+

Антисептик для дерева – складаємо з різних компонентів

Антисептичний розчин для деревини захищає поверхню дощок, брусів та інших дерев’яних виробів від впливу грибків, водоростей, бактерій і комах. Знищувати і відлякувати дані живі організми потрібно регулярно, тому що своєю діяльністю вони прискорюють процес руйнування матеріалу, приводячи вироби в непридатність. Існує безліч антисептиків, що розрізняються за дією і складом.

Як біологічні чинники руйнують деревну структуру

Основне згубний вплив грибів на деревину в тому, що даний вид організмів проростає в усі тканини, утворюючи грибницю. Оселитися в стовбурі дерева вони можуть в лісі, потрапивши на поверхню у вигляді спор, на місці розпилу або в процесі експлуатації готових виробів з натурального матеріалу. Грибкове ураження активно поширюється в теплих мокрих умовах з відсутністю повітрообміну. Найбільш сприятлива температура для розвитку організмів – до 20 ° C, а вологість – близько 75%. Водоростям потрібні аналогічні умови для зараження дерева, але вони не проникають всередину стовбура. Перераховані організми харчуються деревиною, знижуючи її щільність і міцність.

Антисептик для дерева - складаємо з різних компонентів

На деревину згубно впливає грибок

Бактерії поселяються на дереві в обмеженому просторі, тому що активно пересуватися по стовбуру не можуть. Своєю життєдіяльністю вони викликають процеси гниття. Розмножуються бактерії тільки в умовах підвищеної вологості. Багато комах, як і мікроорганізми, руйнують деревину, харчуючись їй або живучи в стовбурі. З шкідників цієї групи найбільш небезпечні меблеві точильники, терміти, дроворуби, короїди.

Види антисептиків – розбираємося в класифікації

Зустрічаються промислові та саморобні склади для просочення. Антисептик для деревини можна зробити своїми руками, використовуючи масло, органічні речовини і воду. Краще підбирати склад залежно від типу матеріалу. Переважно, щоб просочення для дерева, змішана своїми руками, містила натуральні екологічні компоненти. Такі кошти не принесуть шкоди матеріалу.

Грунтовки призначений для попередньої обробки поверхні дерева, щоб зменшити витрату антисептичний розчину, лаку або фарби. Крім цього, таке просочення вирівнює деревину і забезпечує більш якісне нанесення наступних шарів. Багато грунтовок запобігають проникненню води в матеріал. З метою фарбування дерев’яних виробів поверхні просочують кольоровими рідинами. Морилка надає деревині колір різної інтенсивності, в залежності від кількості шарів, а крім цього, підкреслює фактуру матеріалу.

Багатофункціональні розчини працюють в декількох напрямках:

  1. 1. захищають деревину від високих температур;
  2. 2. запобігають руйнівну дію біологічних факторів.

Склади на основі органічних розчинників сохнуть довго – два-три дні. Антисептики на водній основі, зроблені своїми руками або придбані в готовому вигляді, на дерево наносяться простіше, а оброблені поверхні висихають значно швидше – за лічені години.

Особливості застосування складів і підбір інструментарію

Склад для просочення рекомендуємо наносити на очищену від сміття і бруду, відшліфовану поверхню дерева. Температура повітря при роботі повинна бути не нижче 5 ° C, а відносна вологість – до 80%. Обробляючи поверхню, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, тому що для складання суміші використовуються горючі матеріали. Крім цього, потрібно одягати респіратор через те, що деякі речовини випаровуються. Якщо в приміщенні високий рівень вологості повітря, і на стінах конденсується волога (в саунах, ванних кімнатах), то антисептичне просочення дерев’яних поверхонь рекомендуємо проводити два-три рази протягом року.

Антисептик для дерева - складаємо з різних компонентів

Перед нанесенням складу поверхню треба очистити і відшліфувати

Для обробки банних приміщень розроблені спеціальні склади, що утворюють на деревної поверхні товсту, міцну плівку для захисту. Якщо обробка проведена якісно, ​​із застосуванням такого засобу, то подальшу просочення дозволено проводити через 3-4 роки. При повторному черговому просяканні дерева попередній шар антисептика потрібно ретельно зачищати і відшліфувати. Після нанесення розчину, що містить масло або має водну основу, нанесіть лесуючий склад. Він забезпечить додатковий захист від шкідників і додасть декоративний вигляд поверхні дерева.

Для роботи знадобляться такі інструменти:

  • нітроразбавітель;
  • пензлик;
  • латунна щітка;
  • 3. розпилювач для фарби;
  • валик;
  • лак.

Біоциди для деревини – як використовувати вдома?

Кількість натуральних засобів для обробки постійно збільшується. Їх склад може відрізнятися в залежності від того, які поверхні потрібно просочити. Основна причина такого розмаїття – потреба людини перебувати в безпечних для здоров’я умовах. Використання природних просочень не обмежена, тому люди з різними недугами (алергією, астмою) можуть спокійно перебувати в приміщеннях з таким покриттям.

Уберегти дерево від шкідливої ​​діяльності паразитів і мікроорганізмів допомагає застосування консервантів. До активних компонентів належать:

  1. 1. мідь;
  2. 2. цинк;
  3. 3. хром;
  4. 4. бор;
  5. 5. фтор.

Антисептик для дерева - складаємо з різних компонентів

Після обробки маслянистим антисептиком фарбувати деревину складно

Такі просочення доступні для виготовлення своїми руками будинку і прості в застосуванні. Найбільш доступний спосіб зробити розчин – це придбати антисептичний концентрат, висипати склад в ємність і, ретельно розмішуючи, залити водою.

Природні воски та жири захищають поверхню дерева від впливу температури, зміни погоди і вологи. Масло просочує матеріал, створюючи непроникний шар для рідин і газів. Дана перешкода ефективно захищає дерев’яні вироби. Найчастіше для просочення використовується льняне масло. Склад, що містить його, натуральний і нешкідливий. Лляна олія додають в розчини для внутрішніх і зовнішніх робіт. Воно швидко випаровується з поверхні, окислюючись і утворюючи міцну плівку. Дане масло надає деревині природний красивий відтінок.

Після обробки маслянистим антисептиком подальше фарбування деревини важко. Тому такий варіант просочення підходить для садових меблів, відкритих альтанок або бань із зовнішнього боку.

Самостійне виготовлення розчину – переходимо до справи

Компоненти в складі розчину, виготовленого в домашніх умовах, можуть бути самими різними. Для першого рецепта потрібно взяти:

  1. 1. бітум;
  2. 2. масляну емаль;
  3. 3. солярку;
  4. 4. лак по грунтовці.

Влийте бітумний розчин в металеве відро або іншу зручну тару. Поставте на вогонь і дочекайтеся закипання. Врахуйте, що компоненти просочення пожежонебезпечні. Потім зніміть з нагріву і невеликими порціями вливайте солярку до тих пір, поки суміш не стане текучої. Якщо маса дуже в’язка, то додайте ще якусь кількість солярки. Готова суміш не повинна укріпляти при охолодженні. Даний антисептик здатний проникнути всередину деревини на глибину до 6 мм, ефективно запобігаючи колонізацію шкідниками. Щоб покриття сохло швидше, візьміть бензин замість солярки.

Для другого рецепта знадобиться:

  1. 1. очищена вода;
  2. 2. фторид натрію;
  3. 3. розпилювач для фарби;
  4. 4. масло, лак або натуральний віск.

Змішайте фторид натрію з водою до отримання однорідної густого розчину. Потім перелийте суміш в розпилювач, встановивши тиск, достатній для викидання рідини. Нанесіть антисептик на попередньо очищену поверхню дерева. Зверху виріб покрийте воском, лаком або маслом.

Багато хто з сучасних складів для просочення деревини захищають не тільки від шкідливих організмів та процесів гниття, а й від загоряння, вицвітання і розтріскування під впливом ультрафіолетових променів і зміни погоди. Дотримуючись правил обробки деревини, можна продовжити термін служби виробів, убезпечивши себе і близьких від контакту з грибками та іншими організмами.