Газове опалення – це дешевий спосіб підтримувати в будинку комфортну температуру. Однак при монтажі спеціального обладнання доведеться витратити чимало часу і сил. Вимоги до газової котельні в приватному будинку відрізняються строгістю, цей вид палива при недбалому відношенні несе небезпеку для мешканців.
Будівельні норми і правила, що регламентують газифікацію приватних будинків
Основний документ, що регламентує газифікацію приватного будинку, це СНиП "Газопостачання заміського будинку. Запропоновані вимоги і правила установки газового обладнання". Буде корисно ознайомитися з документацією про пожежну безпеку, монтажу вентиляційних трубопроводів, прокладання водопроводу та каналізаційних систем. Має бути похід по інстанціях, і інформація зайвою не буде.
Для газифікації приватного будинку необхідно отримати технологічні умови
Газифікація приватного будинку починається з отримання технологічних умов. Цей документ є базовим при підключенні до газової магістралі, щоб його отримати потрібно звернутися в службу газопостачання. У заяві вказується планований витрата газу для вашого будинку.
Розрахунок проводиться на підставі середньостатистичних показників:
- Для приготування їжі на газовій плиті витрачається 0,5 куб. м / добу;
- Використання проточного водонагрівача (газової колонки) -0,5 куб. м / добу;
- Опалення – основний споживач "блакитного" палива. Його витрата залежить від потужності котла. Для середньої смуги Росії становить 7-12 куб. м / добу.
Подана заява розглядається фахівцями місцевої служби газопостачання. Як відповідь на письмове звернення вони готують технічні умови або виносять обгрунтовану відмову. Процес розгляду залежить від оперативності служби, але в середньому варіюється від 1 до 4 тижнів.
Отримані на руки техумови, це і є дозвіл на газифікацію будинку. Самостійний монтаж, без дозвільних документів, вважається незаконним і надзвичайно небезпечним для життя і здоров’я людей.
Проектна документація на газову котельню
Проектну документацію розробляють фахівці-проектувальники, чиє право на цю діяльність підтверджено відповідними паперами. У проекті відбивається схема прокладки газових комунікацій по присадибній ділянці до входу в котельню. Ця точка повинна бути відображена на ескізі.
Проектною документацією на газову котельню повинні займатися фахівці
Підготовлений проект потрібно надати в службу, яка контролює газопостачання будинку. Разом із заявою подаються і інші документи:
- Технічний паспорт газового опалювального котла;
- Інструкцію по експлуатації;
- Сертифікати відповідності котла нормам СЕС та документальне підтвердження його безпеки для людей і навколишнього середовища.
Всі ці документи оформляються виробником котла і при продажу видаються покупцеві. Розгляд заяву на газифікацію будинку може розтягнутися на три місяці. Залежить від складності проекту. Мінімальний термін – один тиждень.
За результатами перевірки наданих документів комісія виносить позитивний вердикт або обґрунтовану відмову. В останньому випадку заявнику пропонується усунути виявлені недоліки та подати документи повторно.
Особливості газових котлів, що впливають на бойлерну будинку
Паперова тяганина залишилася позаду, і можна приступати до установки котла. Але майте на увазі – вид котла впливає на вимоги, що пред’являються СНіПамі до бойлерної будинку.
Розрізняють одно-і двоконтурні опалювальні газові котла. Перші з них служать виключно для підтримки в будинку комфортної температури, другі інтегровані в систему водопостачання. Тобто двоконтурний котел не тільки опалює, а й забезпечує будинок гарячою водою.
Газова котельня в будинку залежить від інших характеристик. Для безпечної роботи водогрійних котлів необхідна вентиляція. Існують опалювальні прилади з природною і штучною вентиляцією. Від цього залежить, яка буде котельня в приватному будинку.
У котли з природною вентиляцією повітря потрапляє з кімнат будинку, а продукти горіння скидаються в загальну систему очищення повітря. Прилади з штучної припливно-витяжної циркуляцією забирають повітря з атмосфери поза будівлею, а залишки згорілого палива виводяться на вулицю через димохід.
При спалюванні газу утворюється кислотна середу, що руйнує більшість металевих димоходів. Рекомендується купувати труби з легованої сталі, з добавками, що підвищують стійкість матеріалу до кислоти.
Прилад зі штучною вентиляцією можна розташувати всередині приміщень. Як правило, такі котли використовуються в будинках і котеджах з солідною площею. Для маленького будиночка, де кожен метр на рахунку, не саме вдале рішення. Оптимальний варіант в цьому випадку – котельня окремо від будинку.
Вимоги, що пред’являються до окремо розташованих газовим котельням
Отже, як зробити окрему котельню для приватного будинку? Звернутися до професіоналів або ризикнути і побудувати самостійно? Насправді, особливого ризику немає, тому що котел підключають до газопроводу фахівці газової компанії. А ось де опалювальний прилад буде стояти, залежить від вас.
У супровідній документації на газовий опалювальний котел в обов’язковому порядку наводяться вимоги ГОСТів і Сніпов до котельні приватного будинку.
Існують вимоги ГОСТів і Сніпов, що пред’являються до котельні
Окрема газова котельня оснащується такими пристроями:
- Опалювальний котел, потужність якого залежить від опалювальної площі (іноді встановлюється декілька);
- Циркуляційний насос, "серце" системи теплопостачання – котел винесено за межі будинку, а значить, про ефективність природного руху рідин трубопроводами годі й казати;
- Вентиляційні повітропроводи і припливно-витяжні установки (за потребою). Як правило, досить решіток і труб;
- Автоматика. Підвищена вибухонебезпечність газових опалювальних приладів, обґрунтовує такі ж вимоги до безпеки. Системи автоматичного контролю, дозволяють звести ризик аварійних ситуацій до мінімуму.
Окремо стоїть котельню можна купити разом з усім обладнанням. Їх виготовляють з контейнерів або за принципом будівель на каркасній основі. Якщо стандартні варіанти вас з якоїсь причини не влаштовують, можна побудувати котельню самостійно.
Будівля бойлерної можна звести з будь-яких будівельних матеріалів: цегла, дерево, СІБІТ і т. П. При необхідності можна скористатися залізом, металевим гаражем або все тим же транспортним контейнером.
Окремо стоїть котельню можна побудувати самостійно або купити відразу з усім обладнанням
Функціонування системи опалення залежить не тільки від встановленого обладнання, а й від будівлі котельні, до якої пред’являється ряд вимог:
- Окрема котельня – споруда, що знаходиться на відстані від опалювального будинку. При аварійній ситуації це мінімізує ризик виникнення пожежі;
- Під бойлерну, в залежності від ваги будівлі і устаткування, потрібно передбачити фундамент (монолітний, стрічковий або на палях);
- Площа такого приміщення не може бути менше 12 м2, а висота стель менше 2, 5 м. Обов’язкова вимога – наявність вікон;
- Двері в цій будівлі встановлюються легкі, і їх не потрібно сильно кріпити.
Це основні вимоги, але вони можуть видозмінюватися – все залежить від котла, який буде встановлений.
Монтаж підлогових і настінних газових котлів
Складність при газифікації будинку виникає з оформленням документів, підведенням трубопроводу до дому і підключенням їх до котла. Всі інші роботи можна виконати, не привертаючи сторонніх фахівців.
Наприклад, настінний газовий котел може встановити кожен, хто хоч раз вішав шафи й полиці. Для цього потрібно переконатися в міцності стіни і її геометрії. При фіксації котла на стіну, як правило, використовується монтажна планка. При необхідності під неї вкладається негорючий матеріал (залежить від поверхні стін). Але головне – газовий котел, встановлюється в 0,2 м від іншого котельного обладнання.
Чи не відрізняється складністю і аналогічна процедура з підлоговими котлами. Залежно від ваги котла визначається необхідність фундаменту. При його заливці оцінюється відстань опалювального приладу до стін і інших пристроїв. Підстава для опалювального котла не повинно бути вище 15 см над рівнем підлоги, а його поверхня потрібно вирівняти за допомогою будівельного рівня.
Згідно з правилами пожежної безпеки від котла до горючих матеріалів (стін) має бути не менше 0, 5 м. Після захисту займистих матеріалів, Стекломагніевих листом, мінерітом і т. П. Яку можна скоротити до 0,35 м.