+

Самостійне кріплення кабелю до стіни – 8 популярних способів

Будь-які офісні та побутові електроприлади, активно використовуються сучасними споживачами, підключаються до мережі за допомогою проводів. Останні необхідно безпечно і правильно розмістити в будинку або будівлі, а потім надійно зафіксувати, забезпечуючи тим самим довговічність їх експлуатації.

Існує кілька способів кріплення кабелю до стіни. Вибір конкретного варіанту залежить від особливостей приміщення і типу монтажу електропроводки, який може бути відкритою або прихованою.

Кабель-канали – найпростіший спосіб кріплення

У дерев’яних житлових будинках і будівлях, господарських будівлях, автомобільних гаражах електричні дроти найчастіше прокладаються поверх наявної декоративного облицювання стін. Така методика носить назву відкритого монтажу. Кріплення в цьому випадку виконується за допомогою:

  • спеціальних каналів.
  • ізоляторів.
  • кліпс.
  • цвяхових скоб.

Найбільшою популярністю користується перший метод фіксації електропроводів. Для його реалізації застосовуються кабель-канали, які мають доступну вартість, привабливий зовнішній вигляд. Їх самостійний монтаж не вимагає особливих умінь. Всі роботи здійснюються швидко і без серйозних ускладнень.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Кабель-канал являє собою пластиковий короб певного розміру. У нього дозволяється укладати один або кілька проводів. Порядок дій з цим видом кріплення елементарний:

  • На стінці розмічають ділянку для монтажу короба.
  • В обраних місцях вертикальної поверхні виробляють свердління отворів для якісної фіксації кабель-каналу.
  • В зроблені міні-отвори вставляють дюбелі (якщо стіни будівлі побудовані з бетону, цегли або каменю). У дерев’яних будинках цей крок пропускають.
  • Виконується кріплення пластикового каналу.

Потім в зафіксований на поверхні короб укладають електропроводку і накривають кабель-канал кришкою, яка має в своєму розпорядженні спецзащелкамі.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Інші варіанти фіксації проводів при відкритому електромонтажі

У дерев’яних господарських будівлях (лазні, сараї) замість кабель-каналів використовуються ізолятори з фарфору. Вони додатково забезпечуються кріпильних болтом.

Порцелянові вироби за допомогою саморізів фіксуються на вертикальній поверхні. Потім електричні дроти скручуються в джгут і натягуються зверху на ізолятор.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

У спеціалізованих магазинах продаються кабелі, які спочатку зібрані в один пучок. Їх не потрібно додатково скручувати перед використанням, що дуже зручно для домашніх майстрів.

Кріплення кабелю до стіни за допомогою кліпс виконується у випадках, коли проводка поміщається в гофровані труби.

Якщо вертикальне підставу виготовлено з цегли, бетону, в ньому попередньо перфоратором робляться отвори. У просвердлені дірки встановлюються дюбелі. Труби з електропроводами фіксуються кліпсами.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

З дерев’яними стінами все набагато простіше. Ніяких отворів свердлити не потрібно. Кліпсу досить закріпити на обраному ділянці, використовуючи саморізи.

Цвяхові скоби в більшості випадків застосовуються для фіксації до стін електричних кабелів невеликого перерізу, телефонних і телевізійних проводів, інтернет-ліній. Такі елементи кріплення роблять із пластику. Вони бувають плоскими і круглими.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Надійно кріпити скоби на стінах дозволяють гвоздики, що йдуть в комплекті з пластиковими виробами. Цей спосіб монтажу ідеальний для випадків, коли дроти встановлюються над плінтусами в квартирі, офісі або житловому будинку.

Методи кріплення кабелів при прихованій розводці

Якщо установка електричних жив виконується під штукатуркою в спеціальних штробах, фіксація проводів здійснюється інакше. Прихована розводка здійснюється за допомогою:

  • Дюбель-хомутів.
  • саморобних скоб.
  • швидковисихаючої суміші.
  • монтажних липучок.

Пластикові дюбель-вироби характеризуються простотою монтажу, дешевизною і високою надійністю. Вони розраховані на укладку:

  • одного проводу (такі елементи називають хомутами);
  • двох і більше кабелів (стяжки).

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Для установки хомута слід просвердлити отвір в обраному місці стіни. Вбити в нього дюбель. Виконати кріплення кабелю. Аналогічно монтується і стяжка, яку додатково оснащують розтискним кілочком.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Саморобні скоби робляться з алюмінію або оцинкованої тонкої сталі в листах. Схема виготовлення кріплення проста:

  • Метал нарізається на смужки шириною 12-20 мм, довжиною 60-70 мм.
  • У центрі отриманої заготовки проробляється отвір. У нього встановлюється шуруп.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Кріплення кабелю до стіни за допомогою скоб не займає багато часу. Порядок дій наступний:

  • в точці фіксації електропроводи просверливается невеликий отвір;
  • в нього вбивається дюбель, а потім встановлюється шуруп;

Кабель розміщується в центрі самостійно виготовленої скоби. Залишається тільки надійно закріпити його кінцями металевої заготовки.

Швидковисихаючі суміші і монтажні липучки – дюбелі не потрібні

Якщо немає бажання робити в стіні отвори, забивати в них елементи кріплення, фіксація кабелів виконують розчинами на основі гіпсу або алебастру. В обраний матеріал додають воду. Розмішують композицію. Вона повинна мати досить густу консистенцію.

Отриманий розчин шпателем накладається зверху кабелю, укладеного в штробі. Інтервал між грудочками суміші витримують в межах 15-40 см. Недоліки методики:

  • Фіксуючу композицію з алебастру або крейди доводиться готувати маленькими порціями, так як вона дуже швидко застигає.
  • Неможливість кріплення великого числа кабелів (максимум – 2).

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Останній спосіб фіксації проводів орієнтований на самих ледачих. Він передбачає використання спеціальних липучок – виробів, одна сторона яких оснащена самоклеїться. Такі конструкції дають можливість кріпити кабелі на предметах меблювання (столи, шафи), кахельних і інших гладких вертикальних поверхнях.

Самостійне кріплення кабелю до стіни - 8 популярних способів

Різноманітність варіантів фіксації дозволяє майстрам-самоучок підбирати оптимальний спосіб облаштування електропроводки в своєму будинку, з якого б матеріалу він не був побудований.