубопроводу, що призводить до витоку повітря, рідини. Також неполадки можуть виникнути через утворення істотних забруднень в обладнанні.

Втручатися в роботу насосної станції з метою усунення несправностей доводиться з наступних причин:

  1. 1. Попадання в воду піску або інших речовин сприяє утворенню корозії, що знижує продуктивність пристрою. З метою запобігання виникненню засмічень необхідно встановлювати фільтри для очищення води.
  2. 2. Зниження в обладнанні тиску повітря сприяє частого вмикання насоса і його дострокового виходу з ладу. Фахівці рекомендують періодично проводити виміри повітряного тиску з подальшим його регулюванням при необхідності.
  3. 3. Недолік герметичності в з’єднаннях усмоктувального трубопроводу, що тягне за собою безперервну роботу двигуна без здатності перекачування води.
  4. 4. Неправильне регулювання напору насосної системи, що створює незручності в її роботі і призводить до поломок.

Для продовження терміну експлуатації даного обладнання необхідно періодично здійснювати його огляд.

Усунення несправностей

Причиною невпинної роботи станції зазвичай є підвищений тиск включення, некоректно виставлене в процесі регулювання реле. Також бувають випадки, коли при працюючому двигуні обладнання не здатна качати воду, на що впливає ряд факторів:

  1. 1. Відсутність води в насосі при першому запускання. Ситуація виправляється шляхом наповнення приладу рідиною за допомогою воронки.
  2. 2. Пошкодження трубопроводу або формування в трубі або всмоктуючому клапані повітряної пробки. Для встановлення безпосередньої причини потрібно здійснити ревізію герметичності приймального клапана і відповідних з’єднань, обстеження всмоктуючої труби на наявність вигинів та інших деформацій. З метою усунення несправності проводиться заміна всіх пошкоджених фрагментів.
  3. 3. Робота насосної системи проводиться без доступу до води. Потрібно виявлення причин відсутності рідини і їх ліквідація.
  4. 4. Забруднення трубопроводу. Необхідно провести очистку обладнання від забруднень різного походження.

Бувають випадки, коли насосна станція спрацьовує занадто часто, після чого вона взагалі вимикається. Причина аварії криється в вимагає заміни пошкодженої мембрані або в відсутності необхідного для роботи системи тиску. У цьому випадку проводиться виявлення тріщин і дефектів на баку.

У рідкісних випадках відбувається блокування зворотного клапана, в зв’язку з попаданням в нього будь-яких предметів або твердих відходів. Для усунення проблеми виконується демонтаж трубопроводу на ділянці допустимої закупорки.

Розлади в роботі двигуна

Припинення роботи движка насосної станції викликається рядом причин:

  • установка не підключена до електричної мережі, або в останній немає напруги – для ліквідації цієї проблеми обстежується схема під’єднання;
  • вийшов з ладу запобіжник, в даній ситуації необхідно провести заміну елемента;
  • застопорилася обертається частина вентилятора;
  • порушена працездатність реле – потрібно регулювання або повна заміна.

При збої в роботі двигуна насосного обладнання з нез’ясованих причин рекомендується звернутися за консультацією до сервісного центру.

Відсутність напору води в системі

Слабку енергію потоку рідини з точок забору можна пояснювати певними факторами:

  1. 1. В процесі регулювання на мінімальне значення виведено тиск повітря або води, що вважається неприпустимим для повноцінного функціонування системи. У цій ситуації потрібно налаштування параметрів реле.
  2. 2. Заблокована система трубопроводу або робочий елемент насосного обладнання, що передає отриману від мотора енергію. Рішенням проблеми стане очищення складових насосної станції від бруду.
  3. 3. Відбувається проникнення повітря в трубопровід. У цьому випадку необхідна перевірка всіх вузлів системи на герметичність.

Подача води низької якості може бути викликана затягуванням повітря через відсутність щільності на стиках водопровідних труб, а також низьким рівнем води.

Структура і порядок функціонування реле

Завдання реле полягає в підтримці необхідного тиску води в системі водопроводу, що сприяє бездоганній роботі всіх одиниць насосної станції і забезпечує її збереження. Після установки цієї компактної конструкції на гідроакумулятор потрібно зробити правильну корекцію заводських налаштувань під певний водопровід і конкретну потужність насоса.

Процедура регулювання не супроводжується особливими складнощами. Але для її грамотного виконання слід ознайомитися з функціональними особливостями і технічними характеристиками реле.

конструктивні принципи

Реле тиску не відрізняється вигадливістю в пристрої. Його механізм включає в себе наступні складові:

  1. 1. Корпус реле тиску.
  2. 2. Фланець, за допомогою якого до системи приєднується модуль.
  3. 3. Гайка, що служить для регулювання відключення агрегату.
  4. 4. Гайка, коригуюча силу стиснення в ємності, що дозволяє апарату включатися.
  5. 5. Клеми (гвинтові затискачі), призначені для підключення проводів, які тягнуться від насоса.
  6. 6. Місце для приєднання кабелю від електричної мережі.
  7. 7. Клеми для забезпечення заземлення.
  8. 8. Муфти для фіксування електропроводів.

Регулювання насосної станції своїми руками

У нижній частині моделі знаходиться металева кришка, за якою розташовані поршень і мембрана. Залежно від особливостей пристрою насосної станції і виробника реле можуть відрізнятися своєю конфігурацією, розмірами і розташуванням вузлів і деталей.

специфіка роботи

Реле насосної станції оснащено пружинами, завдяки яким виставляються параметри тиску, що сприяє включенню і відключення насоса. Ці пружини мають різний розмір, завдяки більшій з них виробляється установка нижнього порога спрацьовування, тобто приводиться в дію насос. Маленький елемент відповідає за припинення роботи – виключення насоса.

Дана автоматика виключає потребу власноруч включати і вимикати пристрій, підкачувати воду. Велика пружина, перебуваючи в початковому стані, виробляє максимальний тиск на пластину. Це призводить до того, що контакти контуру, за рахунок якого живиться насосна установка, змикаються між собою, відповідно, підживлюючи цим електродвигун, і вода надходить у ємність.

Прибуває рідина сприяє досягненню максимального показника тиску, яке призводить до розмикання контактів, а значить, і до припинення роботи обладнання.

Перевірка тиску

Після придбання насосного обладнання і перед введенням його в експлуатацію буде потрібно здійснити перевірку рівня тиску, заданого виробником в процесі виготовлення. Це викликано тим, що зберігання і перевезення виробів супроводжується витоком певного об’єму повітря з системи, що приводить до збою в заводських налаштуваннях.

З цієї причини система не зможе функціонувати коректно через відсутність необхідного тиску. Крім цього, насосна станція не зможе бути ввімкнені протягом нижньому рівні, що призведе до проблем у водопостачанні квартири або приватного будинку. Перевірка тиску виконується при порожньому баку і відключеному від електричного живлення обладнанні.

Регулювання насосної станції своїми руками

Для проведення такої процедури відбуваються такі дії:

  1. 1. З гідроакумулятора знімається ковпачок з пластмаси, що виконує захисну роль і закриває ніпель (сполучну трубку).
  2. 2. За допомогою автомобільного манометра на розпочатому елементі вимірюється тиск повітря в баку. Автовласникам цей процес трохи нагадає перевірку коліс.
  3. 3. За норму слід приймати показник в півтори атмосфери.
  4. 4. У разі перевищення цього показника проводиться підбурювання повітря в ємності і повторна перевірка. Недостача повітря і тиску усувається шляхом підкачки з використанням автомобільного насоса.
  5. 5. Для одноповерхового будови цілком підійде одна атмосфера, за норму ж приймається показник від однієї до півтора атмосфер.

Необхідно пам’ятати, що підвищений тиск сприяє частого вмикання насоса, що призводить до швидкого зносу цього пристрою. У свою чергу, знижений тиск не дозволить функціонувати гідромасажною ванні, так як насос буде приходити в дію занадто рідко.

Регулювання насосної станції своїми руками

При зниженому тиску можна використовувати побутову техніку, що вимагає подачу води, наприклад пральну машину та обладнання для миття посуду. З цієї причини професіонали рекомендують власникам ретельно зважити аргументи і зупинитися на прийнятному для них показнику тиску в гидроаккумуляторе, враховуючи зносостійкість насосної системи. На грушу, що входить до її складу, негативно впливає як недолік (нижче однієї атмосфери), так і надлишок (більше 1,5 атмосфер) тиску.

Дану процедуру бажано проводити не тільки після покупки устаткування, але і раз на місяць в процесі його роботи. Для цього бак звільняється від води, а сам агрегат відключається від електричної мережі.

Звертання за регулювання реле

Регулювання реле під індивідуальні потреби є одним з основних кроків в процесі введення пристрою в експлуатацію і його техобслуговуванні. Реле являє собою пластикову коробку, виконану у формі прямокутника, яка розташована спереду гідроакумулятора. За допомогою цього пристрою автоматизується процедура закачування рідини в водопровідну систему.

У більшості випадків насосна система набувається з уже наявними настройками реле, виконаними виробником. Але існують ситуації, в яких виникає необхідність в екстреному регулювання тиску обладнання. Така операція викликана наступними обставинами:

  • двигун насоса перестає працювати відразу ж після запуску;
  • при відключенні насосного обладнання слабшає водяний напір;
  • в процесі роботи пристрою в його гідравлічному баку утворюється надто велика сила стиснення, але при цьому агрегат не вимикається;
  • не наводиться в дію реле тиску і насос.

Якщо у устаткування спостерігаються всі перераховані ознаки, то необхідно грамотно виконати настройки реле.

підготовка гідроакумулятора

Перед тим як приступити до безпосередньої регулювання реле, потрібно провести підготовчі роботи з накопичувальним баком. Він являє собою герметичний посудину, усередині якого знаходиться гумова груша, що ділить його на дві частини. Коли в першу надходить закаченная насосом вода, у другій підвищується тиск повітря. Новоутворена повітряна маса натискати на грушу, тим самим зберігаючи оптимальну ступінь напору у водопроводі.

Регулювання насосної станції своїми руками

Для оптимальної роботи насосної станції необхідно правильно організувати тиск повітря. Так як при його занадто високою величиною і навпаки запуск насоса в роботу буде здійснюватися досить часто.

Необхідні параметри в накопичувальному баці виставляються лише після його остаточного спустошення від рідини. Слідом за спущеною водою в гідроакумулятор закачується повітря з розрахунком від 1,4 до 1,7 атмосфер для ємності, що має об’єм в діапазоні від двадцяти до двадцяти п’яти літрів і від 1,7 до 1,9 атмосфер для більш великих судин. У технічному паспорті кожної моделі насосної станції вказані конкретні величини.

Налаштування реле

Для здійснення даної процедури знадобляться гайкові ключі і набір викруток. Процес настройки включає в себе кілька етапів:

  1. 1. Фіксується показник манометра.
  2. 2. За допомогою викрутки прилад звільняється від захисної кришки, яка зазвичай має чорний колір.
  3. 3. Під кришкою знаходяться дві пружини для регулювання, оснащені необхідними для цього процесу гайками. Верхній з цих елементів має великий розмір і відповідає за нижній показник тиску. Нижня маленька гайка задає різницю між показниками. Як правило, біля них позначена маркування, подібна букві «Р» і зображені стрілочки з такими знаками як «плюс» і «мінус». Для того щоб сила стиснення стала більше, необхідно виробляти обертання гайки в напрямку знака «плюс» (за годинниковою стрілкою), для зниження цього показника гайка крутиться у зворотний бік. Після виконання одного її обороту в потрібному напрямку потрібно включення обладнання і його запуск в роботу.
  4. 4. Після зупинки системи знову перевіряються показники манометра, якщо його значення відхиляється від норми, то гайка обертається заново і агрегат включається стільки раз, скільки знадобиться для досягнення в накопичувачі необхідної величини тиску.
  5. 5. Заключний етап передбачає настройку того моменту, в який повинно відбуватися вимикання насосної станції. Для цієї мети необхідно скористатися малої пружиною і діяти так само, як і в разі включення апарату, тільки в протилежному напрямку. Щоб уникнути припинення роботи реле забороняється в процесі регулювання виробляти закручування гайок до упору.

Регулювання насосної станції своїми руками

З цього випливає, що різницю між двома видами тиску (верхнім і нижнім) можна без праці відкоригувати в бажаних межах. Збільшення інтервалу між спрацьовуваннями має на увазі досить нечасте підключення насосної станції, в результаті якого в системі водопостачання з’являться істотні перепади тиску.

Регулювання насосної станції своїми руками

Якщо діапазон спрацьовування налаштований на зменшення, то тиск в системі буде стабілізовано, але часто включається обладнання матиме набагато менший термін експлуатації.

Для того щоб виконати налаштування максимально точно, потрібно провести звірку обраних параметрів зі значеннями, зазначеними в технічному паспорті насосної системи, перевищення яких не рекомендовано.

Показники всередині гідроакумулятора

Повітряний тиск всередині накопичувального бака насосного обладнання впливає на роботу всієї системи, але ніяк не пов’язане з регулюванням реле. Коли в мембранному баку відсутній повітря і відсік для рідини повністю заповнений, робота насоса практично відразу ж припиняється. З усяким відкриттям водопровідних кранів буде включатися і насосна станція.

Це призведе до того, що через зниженого тиску мембрана стане розтягуватися сильніше, ніж належить, а внаслідок підвищеного – бак не заповниться повноцінно водою. Оптимальна робота агрегату і підтримання робочого стану мембрани можливі при установці повітряного тиску на десять відсотків нижче показників включення.

Повірка тиску в гідравлічному акумуляторі здійснюється після видалення із системи рідини шляхом відкриття нижнього клапана. Не рекомендується занадто переповнювати ємність водою або допускати зниження тиску так, щоб його показники були менше однієї атмосфери.

Ця установка перешкоджає оптимальному наповненню рідиною і сприяє передчасному зносу гумової груші, що призводить до некоректного функціонування обладнання в цілому.

При грамотно виконаної регулюванню насосної станції своїми руками натиск в кранах зможе задовольняти вимоги споживачів.

Регулювання насосної станції своїми руками