+

Інфрачервона тепла підлога – переваги системи і секрети монтажу

Серед останніх незвичайних розробок в області утеплення житла можна виділити інфрачервоні підлоги. Незважаючи на те, що подібна система з’явилася відносно недавно, вона вже стала дуже доступною і популярною, що обумовлено високим коефіцієнтом корисної дії, швидкістю і простотою монтажу підлоги. Сьогодні ми розглянемо всі аспекти цього процесу.

ІК-система – як влаштований така підлога?

Якщо встановлювати інфрачервоний тепла підлога досить просто і з цим завданням впоратися будь-який домашній майстер, то конструкція подібної системи дуже складна. У зв’язку з цим зібрати щось подібне у себе вдома не вийде. В основі ІК-полу знаходяться найбільш інноваційні та унікальні розробки в області наноструктур, за рахунок чого відбувається генерація інфрачервоного випромінювання у великій кількості, здатного в найкоротші терміни нагріти будь-яке приміщення.

Інфрачервона тепла підлога - переваги системи і секрети монтажу

На даний момент існують плівкові і стрижневі системи. Перший тип підігріву підлоги є смугами високоміцного вуглепластика або карбону, який захований під щільною термостійкої плівкою. Такі смуги знаходяться в рівновіддаленій відстані один від одного, як правило, не перевищує двох сантиметрів. Додатково вони з’єднані струмоведучими плоскими шинами, вкриті сріблом для забезпечення необхідного рівня захисту.

Якщо ж говорити про стрижневих системах, то вони представлені графитово-срібними стрижнями, а вуглепластик розташований вже всередині даних стрижнів. Ці елементи запаяні в захисну мідну оболонку, з’єднання ж забезпечується за рахунок багатожильних проводів. Незалежно від типу обраного вами інфрачервоного статі, промені діють прямолінійно, за рахунок чого забезпечується максимально швидкий обігрів приміщення, в тому числі предметів меблів, а не тільки повітря.

Так як ІК-поли з’явилися відносно недавно, їх вартість досить велика. Однак їх позитивні якості переконають будь-якого в необхідності придбання подібної системи. Серед основних переваг можна виділити:

  • Легкість і швидкість монтажу – базові навички в будівництві дозволять вам самостійно виконати якісну установку системи при мінімальних витратах часу і сил.
  • Екологічність – інфрачервоне випромінювання, на відміну від усіх інших видів випромінювань, не робить негативного впливу на здоров’я людей і тварин.
  • Можливість установки під будь-який тип підлоги – в якості фінішного покриття можна використовувати ламінат, лінолеум, паркет, ковролін або будь-яке інше покриття, оскільки вуглепластик чудово виконує свої основні функції незалежно від структури настилу.

Дуже важлива властивість теплих підлог, заснованих на системі ІК-променів, полягає в тому, що всі нагрівальні карбонові елементи надійно захищені. Тому ніякі проколи або вм’ятини не завдадуть шкоди всій системі в цілому. Волога також не є великою проблемою, тому випадкове пролиття рідини на підлогу не викличе короткого замикання, про що переживають багато споживачів. Але експлуатація інфрачервоного статі в приміщеннях з високим перманентним рівнем вологи, особливо в ванних кімнатах, категорично не рекомендується.

Підключення елементів підлоги здійснюється паралельно, тому навіть при виході з ладу однієї зі складових, вся система продовжить функціонувати в штатному режимі без будь-яких серйозних наслідків.

Єдине, про що слід знати при укладанні обігрівається підлоги, – карбонові елементи з плином часу можуть виходити з ладу під високими навантаженнями. Тому не можна ставити важкі предмети, будь то диван або багатостулкових шафа на інфрачервоний тепла підлога. Необхідно заздалегідь продумати розстановку меблів у квартирі і укладати смуги таким чином, щоб великогабаритна меблі не розташовувалася на них.

комплектуючі системи

Інфрачервоні обігрівальні елементи стрімко завойовують популярність, наслідком чого є поява величезної кількості різноманітних варіантів на будівельному ринку. Але всі вони мають приблизно однакові параметри: робоча температура до 50 градусів, а споживана потужність варіюється в межах від 25 до 80 Вт за годину. Плівкові інфрачервоні системи продаються в двох виконаннях:

  1. 1. Суцільні – карбон повністю покриває поліетиленову плівку.
  2. 2. Смугасті – тут вуглепластик наноситься широкими смугами.

За рівнем ефективності відмінностей немає, будь-який з варіантів відмінно справляється обігрівом приміщень. Різниця полягає лише в технології нанесення карбону. У смугастих системах застосовується фрагментарне напилення, а в суцільних вуглепластик в вигляді пасти наноситься шляхом розкочування по всій поверхні плівки.

Інфрачервона тепла підлога - переваги системи і секрети монтажу

При покупці ІК-полу необхідно визначитися з кількістю матеріалу. Слід знати, що плівкові підлоги, обладнані інфрачервоними джерелами тепла, можуть виступати і як основне джерело тепла в приміщенні, і як додатковий. У першому випадку не менше 80% кімнати повинно бути приховано плівкою, щоб домогтися максимального ефекту від променів. Якщо ж інфрачервоне випромінювання здійснюватиме обігрів приміщення додатково з радіаторами, то досить виконати монтаж плівки на 40% площі кімнати.

Розрахунок матеріалів зробити досить просто. Для цього буде потрібно накреслити план приміщення і схему укладання підлоги. Слід лише прийняти до уваги відступ в розмірі 20 см від стін, який робиться в обов’язковому порядку. Крім цього не рекомендується встановлювати таку підлогу поблизу від стояків і труб центрального опалення. З огляду на ці рекомендації, можна за допомогою звичайного калькулятор вирахувати площу плівкового матеріалу, купивши, природного, трохи більше, зробивши тим самим запас "на всякий випадок".

Терморегулятор для управління температурою

Для зручності користування системою інфрачервоного статі в комплекті йде терморегулятор з датчиком температури. Цей датчик на кінцевому етапі робіт встановлюється між нагрівальними карбоновими елементами. При бажанні пристрій можна замінити на більш потужне і просунуте.

Залежно від функціональності, виділяють наступні типи терморегуляторів:

  • Електронні – мають дисплей і сенсорне управління, відмінно підходить для роботи з приміщеннями будь-якої площі.
  • Механічні – конструкцією передбачені клавіші і коліщатко. Просте і надійне пристрій, який призначений для облаштування невеликих приміщень.
  • Програмовані моделі – найпотужніші і сучасні терморегулятори, які можуть похвалитися сенсорними моніторами, а також різноманітними режимами роботи, що в подальшому дозволить заощадити на витраті електричної енергії.

Віддавати перевагу рекомендується автономним термостатам, які працюють від батарейок. Якщо відбувається збій в системі електроживлення, то пристрої, що функціонують від мережі, особливо дешеві моделі, часто не можуть відновити роботу без допомоги власника квартири.

Монтаж інфрачервоного статі – від підготовки підстави до укладання плівки

Залежно від обраного підлогового покриття монтаж теплої підлоги може істотно відрізнятися. Наприклад, в обов’язковому порядку потрібно встановити захисний шар з фанери або листів ДВП, якщо плануєте використовувати ковролін, лінолеум або інші м’які матеріали.

Інфрачервона тепла підлога - переваги системи і секрети монтажу

Багато поступово переходять на кахельну плитку і керамограніт, в такому випадку виконується цементно-піщана стяжка. В принципі, саме ці додаткові технологічні процеси, що забезпечують захист плівкової теплої підлоги, і є найскладнішими і тривалими у всій роботі.

Перш ніж приступати до укладання, необхідно подбати про наявність різних інструментів, а також утеплювача і будівельного скотча для фіксації. Після цього готуємо основу підлоги, для чого ретельно зачищаємо поверхню, паралельно видаляємо пил і сміття. У разі необхідності шпаклюємо вм’ятини, тріщини, відколи й інші недоліки статі.

Після цього необхідно зробити настил з теплоізолюючого шару. Деякі фахівці стверджують, що це зайва процедура, однак якщо ви хочете збільшити коефіцієнт корисної дії, то без утеплювача обійтися не вдасться. Існує кілька варіантів, відмінно поєднуються з теплою підлогою:

  1. 1. Пенофол або ізолон – чудовий рулонний утеплювач, в основі якого спінений поліетилен. Крім безпосередньо утеплення, виконує також функції гідроізоляції.
  2. 2. Пробкова підкладка – бюджетний варіант, представлений спресованими тирсою коркового дерева, змішаними зі спеціальною речовиною суберином.

Утеплювач акуратно вкладається на основу підлоги внахлест. Для фіксації смуг необхідно скористатися металізованим скотчем, але відмінно підійдуть і будівельні скоби.

Інфрачервона тепла підлога - переваги системи і секрети монтажу

Укладання плівкового статі – це найпростіша операція, яка потребує великих знань і умінь. За допомогою звичайних ножиць або ножа розрізаємо матеріал на смуги, розподіляючи їх по заздалегідь накресленої схемою. Контакти при цьому направляються в ту сторону, де буде розташовуватися термостат. Дуже важливо – карбонові смуги ні в якому разі не можна гнути під прямим кутом, інакше джерело інфрачервоного випромінювання може вийти з ладу.

Смуги рекомендується зафіксувати за допомогою двостороннього скотча. Всі роботи виконуються максимально акуратно і уважно, не можна допускати випадання з рук інструментів або інших допоміжних пристроїв, інакше можна пошкодити смуги теплої підлоги.

Підключення терморегулятора і клем – урок для початківців електриків

Всі смуги на плівковому підлозі обладнані мідними зажимами. Нам буде потрібно роз’єднати мідні і срібні шини на смугах, а також відокремити від ламінації близько 1 см на провіднику. Після цього обережно встановлюємо контакт строго посередині шини, обжавши контакти в подальшому плоскогубцями. У місцях, де нам довелося обрізати мідні шини, буде потрібно накласти ізоляцію з вініл-мастичного худоби. Цей же скотч накладається на всі контакти, які були обтиснуті пассатижами.

Інфрачервона тепла підлога - переваги системи і секрети монтажу

Останній етап усього процесу – це установка пристрою управління підлогою. Для коректної роботи необхідно датчик температури встановлювати з нижньої сторони плівки, закріпивши його за допомогою звичайного скотчу. Датчик потрібно попередньо розмістити в гофровану трубку, яка входить в комплектацію.

Прилад можна монтувати виключно на ізоляційну прошарок, інакше він буде зчитувати неправильні дані.

Тепер займаємося безпосередньо термостатом. Пристрій не вимагає яких-небудь особливих умов розташування, досить приховати його від дії прямих сонячних променів. Виділяють два основних способи монтажу:

  • Зовнішній – прилад розташовується безпосередньо на стіні.
  • Прихований – терморегулятор встановлюється в попередньо зроблене поглиблення, для чого буде потрібно додатково свердлити отвір в стіні за допомогою перфоратора або болгарки. Також ми руйнувати стіни глибиною до 20 мм, щоб заховати там дроти від пристрою управління.

Підключення проводів не викличе у вас великих труднощів. Жили зачищаються і підводяться до певних контактів в залежності від кольору і маркування ізоляції. В інструкції виробника чітко прописано, які клеми необхідно приєднати до контактів, щоб самостійно підключити термостат. Після цього в обов’язковому порядку перевіряємо надійність ізоляції, а також переконуємося в працездатності всієї системи за допомогою тестера. Переконавшись, що всі показники інфрачервоного статі відповідає тим, які вказані в інструкції, можна переходити до повноцінної експлуатації системи обігріву.

Таким чином, ви зможете своїми силами, без допомоги сторонніх майстрів, виконати монтаж і укладання теплої підлоги, витративши на це лічену кількість вільного часу і отримавши чудову і якісну систему обігріву в своєму будинку.