+

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Низькорослі квіти для клумби, що цвітуть все літо

Довгоквітучі рослини на клумбі допоможуть зберегти красу саду з ранньої весни і до глибокої осені. Культури, що вирізняються тривалим цвітінням, як правило, невибагливі у догляді. Для прикраси не дуже великого саду або ділянки садівники вважають за краще вибирати рослини, які здатні радувати своїм цвітінням тривалий час. При цьому нерідко виникає необхідність посадки саме низькорослих різновидів.

Як правило, низькорослі садові культури частіше використовуються в декоруванні саду в порівнянні з високорослими. Разом з тим, що вони виконують свою основну функцію, такі рослини ще широко застосовують для декорування альпінаріїв і бордюрів, створення декоративних рабаток, а ще для висадки навколо чагарників і дерев. Нижче будуть розглянуті ті невисокі садові культури, які здатні прикрашати клумбу протягом усього літа.

Однорічні довгоквітучі квіти

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Якщо вам більше до душі щороку змінювати аранжування на квітучій клумбі, тоді для посадки краще використовувати дворічники та однорічники. У цьому випадку ви не тільки зможете щороку милуватися новою клумбою, а й уникнете зараження ґрунту патогенними мікроорганізмами. Річ у тім, що залишки рослин видаляються з ділянки ще до того, як настануть зимові морози і у патогенів просто відсутня можливість сприятливої зимівлі в саду.

Однак у порівнянні з багаторічними культурами однорічники потребують ретельнішого догляду в перший період росту. Річ у тім, що щорічно їх потрібно висаджувати знову. А також вони потребують систематичних поливів і прополок до того, як примуться і зміцніють. Теплолюбні види, висаджені в ґрунт раніше покладеного терміну, можуть сильно постраждати від поворотних заморозків. Але якщо висадку в ґрунт провести своєчасно, а також забезпечити однорічним культурам правильний догляд, то можна отримати безмежну кількість варіантів декорування ділянки.

Велика частина багаторічних садових культур відрізняються нетривалим цвітінням. Після цвітіння вони можуть зберегти свою привабливість завдяки забарвленню і формі листових пластин, насінню, формі самого куща, незвичайному кольору листя восени. Однак існують і такі багаторічники, які здатні радувати своїм цвітінням протягом багатьох тижнів або навіть місяців. Нижче будуть детально описані низькорослі різновиди садових однорічників і багаторічників.

Чорнобривці

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Серед численних сортів чорнобривців зустрічаються як високорослі (висота приблизно 100 сантиметрів), так і низькорослі, кущики яких не бувають вищими за 20-30 сантиметрів.

Головні плюси такої рослини:

  • довговічність;
  • невимогливість до складу ґрунту;
  • здатність з легкістю переносити високі температури повітря;
  • посухостійкість;
  • здатність витримувати поворотні весняні заморозки.

Дуже часто ця культура страждає від попелиці. Однорічні низькорослі чорнобривці зацвітають в останні весняні дні, при цьому їхнє цвітіння припиняється з приходом перших осінніх заморозків. Суцвіття можуть бути забарвлені в різні відтінки, наприклад: помаранчевий, кремовий, жовтий і оранжево-коричневий. Культура віддає перевагу добре освітленим сонцем ділянкам.

Бегонія

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Бегонія являє собою компактну чагарникову культуру, висота якої може варіюватися від 20 до 30 сантиметрів. Однак є і більш високі різновиди. Ефектні квітки прикрашають невеликі кущики з травня і до самих осінніх заморозків. Така однорічна культура віддає перевагу кислому ґрунту і великій кількості сонячного світла.

До переваг рослини можна віднести:

  • порівняно високу стійкість до шкідників;
  • здатність стійко переносити короткочасні посухи.

Квітки можуть бути забарвлені в рожевий, білий, червоний, жовтий та інші відтінки. Частина різновидів виділяється бордовим відтінком листових пластин.

Шавлія блискуча

Шавлія блискуча

У висоту шавлія блискуча може досягати від 0,2 до 0,4 м. Жорсткі прямостоячі стебла вкриті насичено-червоними колючками. Забарвлення квіток залежить від сорту і може бути кремовим, білим і фіолетовим. Для вирощування культури підходить будь-який ґрунт, проте найкраще вона росте на вологій, поживній, удобреній перегноєм землі. Шавлія віддає перевагу ділянкам, добре освітленим сонцем. Цвітіння тривале – з початку весняного періоду і до осінніх заморозків.

Цинія витончена

Цинія витончена

Висота цинії може доходити до 100 см, при цьому існують і карликові сорти – не вище 30 см. Така рослина віддає перевагу добре освітленим, теплим і вологим місцям, при цьому ґрунт має бути перегнійним. Цвітіння починається в червні й триває до самих заморозків. Існує чимало сортів майорця, які здебільшого різняться між собою забарвленням і чисельністю квіток. При цьому квітки можуть бути забарвлені в жовтий, білий, помаранчевий колір і різні відтінки червоного.

Вербена гібридна

Вербена гібридна

Вербена гібридна являє собою компактний чагарник, висота якого варіюється від 20 до 40 см. Пагони прикрашають пір'ясті тоненькі листові пластини і зонтикоподібні суцвіття, що складаються з невеликих квіток. Вербена проявляє високу стійкість до перепадів температур навесні, що є її головною перевагою.

Для вирощування такої рослини найкраще підходить волога і поживна земля, а також освітлена сонцем ділянка. Вона відрізняється високою чутливістю до посухи. Зі шкідників найчастіше вербені доставляють неприємності попелиці та павутинні кліщі. Кущики зацвітають на початку літа, а відцвітають – з першими заморозками. Квітки можуть бути забарвлені в рожевий, фіолетовий, білий і червоний колір. Існують сорти з різнокольоровими пелюстками, наприклад, у серединці може розташовуватися біла смужка.

Колючник безстебельний

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Дворічник колючник безстебельний є представником сімейства Складноквіткові. У природі він зустрічається в альпійських регіонах Центральної та Південної Європи. Листя і пагони формують розетку, яка в поперечнику може досягати від 15 до 20 сантиметрів.

Стебло у колючника або зовсім відсутнє, або воно сильно вкорочене. На перистих листових пластинах розташовуються колючки. Цвітіння культури спостерігається в липні-вересні. У верхній частині розеток утворюються дуже ефектні суцвіття-кошики сріблясто-білого відтінку, які в поперечнику досягають від 7 до 15 сантиметрів. Розкриття суцвіть спостерігається виключно на сонці, водночас їх закриття відбувається під впливом високої вологості. Колючник висаджують в альпінаріях, а ще його використовують для створення сухих букетів.

Піщанка тим'янолиста (аренарія)

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Піщанка тим'янолиста (Arenaria serpyllifolia L.) вважається різновидом сімейства Гвоздики. Ця квітка набула широкого поширення і зустрічається практично в кожному куточку світу. При цьому в природі її можна зустріти в Європі, Азії та Північній Африці. Він має загострені листові пластини.

Розкриття квіток білого забарвлення відбувається на пагонах у верхніх листових пазухах. Сильнорозгалужене розлоге стебло виростає не вище 5-20 сантиметрів. Плід являє собою яйцеподібну коробочку зі слабкими зубчиками.

Піщанка буває дворічником і однорічником, а ще вона може бути озимою або ярою культурою. Цвітіння спостерігається в травні-жовтні. Аренарія вважається злаковою бур'янистою травою. Її можна зустріти на гумусному, піщаному і вапняковому ґрунті.

Довгоквітучі низькорослі багаторічники

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Нерідко садівники прикрашають свою ділянку багаторічними культурами, тому що вони потребують меншої уваги і догляду порівняно з однолітниками. При цьому більшість багаторічників вирізняються високодекоративним цвітінням. А якщо ви хочете, щоб клумба якомога довше зберігала свою привабливість, тоді рекомендується вибирати різновиди з тривалим періодом цвітіння (весна-осінь). Невисокі багаторічні культури, які цвітуть упродовж усього сезону, прикрашатимуть ваш сад не тільки у весняний час, а й упродовж усього літа і до глибокої осені.

Існує досить велика кількість різновидів низькорослих квітучих культур, які можна використовувати для посадки на клумбі. Нижче будуть розглянуті ті види, які найбільш популярні у садівників.

Флокс шилоподібний

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Багаторічник флокс шилоподібний має відношення до сімейства Синюшникові (Polemoniaceae). Його батьківщиною вважається Північна Америка, при цьому він досить широко вирощується як декоративна культура в різних країнах. Флокс є частиною групи, що складається з 5 основних багаторічних рослин, які вирощуються в альпінаріях.

Ця культура являє собою ґрунтопокривну рослину, яка має сланкувату форму. Вона формує товстий квітучий килим, максимальна товщина якого 10 сантиметрів. Сильнорозгалужені тоненькі пагони прикрашає супротивно розташоване листя ланцетної форми. Цвітіння пишне. Невеликі глянцеві суцвіття можуть мати рожеве, біле або фіолетове забарвлення.

Культура вирізняється невибагливістю до догляду та невибагливістю. Для гарного росту їй необхідно забезпечити:

  • велика кількість світла (проте для вирощування підходить і затінене місце);
  • добре дренований піщаний ґрунт (нормально росте на більшій частині видів садового ґрунту).

При посадці між кущами рекомендується витримувати дистанцію від 0,2 до 0,3 метрів.

Аліссум

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Повзучу низькорослу багаторічну рослину аліссум у період цвітіння прикрашають суцвіття жовтого кольору. У висоту кущ може досягати від 5 до 20 сантиметрів. Рослина утворює безліч розеток, що складаються з сірих листових пластин. Поверхню подовженого листя лопаткової форми покривають зіркоподібні волоски. Щільні суцвіття складаються з маленьких запашних квіточок жовтого кольору. Спочатку суцвіття коротенькі, але до кінця цвітіння вони подовжуються.

Для посадки аліссума найкраще підходять добре освітлені ділянки з піщаним або глинисто-гумусним ґрунтом, у складі якого є кальцій. Цю рослину найчастіше використовують для посадки в кам'янистих садах і великих альпінаріях. Висадку проводять маленькими групами (від 3 до 10 кущів).

Кореопсис ланцетовидний

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Нещільні кущики кореопсису ланцетовидного складаються зі стебел довжиною близько 0,4 м. Під час цвітіння такий багаторічник прикрашають великі квітки жовтого забарвлення, біля основи пелюсток яких розташовується коричнева плямочка. Культура відрізняється багаторазовим цвітінням, яке триває з травня по жовтень. Кореопсис невибагливий і невимогливий у догляді.

Герань криваво-червона

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Герань криваво-червона являє собою трав'янистий багаторічник, цвітіння якого спостерігається в травні-вересні. Найбільший інтерес представляють такі сорти, як:

сорти

  1. «Макс Фрей» (Max Frei). Формує досить густі зарості. У квітучих кущів серед листя розташовується безліч маленьких суцвіть рожево-фіолетового забарвлення.
  2. «Ельке» (Elke). Цей багаторічник виділяється ефектними насичено-рожевими квітками, при цьому пелюстки мають кремовий відлив. Цвітіння тривале.

Гейхера

Гейхера

Гейхера являє собою бордюрний багаторічник. Серед сортів цієї культури виділяють як карликові, так і низькорослі. Наприклад, існує мініатюрний сорт «Can Can». При цьому сорт «Sweet Tart» є довгоквітучим, а його листя протягом усього сезону зберігає свій красивий золотистий відтінок. Цвітіння спостерігається в травні-жовтні, при цьому квітки мають яскраво-рожеве забарвлення.

Сонцецвіт

Сонцецвіт

Сонцецвіт у народі також називають кам'яна квітка, сонцесвіт, ніжник, геліантемум. Цей скельний чагарник входить до числа найбільш пишноквітучих культур для кам'янистих садів. Виділяють такі сорти, які цвітуть у травні-вересні:

сорти

  • Апельсиновий феонікс (Orange Phoenix) виділяється ефектними квітками помаранчевого відтінку;
  • Cerise Queen прикрашають ефектні махрові квітки червоно-пурпурного відтінку;
  • The Bride володіє білими ефектними квітками з особливим лимонним ароматом;
  • Ben Hope насичено-рожеві квітки прикрашають тичинки жовтого кольору.

Котовник котячий

Котовник котячий

Трав'яниста багаторічна рослина котовник котячий має приємний запах лимона. Цей аромат дуже привабливий для комах, метеликів і кішок. Цвітіння такого низькорослого багаторічника триває протягом усього літнього періоду (травень-вересень). У цей час кущі вкриті ефектними суцвіттями фіолетово-синього забарвлення. Середня висота кущів – 50 сантиметрів.

Армерія приморська

Армерія приморська

Багаторічна рослина армерія приморська є представником сімейства Свинцеві (Plumbaginaceae). У природних умовах його можна зустріти на узбережжі північної частини Європи. Така вічнозелена низькоросла культура у висоту може досягати від 15 до 25 сантиметрів. Вона формує зарості з трав'янистих вузеньких листових пластин. Поширюється такий багаторічник кореневищами, з часом формуючи товстий килим.

На невисоких (близько 20 см) квітконосах формуються суцвіття, що складаються з дрібних рожево-пурпурових квіток. Цвіте армерія дуже довго (з травня по вересень або навіть жовтень). Найбільш пишно культура цвіте в червні. Коли кущу виповниться 3 або 4 роки, він з кожним роком починає цвісти все гірше і гірше. При цьому з часом він гине.

Оптимальне місце для вирощування армерії – добре освітлене, при цьому ґрунт має бути сухим і легким. Після того як цвітіння стане слабшим, потрібно буде провести омолодження рослини. Для цього його витягують із землі, відокремлюють всі відмерлі частини і висаджують на інше місце. Така культура прекрасно себе почуває на вітряних ділянках, а ще вона вирізняється посухостійкістю.

Армерія виділяється невибагливістю і витривалістю. Її нерідко використовують для формування квіткових стін, рабаток, альпінаріїв і бордюрів. А ще таку квітку можна висаджувати на схилах.

Змійовик споріднений або горець

Змійовик споріднений або горець

Така багаторічна рослина, як гірчак, цвіте довго і пишно. На кущі формуються ефектні колосоподібні суцвіття на високих квітконосах. Нерозкриті бутони мають яскраво-червоний відтінок, при цьому самі квітки забарвлені в блідо-рожевий колір. Завдяки цьому створюється незвичайний ефект. Цвітіння спостерігається в липні-жовтні.

Деревій звичайний або птарміка

Деревій звичайний або птарміка

Цвітіння деревію звичайного спостерігається в червні-липні. Коли кущ відцвіте, всі суцвіття потрібно видалити. У цьому випадку він зможе зацвісти повторно, але тільки якщо осінь буде теплою. Білі густі суцвіття виглядають особливо ефектно на тлі зеленого листя. Для такої багаторічної рослини підходить сонячна ділянка або півтінь, при цьому ґрунт має бути вологим і поживним.

Вузьколиста лаванда

Вузьколиста лаванда

Компактний чагарник вузьколиста лаванда є багаторічником. Ароматні фіолетово-сині квітки цієї садової культури можна побачити на кущах у червні-жовтні. Рослина є медоносом. На поверхні вузьких вічнозелених вічнозелених листових пластин є сріблястий наліт. Ця рослина невибаглива і невимоглива у догляді.

Гвоздика трав'янка

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Гвоздика трав'янка цвіте довго і пишно. Ця багаторічна культура універсальна у використанні, при цьому вона невимоглива до ґрунту. Кущ прикрашають пишні суцвіття, що приємно пахнуть. Існує чимало сортів гвоздики з різним забарвленням квіток. Цвіте культура в червні-вересні. Використовується для альпінаріїв, контейнерів, рабаток і бордюрів.

Дзвіночок

Дзвіночок

Дзвіночок досить простий у догляді. Однак його вимоги можуть змінюватися залежно від виду, яких налічується близько 200. Найкраще він росте на сонячному місці в не надто поживному добре дренованому ґрунті, який може бути слаболужним або нейтральним. Сорти зустрічаються низько- і високорослі. Культуру застосовують для декорування кам'янистих садів, рабаток і бордюрів. Високу декоративність має сорт Нана Альба з білими суцвіттями.

Campanula glomerata є карликовим різновидом дзвіночка. Жорсткі стебла куща мають висоту близько 25 см, суцвіття забарвлені в темний пурпурний відтінок. Культура негативно реагує на застій вологи в ґрунті. Зацвітає кущ у червні, а відцвітає – в останні дні серпня.

Енотера (ослинник)

Енотера (ослинник)

Є більше 120 видів енотери, більшість з яких з Північної Америки. При цьому деякі види частково натуралізувалися в різних частинах світу. До складу квітки входить чотири великі пелюстки. Найчастіше квітки забарвлені в жовтий колір, але бувають також рожевими, білими та фіолетовими.

Місце для вирощування має бути добре освітленим і сухим, а ґрунт – дренованим і поживним. Така багаторічна рослина часто використовується в прерійних і натуралістичних садах для формування великих жовтих плям. Oenothera missouriensis володіє дуже великими квітками. Рослину використовують для висадки по кромці багаторічних рабаток і для альпінаріїв.

Фуопсис

Низькорослі квіти для клумби квітучі все літо

Густий багаторічник фуопсис має яскравий запах. Висота швидкозростаючого куща близько 0,2-0,3 м, він покриває ґрунт зеленими тоненькими стеблами з висхідними пагонами. Утворює запашний товстий килим. У пагонах і листі знаходиться кумарин, який надає рослині мускусного запаху (особливо яскраво він відчувається після дощу).

Трубчасто-воронкоподібні рожеві квіточки мають невеликий розмір і пряний солодкий аромат. Цвіте кущ у червні-серпні. У верхній частині стебел утворюються суцвіття сферичної форми. Маточки мають опуклі та довгі шийки.

Швидкозростаючу культуру можна використовувати для покриття великих площ. Найчастіше висаджують фуопсис в альпінаріях і на сухих стінах. Підходить для висадки на схилах, де перешкоджає зростанню бур'яну і забезпечує захист ґрунту від ерозії. Культура морозостійка і не схильна до шкідників.