Підкладка є матеріалом, який відокремлює дерев’яний або бетонну підлогу від ламінату. Не допускається укладання фінішного покриття без наявності прошарку. З плином часу між дошками починають утворюватися зазори, що тягне за собою втрату зовнішнього вигляду. Завдяки своїм якостям підкладка відображає тепло, що йде від нагрівальних елементів, а це призводить до значного зменшення тепловтрат.
властивості матеріалу
Підкладка під ламінат для теплого водяного статі має такі властивості:
- 1. Гідроізоляція. Проникають крізь бетонне перекриття пари негативно впливають на деревне волокно ламінату. Завдання, поставлене підкладка є для вологи перепоною.
- 2. Вирівнювання поверхні. Це пов’язано з тим, що бетонну основу має горбистість. Рівний верхній шар дозволяє якісно покласти фінішне покриття.
- 3. Звукоізоляція. У процесі руху по підлогового покриття чути шум. Матеріал, з якого робиться підкладка, володіє високою еластичністю. Завдяки цьому заповнюються всі порожнини, що призводить до повного гасіння звуків.
- 4. Екологічність. Не допускається надмірний перегрів ламінату, оскільки йде виділення їм в повітря шкідливих речовин. Присутня підкладка регулює розподіл тепла і не дозволяє концентруватися йому в одному місці.
- 5. Внутрішній шар володіє хорошою опірністю до лугів в разі їх потрапляння на поверхню.
При наявності такого матеріалу в будинку відсутні гризуни, що є великою перевагою.
вибір підкладки
При виборі такого матеріалу слід враховувати його характеристики і не робити упор на товщину. Пов’язано це з 2 обставинами:
- 1. З огляду на, що ламінат має погану теплопровідність, збільшена товщина нижнього шару погіршить обігрів приміщення.
- 2. Підлогове покриття постійно відчуває вагове навантаження. В результаті пластичний шар просідає. Це веде до появи на зовнішній поверхні тріщин і деформацій.
Важливо знати, що матеріал, з якого зроблений ламінат, не здатний прогинатися під вагою меблів або людини. Це призводить до його руйнування. Тому при виборі підкладки такий недолік слід враховувати.
Як проміжний матеріалу використовуються наступні варіанти:
- пінополіетилен;
- пробкова прокладка;
- пінополістирол;
- перфорована підкладка.
пінополіетилен
Матеріал ще називається ізолон. Він має низку переваг:
- гарну вологостійкість;
- здатністю до усунення нерівностей завдяки високій еластичності;
- стійкістю до хімічних впливів;
- відсутністю на поверхні цвілі і грибка з плином часу після укладання;
- невисокою ціною;
- простотою монтажу.
До недоліків відноситься низька міцність і здатність до накопичення статичної електрики.
пробковая прокладка
Випускається у вигляді рулонів або аркушів. До складу входить крихта коркового дуба, бітум або гума.
До переваг відноситься:
- низька теплопровідність;
- висока ступінь пружності;
- відсутність цвілі і ознак гниття в процесі експлуатації.
недоліки:
- 1. Гігроскопічність. Пробка не боїться вологи, але добре її пропускає.
- 2. Низька щільність. Тому не використовується при роботі з нерівними поверхнями.
З огляду на, що матеріал природного походження, він часто знаходить застосування для підлог в дитячих кімнатах.
пінополістирол
Випускається у вигляді стандартних листів, які добре тримають форму. Зручний для монтажу. Відмінною характеристикою матеріалу є чарункова структура. Працює в діапазоні температур від -180 до +180 градусів.
З поверхні захищений пропіленових і фольгированним покриттям. Це дозволяє вести його монтаж у ванній кімнаті або кухні з високим відсотком вологості.
перфорована підкладка
З виробництва виходять у вигляді полотен або листів. Відмінною рисою є наявність в матеріалі дрібних отворів.
Найчастіше використовується при прокладанні теплої підлоги. Пов’язано це з його характерною структурою.
марки матеріалу
До найбільш рейтинговим подложкам відносяться марки, представлені в таблиці.
НазваописPremium Cork (Корк), ПортугаліяІзготавлівается шляхом пресування коркового дерева. Випускається рулонами і листами. Володіє хорошою шумоізоляцією і стійкістю до деформацііTuplex (Туплекс) Матеріал складається з гранул, покладених між 2 шарами поліетилену, які мають різну товщину. Влагоізоляціонние характеристики проявляються в тому, що волога приймається нижнім шаром, а потім виводиться під плінтусаІзолон ППЕПодложка з пористою структурою
Правила монтажу
Монтаж проводиться за такими етапами:
- 1. Спочатку ведеться вимір площі приміщення, де будуть проводитися роботи. Укладається матеріал продається в листах або рулонах. Потрібно намагатися, щоб кількість стиків вийшло мінімальним.
- 2. Далі йде підготовка статі. Все сміття прибирається, і територія повністю очищається.
- 3. Розкладається матеріал. Не можна допускати його перекосів і натягу. Щоб не утворилося хвиль, зверху розташовуються дерев’яні бруски.
- 4. Місця стиків проклеюються алюмінієвим або металізованим скотчем.
Товщина шару підкладки не повинна перевищувати 5 мм. Якщо поверхня рівна, то досить 2. Загальна висота разом з ламінатом робиться не товщі 1 см.
До вибору підкладки для теплої підлоги слід відповідально підійти і використовувати оптимальний. Важливо звернути увагу на рівень вологості в приміщенні. Правильний підбір внутрішнього покриття дає економію тепла за рахунок зменшення втрат.