Дизайнери інтер’єрів зараз дедалі більше й більше використовують у своїх проєктах для надання їм особливого шарму світлопрозорі конструкції. Це продукція, яка складається зі скла та фурнітури, призначеної для кріплення матеріалу в необхідній зоні з особливостями авторської ідеї. Популярність таких конструкцій зумовлена високою візуальною привабливістю виробів, достатньою міцністю, а також можливістю урізноманітнити і моделювати інтер’єр відповідно до побажань і вимог замовника. Інноваційні розробки, скло, що має високі показники міцності, фурнітура та кріплення дають змогу впроваджувати світлопрозорі конструкції в сучасне життя.
Саме фурнітура для скла з каталогу https://glass-m-tech.com/%D1%84%D1%83%D1%80%D0%BD%D1%96%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D1%85-%D0%B4%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B9 дозволяє забезпечити функціональність і водночас міцність таких конструкцій. Це і фітинги, конектори, ручки та петлі, напрямні та замки, дотягувачі, ручки та петлі. Фурнітура для таких світлопрозорих конструкцій використовується для виготовлення таких предметів інтер’єру, як:
- душові кабінки;
- скляні двері;
- дверцята для меблів;
- перегородки та огорожі;
- скляні козирки.
Головною особливістю цієї фурнітури є безпечне, комфортне використання скляних предметів і конструкцій, що використовуються в інтер’єрі сучасних будинків і квартир.
Види фурнітури
Для скла існує велика кількість видів фурнітури, що надає склу функціональності:
- конектори – елементи, головним завданням яких є кріплення скла один до одного, а також скляних полотен до стін (несучих елементів). Існує безліч різновидів таких елементів фурнітури. Вони можуть відрізнятися за розміром, формою, допустимим навантаженням, кутом кріплення, а також способом монтажу. За способом кріплення конектори можна розділити на такі види: скло-скло, а також стіна-скло, підлога-скло, стеля-скло.
- Ручки – цей вид фурнітури розроблений спеціально для використання під час застосування скляних матеріалів, вони виконані у відповідності з усіма вимогами, необхідними для роботи зі склом.
- Профіль використовується для кріплення габаритних скляних полотен до несучих опор, наприклад, до стін або стелі. Цей вид фурнітури забезпечує надійне і безпечне кріплення матеріалу, що вкрай важливо під час експлуатації скляних конструкцій у повсякденному житті. Адже елементи інтер’єру мають бути не тільки ідеально підібрані в розрізі дизайнерського рішення, а й не створювати небезпеки для життя людини.
- Петлі – це вид фурнітури, який забезпечує можливість гнучкого кріплення скляних елементів між собою.
Скляні елементи – це сучасне рішення, що використовується не тільки для офісних дизайнерських рішень, а й для створення затишної домашньої обстановки. З їх використанням можна вирішити досить серйозні проблеми. Наприклад, візуально розширити приміщення, зробивши його світлішим. На зовсім невеликій площі офісних приміщень скляні перегородки дозволяють раціонально виконати зонування, заощадивши і простір, і фінансові витрати.
Цинковий сплав, алюміній, нержавіюча сталь – це далеко не повний спектр матеріалів, які можуть використовуватися для виготовлення фурнітури для скляних виробів. Однак скріпити скляні полотна – це далеко не єдине завдання фурнітури. Естетичні характеристики таких елементів відіграють важливу роль у дизайні інтер’єрів. Такі елементи можуть бути пофарбовані різними способами: відбувається анодування елементів під золото, латунь, бронзу, мідь. Також їхня поверхня може бути виконана як у матовому, так і в глянцевому стилі.