Для поперечного розпилювання під різним кутом дерев’яних заготовок, коли необхідна точна стикування декількох елементів, застосовується спеціальний інструмент. Пила торцювання своїми руками виготовляється на основі наявного обладнання – з ручною циркуляркою, болгарки. А при установці дисків певного типу, саморобну конструкцію можна використовувати для різання легкого металопластикового профілю, труб, що розширить сферу її застосування.
Виготовлення інструменту з ручної циркулярної пилки
Конструкція проста і доступна для виготовлення в домашніх умовах. Корпус розпилювального верстата збирається з дерева або металу. З листів фанери (ДСП) споруджують підставу, на яке встановлюють вертикальну стійку, попередньо прорізавши в ній отвори для кріплення циркулярки. Механізм маятникового типу виконується з дошки і фіксується на опору за допомогою довгого болта.
Підготувавши куточок або металевий стрижень, його прикручують зверху маятника, намагаючись, щоб кінець виступав. Беруть пружину. Однією стороною її закріплюють за задню частину куточка, а інший за вертикальну стійку. Натяг підбирається експериментальним шляхом, але його має бути достатньо для вільного утримання у висячому положенні ручної дискової пили.
Від’єднавши від інструменту рукоятку, його закріплюють на маятнику в підготовленому отворі. Кабелі укладають в передбачені для цього пази і підключають напруга. У стільниці робиться невеликий проріз і до неї під прямим кутом закріплюють бічні упори. Якщо їх зробити поворотними, то різати заготовки можна буде під заданим кутом. Пила з циркулярки зібрана, залишилося випробувати її в дії. Використовуючи доступні креслення, легко зробити будь-який, навіть більш складний інструмент.
Саморобний верстак – основа для зручної роботи
Для зручності роботи слід виготовити механічну пилку. Бажано мобільного конструкції, якщо з ним доведеться переїхати на інше місце або безпосередньо на будівельний майданчик. Тому станина робиться розбірний, для чого кріплення стільниці до ніжок здійснюють на саморізи.
Для виготовлення верстата необхідно виконати наступні операції:
- Підготувати верхню раму. Її збирають з дерев’яного бруса розмірами 40х40. Ніжки, зроблені з аналогічного матеріалу, прикручують саморізами і для їх більшої стійкості встановлюють розпірки. Або місця з’єднання зміцнюють металевими куточками.
- З дощок виготовляється стільниця. Її ширина повинна бути на 10 см більше довжини торцевої пили, а довжина дорівнювати ширині, помноженої на 3.
- Взявши листи фанери (ДСП, МДФ) готують і закріплюють імпровізовані столики, намагаючись розташувати їх поверхню на одному рівні з поворотним механізмом.
- Встановлюють обладнання для обрізки торців.
Оскільки в домашніх умовах якісно зробити поворотний пристрій складно, то його беруть вже готове.
Така торцювання по дереву буде затребувана в своїй майстерні або при проведенні різних будівельних робіт, в яких не обійтися без деревообробки.
Якщо необхідно зробити верстат з протяжкою, то для цього беруть амортизатори передніх стійок автомобіля. Переважно легкового, тому як від вантажівки вони занадто масивні. Придбати їх можна на будь-якому пункті розбирання машин. Перед установкою амортизаторів, щоб полегшити хід штока, зливають масло і в корпусі проробляють «повітряні» отвори.
Для комфортної роботи рекомендується підключити систему плавного запуску. Вона дозволить знизити навантаження на конструкцію при стартовому ривку і регулювати кількість обертів.
Саморобна пила з углошлифовальной машини
Торцева пила з болгарки є однією з поширених моделей. Перевага даної конструкції в тому, що УШМ можна зняти і, змінивши диск, використовувати за прямим призначенням – для різання по металу. Найпростіша схема дозволяє розпилювати дошки під кутом в 90 градусів.
Порядок виготовлення наступний:
- Спочатку роблять опорну станину з металевого листа, обрамленого куточком. До неї приварюють (прикручують болтами) вертикальну стійку з металевого профілю.
- До відрізку труби фіксують кронштейни для кріплення болгарки, яку охоплюють кожухом, виготовленим з будь-якого підручного матеріалу. Головна умова – надійна фіксація шлифмашинки.
- Труба кріпиться до стійки звичайним болтовим з’єднанням. Для утримання в вертикальному положенні встановлюють обмежувачі або самозажімающееся пристосування.
- Закріпивши болгарку, в станині роблять проріз на весь діаметр диска, щоб пропил заготівлі виходив повним.
- Бічний упор для зміни положення оброблюваних деталей роблять поворотним. Полегшити вибір потрібного кута дозволить нанесення розмітки в градусах.
Зібрати самостійно торцювальні пилку з циркулярки, болгарки під силу кожному домашньому умільцю. При цьому в процесі реалізації запропонованих ідей відкриваються великі перспективи для творчого потенціалу щодо поліпшення наявної конструкції.