+

Рідке скло – пропорції додавання в бетон для гідроізоляції

Волога може згубно впливати на фундаменти, покрівлю та інші конструкції будівель. Одним з варіантів захисту від неї може служити рідке скло, яке додають в бетон. Це старий перевірений роками метод, про який мова буде йти в статті.

Рідке скло в бетоні – загальні вимоги до процесу приготування розчину

Рідке скло (ЖС) давно використовується в будівництві як професійно, так і в домашніх умовах: їм обробляють бетонні і дерев’яні поверхні, додають в розчини, завдяки чому опрацьований матеріал набуває водовідштовхувальні і вогнетривкі властивості. В основному, в бетон додають це засіб при зведенні фундаментів для басейнів, печей, котлів. Це основна сфера застосування – надавати спорудам, які регулярно взаємодіють з вологою, водовідштовхувальні властивості. Для цих цілей в розчинах використовують переважно марки цементу М300 і М400. Найчастіше в побуті ЖС називається силікатним клеєм.

Речовина, під назву рідке скло, являє собою хімічний розчин силікатів лугів натрію, літію або калію.

Рідке скло - пропорції додавання в бетон для гідроізоляції

Є певні правила коректного застосування рідкого скла:

  1. 1. Ніколи не додавайте силікатне скло в уже готовий бетон. Його необхідно змішувати з сухими компонентами.
  2. 2. Не можна прямо в розчин додавати воду.
  3. 3. Обов’язково чітко дотримуйтесь рекомендованим пропорціям компонентів в суміші. Від цього залежить якість одержуваної суміші і, відповідно, міцність і довговічність оброблюваних поверхонь.
  4. 4. Готувати бетонний склад необхідно маленькими порціями і відразу ж використовувати, так як додавання ЖС підвищує швидкість застигання суміші (в таблиці 1 вказані процентні включення скла і час схоплювання для бетону марки М300 і М400).
  5. 5. При домашньому використанні намагайтеся не перевищувати концентрацію рідкого скла в суміші більше 25% від загальної маси. Так як часто при таких складах спостерігається швидке руйнування бетону.

Рідке скло - пропорції додавання в бетон для гідроізоляції

Таблиця 1

Змішуємо рідке скло з бетоном – докладна інструкція і необхідні інструменти

Існує багато рекомендацій і порад зі змішування бетону і ЖС в залежності від сфери застосування. Тут розповімо про найбільш популярних варіантах розчинів для різних цілей.

Перед початком робіт треба підготувати весь необхідний інструмент і матеріали, а оброблювані поверхні очистити від бруду і сміття. Приміщення повинно бути добре вентильованим. Розчин водовідштовхувального кошти для гідроізоляції готуємо так:

  1. 1. Необхідно взяти відро питної очищеної води. Вона обов’язково повинна бути без домішок кислот або лугів.
  2. 2. У воді розмішуємо стакан силікатного клею.
  3. 3. Переливаємо з відра в ємність великого розміру і додаємо суху суміш бетону і піску.
  4. 4. Ретельно перемішуємо до однорідності електроінструментом для швидкості. гідроізоляція готова.

Такий гідроізоляцією можна обробляти, наприклад, підвальні та горищні приміщення. Завдяки цьому будова буде захищено від вологи, відповідно, від грибка і цвілі і простоїть довгі роки.

Якщо змішати бетон з піском в співвідношенні 1: 2,5 з 15% рідкого скла, то в результаті виходить відмінна водовідштовхувальна штукатурка.

Якщо вам необхідний вогнетривка суміш, наприклад, для зведення печі для лазні, то його приготувати дуже легко. Досить додати 25% ЖС в суміш.

Рідке скло не рекомендується багато додавати для заливки фундаментів, так як через деякий час бетон втрачає до 25% своєї міцності. Максимум додається не більше 3% силікатного клею в класичний розчин для будівельних опор і фундаментів.

Інструменти, використовувані для робіт:

  1. 1. Різного обсягу ємності, після їх ні в якому разі не можна використовувати в побуті.
  2. 2. Пристосування для розмішування: це може бути як дриль зі спеціальною насадкою, так і будівельний міксер.
  3. 3. Щітка або валик для нанесення рідкого скла.
  4. 4. Спеціальний розпилювач (пульверизатор або краскопульт) для ЖС.
  5. 5. Спецодяг (рукавиці, респіратор, робочий одяг і взуття, засоби індивідуального захисту). Якщо засіб вам потрапить на відкриті ділянки шкіри, то промийте ці місця великою кількістю води з милом. При попаданні на слизові оболонки обробляються просто чистою водою. Після цього обов’язково необхідно негайно звернутися до лікаря.
  6. 6. Після робіт необхідно ретельно вимити руки і замочити інструменти в воді і потім їх також вимити. Вміщені в рідкому склі шкідливі для шкіри лугу можуть негативно подіяти на незахищені ділянки.

Переваги та недоліки бетонних розчинів з рідким склом

Перед використанням такого розчину обов’язково ознайомтеся з перевагами і недоліками такого варіанту будівельного матеріалу:

плюси:

  1. 1. Рідке скло з бетоном здатне проникати в усі пори оброблюваних поверхонь і, володіючи високим ступенем зчеплення, утворювати відмінну гідроізоляцію.
  2. 2. Отримуємо тонкий, ізолюючий, водонепроникний шар незалежно від способу нанесення і обробки.
  3. 3. Економія витратних матеріалів.
  4. 4. Дешевизна витратних матеріалів. ЖК коштує близько 15-20 рублів за кг. Завдяки цьому пункту бетон з рідким склом заслужено користується величезною популярністю.

мінуси:

  1. 1. ЖС неможливо використовувати окремо від бетону, так як воно занадто крихке.
  2. 2. Невелика сфера застосування. Рідке скло можна додавати тільки до бетону. Решта матеріали швидко зруйнуються під його впливом.
  3. 3. Складність виконання будівельних операцій за рахунок швидкого схоплювання розчину.

Незважаючи на всі перераховані недоліки, розчинів на основі бетону і рідкого скла, цей метод гідро- і огнеізоляціі будівельних конструкцій залишається досить поширеним завдяки своїй простоті і незаперечних переваг. Головне, не забувайте перевіряти дату виготовлення засобів і правильно зберігайте.