+

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі?

Поклеїти шпалери не так вже й легко, як здається на перший погляд. Тут потрібно володіти певними знаннями щодо того чи іншого виду. Так, наприклад, вінілові шпалери бувають кілька різновидів, кожен з яких висуває свої правила і вимоги в поклейки на стіну. Сьогодні ми поговоримо на тему, як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі. В силу своїх позитивних характеристик, вони мають найбільший попит серед багатьох користувачів. Для того щоб якісно і надовго поклеїти такі шпалери, ми проведемо для вас детальний майстер-клас. У нашій статті ви знайдете відповіді на багато які вас цікавлять. Буде багато цікавої, а головне – корисною інформацією!

Переваги та недоліки

До розгляду вінилових шпалер, маємо познайомити вас із сервісом PROIZD.UA, що дозволяє абсолютно всім вигідно купувати залізничні квитки по Україні і не тільки. СКориставшись мобільним додатком ви зможете миттєво придбати або забронювати потрібний вам квиток.

Вінілові шпалери мають шар ПВХ, нанесений на паперовий або бамбукові полотно. Перед тим, як клеїти шпалери на паперовій основі, вам потрібно знати сильні і слабкі сторони даного оздоблювального матеріалу. Отже, давайте розглянемо їх ближче.

Плюси:

  • Великий термін експлуатації. Зносостійкість – це найголовніша перевага вінілових шпалер, якому ми приділили увагу в найпершу чергу. Вініл має кілька основних переваг – він не тьмяніє під впливом сонячних променів, відмінно справляється з вологістю. Все це дозволяє використовувати полотна з малюнком в спальні, на кухні і навіть у ванній кімнаті.
  • Легкість в нанесенні. Даний матеріал легко клеїти на абсолютно будь-які стіни і стелю (бетон, дерево, ДСП, штукатурка та інше).
  • Можливість маскування дефектів. Щільний вініловий шар здатний добре заховати тріщини і інші нерівності стін. Але для цього підходять тільки самі товсті сорти настінного покриття.
  • Великий вибір дизайну. В даний час існує велика кількість вінілових шпалер, різних по щільності, текстурі і колірній гамі. Завдяки цьому ваш вибір набагато спроститься, що дозволить грамотно підібрати покриття під конкретний інтер’єр вашого будинку.
  • Можливість вибору розміру. У магазинах і ринках представлений рулонний і метровий варіант даного матеріалу. Це дуже зручно тоді, коли вам потрібно зробити одну велику закупівлю або докупити необхідну кількість покриття.
  • Швидкість поклейки. В силу щільної структури клей наноситься тільки на шпалери, а не на стіну, що значно спрощує весь процес поклейки і значно економить час.

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі?

Мінуси:

  • Температурні перепади. Вінілові покриття погано справляються з перепадами температури, особливо з впливом гарячих приладів. Саме тому ми не рекомендуємо наклеювати їх поблизу каміна або біля газової плити.
  • Погана повітропроникність. Через свою щільної структури, ПВХ покриття практично не пропускає повітря, тому стіни не “дихають”, а хоч невелика вентиляція вкрай необхідна. Таку проблему можна вирішити придбанням спеціальних полотен з мікропорами, які добре пропускають повітря і протистоять скупченню вологи, що дозволить уникнути появи грибка під шпалерами.
  • Складнощі в нанесенні на нерівну поверхню. Вініл – не дуже пластичний матеріал з досить щільним підставою. Вам потрібно добре постаратися, щоб обклеїти виступи, округлості, стики і рельєфні поверхні.
  • Паперові вінілові шпалери швидко вбирають клей, що збільшує витрату рідини в кілька разів.
  • Паперове покриття легко пошкодити: подряпати, порвати і так далі.
  • Зчеплення шпалер зі стіною досить довгий – смугу шпалер з клеєм потрібно докласти, притиснути до стіни, а потім трохи почекати.

Різновиди

Отже, нам вже відомі плюси і мінуси флізеліновимі покриття, а тепер настав час розглянути його класифікацію за основними параметрами.

За структурою і типом поверхні:

  • гладкі.
  • З рельєфом.

За способом обробки вінілової поверхні:

  • профільні.
  • тиснені.

За способом нанесення вінілового шару:

  • З напиленням.
  • У вигляді плівки.

За способом тиснення:

  • Шовкографія. На виході виходять легкі і гладкі шпалери, які отримують шляхом нанесення тонкого шару поліхлорвінілу, за рахунок чого створюються різні фактури. Шовкографія пропонує потенційному покупцеві великий вибір покриттів самого різного дизайну.
  • Компакт-вініл. Відрізняється за вагою і структурі від шовкографії. Поверхневий вініловий шар імітує дорогий камінь, тканини і різні види штукатурок.
  • Важкий вініл. Такі шпалери мають самий товстий поверхневий шар. Цей вид покриття відрізняється високою рельєфністю і міцністю, що дозволяє створити ефект жатой шкіри і об’ємної вишивки. Завдяки рельєфному вінілу дозволяє приховати нерівності стін.
  • Хімічна витиснена обробка. Має гладку, глянцеву поверхню, з якою легко усунути будь-які види забруднень. Така обробка має підвищену міцність, стійкість до вигоряння, впливу вологи і миючих засобів.

Важливо! Перші три види покриття “гарячого тиснення”. Після процесу спінювання вініловий шар обробляють кількома валиками – притискним і тісняться. Саме завдяки і отримують потрібні фактури на поверхні вінілових полотен.

Вибір клею

Для певного виду покриття підходить не весь клей, а тільки той, який має спеціальне призначення. Грамотно підібраний клей для вінілових шпалер на паперовій основі – запорука успішної роботи та гарант зносостійкості даного матеріалу.

Важливо! Неякісний склад може спровокувати бульбашки, нерівності та відставання покриття від стіни. Ми рекомендуємо віддати перевагу закордонним виробникам клею, які обійдуться вам дорожче вітчизняних, але порадують своїм результатом в процесі використання.

Вимоги

Основні вимоги до клею для пластикових шпалер:

  • Клей повинен добре фіксувати полотно на стіні, але це повинно відбуватися не моментально. Це потрібно для того, щоб у вас була можливість підправити смуги по стиках або вирівняти шпалери за різними напрямками.
  • Як ми вже раніше говорили, вініл погано пропускає повітря, тому поява мікроорганізмів під матеріалом – на жаль, нерідке явище. Саме тому, що клеїть повинен служити бар’єром для розвитку цвілі і грибка під покриттям.
  • У процесі перемішування сухого складу з рідиною ви повинні спостерігати формування згустків і грудок. Такі асоціації можуть привести в дефектів і навіть псування обклеєній поверхні.
  • Зверніть увагу на те, що готовий клей може зберігатися до доби без засихання. Інакше – подібний клей можна вважати неякісним.
  • Весь процес приготування клею повинен проходити за досить простою схемою, виконати яку може будь-хто.

Важливо! Якщо ви хочете почувати себе і далі добре, то не забудьте, що шпалери і клей повинні бути екологічно чистими і безпечними для здоров’я людини.

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі?

Приготування складу

Розводити клей потрібно строго по інструкції, зазначеної на упаковці продукції. Багато хто вважає, що, чим більше нанести клею на обі, тим краще і міцніше вони будуть триматися. Ця думка помилкова. Навпаки – зайвий клей може сильно промочити полотно, пройти через шви назовні і забруднити поверхню покриття. А ось якщо додати у воду більше порошку, то вийти дуже густий клей, який викличе складнощі в нанесенні.

Інструкція по правильному приготуванню клею для вінілових шпалер:

  1. Висипаємо складу в воду, дотримуючись співвідношення інгредієнтів на маркуванні товару.
  2. Розмішуємо ретельно розчин, розбиваючи грудочки будівельним міксером або будь-яким іншим підручним засобом.
  3. Витримуємо паузу 2-3 хвилини.
  4. Знову перемішуємо клей і залишаємо його набухати на 5-10 хвилин.

Тепер склад можна наносити на покриття.

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі – треба мазати стіну чи ні?

Зараз ми розглянемо основні етапи підготовки та безпосередньої поклейки ПВХ шпалер на паперовій основі. Отже, давайте приступимо.

Підготовчі роботи:

  • Видаляємо старе покриття. Змочуємо його водою за допомогою ганчірки, кисті або валика – кому як зручно.
  • Даємо час на просочення матеріалу, а потім видаляємо старі шпалери ножем або металевим шпателем.
  • Замазуємо на стіні темні плями, так як вони можуть просвічуватися крізь паперове полотно.

Важливо! Це стосується тільки світлих кольорів, на темних ж цього не буде помітно.

  • При необхідності – вирівнюємо поверхню будівельним гіпсом або шпаклівкою. Вініл добре приховує багато дефекти, але для шовкографії стіна повинна бути ідеально рівною.

Важливо! Якщо у вас стіни з явними вадами, то рекомендуємо використовувати рельєфні або матові шпалери, які добре замаскують дану проблему. Однотонні і глянцеві покриття доречні тільки для рівних стін.

  • Після висихання раніше нанесеної суміші обметують стіну щіткою з жорстким ворсом, видаляючи тим самим пил і бруд.
  • Прогрунтовивают поверхню. Грунтовку можна купити в будівельному магазині і приготувати відповідно до інструкції на упаковці. Ідеально, якщо до її складу будуть включені інгредієнти, що перешкоджають виникненню цвілі і грибка.

Важливо! Для грунтовки стіни можна використовувати і для шпалер клей, розведений до рідкого стану.

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі?

Як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі?

Звичайно, без сторонньої допомоги вам не обійтися, так як поклейку краще робити вдвох: один чоловік тримає намазаний смугу внизу, а інший – підхоплює і клеїть її на драбині вгорі.

Важливо! Ви зможете обклеїти стіни самостійно, але вам доведеться часто стрибати то вниз, то вгору, а це вкрай незручно.

Покроковий майстер-клас з поклейки вінілових шпалер на паперовій основі:

  • Закриваємо вікна і двері, вимикаємо кондиціонери та іншу вентиляцію в приміщенні, де будуть проводитися подібні роботи. Це потрібно для того, щоб приклеєні смузі не відклеїлися, на шпалерах не утворилися бульбашки повітря.
  • Нарізаємо необхідні смуги, поєднуючи між собою візерунок (якщо такий є в наявності). Зверху і знизу залишаємо за 5 см припуску.
  • Складаємо шпалери на чисту підлогу лицьовою стороною вниз.
  • Промащуємо матеріал відповідним клеєм, використовуючи широку кисть. Чекаємо кілька хвилин для вбирання складу в покриття. Цей час залежить від щільності обраного матеріалу.

Важливо! Дуже важливо дотримуватися однаковий інтервал між нанесенням клею на наступну смужку, щоб “просочення” полотен була однаковою.

  • Поки шпалери набухнуть, складаємо смужку в два рази виворітного стороною всередину, намагаючись уникати заломів. Поки клеїмо одну смужку, дві набухають і чекають своєї черги. Одне полотно поклеили – промазали наступне, яке залишили набухати, і так далі.
  • Починаємо клеїти від кута кімнати. Вирівнюємо першу смугу за рівнем за допомогою схилу. Ви спростите собі задачу, разметив вертикальні лінії на поверхні стін. Докладаємо шпалери зверху, вирівнюємо по вертикалі, а потім притискаємо рукою або валиком в самому центрі по всій довжині полотна.
  • Тепер добре пропрасовуємо всю поверхню валиком, виганяючи тим самим надлишки повітря і клею. Притискаємо краю, рухаючись в напрямку від центру в сторони.
  • Прибираємо сухий і чистою ганчіркою надлишки клею. Наносимо тонким пензликом клей на погано приклеєні краю.
  • Докладаємо наступну смужку до першої, стежачи за тим, щоб шпалери не розтягувалися, що може утворити непоправну щілину після їх висихання. Якщо все ж цього не вдалося уникнути, то дасте край полотна від стіни, промажте знову клеєм, дайте час набрякнути папері, а потім розтягніть полотно і закрийте видиму щілину.
  • Витримуємо наклеєні вінілові шпалери протягом двох, дотримуючись кімнатний температурний режим і відсутність протягів.

Важливо! Клей наносять тільки на вінілові шпалери на паперовій основі, а у випадку з флізеліновимі – тільки на стіну. Ось вам і відповідь на питання, як клеїти вінілові шпалери на паперовій основі – треба мазати стіну чи ні.

Відеоматеріал

Ми дуже сподіваємося, що наша стаття була вам корисною. Ми постаралися вкласти в неї максимум інформації, як про самих вінілових шпалерах, так і про спосіб їх наклейці. Дотримуйтесь наших рекомендацій, підказкам, і ви досягнете бажаного результату. вдалого ремонту!