+

Гіпсолітовие перегородки – що це таке і де використовується

Ринок будівельних матеріалів пропонує величезну кількість матеріалів, призначених для виконання обробки приміщень. Однак деякі назви можуть викликати здивування навіть у професіоналів, не кажучи вже про звичайних власників квартир. Наприклад, блоки з такого матеріалу, як гіпсоліт. Виявляється, що це дуже затребуваний товар, блоки та перегородки з якого в деяких випадках є єдиним можливим рішенням у ремонті. Тому докладніше розповімо про особливості матеріалу, радах по монтажу і обробці.

Плити з гипсолита – ключові особливості матеріалу

При першому знайомстві з продуктом виникає цілком резонне питання: що таке гіпсолітові перегородки? За назвою можна здогадатися, що в основі матеріалу знаходиться гіпс, однак це далеко не єдиний компонент. Крім гіпсу присутні численні добавки, а також мінеральні наповнювачі, які надають готовому продукту такі властивості, як:

  • Збільшення звуковий і теплової ізоляції
  • Поліпшення міцності і якості товару
  • Зниження загальної маси блоку
  • збільшення вологостійкості

Конструкції, які виробляються з гипсолита, призначені для поділу простору на кілька кімнат. У деяких квартирах кімнати можуть бути по-справжньому величезними, що робить не раціонально використання їх в подібному вигляді. Оптимальним варіантом у даному випадку є поділ усього простору на два або навіть більше функціональних відділу, які в подальшому можна використовувати в якості окремого приміщення. Саме гіпсолітові плити кращим чином підходять для реалізації даних цілей за рахунок своїх численних позитивних якостей.

Гіпсолітовие перегородки - що це таке і де використовується

Найчастіше гіпсоліт використовується для створення внутрішніх перегородок

Дуже часто блоки з гипсолита називають алебастром. Дійсно, обидва матеріали виконуються на основі гіпсової крихти. Однак технологія виробництва істотно різниться, і, як наслідок, гіпсоліт і алебастр будуть відрізнятися споживчими властивостями. Хоча, звичайно, обидва товари мають чимало схожих якостей, що обумовлено наявністю гіпсу і мінеральних добавок.

Переваги та недоліки плит – чому гіпсоліт використовують в ремонті

Для поділу приміщення на кілька невеликих кімнат найчастіше використовують саме перегородки з гипсолита. Це обумовлено великою кількістю позитивних якостей, що вигідно виділяють продукт серед маси аналогічних товарів. Серед найбільш істотних показників можна виділити наступне:

  • Невелика вага плити, за рахунок чого навантаження на фундамент не суттєва
  • Наявність спеціальної технології пазо-гребневого з’єднання, що дозволяє в найкоротші терміни збирати всю конструкцію без особливих зусиль, знань і майстерності.
  •  Оптимальний рівень теплопровідності – завдяки цьому фактору матеріал здатний забезпечити тепло в приміщеннях протягом максимально тривалого терміну
  • Шумоізоляція – так як цей матеріал використовується в першу чергу для поділу кімнатного простору, то показник шумоізоляції має дуже велике значення. Однак хвилюватися не варто: мешканці будуть перебувати в дуже комфортних умовах, адже стіна з гіпсолітових речовини прекрасно затримує всі шуми і звуки з сусіднього приміщення
  • Різні мікроорганізми, в тому числі цвіль, грибок тощо дуже погано приживаються на плитах.

Гіпсолітовие перегородки - що це таке і де використовується

Перевагою плит є невелика вага при достатній шумоізоляції

Недоліків не так вже й багато, проте при покупці матеріалу їх треба також брати до уваги:

  1. 1. Вибір фарби для гіпсолітових плит дещо обмежений, оскільки лужні фарби абсолютно не підходять для обробки матеріалу.
  2. 2. Обробка плити ударними інструментами, а також ножівками викликає поява величезних обсягів пилу, яка робить дуже негативний вплив на легені людини. Тому потрібно постійно провітрювати приміщення, користуватися зволожувачами повітря. Всі роботи виконуються виключно в респіраторних масках.
  3. 3. У деяких випадках може знадобитися укладання подвійного шару блоків, що сприяє збільшенню показників звукової ізоляції.
  4. 4. В якості несучих конструкцій гіпсолітові вироби використовувати категорично заборонено.

Вибір гіпсолітових перегородок – на що слід звернути увагу

Величезне значення мають правильно підібрані гіпсолітові перегородки. Необхідно звертати увагу на безліч факторів. Наприклад, велике значення мають розміри плит. Так, існує два основних типи – пустотілі та повнотілі. Розмір перших становить від 8 до 10 см, вони можуть похвалитися чудовими ізоляційними якостями в силу своєї структури. Якщо ж говорити про повнотілих, то вони відрізняються більшою міцністю і надійністю, оскільки в їх складі практично повністю відсутні порожні простору. Розмір же складає близько 4 см однієї плити.

Гіпсолітовие перегородки - що це таке і де використовується

Плити бувають двох типів – пустотілі і повнотілі

Фахівці радять прислухатися до наступних порад при покупці гіпсолітових конструкцій:

  • Віддавати перевагу слід вологостійким матеріалами, особливо якщо ви плануєте використовувати їх в кімнатах з підвищеною вологістю
  • В якості міжкімнатних перегородок можна використовувати як повнотілі, так і порожнисті блоки. В даному випадку вибір залежить виключно від рівня вимагається ізоляції шуму
  • Якщо підлога в приміщенні виконаний на системі дерев’яних лагів, то не слід його додатково перевантажувати. Краще придбати пустотілі плити, які відрізняються меншою вагою
  • Монолітна ж стяжка прекрасно справляється з будь-яким видом блоків, незалежно від їх маси і розмірів.

Монтаж гіпсолітових блоків – особливості процесу

Одна з переваг гипсолита полягає в простоті роботи з ним. Наприклад, вам не будуть потрібні додаткові матеріали або пристосування. Список підручних засобів дуже невеликий, сюди входить лише будівельний рівень, шпатель, ножівка з великими зубами, а також олівці для нанесення розмітки і монтажний клей. Єдина умова – це повністю вирівняний підлогу, на який в подальшому буде встановлюватися перегородка. Будь-які перепади, що перевищують 3 мм, в обов’язковому порядку слід вирівняти будь-яким цементним розчином або іншими засобами.

Як і у випадку з більшістю інших будівельних матеріалів, перед монтажем потрібно на пару годин залишити їх в приміщенні, щоб вони звикли до нової температурі і вологості. Це забезпечить необхідний рівень міцності матеріалу при обробці.

В першу чергу слід прорахувати, скільки блоків вам знадобиться. Це потрібно для того, щоб відразу ж визначитися з кількістю плит, а також підрізати їх у разі потреби. Обробка і розпил гіпсолітових блоків не представляє особливих труднощів, для цих цілей знадобиться звичайна ножівка як ручна, так і електрична. Олівцем наноситься умовна лінія розпилу, після чого ножівкою відпилюємо все зайве. Речовина відносно м’яке і податливе для розпилу, тому це завдання багато часу і сил у вас не відніме.

Гіпсолітовие перегородки - що це таке і де використовується

Одна з переваг полягає в простоті їх монтажу

Незважаючи на те, що пиляти гіпсоліт дуже просто, матеріал досить міцний і міцний. У зв’язку з цим його можна руйнувати, щоб прокладати різні комунікації. Наприклад, може виникнути необхідність в штробленню при установці тонких трубопроводів, теплопроводів, а також електричних кабелів або проводки.

Як правило, при роботі з звичайними будівельними матеріалами, будь-який електричний кабель рекомендується вкрити в спеціальному кабельних каналів. Однак гіпсоліт відноситься до категорії товарів, які не займаються і не горять, тому наявність кабельканал в даному випадку не буде потрібно.

Наостанок зазначимо, що для досягнення великої міцності і якості новозбудованій стіни, можна застосовувати допоміжні засоби, наприклад, демпферні стрічки і армовані сітки. Сітка збільшує зчеплення блоків один з одним, в результаті чого стіна виходить більш міцною і звуконепроникній. Демпферна стрічка же потрібна для інших цілей – різні за структурою матеріали, наприклад, гіпс і дерево, мають різну ступінь усадки, яка в будь-якому випадку відбувається з плином часу. Якщо ж попередньо встановити на основу підлоги стрічку, то вона повністю компенсує зміни лінійних розмірів гіпсолітових виробів і інших конструкцій, які можуть використовуватися (наприклад, дерев’яні двері).