+

Обрамлення для каміна – як виготовити оригінальну конструкцію?

Багато мешканців приватних будинків і квартир встановлюють каміни, причому не тільки для обігріву житлового простору, а й як декоративний елемент. Портали для них можуть виготовлятися з різних матеріалів – поліуретану, деревини, каменю або чавуну – все залежить від уподобань мешканців і дизайну кімнати.

Типи порталів для каміна і матеріали для їх виготовлення

Якщо ви вирішили самостійно виготовити портал для каміна, то перед початком робіт слід визначитися з його оформленням. Існує кілька різновидів обрамлень:

  • класичне – портали такого роду найчастіше зустрічаються в приватних будинках. Особливістю таких конструкцій є строгість і монументальність дизайну. У більшості випадків подібне обрамлення не прикрашається додатковими аксесуарами;
  • портали в стилі "кантрі" – вони відмінно підходять для камінів, що працюють на дровах. Це досить проста конструкція, що споруджується з натурального або штучного каменю;
  • обрамлення в стилі "хай-тек" – виготовляються зі звичайної або збройової сталі і прикрашаються елементами зі скла;
  • конструкції в стилі "модерн" – вони можуть мати різну форму і колір, класичні візерунки можуть поєднуватися з сучасними деталями. Подібні обрамлення відмінно підійдуть для приміщень з будь-яким дизайном.

Обрамлення для каміна - як виготовити оригінальну конструкцію?

У приватних будинках найчастіше зустрічаються класичні портали

Для виготовлення порталу можна використовувати різні матеріали. Найбільшою популярністю користується гіпсокартон, так як йому властива міцність і легкість. До того ж, це один з найбільш дешевих матеріалів. Крім гіпсокартону, майстри використовують паркетні дошки, які потім покривають акриловими фарбами або самоклеющейся плівкою. Ще один доступний варіант – це поліуретанова ліпнина.

Підготовка і створення конструкції з гіпсокартону

Перед тим, як приступити до створення камінного обрамлення, підготуйте необхідні інструменти. Вам обов’язково потрібно:

  • профіль з гіпсокартону;
  • утеплювач;
  • суміш для шпаклівки і 2 шпателя;
  • грунтовка;
  • пензлика;
  • металевий куточок і сітка для стиків;
  • наждачний папір;
  • профіль з металу в формі короба.

В першу чергу потрібно зібрати нижній прямокутний каркас. Якщо камін буде монтуватися в кутку, то ця частина порталу матиме трикутну форму. Далі до каркасу максимально щільно кріпимо вертикальні стійки. Зробіть обв’язку стійок в їх верхній частині. Після цього встановіть обрамлення і за допомогою куточків надійно прикріпіть його до стіни.

На наступному етапі необхідно встановити листовий матеріал і прикріпити його саморізами. З’єднайте стільницю з порталом і укрийте її папером або плівкою, щоб не забруднити. Після цього утворилися стики необхідно заповнити шпаклівкою. Третій етап полягає в обробці порталу. При цьому покладайтеся на свій смак і фантазію. Можна використовувати штучний або натуральний камінь, керамічну плитку або будь-який інший відповідний матеріал. Відразу ж після того, як матеріали висохнуть, всередину порталу можна встановлювати електричний камін.

Стільниця для електричного каміна – як зробити самому?

Стільниця – це незамінна частина конструкції обрамлення. Вона не тільки робить зовнішній вигляд порталу закінченим, але і дозволяє викладати і зберігати різні скульптури та інші предмети побуту. Стільницю можна виготовити з товстих планок фанери, після чого на неї кладеться облицювальна плитка. Дерев’яну стільницю в кінці покриваємо лаком. Ще один поширений варіант – це виріб з МДФ, оброблене пластиковими панелями.

Обрамлення для каміна - як виготовити оригінальну конструкцію?

Стільницю можна виготовити з фанери, дерева або МДФ

Для виготовлення стільниці буде потрібно зробити заміри верхній частині каміна і додати до отриманого розміром ще 10 см.

Після цього виріб вирізаємо і покриваємо антисептичним складом. Як тільки засіб вбереться в матеріал, його потрібно відшліфувати, щоб позбутися від задирок. На наступному етапі поверхню покриваємо грунтовки матеріалом. Після його висихання деревину обробляємо плиткою, лаком або панелями з пластику. Кріпиться стільниця до конструкції за допомогою дюбелів. Якщо основа вироби виготовлена ​​з фанери, то краще скористатися саморізами, так як монтаж дюбелів може привести до утворення тріщин.

І наостанок – поради від експертів

Купуючи оздоблювальний матеріал для оздоблення, слід відштовхуватися від дизайну приміщення, в якому знаходиться камін. Обрамлення для електричного каміна повинен мати максимально точні розміри, інакше під час монтажу обігрівача можуть виникнути труднощі – ви пошкодите корпус пристрою або його електричну частину.

Якщо ви бажаєте, щоб портал був ефектним і виглядав вишукано, то фахівці радять зупинити свій вибір на дереві. Однак потрібно пам’ятати, що працювати з цим матеріалом трохи складніше, ніж з гіпсокартоном. У процесі роботи з деревиною використовуйте столярний клей. Цей синтетичний склад захистить дерево від деформації і зсихання конструкції. Необхідно уважно стежити за тим, щоб в структуру деревини не проникала вода, інакше матеріал почне викривлятися і тріскатися.