У сучасному будівництві стельові панелі з ПВХ є одним з популярних оздоблювальних матеріалів, який вирізняється своєю різноманітністю. Такий варіант приваблює споживачів доступною ціною, простим монтажем і широким асортиментом, що надає можливість втілити в життя самі оригінальні дизайнерські рішення. Конструкція з полівінілхлориду підходить для приміщень з підвищеним рівнем вологості (ванні кімнати, кухні, коридори).
Особливості панелей з полівінілхлориду
Для обшивки або обклеювання стель виробниками виготовляється ряд всіляких матеріалів, одним з них є пластикова вагонка. Цей вид обробки має безліч переваг і відповідає вимогам, що пред’являються покупцями.
Дане покриття допускається використовувати для оформлення не тільки стелі, а й стін, це обумовлено універсальністю полотен. Панелі ПВХ можна монтувати в приміщеннях практично з усіма типами інтер’єрів.
види матеріалу
Стельові панелі з полівінілхлориду поділяються на кілька категорій, що відрізняються між собою певними характеристиками:
- 1. Безшовні, є найбільш затребуваними через презентабельного зовнішнього вигляду. Після облицювання стелі цей варіант створює враження єдиного полотна, так як в процесі монтажу є можливість прикріплювати планки з максимальною щільністю один до одного, що виключає помітність стиків. Вартість цього матеріалу значно вище звичайних панелей з пластику.
- 2. Рейкові, що відрізняються доступною ціною і низку переваг, через що вважаються більш поширеними, ніж безшовні. Цей вид не схильний до дії вологи, легкий в монтажі, має довгий термін експлуатації і забезпечує стелі необхідну вентиляцію. Слід зазначити, що подібні стельові споруди крадуть певну кількість простору за рахунок зменшення відстані від стелі до підлоги.
- 3. Секційні, у яких кожен сегмент відділяється тонкої смугою, виконаної в тон срібла або золота. Дані конструкції зовні дуже схожі з алюмінієвими рейками, прилеглими один до одного надто близько.
- 4. Виробляють ефект 3D, створені у вигляді рельєфних плит і мають на своїй поверхні опуклості різних розмірів. Зовні такий варіант обробки нагадує ліпнину, що дозволяє зробити інтер’єр приміщення більш своєрідним. Панелі з ефектом 3D підходять для монтажу як на однорівневій стелі, так і на конструкції з декількома поверхами, спорудженими з гіпсокартону.
- 5. Дзеркальні, що надають можливість втілити унікальні дизайнерські ідеї і які не потребують великих матеріальних вкладень. Подібного роду обробка сприяє зоровому розширенню простору і робить приміщення у багато разів світліше. У поєднанні з правильно підібраним освітленням дзеркальні панелі виглядають незвичайно.
основні переваги
Панелі з ПВХ мають ряд переваг, які полягають в наступному:
- 1. Стійкість до підвищеного рівня вологості, що дозволяє здійснювати обробку стель не тільки в житлових кімнатах, але і в ванних, туалетах, кухнях і передпокоях.
- 2. Поверхня матеріалу виключає утворення цвілі.
- 3. Стійкість до перепадів температур, що дозволяє виробляти облицювання стелі на балконах і лоджіях.
- 4. Простий монтаж і можливість демонтажу окремих елементів в разі їх заміни.
- 5. Демократична ціна.
- 6. Відсутність необхідності в підготовці основи стелі перед облицюванням. Здатність приховувати від сторонніх очей всі вади первісної поверхні.
- 7. Довгий термін служби, що становить не менше десяти років.
- 8. Можливість повторного використання демонтованого матеріалу.
- 9. Простота в експлуатації.
Область застосування
Стельові панелі з полівінілхлориду допускають установку в різних приміщеннях. Ними можна здійснювати обробку не тільки житлових приміщень, але і громадських, наприклад офісів, установ громадського харчування і магазинів. Що стосується квартир та індивідуальних будинків, то в них матеріал з ПВХ можна використовувати:
- в кімнатах залу з різним метражем;
- в передпокоях і коридорах (у цьому випадку рекомендується монтаж світлих варіантів, щоб не затемнювати приміщення);
- на кухнях;
- в санітарно-технічних вузлах;
- в спальних кімнатах.
специфіка монтажу
Облицювання стелі панелями з полівінілхлориду досить проста і під силу навіть тим, хто абсолютно далекий від будівельних робіт. Витрати на подібний процес своїми руками істотно менше, ніж на обробку іншими видами матеріалів.
Процедура сайдингу складається з декількох етапів, які, в свою чергу, включають в себе ряд певних моментів. Після вибору і придбання відповідного матеріалу, здійснюються підготовчі роботи, а потім слід монтаж.
підготовка інструментів
Для заходів зі спорудження каркаса і монтування полотен ПВХ на основу стелі будуть потрібні такі інструменти:
- шуруповерт, оснащений насадками;
- молоток;
- перфоратор з комплектом свердел;
- металорізальне пристосування;
- степлер;
- будівельний рівень;
- клей;
- рулетка і лінійка;
- олівець (для нанесення розмітки);
- сталеві реї (для складання каркаса);
- оцинковані профілі;
- плінтуси та профілі з пластмаси;
- електричний лобзик;
- кріпильний матеріал (саморізи, шурупи, скоби, дюбелі, цвяхи).
Крім інструментів для облицювання стелі панелями, необхідно підготувати сходи-драбину і окуляри для індивідуального захисту. Для робіт з дерев’яною латами, а також з пластиковими молдингами слід запастися кріпильних матеріалом з відповідним призначенням. Панелі прикріплюються до стелі за допомогою металевого кріплення.
нюанси технології
Панелі з ПВХ допускають кріплення безпосередньо до стелі, не вдаючись до спорудження каркаса, але в цьому випадку стельова основа повинна бути бездоганно рівною. Спочатку на стелі закріплюється стартовий профіль, а потім в нього вставляються попередньо нарізані за необхідними розмірами пластикові полотна.
Для фіксації панелей допустимо використовувати рідкі цвяхи, але такий спосіб виключає можливість демонтажу. При порушенні окремих елементів потрібно повний демонтаж конструкції, без допустимості подальшого використання даної обробки.
На бетонну стелю рекомендується попередньо спорудити каркас, в іншому випадку саморізи закріпити в такий вид поверхні не вийде, а пророблення в бетоні отворів для дюбелів є дуже складний процес.
Необхідність в латах виникає в тих випадках, коли підстава стелі досить нерівне і на ньому будуть кріпитися світильники. В першу чергу вираховується інтервал між пластиковими полотнами і стелею, в разі установки вбудованих приладів для освітлення таку відстань має становити не менше п’ятнадцяти сантиметрів.
Після закінчення монтажу утворилася порожнеча в просторі між матеріалом і основою стелі заповнюється речовинами з тепло- і звукоізоляційні властивості. Перед тим як приступати до установки каркаса, необхідно усунути всю колишню обробку поверхні стелі.
облаштування каркаса
Для самостійного виконання каркаса (обрешітки) потрібно зробити розмітку основи стелі. Незалежно від призначення приміщення способи подібної установки не мають один від одного відмінностей. За допомогою рулетки в кожному кутку приміщення робляться заміри для знаходження найнижчої точки, після чого вона відзначається олівцем. На цій стіні відміряються п’ятдесят міліметрів донизу і викреслюється горизонтальна лінія, така ж проводиться і на протилежній стіні приміщення на відповідній висоті. Решта боку приміщення заміряються подібним методом.
У разі якщо розташування однієї з точок буде нижче інших, її потрібно вирівняти до їх рівня. Таким чином, по периметру приміщення формується квадрат, всі крапки якого розташовуються від підлоги на одній висоті. Він і стане підставою для обрешітки.
Потім за допомогою перфоратора по прокресленим лініях проробляються отвори, відстань між якими має становити сорок п’ять сантиметрів. У утворилися діри вставляються дюбелі і паралельно один одному закріплюються напрямні реї. Надалі на них будуть монтуватися панелі з полівінілхлориду.
При плануванні установки на стелю великої кількості приладів для освітлення або люстри, необхідно спорудження більш надійного каркаса. З цією метою збільшують кількість напрямних рейок і зменшують між ними відстань. Подібний нюанс слід враховувати і при облаштуванні обрешітки з металевого профілю.
Установка металевого профілю відбувається за допомогою стартовою конструкції у вигляді літери "П", він закріплюється уздовж периметра основи стелі і поміщає в себе напрямні з перфорацією. Після чого направляють з металу за допомогою шурупів монтуються до стелі з інтервалом, що коливається від вісімдесяти до дев’яноста сантиметрів. Такого роду каркас відрізняється міцністю, але зажадає набагато більше матеріальних витрат, ніж аналоги з пластика або дерева.
процес облицювання
Після установки обрешітки виробляється обшивка стелі панелями з полівінілхлориду. Для цього до напрямних рейках за допомогою саморізів монтується перший установчий профіль. Він фіксується в місці, де закріплюються стартове і фінішне полотна ПВХ. Після здійснюється нарізка всіх фрагментів майбутньої конструкції для додання їм необхідної довжини.
В інсталяційний профіль поміщається стартовий елемент обшивки і монтується так, щоб він щільно прилягав до стіни, для фіксації в цьому випадку використовуються саморізи. Наступна панель вставляється в паз, зістиковується з першим стартовим елементом і також закріплюється за допомогою саморізів.
З’єднання між собою панелей має відбуватися щільно, виключаючи утворення зазорів. Для цього рекомендується скористатися гумовою киянкою, що дозволяє підштовхувати один до одного панелі, не завдаючи їм шкоди. Після підшивки останньої панелі вона підрізає, так як зазвичай не вписується в проміжок між підставою стелі і споруджується конструкцією, при цьому попередньо з обох сторін проводяться виміри.
Після закінчення процесу обшивки встановлюються освітлювальні прилади.