+

Армована стрічка для гіпсокартону – покрокова інструкція укладання

Все частіше при обробці квартир і приватних будинків люди використовують гіпсокартон. Він робить приміщення більш елегантним і ефектним. Але навіть після роботи з цим расходников залишаються міжплиточних шви, які псують естетику кімнати. Для їх усунення існує відмінне рішення – спеціальна армована стрічка. У будівельних магазинах представлений широкий асортимент продукції. Важливо лише знати, який саме віддати перевагу.

Використання стрічки для гіпсокартону

Армована стрічка для гіпсокартону накладається на шви між гіпсокартонними панелями для приховування дефектів і додання площинах гідного виду. Крім цього, є ще одна важлива властивість розхідники – захист від впливу зовнішніх факторів. Адже відомо, що стики – ідеальне місце для залягання пилу і дрібного сміття.

Крім того, якщо гіпсокартон розташовується в приміщенні зі специфічними умовами (на кшталт кухні або ванної кімнати), то в першу чергу страждають саме шви. Під впливом парів і води матеріал починає псуватися, а шпаклівка на ньому тріскається і обсипається.

Щоб уникнути цих неприємних наслідків фахівці рекомендують купувати додатково до основних расходникам і армуючу стрічку. Завдяки спеціальному складу вона легко пристосовується до форми стін і мікроклімату. Так, спорудження стає більш міцним і надійним.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

Види нарізки панелей

Дуже важливо тримати процес монтажу стрічки на поверхні. Від дотримання всіх технологій залежить якість і термін служби. Але необхідно знати, що для кожного типу швів існує своя продукція. Тому варто розібратися, як правильно вибрати товар для певних зрізів гіпсокартонних панелей:

  1. 1. Пряма. Зазвичай додаткова протекція до подібного роду конструкцій не потрібно. Але тільки тоді, коли установка виконана гіпсоволокнистими плитами. Вони використовуються для чорнової обробки кімнати.
  2. 2. Напівкругла. На тильному боці у них ідеально рівна кромка. А на видимій частині вона плавно переходить в закруглену. Такий варіант можна зустріти досить часто і в житлових приміщеннях, і в офісах. Для того щоб приховати стики, використовується стрічка-серпянка.
  3. 3. Скошена. Не так поширена через складність і трудомісткість процесу обробки. Для якісного результату процедура закладення складається за суворим алгоритмом.
  4. 4. Полукруглая і скошена.
  5. 5. Закруглена.

Найчастіше застосовується метод поперечного краю. Вона аналогічна для видів армуючих стрічок.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

Покрокова інструкція монтажу стрічки

Незалежно від способу оформлення кромки, професіонали дотримуються встановленого порядку усунення щілин між плитами гіпсокартону. Процес має на увазі наступні дії:

  1. 1. Ретельне прибирання площині, усунення пилу. Очищення стіни від старого покриття.
  2. 2. Використання грунтовки для обробки стиків і кращого нанесення шпаклівки, приготування шпаклівки та закладення нею швів між панелями.
  3. 3. Монтаж армуючої стрічки на ще вологий шар шпаклювального розчину.
  4. 4. Акуратна прибирання надлишків суміші.
  5. 5. Очікування висихання протягом доби.
  6. 6. Укладання ще одного шару шпаклівки, додаткове висихання.
  7. 7. Покриття оброблюваної поверхні додатковим шаром матеріалу для вирівнювання.

Після закінчення цих процедур необхідно провести затірку швів. Для цього слід скористатися звичайною наждачкою. Якщо є більш серйозні інструменти, то можна взяти їх для поліпшення якості стіни.

Асортимент продукції

Армуючі стрічки мають практично однакові властивості. Всі вони мають досить легку і гнучку форму для гарної укладки. Продаються у вигляді рулонів для повного комфорту працюючих над обробкою майстрів.

У будівельних маркетах на прилавку можна зустріти широкий вибір товарів для усунення гіпсокартонних швів:

  • серпянка;
  • перфорована паперова;
  • бандаж або флізелін;
  • демпфер;
  • ущільнювач;
  • стрічка з вкладишем з металу;
  • Кнауф.

серпянка

Серпянка – це матеріал для приховування стиків між гіпсокартонними панелями. За стандартом вона має ширину п’ять сантиметрів. До складу входить особлива синтетика, що надає виробу більшої міцності. За зовнішнім виглядом нагадує звичайну сітку.

Для її монтажу на стіну можна скористатися одним з двох способів:

  1. 1. Стрічка накладається на шов таким чином, щоб той опинився строго посередині. Потім треба почекати, поки клей на зворотному боці висохне, приготувати розчин шпаклівки і нанести тонким шаром на оброблені місця. Через деякий час нанести ще один шар для вирівнювання.
  2. 2. Порожнина стику заповнюється шпаклювальним розчином. Поки він не застиг, на нього слід швидко покласти стрічку. Через деякий час поверхня шпаклюється фінішним засобом.

Покупці роблять вибір на користь серпянки за легкість у використанні і прискорення ремонтного процесу.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

перфорований папір

Цей матеріал, як і попередній, має стандартною шириною – п’ять сантиметрів. Одним з головних переваг такої стрічки є значний відсоток гігроскопічності. Крім того, на дотик расходник не ідеально гладкий. Він легко взаємодіє з гіпсокартонної поверхнею. При наклеюванні на шви виключаються бульбашки, тому робота проходить швидко і ефективно.

Перфорований папір – лідер продажів на будівельному ринку. Справа в тому, що її і гіпсокартон можна назвати далекими родичами. Це означає, що власнику, що задумав виконати ремонт своїми руками, не доведеться гадати, чи правильний вибір він зробив. Але варто пам’ятати, що одного шару для закриття стиків недостатньо. Іноді потрібно близько трьох.

У матеріалі є один істотний недолік: з часом він може зіпсуватися і піти тріщинами. Тому варто заздалегідь зробити складку для тріщиностійкості.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

Бандаж або флізелін

Ці витратні матеріали також часто використовуються для закладення стиків між панелями. В ширину сягають п’яти сантиметрів. За складом вони щільні завдяки скловолоконних елементів і дуже тонкі, тому при подальшій обробці не доставляють клопоту.

Безпосередньо перед монтажем шви між ГКЛ заповнюються шпаклівкою. На ще не застиглу суміш прикладається флізелінова стрічка, і злегка вдавлюють в шов за допомогою шпателя. Новий, коригувальний шар шпаклівки наноситься вже після висихання розчину.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

демпфер

Такий варіант армуючої стрічки виготовлений зі спеціального спіненого поліетилену і володіє клейовим шаром на виворітній стороні. На відміну від інших, у матеріалу ширина варіюється: мінімальна – три сантиметри, максимальна – десять. У товщину досягає менше п’яти міліметрів.

Але на цьому сюрпризи не закінчуються. Расходник поміщається не зовні, а всередині гіпсокартонної конструкції, між профілями каркасної решітки і самою поверхнею. Так що захистом спорудження забезпечується так.

Великим попитом користується, якщо необхідно усунути шви при обладнанні системи теплої підлоги або вирівнюванні дуже кривих стін.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

ущільнювач

Расходник володіє широким спектром розмірів. Серед перерахованих вище варіантів він встановив рекордний показник – двадцять три сантиметри. Крім того, зворотний бік ущільнювача покрита спеціальним клеєм для фіксації до стіни.

При монтажі необхідно слідувати декільком рекомендаціям від професіоналів:

  1. 1. Оптимальний температурний режим в приміщенні. Якщо в кімнаті холодно (нижче, ніж десять градусів тепла), то сенсу від обробки ніякого не буде. Стрічка не зможе пристосуватися до умов, а клей втратить свої властивості. Конструкція не отримає захист.
  2. 2. Всередину не повинен проникнути жоден протяг. Інакше всі роботи будуть марними.
  3. 3. Перед обробкою гіпсокартону слід подбати про підвищення фортеці обрешітки. На міцному каркасі плити будуть триматися надійно.

Стрічка з вкладишем з металу

При виготовленні продукції використовується сталева оцинковка, що розташовується в центрі вироби. Разом з ними ширина становить раніше згадані п’ять сантиметрів.

Незважаючи на те що вставки металеві, стрічка відмінно поглинає вологу навколишнього середовища.

Застосовується тільки на зовнішній стороні панелей. Присутність стали виправдано – спорудження стає більш надійним, а напруга обрешітки всередині істотно падає.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

Кнауф

Ще одним популярним засобом для усунення швів між плитами є Кнауф завдяки своїй універсальності. Він не оснащений порцією клею на зворотному боці, але відмінно взаємодіє з гіпсокартоном. За рахунок цього зведення набуває цілісність і міцність.

За стандартом ширина продукції така ж, що у вищезазначених. Крім того, вона володіє дрібною перфорацією. Тому можна бути впевненим, що обробляється місце не піде бульбашками. Рекомендована до укладання в приміщеннях зі специфічними умовами, оскільки відмінно поглинає воду і пари. Від цього ні стрічка, ні стіна не псуються.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

Алгоритм усунення стиків

Перед тим як приступити до обробки гіпсокартонних поверхонь за допомогою армуючої стрічки, необхідно провести підготовчі заходи. Знадобиться канцелярський ніж для приведення фаски в потрібну форму. Строго дотримується кут – 45 градусів.

Потім за планом йде прибирання. У приміщенні ретельно обробляють стіни: з них забираються всі пилові частинки і бруд. З кімнати виносяться будівельні відходи. Тому слід подбати про наявність відер, пилососа, швабри та води для змочування ганчірки.

Після збирання і висихання на місця стиків наноситься грунтовка. Фахівці рекомендують зробити вибір на користь кошти на основі акрилу для внутрішніх робіт. Подальший план дій залежить від того, яку стрічку майстер придбав для обробки.

Армована стрічка для гіпсокартону - покрокова інструкція укладання

монтаж серпянки

Раніше згадувалося, що серпянка фіксується на висохлої площині за допомогою двох способів. І в обох випадках обов’язково робиться Шпаклювальний розчин. Наносити суміш потрібно так, щоб краю щілин були повністю обмазані засобом. Тоді стрічка буде триматися міцно і не відшарується з часом.

Сам виріб накладається внахлест. Нічого страшного, якщо доведеться його трохи придавити.

Після монтажу стрічка накривається додатковим шаром шпаклівки. Далі слід почекати хоча б півдня, поки листи не висохнуть. А потім настає черга для фінішного розхідники. Через добу береться наждачка, щоб повністю вирівняти стіни.