+

Клеїмо стельову плитку – приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер’єр

Поклейка плитки на стелю без залучення фахівців – цілком можна вирішити завдання. Для початку потрібно з’ясувати, які варіанти можливі і як вони будуть поєднуватися з домашнім інтер’єром. Стельова плитка приховає похибки і недоліки стелі, оновить загальний вигляд кімнати, додасть затишок і неповторність, захистить від шуму, а при необхідності утеплить будинок. За допомогою деяких її видів можна візуально збільшити або зменшити простір. Поговоримо про ремонт і розповімо, як швидко і красиво перетворити будинок.

Стельова плитка – з чого її роблять і на що звертати увагу при покупці

Перш ніж вибрати плитку, потрібно вивчити, які оздоблювальні матеріали представлені на ринку. Розібратися в способі виробництва, як він впливає на зовнішній вигляд виробу, міцність матеріалу і ціну. Для виробництва в хід йдуть різні матеріали: деревина, пінополістирол і навіть легкі метали. Плитку з металу вибирають нечасто, так як вона досить дорога. Для шумоізоляції використовують плитку, зроблену зі скловолокна, змішаного з крохмалем.

Клеїмо стельову плитку - приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер'єр

Найбільш поширена плитка з пінопласту

Плитка з пінополістиролу (він же пінопласт) найпоширеніша. Пінопласт практично не має ваги, відмінно затримує шум, а також зберігає тепло. Його популярність пояснюється невисокою ціною і різноманітністю фактур. Найбільш затребувана плитка різних кольорів з імітацією під дерево, мармур або метал. Для стельової плитки використовують екструдований пінопласт. При високій температурі і тиску гранули полістиролу змішують зі спінюються. В результаті виходить рівномірна структура твердої піни, що складається з 2% полістиролу і 98% повітря. Іншими словами, бульбашки повітря в герметичній оболонці з полістиролу. Саме запаяний повітря і є теплоізолятором.

Перш ніж розповісти про сам процес робіт, розглянемо існуючі різновиди матеріалу. Плитку з пінопласту виготовляють трьома технологіями, які впливають на її властивості і характеристики.

  1. 1. Штампована. Виготовляється шляхом здавлювання пінополістирольних листів в спеціальній формі. У неї низька щільність, малу вагу і товщина до 8 мм.
  2. 2. Екструдована. Проводиться методом пресування, потім покривається плівкою і забарвлюється. Вона має велику щільність і міцність, надійніше штампованої, гладка на дотик і блискуча на вигляд. Буває під мармур, зріз дерева, імітує інші натуральні матеріали.
  3. 3. Инжекционная. Проводиться способом спікання, без руйнування гранул. Вона набагато ширше, від 9 до 14 мм, має правильну форму по периметру і глибокий малюнок. При наклеюванні практично не видно стикувальних швів.

Плитка відрізняється і поверхнею. Вона буває наступних видів:

  • Ламінована. Ламінація захищає від вигорання і надає стійкість до вологи.
  • Безшовна. Дуже зручна в монтажі і майже не помітна на стиках.
  • Дзеркальна. Дзеркальний шар наноситься на пластикову поверхню, це дозволяє розширювати простір. Можна вибрати квадратну або прямокутну форму.

Тест на якість продукції може бути наступним. Потримати плитку за куточок, якщо вона не ламається, значить, матеріал хороший. Дрібна зернистість і виразний малюнок також свідчать про хорошу якість виробу.

Клеїмо стельову плитку - приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер'єр

При наклеюванні инжекционной плитки з пінопласту практично не видно стикувальних швів

Продукція від різних виробників відрізняється якістю і ціною. Вибираючи стельову плитку, слід віддавати перевагу продукції, що має рівні краї, без загинів і заокруглень, а також рівну структуру покриття. Якщо плитка з полістиролу, то важливо, щоб зерна були рівномірно розподілені на її поверхні. На стелі не повинно бути відколів і приклеєних уламків. Малюнок і рельєф однієї моделі повинні бути однаковими.

Як укласти плитку красиво і не помилитися в розрахунку

Оформити стелю плиткою можна різними способами. Традиційні варіанти оформлення – паралельний і діагональний. Якщо хочеться покреатівіть, то можна скомбінувати кілька кольорів. Широкий вибір дозволяє підібрати відповідні відтінки. Як ідей можна розглянути наступні способи поклейки стельової плитки:

  • різнобарвна плитка чергується по діагоналі;
  • плитка різних фактур комбінується по діагоналі;
  • діагональне перетин різних фактур і відтінків;
  • вкладання в шаховому порядку або змійкою;
  • викладання по краю кімнати і в центрі різнокольорових смуг.

Клеїмо стельову плитку - приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер'єр

Один із способів укладання стельової плитки – діагональний

Купити потрібну кількість матеріалу допоможе правильно зроблений розрахунок. Для цього ділимо загальну площу стелі на площу однієї плитки. Слід враховувати, що по ходу ремонту виникне потреба підрізування матеріалу або заміни своїми руками випадково пошкодженої плитки. Тому на непередбачені витрати закладаємо ще 10-15%. Якщо вибір матеріалу не зроблений, то можна розрахувати по-іншому. Вираховуємо площу кімнати: множимо довжину на ширину. До розрахованої площі додаємо 10-15%.

Таким же чином розраховується запас плитки при діагональному монтажі. При підборі клею можна звернутися за порадою до продавця або орієнтуватися на інструкцію із застосування на упаковці. Норма витрати вказана там же. Планується розраховуємо по периметру стелі і додаємо для запасу 3-5%.

Підготовка поверхні стелі – вирівнюємо його і робимо розмітку

Перед початком робіт з обклеювання поверхню стелі потрібно підготувати, а саме приховати всі його похибки і вирівняти. Виконати цю роботу необхідно для забезпечення достатнього зчеплення плитки з стелею. Чим краще буде вирівняна і очищена поверхня, тим краще приклеїться стельова плитка. Це не вимагає особливої ​​майстерності, більше старанності і вправності.

Клеїмо стельову плитку - приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер'єр

Перед початком роботи необхідно вирівняти стелю і зробити розмітку

Для роботи будуть необхідні наступні інструменти:

  • шпатель;
  • пензлик;
  • рулетка;
  • нитка;
  • скотч;
  • малярський ніж;
  • малярський шнур;
  • валик.

Закуповуємо витратний матеріал:

  • клей;
  • шпаклівку;
  • ґрунтовку;
  • стельову плитку.

Щоб стеля стала ідеальним, потрібно пройти 4 етапи по його вирівнюванню:

  1. 1. Очищаємо шпателем всі шорсткості. Прибираємо зі стелі сліди старого ремонту.
  2. 2. Наносимо валиком шар шпаклівки. Вирівнюємо перепади, ямки, тріщинки і зашпаклювати.
  3. 3. Після висихання старанно затираємо площа наждачним папером до рівної поверхні.
  4. 4. Зверху наносимо шар грунтовки і чекаємо висихання.

Після висихання поверхні приступаємо до наступного етапу. Щоб робота не закінчилася переробкою, рекомендуємо зробити попередню розмітку. Гарний стелю можна отримати тільки з точним планом обклеювання. Правильно буде, якщо ви "намалюєте" рівні лінії малярським шнуром. Так процес укладання піде набагато швидше. Виконаний креслення стане орієнтиром для подальшої поклейки стельової плитки.

Плитка має дуже легку вагу, тому приклеїти її можна самостійно. А ось розмітку все-таки краще зробити удвох. Є два варіанти монтажу плитки від люстри: по діагоналі або паралельно стінам. У місці кріплення люстри прокреслює паралельно стінам дві пересічні під прямим кутом лінії. Можна намалювати їх олівцем або наклеїти скотч. Клеїти плитку потрібно починати від люстри і до стіни.

При квадратній кімнаті можна зробити діагональну розмітку. Розділіть раніше намальовані прямі кути діагональними лініями. Це буде розмітка під діагональну укладку. При прямокутної кімнаті просто з’єднуємо прямими лініями протилежні кути. Точка перетину буде центром. Вона також буде важлива при діагональної обклеювання. Через неї проводимо дві пересічні лінії, паралельні стінам. З’єднуємо нитками або скотчем середини протилежних стін, точка перетину буде центром стелі.

Клеїмо стельову плитку - приховуємо похибки стелі і оновлюємо інтер'єр

Клеїти плитку слід від люстри до стіни

Порада. Якщо приміщення великого розміру, то використовуйте діагональну укладку. І, навпаки, в маленькій кімнаті краще виглядає стеля, покладений паралельно.

Оклеиваем, фарбуємо і обрамляемо плінтусом

Отже, розмітка готова, приступаємо до укладання стелі. Наносимо клей через кожні 15 мм, при цьому відступаємо від краю плитки більше 5 мм. Стежимо, щоб не забруднити лицьову поверхню його надлишками. Щільно притискаємо і приклеюємо до стелі першу плитку з пінопласту або ПВХ в будь-якому кутку від перетину осьових ліній в центрі. Другу плитку клеїмо в стик першої в другому кутку від центру стелі. Утримуємо кожну до 2-х хвилин. З невдало поклеєні плитки кожен раз видаляємо наявні на краях задирки. Без цього важко буде наклеїти матеріал і отримати при цьому мінімальні стики. Укладаємо стельову плитку від центру по колу. Якщо потрібно відрізати зайве, то робимо це канцелярським ножем. Так само просто вирізати отвір під люстру.

Важлива декоративна деталь стелі – плінтус. Без обрамлення рейкою стеля не буде мати закінчений вигляд. Можна підібрати різний дизайн обрамлення, часто він повторює гіпсову ліпнину. Приклеїти плінтус не так просто, як може здатися на перший погляд, тому кращою рекомендацією буде обережно прибити його дрібним цвяхом в шар штукатурки. Досить дотримуватися кроку в 0,5 м. Після повного висихання дістати цвяхи і заповнити отвори акрилової шпаклівкою. У готовому стелі шпаклюємо щілини, як і стики стельового плінтуса. Для фарбування стелі можна використовувати акрилову фарбу для внутрішніх робіт. Підбираємо колір так, щоб він поєднувався з відтінком інших поверхонь – стін і підлоги.

Такі нескладні маніпуляції з стельової плиткою допоможуть швидко і економно оновити приміщення, додати кімнаті охайний і доглянутий вигляд. Це підійде як для тимчасового житла або знімною квартири, так і для бюджетного ремонту. Матеріал зручно використовувати для ванної кімнати та кухні. Отримані навички будуть наступним кроком в освоєнні більш складних завдань.