+

Кварц-вінілова плитка для підлоги – «за» і «проти»

Технології по створенню будівельних матеріалів пішли далеко вперед. У магазинах з’являється величезна кількість самої новітньої і різноманітної продукції. Останнім часом починає набирати обертів і популярність кварц-вінілова плитка для підлоги. Люди старшого віку не особливо довіряють нововведенню. Але молодому поколінню цікаво, що представляє собою виріб, які її характеристики і спосіб монтажу.

характеристика матеріалу

Кварц-вінілова плитка розроблена вже давно, просто не мала доступу до покупців. Кварц-вініл є вдосконаленим полівінілхлорид. Основним інгредієнтом є кварцова мука. Вона займає три четвертих всієї сировини. Інша частина належить ПВХ, який пов’язує вміст в одне ціле. Але чомусь у свідомості людей міцно закріпилося скорочення «вініл».

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

У найменуванні на складах матеріал записаний англійською абревіатурою LVT, що розуміється як Luxury Vinyl Tile ( «розкішна вінілова плитка»). Назва повністю відповідає всім перевагам. Якщо порівнювати її з якістю з іншими матеріалами для обробки підлоги, то це щось середнє між ламінатом і лінолеумом. Випускається у формі прямокутника або квадрата.

Кожен виріб складається з декількох шарів. Зазвичай їх п’ять:

  • полівінілхлоридний пласт;
  • пласт з кварцового полівінілхлориду;
  • комбінований шар ПВХ і скловати;
  • декоруючі елементи;
  • спеціальний захисний шар (противоскользящий, не провідний електрику і довговічний).

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

Що стосується способів монтажу плитки на поверхню підлоги, то існує три види продукції. Перший забезпечується особливими замками. Другий насаджується на спеціальний клей. Третій варіант найдосконаліший – на вироби вже нанесений клейовий склад, потрібно тільки зняти плівку і прикласти до площини.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

Перед придбанням товару завжди хочеться ознайомитися з технічними характеристиками покриття. Фахівці виділяють наступні пункти:

  • Здатність витримати навантаження від предметів меблів і інших елементів декору, глибина слідів – менше 0,04 мм.
  • Захисна оболонка плиток – до одного міліметра максимум.
  • Наявність спеціальної просочення від впливу шкідливих мікробів.
  • Захисне покриття, що забезпечує яскравість кольорів протягом багатьох років – в наявності.
  • Шар, що стримує проникнення фарби під час інших будівельних і оздоблювальних робіт – присутня.
  • Неможливість протистояти абсолютно всім чистячих засобів з різними основами – може страждати.
  • При змінах середовища не скручується і не нагрівається. Можливий відсоток деформації – менше 0,25%.
  • Відмінна сумісність з системою теплої підлоги (навіть водяного). Здатність тримати температуру до 25⁰C.
  • Хороша поглощаемость різних шумів від 19 до 22 Децибел.
  • Максимальний показник статичної електрики – 2 кіловати на квадратний метр.

переваги

Коли у світ з’являється якийсь новий матеріал, то обов’язково описуються всі його позитивні і негативні сторони. Зазвичай прийнято починати з плюсів.

Для початку слід зазначити легкість установки покриття на поверхню підлоги:

  • Деякі виробники постачають вироби спеціальними замками або одностороннім шпунтом. Останній розташовується по жорстким вимогам і стандартам. Але варто зазначити, що таку плитку монтувати набагато зручніше, ніж ламінатну і паркетну дошку.
  • Для обробки і розкриття потрібно звичайний малярський ніж.
  • Оскільки плитка з кварц-вінілу досить еластична, не виникає жодних проблем з укладанням навіть в самих важкодоступних ділянках приміщення.
  • Для того щоб постелити виріб на підлогу, не потрібно проводити ретельні підготовчі роботи. Вона прекрасно кладеться на бетон і деревину. Необов’язково знімати старе покриття для підлоги. Йдеться про кераміку, паркеті і лінолеумі.
  • Зустрічаються приміщення, в яких висота рівня підлоги відрізняється в різних ділянках кімнати. Для вінілових виробів це не так страшно – прийнятні перепади чорної підлоги до трьох міліметрів на метр погонний. Це не мінімум, є ситуації ще складніше. Монтувати плитку чи ні – все залежить від рішення господарів і їх естетичних уподобань. Але якщо зовсім погано, то професіонали радять виконати бетонну стяжку (або вилити спеціальну суміш, що самовирівнюється).

Моменти, що стосуються експлуатації:

  • Найважливіші параметри, на які варто звернути увагу при виборі цього розхідники – надійність, міцність і фортеця. Тестування показали, що ці властивості за відсотками набагато вище, ніж у ламінату вищого класу. При цьому виробники гарантують повноцінну експлуатацію покриття зі збереженням всіх технічних характеристик більше трьох десятків років. І це тільки мінімум.
  • При порівнянні вінілу і кераміки користувачі і фахівці відзначають відмінну теплопровідність виробів. ПВХ відмінно тримає температуру, значить його не дарма використовують для виготовлення труб опалення та водопостачання.
  • Після гарячої ванни приємно вставати на теплу кахельну плитку. Але разом з тим небезпечно, оскільки далеко не вся кераміка має шорстку поверхню. Рано чи пізно можна посковзнутися і травмуватися. А ось з кварцовою плиткою такого не загрожує. Поверхня виробу влаштована так, що допомагає встояти на підлозі. Ще один момент – для безпеки в санвузол набувають килимок або гумову грати. Вони гарні, але не завжди рятують естетичне сприйняття інтер’єру. А з вінілом кімната постане перед гостями у всій своїй красі.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

Прибирання та оздоблювальні роботи:

  • Кварц-вінілова плитка абсолютно невибаглива в догляді. Для чищення можна використовувати весь арсенал інструментів – швабру, пилосос, віник і мокру ганчірку. Деякі люди поливають підлоги з садових шлангів (якщо приміщення забезпечене ефективною водопровідною системою, а сама площина розташовується під нахилом).
  • Оскільки поверхню виробів покрита антистатичним матеріалом, на ній не буде збиратися багато пилу.
  • Що стосується ремонту, то тут справа йде простіше, ніж з ламінатом. Трапляється так, що якусь ділянку пошкодився і вимагає зміни покриття. У випадку з дошками доведеться все демонтувати і підбирати під задані параметри. А з плиткою все набагато елементарніше. На місце відразу кладеться новий виріб.
  • Мокрі ноги або взуття не стануть ковзати по підлозі. Його можна стелити в санвузлі, харчоблоці та передпокою.
  • Маленькі діти, які постійно бігають і падають, не отримуватимуть травми завдяки принципу роботи подушки безпеки.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

Вплив навколишнього середовища здійснюється наступним чином:

  • Структура кварц-вінілу влаштована так, що виріб не вбирає вологу. Тими ж якостями володіють і ламінатниє дошки. Але вище вказувалося, чому плитка надійніше. Тому часто зустрічаються в приміщеннях зі специфічними умовами, в тому числі парилках і саунах.
  • Побутова та технічна хімія не несуть руйнівного впливу на поверхню і наступні шари. Неважливо, яка це середовище – кислотна, лужна, соляна або абразивний. Через випадкового пролиття або регулярних вологих прибирань із застосуванням миючих засобів площину не постраждає.
  • Що стосується температурних перепадів, то не виникають сколи та тріщини. Кварц, який становить четверту частину продукції, стоїчно переносить і спеку, і холод. Крім того, він здатний підтримувати оптимальну для приміщення температуру. Плитка не скручується і не згинається через тривалого впливу.
  • Якщо в будинку відбувається спалах, то звинувачувало-кварцовий підлогу від цього не постраждає. Всі компоненти не плавляться і не виділяють отруйних випарів.
  • Ледь помітні подряпини можуть залишитися після проведення по покриттю гострим предметом. Те ж саме стосується і невеликих вм’ятин від важких меблів. Поверхня залишається без пошкоджень незважаючи на механічні вплив.

Кварц-вініловий підлогу можна зустріти в лікарнях і лабораторіях. Випробування показали, що матеріал не втрачає своїх властивостей і зовнішнього вигляду навіть після ультрафіолету (прямі сонячні промені або спеціальне освітлювальне обладнання).

Форми і характеристики:

В магазинах представлена ​​продукція двох геометричних форм: квадрат і прямокутник, як було зазначено вище. Забарвлення різноманітна: імітована під пластикові панелі, паркетні дошки або кахельну плитку.

Малюнок на будь-який смак: дерево, камінь, мармур, граніт, пісок. Все залежить від дизайну приміщень та особистих уподобань господарів.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

Різновиди плитки:

  • побутова;
  • напівкомерційний;
  • комерційна.

Недоліки вінілових виробів

Фахівці виділяють наступні мінуси:

  • Ідеальна основа для матеріалу – кераміка або деревина. Тоді плитка розташовується по поверхні рівномірно. У разі коли здійснюється монтаж на бетонну стяжку, виникає ризик когезии. Щоб уникнути наслідків професіонали радять для цементних підлог купувати вироби з замками.
  • Для підтримки рівності рекомендується спорудити обрешітку.

Укладка плитки

Підлогове покриття квартири або приватного будинку оформляється за загальними правилами, незалежно від використовуваного матеріалу. Необхідно провести підготовчі роботи і безпосередньо монтаж виробів.

Буде потрібно прибрати дрібне сміття з підлоги і протерти його вологою ганчіркою. Обов’язково виносяться всі предмети меблів. Деякі люди настилають лінолеум тільки у видимій частині приміщення. Ділянки під шафою або диваном залишаються непокритими. Але з плиткою такий номер не пройде. Через відсутність рівномірного тиску на площину підлогу швидко прийде в непридатність. Тут господарі можуть вибрати один із способів: купити спеціальну суміш, що самовирівнюється або звести каркас під вироби.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»

В крайньому випадку на бетонну основу кладеться лист вологостійкої фанери, товщина якого становить більше сантиметра. Він кріпиться за допомогою дюбелів і саморізів. Чим більше елементів, тим міцніше і надійніше конструкція. Вона не стане хитатися, значить, покриття буде міцніше триматися.

Якщо фанера складається з пресованої тирси, то гарантувати її необов’язково. Але краще перестрахуватися.

Тепер можна переходити до монтажу. На покладеної фанері робиться розмітка для кожної плиточки простим олівцем. Тут варіацій багато: звичайне розташування, ялинка, діагональ. «Вперевязку» вимагає креслення осі по центру, тобто контрольної лінії. Якщо плитка має форму квадрата, то кожна з них монтується впритул один до одного.

Кварц-вінілові дошки бажано розташовувати в перпендикулярному напрямку по відношенню до дверного отвору.

Вироби насаджуються на спеціальний клей за тим же принципом, що і звичайна керамічна плитка в кухню або ванну. Але для економії часу і грошей найкраще купити виріб з клейкою основою. Вони повинні щільно прилягати і не пропускати повітря. Після закінчення всіх робіт зазори біля стін закриваються плінтусами.

Кварц-вінілова плитка для підлоги - «за» і «проти»