Волога негативно впливає на більшість матеріалів, вона сприяє їх руйнуванню і втраті початкового зовнішнього вигляду. З цієї причини використовуються склади, призначені для блокування впливу несприятливих умов на сприйнятливі до неї елементи. Популярним варіантом для обладнання гідроізоляції вважається рідке скло, яке відрізняється прекрасними якостями і демократичною ціною.
Все найважливіше про рідкому склі
Під рідким склом мається на увазі розчин, в структуру якого входить вода і мінерали калію або натрію. Завдяки своїй в’язкості, він відмінно підходить для виконання гідроізоляційних заходів. В наші дні матеріал знайшов активне застосування в будівництві, це викликано рядом його позитивних якостей.
особливості структури
Досліджуючи склад лужного розчину, можна побачити крихітні кристали. Після нанесення їх на поверхню вони збільшуються, заповнюючи все незначні поглиблення і тріщини. Саме це властивість створює ефект водоотталкивания і герметичності. Основний принцип дії даної речовини полягає в його клеять параметрах. Причиною цього є здатність молекул лужного розчину проникати в складові частини твердого матеріалу і зчіплюватися з ними.
За своєю конституцією рідке скло схоже з розташованої в такому ж стані гумою. Площина з нанесеним на неї розчином стає повітронепроникної і водонепроникним. При виготовленні лужного матеріалу під входять до його структуру силікати додається кварцовий пісок або сода, далі здійснюється дроблення і випал, а потім дроблення проводиться вдруге для перетворення суміші в порошкоподібну масу.
Рідке скло має такі особливості:
- здатність до Водовідштовхування;
- запобігання утворенню шкідливих мікроорганізмів (антисептика);
- усунення електризації (антистатик);
- надання матеріалу надійності (затверджувач);
- збереження від впливу всіляких кислот;
- пожежна безпека.
Переваги та слабкі сторони
Рідке скло має велику кількість плюсів, основні з них виражаються в наступному:
- 1. Структура матеріалу сприяє підвищенню рівня сцепляемости, завдяки можливості проникнення в різні пази і тріщини, в тому числі мінімальні. Це властивість дозволяє без праці покривати площині такої категорії, як бетон і дерево.
- 2. Рідке скло створює водовідштовхувальну плівку, тим самим роблячи поверхню влагоустойчивой.
- 3. Для здійснення робіт потрібна невелика кількість даного будматеріалу. Значно знижується витрата шляхом його приєднання до складу з цементу для виконання проникаючої гідроізоляції.
- 4. Щодо інших матеріалів для використання в цих же цілях лужний склад володіє демократичною ціною.
- 5. Гідроізоляція, облаштована за допомогою рідкого скла, може бути в експлуатації до п’яти років. Для уповільнення процесу саморуйнування такого матеріалу потрібно нанести на нього шар фарби із захисними функціями. Цей варіант зможе продовжити термін його служби.
- 6. Проводити ізоляційні заходи цілком допускається в умовах з підвищеним рівнем вологості. Що не можна здійснити з іншими расходниками з аналогічним призначенням.
Крім ряду істотних переваг, варто виділити деякі недоліки:
- 1. Вузька сфера застосування, як гідроізоляція допускається тільки для поверхонь з бетону або деревини. Роботи, пов’язані із забезпеченням захисту від проникнення вологи поверхонь з цегли, категорично заборонені через імовірність руйнування.
- 2. Освіта досить неміцною плівки, що виключає можливість використання шляхом поєднання декількох типів гідроізоляції.
- 3. Труднощі при нанесенні, що вимагають для якісного виконання робіт визначених навичок.
Сфера використання
Застосування рідкого скла для влаштування гідроізоляції поширюється на багато технологічні моменти, що виникають в процесі проведення будівельних заходів:
- 1. Захист бетону від проникнення грунтових вод за допомогою даного матеріалу проводиться при роботах всередині приміщення і зовні. Після проходження подібної обробки бетон втрачає чутливість до впливу вологи і набуває здатності до експлуатації навіть в умовах під водою.
- 2. Роботи з гідроізоляції басейну із застосуванням рідкого скла вважаються відмінним рішенням. Матеріал дозволяє домогтися бажаного ефекту при мінімальних витратах. У цьому випадку використання спеціальної плівки буде супроводжуватися значними труднощами, чого не можна сказати про скло.
- 3. Гідроізоляція підвалу цим складом запобігає проникненню води в приміщення. Особливо це відчутно в весняний період при стрімкому підвищенні рівня підземних вод або сильному розливі річки. Створений захисний шар не дозволить рідини перетнути певні межі.
- 4. Для забезпечення житлового будові комфортних умов проводиться обробка його фундаменту. В результаті такої процедури основа будинку не зможе пропустити всередину вологу і рідина.
- 5. В окремих випадках проводяться роботи з гідроізоляції стін із застосуванням лужного розчину. Незважаючи на те, що через ці елементи конструкції волога практично не просочується, такі процедури цілком припустимі. Для цих цілей будматеріал купується в набагато більшому обсязі.
- 6. Досить поширеним рішенням є гідроізоляція колодязя за допомогою рідкого скла. В цьому випадку стіни покриваються матеріалом зсередини в два шари. Перший пласт накладається в чистому вигляді, а наступний буде завдано в складі розчину з цементом, таким способом можна домогтися високої результативності.
- 7. Ідеальним рішенням стане гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті з використанням лужного складу. Структура будматеріалу дозволить проникнути навіть в самі незначні поглиблення підстави приміщення.
Рекомендації по підбору і застосуванню матеріалу
Існують два види рідкого скла: натриевое і калиевое, перший відрізняється високим рівнем клейкості (адгезії) і знаходить застосування при гідроізоляційних роботах з фундаментальними елементами будівель. Він має здатність прекрасно взаємодіяти зі складами, в основу яких закладено мінерали.
Другий варіант є водним розчином силікатів і робить скло більш стійким, в тому числі і перед різними кислотами. Через відсутність у нього характерного для скляних поверхонь блиску застосовується при зовнішніх роботах, пов’язаних з фарбуванням.
принципи вибору
Рідке скло можна придбати в будь-якому магазині, що торгує будматеріалами, або на ринку. Незважаючи на широкий асортимент від різних виробників, його склад у всіх практично однаковий. При виборі небажано віддавати перевагу тому чи іншому варіанту тільки на підставі його ціни. Слід зазначити, що матеріали з мінімальною вартістю володіють тими ж якостями, що і найбільш дорогі, і не поступаються їм в багатофункціональності.
Всякий з видів рідкого скла, калієвий або натрієвий, відрізняється своїми сильними сторонами і недоліками. У зв’язку з цим віддавати перевагу якомусь з них потрібно, виходячи з їх призначення.
Поради при виконанні робіт
Перед нанесенням рідкого скла на поверхню воно розбавляється водою, в цьому випадку потрібно дотримуватися такого співвідношення: 100 гр. матеріалу до 200 гр. рідини. Таким чином, на один квадратний метр знадобиться 300 грам такої суміші.
Гідроізоляція із застосуванням рідкого скла влаштовується на стінах з вивітреної штукатуркою або нерівних площинах з бетону. Завдяки цьому матеріалу, відбудеться не тільки бажане вирівнювання і зміцнення певних елементів, але і сформується антисептичний шар.
Розрізняють декілька способів нанесення лужного розчину. Важливо знати, що перед проведенням робіт з даним матеріалом потрібно провести обробку поверхні шляхом її знежирення і очищення. Для просочення бетону на глибині до 4 міліметрів допустимо скористатися пензлем або фарбувальним пістолетом. Для глибокого просочування необхідно нанесення не менше чотирьох шарів складу.
При використанні складу з метою гідроізоляції стяжки з бетону або поверхні підлоги рекомендується з’єднати лужний розчин з бетонною сумішшю в пропорції один літр до десяти. Матеріал широко використовується як засіб проти корозії для обробки елементів з металу. А також йому знаходять застосування для запобігання витоку рідини з басейну. Фарби, здатні протистояти тривалому впливу підвищених температур, мають у своїй структурі рідке скло.
Інструкція по гідроізоляції об’єктів
Для організації своїми руками надійної перепони, що запобігає проникнення води, поверхню потрібно покрити двома шарами лужного складу, при цьому надавши можливість кожному якісно висохнути. Такий метод називається обмазувальних і передбачає наступне укладання будматеріалів для виконання гідроізоляційних робіт. При закладенні тріщин і стиків в бетонних спорудах розчин цементу з’єднується з рідким склом натрієвого виду. Суміш бажано готувати в невеликій кількості.
Гідроізоляція за допомогою цього розчину допускає ще одну технологію, що передбачає з’єднання суміші з бетоном, з подальшою заливкою підстави. В цьому випадку необхідно скористатися такими компонентами, як вода, цемент, лужний склад, пісок і щебінь. Рідке скло має становити не більше 5 відсотків від загального обсягу. Перед виконанням фундаменту проводяться підготовчі процедури, формується опалубка і каркасний скелет.
Не можна проводити обробку подібним розчином фасаду будівлі, якщо в подальшому будуть вестися роботи з фарбування, так як у поверхні і фарби ступінь адгезії стане низькою.
При роботі з рідким склом професіонали радять використовувати спеціально призначену для таких цілей одяг.