Як утеплити веранду для зимового проживання без допомоги фахівців?

Веранди (тераси) приватних дач і заміських будинків, як правило, не опалюються. З цієї причини взимку використовувати їх в якості житлових приміщень неможливо. Таку ситуацію нескладно змінити, якщо провести утеплення веранди.

Теплоізоляція тераси зовні і зсередини – вибирайте підходящий варіант

При бажанні будь-який власник приватного будинку може зробити з неексплуатованої взимку веранди теплу кімнату, прихожу або коридор, оранжерею. Додаткове приміщення для цілорічного використання нікому не завадить. Для цього потрібно всього лише грамотно утеплити веранду з дотриманням певних вимог, щоб зробити її придатною для зимового проживання. Теплоізоляцію терас здійснюють зовні або зсередини. Зовнішнє утеплення характеризується наступними перевагами:

  • роботи виконуються поза житла, все сміття залишається зовні;
  • ремонтні заходи не вносять серйозних змін в уклад життя мешканців будинку;
  • площа тераси не зменшується;
  • стіни, оброблені спеціальними матеріалами, добре накопичують тепло, не відволожуються, що збільшує термін експлуатації веранди.

Як утеплити веранду для зимового проживання без допомоги фахівців?

Внутрішнє утеплення можна здійснювати при будь-якій погоді на вулиці

Зовнішнє утеплення не рекомендується для будинків з оригінальним екстер’єром. У подібних випадках використовуються матеріали здатні кардинально змінити (і не завжди в кращу сторону) архітектурний вигляд житла.

Внутрішнє утеплення можна здійснювати при будь-якій погоді на вулиці.

За один підхід цілком реально захистити від втрат тепла все поверхні веранди (підлогові, стельові, стінні). При цьому домашній умілець має вільний доступ до зазначених підстав на будь-якій висоті. Але при виконанні внутрішніх робіт потрібно відразу приготуватися до змін в побуті (особливо, коли утеплення затягується на довгий термін) і наявному інтер’єрі. Теплоізоляція тераси зсередини передбачає в обов’язковому порядку демонтаж старих покриттів. Чи не кожен власник будинку готовий до вирішення таких масштабних завдань.

Чим утеплити – розберемося з пропонованими матеріалами

Вибір теплоизоляторов в даний час величезний. У продажу є і перевірені часом матеріали і абсолютно нові вироби, що забезпечують якісний захист веранд від холоду. Вибір конкретного утеплювача залежить від фінансових можливостей господаря дачі або будинку, складності роботи з матеріалом, особливостей екстер’єру та інтер’єру житла. При цьому будь-який утеплювач повинен володіти такими властивостями:

  • нетоксичність;
  • стійкістю до загоряння;
  • стійкістю до механічного зносу, дії природних чинників.

Найчастіше утеплення терас виробляють пінопластом, пенофолом, пінополістиролом, базальтової і мінеральною ватою, пінополіуретаном, керамзитом, корковими листовими виробами, особливими вакуумними панелями, клоччям, мохом. Підібрати підходящий матеріал буде нескладно.

Як утеплити веранду для зимового проживання без допомоги фахівців?

Найчастіше утеплення терас виробляють пінопластом

Мінеральна вата використовується для збереження тепла вже дуже давно. Вона негорюча, має малу теплопровідність, має стійкість до деформацій, що викликаються змінами температури, до біологічних і хімічних впливів, гарантує високий показник шумозахисту, відома своєю міцністю на розрив і стиснення. Вартість мінеральної вати доступна. Її монтаж нескладно виконати без допомоги фахівців. Але з плином часу цей матеріал втрачає свій теплоізоляційний потенціал (його щільність зменшується). Аналогічні плюси і мінуси має базальтова вата. Головна її перевага – абсолютна екологічна чистота.

Відмінна альтернатива мінвати – пінополістирол. Міцний і простий в застосуванні утеплювач з доступною ціною. Бажано використовувати екструзійний пінополістирол. Він більш ефективно захищає споруди від втрат тепла. Недолік описуваного матеріалу – висока горючість. При загорянні він виділяє в атмосферу небезпечні токсичні сполуки.

Підвищеною пожежонебезпекою характеризується і пінопласт. Він крім того привертає увагу гризунів. Пінопласт можна монтувати по безкаркасних і каркасної методикам. Теплозахисні властивості матеріалу залишаються незмінними протягом усього терміну його експлуатації. Важливе значення пінопласту – мала паропроникність і гігроскопічність. Це означає, що його немає потреби додатково накривати гідропленкой.

Пенофол застосовується в поєднанні з іншими утеплювачами або в самостійно. Показник його паропроникності мінімальний, а екологічності високий. Важливий плюс пенофола – негорючість. Екологічною чистотою описуються пробкові листи. Вони прекрасно захищають веранду від втрат тепла. Але вартість таких виробів об’єктивно висока. Керамзит, що випускається з обпаленої глини у вигляді гранул пористого виду, використовується виключно для утеплення стельових перекриттів і підлогових підстав.

Зовнішнє утеплення – поради домашнім майстрам

Визначившись з відповідними теплоізоляційними матеріалами, можна починати утеплення тераси ззовні. Своїми руками такі заходи найкраще виконувати при плюсових температурах на вулиці. Теплоізоляцію стелі профі радять здійснювати плитами мінеральної вати. Важливо подбати про якісну захист цього матеріалу від пара (наприклад, руберойдом або спеціальними паронепроникними мембранами). Ще краще зробити утеплення стелі пенофолом з додатковим шаром фольги. Тоді встановлювати додаткову вологозахист не потрібно.

Як утеплити веранду для зимового проживання без допомоги фахівців?

Стінові поверхні зовні найчастіше облицьовуються пенополіуретановим плитами

Стінові поверхні зовні найчастіше облицьовуються пенополіуретановим, пінополістирольними або мінералватнимі плитами. Їх згодом можна закрити практично будь-яким оздоблювальним матеріалом, починаючи від полівінілхлоридних панелей, дерев’яних виробів і закінчуючи металевою обшивкою. Монтаж теплозахисних плит на стіни з бетону або цегли проводиться за такою схемою:

  • встановлюєте обраний утеплювач (зазвичай для його фіксації використовують клей);
  • на теплоізоляційний матеріал вмонтовуєте армуючої сітки;
  • фарбуєте, Оштукатуривать теплозахисні панелі або встановлюєте на них обрану облицювання (сайдинг, вагонку і так далі).

Після таких робіт тераса не боятиметься зимових холодів. Ви отримаєте повноцінне приміщення в своє розпорядження. Там можна буде облаштувати передпокій або шикарний зимовий сад.

На дерев’яні стіни теплозахисні вироби встановлюються на попередньо підготовлену обрешітку – рейки, до яких кріплять парасольками-дюбелями утеплювач, потім накривають конструкцію гідроізоляційної мембраною. Фіксацію останньої виконують скобами (буде потрібно будівельний степлер).

Зверніть увагу! Якщо ви плануєте по-справжньому якісно утеплити терасу і зробити там спальню, обов’язково потрібно провести теплоізоляцію віконних і дверних прорізів. Двері оберігають від проникнення холоду поролоном. Його кріплять на конструкцію, а потім накривають дермантином. Вікна зовні утеплюються простий плівкою з поліетилену. Вам потрібно набити на рами дерев’яні рейки, після чого прикріпити до них утеплювач.

Внутрішня теплозахист веранди – все просто!

Утеплювач на стелю тераси встановлюється на каркас, зроблений з дерев’яних або металевих рейок. Змонтований на нього теплоізоляційний матеріал обов’язково накривають плівкою, що захищає від пара, а зверху закривають конструкцію листами гіпсокартону. Така методика зменшує висоту приміщення. Не кожному це до душі. Вирішити проблему нескладно, якщо проводити утеплення тераси, веранди зсередини за допомогою спеціальних вакуумних панелей. Вони монтуються по безкаркасних методикою і не з’їдають простір кімнати.


Зсередини стіни найпростіше утеплювати мінватою або пінопластом. Теплоізолятор монтується на каркас (його створюють з металевих напрямних). Зверху обов’язково встановлюється парозахисної мембрана. Її накривають гіпсокартоном, який потім шпаклюється і обробляється відповідним способом. Також можна здійснити утеплення стін Піноплекс. Ця методика зараз досить популярна.

Утеплення підлоги з мінімальними тимчасовими і трудовими затратами виконують керамзитом. Просто встановіть поверх наявного підлогового підстави дерев’яні лаги. Засипте простір між ними керамзитом і накрийте конструкцію новим чистовим підлогою.