+

Каркасно-щитові будинки – побудуємо затишне житло з готових панелей за пару місяців

Каркасно-щитові споруди є швидкобудуюємі житлові будівлі. Їх споруджують з готових елементів, званих домокомплекти, які виготовляються за індивідуальними розмірами на спеціалізованих комбінатах. Технологія будівництва таких будинків проста і зрозуміла.

Заводські домокомплекти – повністю готові до збірці будівлі!

Технологія зведення каркасно-щитових житлових будівель була розроблена понад півстоліття тому. До країн СНД вона прийшла зовсім недавно з Північної Америки і Європи. Вітчизняних споживачів приваблює дешевизна будинків, що споруджуються за такою технологією, а також висока швидкість виконання всіх будівельних заходів. Збірка щитових конструкцій здійснюється безпосередньо на будмайданчику. Людина замовляє домокомплект з певними розмірами і отримує в своє розпорядження набір щитів. Залишається лише зібрати їх в єдине спорудження, керуючись певними правилами.

Щити (панелі) бувають внутрішніми (з них роблять перегородки) і зовнішніми. Конструктивно їх ділять на дверні, глухі і віконні. Цікавлять нас панелі виконують всі ключові функції звичайних виробів і матеріалів, використовуваних для будівництва приватних будинків – несучу, теплозахисну, огороджувальну. Щити для каркасного будинку мають у своєму розпорядженні трьома елементами. Вони наведені нижче:

  1. 1. Дерев’яний брус – силова деталь.
  2. 2. Утеплювач.
  3. 3. ОСБ. Вона грає роль обшивки – внутрішньої і зовнішньої.

Щити виготовляються на автоматичному або напівавтоматичному обладнанні за наступною схемою. Спочатку проводиться каркас з деревини необхідних розмірів. У нього поміщають матеріал, що утеплює. Потім конструкція з утеплювачем обшивається ОСП-плитами. У підсумку виходить набір щитів, з яких і створюються повністю готові до застосування домокомплекти. Відзначимо, що панелі раскраиваются строго за розмірами, наданими замовником. Якщо щити виробляються без точного дотримання положень наявного проекту, при їх установці є велика ймовірність утворення щілин.

Каркасно-щитові будинки - побудуємо затишне житло з готових панелей за пару місяців

Технологія зведення каркасно-щитових житлових будівель

Технологія складання щитових будівель – все продумано!

Каркасно-щитові будинки споруджуються з готових панелей по простому алгоритму. Послідовність дій така:

  1. 1. Облаштовуємо фундамент.
  2. 2. Ставимо обв’язувальний брус.
  3. 3. Встановлюємо цокольне перекриття.
  4. 4. Монтуємо направляючу дошку по периметру стін. Фіксуємо її саморізами.
  5. 5. Робимо верхню обв’язку.
  6. 6. Виробляємо збірку внутрішніх перегородок і зовнішніх стінових поверхонь.
  7. 7. Заповнюємо ділянки з’єднання панелей монтажною піною.
  8. 8. Встановлюємо дах і здійснюємо її теплоізоляцію.
  9. 9. Виробляємо монтаж покрівельного покриття.
  10. 10. Ставимо двері і вікна.

Після цього можна приступати до прокладання інженерних комунікацій усередині побудованого будинку, а потім займатися його зовнішнім облицюванням і внутрішньою обробкою.

Візьміть до уваги! Проект щитового житла краще замовляти в спеціалізованому ательє. Також можна скористатися типовими рішеннями. Оптимальний вид фундаменту для невеликого будинку – стовпчастий. Така підстава можна зводити з бутового каменю, азбестоцементних трубних виробів, деревини, сталевих труб, цегли, залізобетону, бетонних блоків. Коли будівництво планується облицьовувати каменем, або будинок буде мати більшу площу, потрібно облаштовувати стрічковий фундамент. Але враховуйте, що така підстава вимагає великих фінансових витрат.

Каркасно-щитові будинки - побудуємо затишне житло з готових панелей за пару місяців

Каркасно-щитовий будинок зовсім не дає усадки

Обв’язувальний брус – основа для монтажу панелей. Він укладається на фундамент, який попередньо гідроізолюється руберойдом. У брусі проробляємо спеціальні пази. Вони призначені для укладання лаг підлогового підстави. Порада. Крок монтажу лаг повинен відповідати розмірам теплоізоляційного матеріалу, яким буде утеплятися підлогу.

Збираємо стіни і дах – згадаємо дитячу гру конструктор

Після монтажу направляючої дошки по кутах споруди ставимо несучі (основні) стійки каркаса. Їх слід зафіксувати укосинами, а зверху встановити ще одну обв’язку. Потім монтуємо додаткові стійки стін. Їх зазвичай розміщують на дистанції підлогових лаг. Кріплення всіх стійок здійснюємо шурупами і металевими куточками.

Далі складання конструкції виконується як по маслу. Ставимо готові панелі на призначені для них місця. Якщо проект був підготовлений грамотно, жодних проблем зі складанням щитів не виникає. Панелі з’єднуються один з одним за схемою шип – паз. Деякі домокомплекти кріпляться між собою металевими накладками. Але такі системи зустрічаються досить рідко.

Каркасно-щитові будинки - побудуємо затишне житло з готових панелей за пару місяців

збираємо каркас

Остуди піною стики між панелями і приступаємо до облаштування даху. Варіантів тут чимало. Але найчастіше каркасно-щитові житлові споруди накриваються двосхилим дахом. Для її спорудження потрібно буде встановити мауерлат і кроквяну систему, зробити обрешітку, після чого виконати гідроізоляцію.

Якщо в проекті будинку є мансарда, додатково проводиться пароізоляція даху.

Покриття для покрівлі вибираємо на свій смак і бюджет. Підійде і традиційний шифер, і профільовані листи, і затребувана сучасними приватними забудовниками металочерепиця.

Зовнішні та внутрішні роботи – практична та елегантна обробка

Зовні стіни каркасних жител зазвичай облицьовуються сайдингом – вініловим або металевим. Перший повільно нагрівається під дією сонячних променів, зберігаючи в будинку приємну прохолоду. Металеві вироби бажано обробити шаром антикорозійної суміші. Популярністю користується і блок-хауз. Цей обробний матеріал візуально схожий на дороге оциліндрованої колоди. Він прикрашає стіни споруди і виключає ризик проникнення холодного повітря в неї. Блок-хауз в своєму розпорядженні спеціальний з’єднанням (замковим). Воно забезпечує швидкий і нескладний монтаж обробки. Важливий момент! Змонтований блок-хауз обов’язково обробляється вогнестійкими розчинами, які захищають деревний матеріал від загорянь.

Каркасно-щитові будинки - побудуємо затишне житло з готових панелей за пару місяців

Зовнішня обробка каркасно-щитового будинку

Для декорування щитових будинків зовні використовуються і інші матеріали:

  • Декоративна штукатурка. З її допомогою стін можна надати практично будь-яку фактуру.
  • Імітація дерев’яного бруса. Такі вироби роблять з добре висушеної деревини і спеціальних добавок.
  • Штучний камінь. Оздоблювальний матеріал для любителів незвичайного і при цьому недорого дизайну.

Усередині стіни каркасно-щитових будівель декоруються шпунтовані дошкою, будь-якими дерев’яними виробами. Можна просто пофарбувати поверхні, обклеїти їх шпалерами або ж прикрасити будинок оригінальної художнім розписом. Але перед обробкою стін будь-яким із зазначених матеріалів все облицьовується поверхню потрібно якісно утеплити. Цю процедуру зручніше робити за допомогою пінопласту або мінеральної вати. Дані утеплювачі монтуються на попередньо організований вологозахисний шар. Останній робиться з пергаментного паперу (матеріал рекомендований виробниками розглянутих нами домокомплектов) або зі звичайної поліетиленової плівки.

Будівництво каркасно-щитових житлових об’єктів, як бачимо, під силу будь-якому домашньому майстрові. Головне, чітко дотримуватися рекомендовану технологію виконання всіх робіт і ви отримаєте надійний і комфортний для проживання будинок.