+

Причини і етапи перемотування статора болгарки своїми руками – поради професіоналів

У пристрій електрофікованого інструментів входять силові агрегати, що складаються зі статора, якоря, щіток. Вони вимагають ремонту при механічних перевантаженнях, тривалій роботі. Через перегріву проводу порушується його ізоляція, замикаються витки. При відсутності бандажа обриваються кінці обмоток від колектора. Для усунення подібних проблем рекомендується намотати 1000-2000 витків за допомогою спеціальних пристосувань.

Причини поломок статора

Стрибки напруги, попадання води, падіння і інші явища призводять до іскріння щіток. На практиці частіше спостерігається обрив витків, що пов’язано з великими перевантаженнями. Фахівці вважають, що електромотор виходить з ладу через якоря, розриву муздрамтеатру.

Причини і етапи перемотування статора болгарки своїми руками - поради професіоналів

пристрій інструменту

При порушенні роботи статора підвищується напруга, іскрять щітки. Останній процес пов’язаний з проблемною балансуванням. При діагностиці в домашніх умовах рекомендується прислухатися до звуку, врахувати наявність або відсутність вібрації. Якщо спостерігається резонанс, необхідно провести ремонт електромотора своїми руками або за допомогою фахівців.

Якір – обертовий елемент, у якого передбачена обмотка для створення потрібного крутного моменту. Він передається редуктора двигуна. Проведення є і на статорі, який складається з декількох частин. Струм надходить на щітки і якір. Такий процес спостерігається до моменту задіяння всіх секторів силового агрегату.

Причини і етапи перемотування статора болгарки своїми руками - поради професіоналів

статор

Статор відрізняється від інших деталей мотора числом оборотів, перетином. Основні причини його ремонту:

  • розрив або замикання проводів;
  • пробою ізоляції;
  • згоріла обмотка.

Якщо ланцюг працює в нормі, якір обертається без зупинки.

Ремонтні роботи

За допомогою редуктора підтримуються обороти і швидкісний режим. Якщо він вийшов з ладу, здійснюється розбирання. Зсувається кожух, відкривається гвинт, який фіксує пластину. Оскільки редуктор знаходиться під ковпаком, необхідно відкрутити болти. Інструмент включається в розетку. Якщо розгін диска відбувається на великій швидкості, тоді спостерігається виткове замикання. Рекомендується намотати дріт з нуля.

Процес перемотування статора болгарки займає кілька годин. Попередньо очищається пристрій від бруду. Видаляється з пазів стара проводка. Для цього використовується сталева щітка.

Якщо присутній пошкоджена ізоляція, вона також усувається. Щоб спростити і прискорити очищення від ізоляції, пристрій опускається в тепле масло. Речовина сприяє розм’якшенню дроти. Для проведення ремонтних робіт знадобляться наступні інструменти:

  • плоскогубці;
  • мотор;
  • щітка;
  • молоток;
  • лак.

Після видалення задирок підтягуються шпильки, які тримають сердечник. Шайби покриваються лаком, ізолюються пази.

відновлення агрегату

Якщо згорів статор, зрізаються залишки обмотки. Робота здійснюється так, щоб отримати відповідну кількість витків. У дроту повинен бути діаметр з найбільшим ущільненням. Дві котушки монтуються в статор. З обмотки виконуються висновки. Для їх ізоляції застосовуються трубочки.

Якщо проводка не закривається, для її захисту монтуються вкладиші.

Котушка укладається над пазом, який знаходиться знизу розточення. За допомогою пластини встановлюються витки. Щоб вони не перехрещувалися, їх укладання проводиться в послідовності, аналогічній намотуванні на шаблон. Проведення розташовуються строго паралельно. Корпус статора монтується на одне відділення, а прокладки в пази. Висновки фіксуються шпагатом. Його кінці йдуть паралельно попереднім елементам. За схожою схемою встановлюється низ котушок. Процес триває до заповнення всіх пазів, що входять в крок.

Якщо намотування завершена, проводиться гільзірованіе. Параметри виробів залежать від габаритів статора. На спеціальний картон накручується плівка з високими термостійкими властивостями. Конструкція фіксуються скотчем. У пази монтуються котушки з гільзами.

Якщо якір вільно рухається, агрегат обв’язується кіперною стрічкою, покривається лаком. Виріб піддається сушінню. На останньому етапі проводиться складання болгарки з подальшою перевіркою її працездатності. При відсутності досвіду в ремонті електроінструментів рекомендується звернутися за допомогою до фахівців.

Причини і етапи перемотування статора болгарки своїми руками - поради професіоналів