Серед споживачів теплі підлоги користуються все більшою популярністю. Це не просто надмірність і розкіш, в першу чергу, це комфорт і бажання зробити свій будинок як можна більш затишним. Багато хто використовує їх як основну систему обігріву приміщення. Унікальність конструкції ще і в тому, що для обігріву використовується фізичне властивість теплого повітря підніматися вгору: найбільш комфортна температура припадає на рівень людського зросту, додатково зберігається оптимальна вологість.
Прописані стандарти температури
Існуючий довідник СНИП строго регламентує температурний нагрів підлоги: від + 26 ° до + 35 °. Додаткова розшифровка параметрів:
- 1. Точка 26 ° є найбільш комфортною. Її встановлюють в кімнатах постійного знаходження людей.
- 2. Якщо приміщення використовується рідко, то ідеально використовувана температура 31 °. Такий нагрів практикують в ванних, санвузлах, басейнах – там, де на підлогу в якості покриття укладають холодну кахельну плитку.
- 3. Максимально допустимий температурний показник + 35 °. Якщо його перевищити, вийде з ладу вся система обігріву.
- 4. Під паркетну дошку укладають систему з максимальним значенням 27 °. Термічні властивості паркету досить низькі і перевищення температури викличе деформацію цього підлогового покриття.
- 5. Середня комфортна для ніг температура близько 24 °, і нагрівання повітря відбувається рівномірно по всьому прокладеному системою ділянці.
Всі необхідні, прописані правилами параметри прораховуються під час проектування. Для того щоб встановити ідеальну для приміщення систему, слід знати показник тепловтрат, кубатуру і тип кімнати, стан теплоізоляції, матеріал підлогового покриття.
Від чого залежить швидкість нагріву системи
Включення нагрівання вимагає набагато більше енерговитрат, ніж для підтримки оптимальної температури. Час буде потрібно не тільки для розгону системи, але і для подолання інертності стяжки. Всі системи ділять на:
- 1. Водяні – провідність тепла здійснюється за допомогою антифризу, розчинів етиленгліколю або просто води.
- 2. Електричні – теплоносієм є стрижні вуглеводні, інфрачервона плівка або електричний кабель.
У кожної системи є і позитивні і негативні моменти. А ось розігрів будь-який з них залежить від глибини залягання в стяжку і конструкції самого теплопровідником. Орієнтовна швидкість нагріву від 1,5 до 2 годин одного кв. м за умови, що стяжка має не більше 6 см глибини.
Нагрівання водяних підлог
Специфіка водної системи така, що запуск прогріву досить сильно уповільнений і становить 24 години. Але ноги відчують комфорт вже через 5-6 годин. Основний час витрачається на нагрів стяжки. Як тільки вона досягне запланованої температури, почнеться віддача в кімнату. Тому, якщо стяжка невеликої товщини (до 5 см), тепло статі стане максимально комфортним набагато швидше. З іншого боку, коли система відключена, стяжка віддає нагрів, і температура в приміщенні залишається на термін до доби.
Найбільшим недоліком пристрою залишається труднощі монтажу, якісно провести який зможе тільки майстер-фахівець.
Нагрівання електричних підлог
Електричні теплоносії нагріваються в середньому за 8 хвилин, весь інший час займає нагрів периметра стяжки. Для того щоб температура теплої підлоги досягла заявлених технічних характеристик, потрібно 12-24 години (залежить від кубатури приміщення). Ноги відчують достатню тепло години через два. При відключенні за рахунок нагрітої стяжки тепло зберігається трохи більше 10 годин.
Окремим пристроєм системи є терморегулятор, він призначений для стійкого збереження обраного режиму. Якщо трапляється відхилення більш ніж на 3 °, відбувається автоматичне повернення до заданої температури.
Стрижневі й плівкові системи
Сучасні технології надають споживачеві ще більш швидкі системи нагріву підлоги. Це стрижневі й інфрачервоні плівкові підлоги. Тепловіддача в них проявляється вже в перші години за рахунок випромінювання безпосередньо в повітря приміщення. Немає витрат на нагрів стяжки і матеріалу підлогового покриття. Для виходу на задану температуру, досить буде 7-10 хвилин, далі система виходить на режим обігріву кубатури кімнати.
Важливо пам’ятати, що нагрів інфрачервоної підлоги має максимальну температуру 30 °. Збільшуючи цей показник, враховують ризики виходу з ладу елементів.
Як відрегулювати температуру?
Існує кілька видів регуляторів системи. Вони розрізняються за способом завдання параметрів.
модифікація
Особливості
фото
механічні
Найнадійніший і недорогий, практично не ламається. Є всього дві функції. Температуру виставляють поворотом механічного диска з градуюванням. На деяких моделях для водного статі існує важіль, що дозволяє механізм включити / вимкнути
електронні
Функції ті ж: включити / виключити, встановити температуру, тримати задані параметри. Виконання інше. Електронний екран відображає виставлені параметри і поточний стан пристрою. Додатково існують кнопки вгору / вниз для поступової регулювання нагріву
програмовані
Новітня модифікація, що дозволяє регулювати нагрів, підтримувати його в заданому режимі, змінювати в залежності від часових параметрів. Це дозволяє економити електроенергію: задати температуру на час перебування господарів в будинку і знижувати або відключати її, коли нікого немає. Існують моделі, що регулюють температуру не тільки від часу доби, а й по днях тижня. Є системні блоки, керовані через комп’ютер або пульт управління
Всі ці пристрої регулюють не тільки комфортабельні відчуття від статі, але і від всього приміщення. Встановити правильно обрану модель термостата важливо і тоді, коли система є єдиним обігрівальних елементом.
Підлогове покриття для теплої підлоги
Не всі покриття підходять для укладання на нагрівальні елементи теплої підлоги. Матеріал вибирають в залежності від його характеристик і схильності теплової деформації. Покриття не повинне тріскатися, виділяти сторонніх запахів і шкідливих речовин, всихати і т. Д.
Всім цим вимогам відповідає керамограніт. Він має ідеальні характеристики по теплопровідності: швидке нагрівання, мінімальна віддача температури в бік стяжки, максимальна в приміщення. Відсутність синтетики забезпечить екологічність повітря в кімнаті.
Ламінат виправдано укладати на опалювальну систему у випадках, коли елементи стикуються НЕ клеєм, а замковим механізмом, і якщо виробник матеріалу перевірений, має хорошу репутацію. Якщо ж клей все-таки застосовується, він повинен бути на основі поліуретану і витримувати високі температури при нагріванні.
Лінолеум мало підходить для застосування (виняток: як фрагментів). Але якщо прийнято рішення про придбання саме цього фінішного покриття, вибір за перевіреним виробником, ідеально гладкою стяжкою, товщиною шару не більше 4 мм.
Важливо пам’ятати, що ламінат навіть високої якості не витримує нагрів підлоги більш + 27 °.
Комфортна температура теплої підлоги важлива для облаштування затишного будинку. Але зайвий нагрів викличе значний дискомфорт і вкрай шкідливий для ніг при деяких захворюваннях. Варто знати температурний діапазон свого покриття, але допускати граничних нормативів все-таки не потрібно.