+

Інфрачервона плівка для теплої підлоги – підключення і установка

Водяна підлога з підігрівом можна облаштувати далеко не в кожній кімнаті. Тут потрібен доступ до напірної і зворотної гілки розводки і дуже потужне перекриття, здатне витримати вагу стяжки. Електрична тепла підлога цим недоліком не володіє – його можна укласти, де завгодно. Адже розетки є в кожній кімнаті, а легкі електричні нагрівачі можна укладати під чистову обробку. Тому в даній статті ми розглянемо процес облаштування найпростішого статі з електропідігрівом, створюваного на основі тонкої та легкої інфрачервоної плівки.

Обігрівачі для підлоги – вибираємо найпростіший варіант

Електричні підлоги з підігрівом збирають на основі спеціальних нагрівачів, що трансформують електроенергію в тепло. Причому для збірки такої системи опалення в наші дні використовують всього три різновиди обігрівачів:

  • Кабельний варіант – провід, настилають на теплоизолированную і непроникну для електрики підкладку. Головний мінус цього варіанта – складність рівномірного розподілу кабелю. Його потрібно укласти з чітко заданим кроком, інакше постраждає потужність системи обігріву.
  • Мат на основі того ж кабелю, розподіленого по армуючої сітки. Електричний мат настилають на таку ж підкладку, що і кабель, а потім заливають тонким стяжкою. Розподіляти провід по поверхні основи для підлоги в цьому випадку не потрібно – він "пришитий" до армуючої сітки з потрібним кроком. Монтажник просто розгортає рулонний мат по перекриттю і заливає його стяжкою.
  • Плівковий варіант – фактично той же мат, у якого замість армуючої сітки використовується тонка полімерна плівка, а замість кабелю – напилення на основі карбонової пасти. Після підключення до електрики ця паста починає випромінювати інфрачервоні (теплові) хвилі. Причому інфрачервона плівка працює нітрохи не гірше кабелю, а її монтаж не вимагає обов’язкової заливки стяжки, облаштовувати поверх нагрівального елементу.

Інфрачервона плівка для теплої підлоги - підключення і установка

Провід для кабельного теплої підлоги потрібно укладати з чітко заданим кроком

У підсумку, з точки зору простоти монтажу, найкращим варіантом нагрівального елементу є саме плівковий зразок, що генерує інфрачервоне випромінювання. Але на цьому його переваги не закінчуються.

Додаткові переваги інфрачервоної плівки

По-перше, це рулонний структура нагрівача, що спрощує його монтаж. Укладання для інфрачервоного теплої підлоги зводиться до розкочування і обрізку смуги потрібної довжини. А ширину добирають за рахунок кількості таких смуг. Тут навіть не потрібно продумувати крок розміщення нагрівальних елементів – це зробили інженери компанії, яка випускає плівкові нагрівачі.

Інфрачервона плівка для теплої підлоги - підключення і установка

Рулонний структура плівкової підлоги полегшує монтаж

По-друге, це висока енергетична ефективність інфрачервоного випромінювача. Теплі підлоги на основі електричних нагрівальних елементів – це недешеве задоволення. На обігрів 10 квадратних метрів необхідно витратити до 360 кВт в місяць (за умови відсутності інших теплогенеруючих елементів в приміщенні). А інфрачервоні нагрівачі дозволяють знизити цей показник як мінімум на чверть за рахунок адресного віддачі тепла. Адже інфрачервоні хвилі гріють предмети, що потрапили в зону випромінювання, а не повітря.

По-третє, це сумісність з будь-якими оздоблювальними матеріалами. На інфрачервоний тепла підлога можна укласти ковролін, кахель, ламінат і паркет. Такий випромінювач монтують навіть під натяжна стеля або під декоративні настінні панелі (в разі верхнього або вертикального монтажу).

Інфрачервона плівка для теплої підлоги - підключення і установка

Інфрачервона тепла підлога сумісний з будь-якими оздоблювальними матеріалами

По-четверте, це висока відмовостійкість конструкції. Якщо перебити кабель або трубопровід, то електрична підлога потребує серйозного ремонту. Якщо передавити або порвати одну або більше карбонових смужок на плівці – інфрачервоний підлогу буде генерувати теплове випромінювання, працюючи з трохи меншою віддачею. Тобто обігрів приміщення після цього не припиниться. Всі перераховані вище переваги інфрачервоних підлог забезпечуються нюансами конструкції плівкового інфрачервоного нагрівального елементу і самого опалювального статі.

Як влаштований тепла підлога – пошарове аналіз

Для успішного підключення інфрачервоного статі майстру повинна бути знайома конструкція подібної системи нагріву. Причому в ній немає нічого складного. Пошарово тепла підлога влаштований таким чином:

  • Тверду основу – плита перекриття або стяжка.
  • Шар матеріалу, що відображає тепло. Зазвичай в якості тепловідбивача використовується рулонний Пенофол або Изолон.
  • Шар теплогенеруючого матеріалу – плівки з карбоновим напиленням. Причому в цьому ж шарі повинен розташовуватися і термодатчик, що відслідковує температуру нагрівального елементу, оскільки підключення до розетки інфрачервоного теплої підлоги без датчика категорично не вітається і виробниками, і проектувальниками подібних систем опалення. І перші, і другі стверджують, що без терморегулятора такий нагрівач не протягне довше одного сезону і перегорить до кінця першого року експлуатації.
  • Прошарок для вологозахисту. Зазвичай в цій ролі виступає поліетиленова плівка, що відсікає воду від ізольованих з’єднань контактів статі і токопроводящей лінії. Адже навіть надійна ізоляція може отримати пробою, і тоді єдиною перешкодою на шляху вологи стане поліетиленова плівка.
  • Оздоблювальний матеріал – в цій ролі можна використовувати ламінат, ковролін або паркет. Але якщо в ролі оздоблювального матеріалу буде використаний кахель, то установку інфрачервоних теплих підлог завершують монтажем 2- або 3-сантиметрової бетонної стяжки, що накладається поверх поліетиленової плівки. Кахель клеїться на висохлу стяжку, а сам підлогу в цьому випадку можна включати тільки через місяць після заливки.

Пошарове пристрій самої нагрівальної плівки виглядає ще простіше: плівкова основа, карбонове напилення у вигляді смужок, дві шини по краях карбонових смужок – мідна і срібна, ламинирующий шар. Тепер, коли вам знайома конструкція і статі, і генеруючої тепло плівки, ми можемо розбиратися з тим, як облаштувати таку систему і підключити її до побутової електромережі, користуючись виключно своїми руками.

Установка плівки – докладний майстер-клас

Монтаж для інфрачервоного статі починається з підготовки плити перекриття. Її доведеться очистити від пилу, вирівняти (перепади більше 3 міліметрів не допускаються категорично) і застелити теплоізолюючих підкладкою. Причому як утеплювач краще вибрати матеріал з нульовою влагопроницаемостью. Далі беремося за розміщення смуг нагрівача. При цьому потрібно мати на увазі, що типова схема підключення для інфрачервоного теплої підлоги передбачає, що випромінює плівка покриє не менше 70% площі приміщення в тому випадку, якщо вона буде єдиним нагрівачем, і не менше 40%, якщо її будуть використовувати в якості допоміжного обігрівача.

Інфрачервона плівка для теплої підлоги - підключення і установка

Нагрівач розміщується смугами на теплоізолюючу підкладку

При розкочування плівки беріть до уваги ще одну вимогу – відстань від краю нагрівача до стіни не повинно бути менше 1-2 сантиметрів. Крім того, категорично не рекомендуємо розміщувати плівку під предметами меблювання або обладнанням. Інакше ви витратите даремно і дорогий матеріал, і електроенергію, яка буде розігрівати дно шафи або столу. Тому розкочування починаємо з окреслення маркером місця розташування предметів меблювання і великої техніки.

Після цього від рулону відрізаємо смуги плівки, розділяючи по порожньому проміжку між лініями карбонового напилення. Причому смуги можна настилати як уздовж, так і поперек. Але максимальна довжина смуги не повинна бути більше 8 метрів, а сторона з мідною шиною повинна розташовуватися у напрямку до стіни з розеткою або відведенням для підключення. Наступний крок – ізоляція розрізів бітумною мастикою і фіксація смуг за допомогою скотча. Але до цього під одну зі смуг необхідно укласти термодатчик. В ідеалі він повинен потрапити в спеціальне поглиблення, облаштоване в плиті перекриття заздалегідь. Крім того, підключеному термодатчику потрібен провід, для якого необхідна вузька штроба.

Після завершення укладання плівки і датчиків ви можете взятися за підключення обігрівача до мережі. Для цього потрібно провести під плінтусом кабелі і вивести їх до шин плівки. Далі ви надрізає ламинирующий шар і оголюєте мідну шину, відклеївши її від срібної. Наступний крок – підключення проводу до шини. Для цього використовується спеціальний обжимний контакт. В кінці ви підключаєте протилежний кінець дроту до розподільній коробці терморегулятора. Сюди ж приєднуємо і провід від термодатчика. У фіналі терморегулятор підключаємо до побутової мережі за допомогою окремого УЗО.

Після тестування системи обігріву (для цього її включають на кілька хвилин і перевіряють тепловіддачу руками) її можна накрити гідроізолюючої плівкою або поліетиленом і почати укладання оздоблювального шару. От і все. Тепер ви зможете виконати монтаж будь-якого інфрачервоного теплої підлоги, заощадивши на оплаті праці найманих фахівців.