+

Подовжувач потоку для біметалічною батареї – як зробити і встановити?

Подовжувач потоку для біметалічною батареї вирішує проблему її нерівномірного нагрівання. Таке пристосування досить складно купити в спеціалізованих магазинах, тому в більшості випадків його доводиться виготовляти своїми руками.

Що робити, якщо радіатор не прогрівається повністю?

Багато власників житла стикаються з малоприємною проблемою, яка полягає в тому, що зовсім нова биметаллическая батарея, встановлена ​​і підключена за всіма правилами, не бажає нагріватися рівномірно. Перші 3-4 секції в радіаторі в подібних випадках прогріваються, як годиться, а от всі інші залишаються холодними. Якщо у вас виникла така ситуація, спочатку варто упевнитися, що в опалювальний пристрій випадково (при монтажі) не потрапив повітря. Будь-сантехнік легко визначить це. Якщо повітря немає, значить у вас є два виходи:

  1. 1. Провести перепідключення радіатора, використовуючи діагональну схему подачі теплоносія.
  2. 2. Купити або зробити самостійно спеціальний подовжувач потоку.

Подовжувач потоку для біметалічною батареї - як зробити і встановити?

біметалічний радіатор

Перший варіант вимагає досить серйозних фінансових витрат. Крім того, далеко не кожен господар оселі захоче займатися перепідключеннями батареї тому, що така операція гарантовано зіпсує весь інтер’єр в приміщенні. Якщо ви недавно провели капремонт, повторне підключення радіатора буде для вас категорично неприйнятним. А значить, потрібно шукати інший вихід. Рішенням проблеми стане подовжувач протоки для радіатора. Про нього далі.

Умови для використання подовжувача – всюди він підходить?

Подовжувач являє собою найпростіше пристосування, яке значно збільшує тепловіддачу батарей з біметалу і підвищує ефективність системи опалення. Подовжувач використовується для радіаторів з кількістю секцій від 10 і більше, які підключені по бічній схемою. Цікавить нас пристосування забезпечує внутрішній рух гарячої води по діагоналі. При цьому без необхідності зміни існуючої схеми підключення.

Використовувати подовжувач потоку можна для батарей, які під’єднані до системи опалення житла через звичайні крани з американкою. Тобто на трубах повернення і подачі теплоносія обов’язково має бути присутня запірна арматура. Якщо такої немає, ви не зможете підключити подовжувач. Доведеться викликати сантехніка і здійснювати трудомістку процедуру перепідключення радіатора.

Головна проблема з подовжувачем полягає в тому, що купити його в магазинах сантехніки практично нереально. Це пристосування недороге і не користується особливим попитом, тому виробникам сантехнічного обладнання немає ніякого сенсу його випускати. Навіть інтернет-магазини не є порятунком. У їхньому асортименті подовжувачі для біметалевих батарей зустрічаються вкрай рідко і часто не тих розмірів, які потрібні. Не біда. Будь-який домашній умілець здатний сам зробити і встановити пристосування для рівномірного прогріву всіх секцій радіатора.

Відновлюємо функціональність опалювального приладу

Давайте розбиратися, як зробити подовжувач. Для початку слід запастися наступними інструментами і матеріалами:

  • муфтою під пайку (двадцяткою);
  • відрізком водопровідної мідної труби зі стінками більше 1 мм і перетином 18 мм;
  • регульованим газовим пальником з насадкою;
  • труборізом (він дозволить відрізати без деформації потрібний шматок труби з міді);
  • припоєм;
  • металевим йоржиком;
  • Фаскознімачі (без нього не вдасться якісно видалити задирки на торцях трубного вироби);
  • жорсткою щіткою;
  • силіконовою прокладкою;
  • Розвальцювальник (замість нього можна використовувати труборасшірітель).

Тепер, коли ви повністю підготувалися, можна приступати до процесу відновлення нормальної працездатності радіатора з біметалу. Перекриває запірну арматуру на трубах, що йдуть до батареї. Якщо реалізована однотрубна схема підключення, закриваєте один кран. Після цього зливанн з радіатора воду.

Подовжувач потоку для біметалічною батареї - як зробити і встановити?

Подовжувач потоку з термоголовкою

Теоретично подовжувач можна встановити на батарею, що не демонтуючи прилад опалення. Але виконувати таку процедуру буде незручно. Тому рекомендується демонтувати радіатор. Зробити це нескладно. Відгвинчуєте пробку разом з роз’ємним з’єднанням. Відразу ж перевіряйте стан силіконової прокладки. Якщо воно залишає бажати кращого, поставте новий елемент. Прокладка коштує копійки і при цьому виконує важливу функцію. Розмінюватися на дрібниці в даному випадку не варто. Після цього від’єднуєте радіатор від труб і акуратно знімаєте його з кронштейнів. Можна приступати до основного етапу операції.

Робимо і встановлюємо подовжувач – мінімальні витрати і відмінний результат

Переходимо до головного. В першу чергу відділяєте від шматка мідної труби потрібний за розмірами відрізок, використовуючи труборіз. Край вироби зобов’язаний вийти по-справжньому рівним. Домогтися цього можна, якщо по відношенню до труборізом тримати мідну трубку строго перпендикулярно. Використовуючи жорстку щітку, ретельно видаляєте з краю відрізаного вироби задирки, а потім берете сталевий йоржик і обробляєте внутрішню поверхню мідної труби.

Подовжувач потоку для біметалічною батареї - як зробити і встановити?

Монтаж подовжувача потоку

Важливий момент! Деякі умільці намагаються зачищати трубу наждачкою. Це категорично неприйнятно. Завжди пам’ятайте, що мідь за своєю структурою є дуже м’яким матеріалом. Якщо обробляти її наждачним папером, на трубі залишаться абразивні крихти, які не дозволять провести якісну і надійну пайку. Далі дійте за наступною схемою:

  • Наносите флюс для пайки на трубу і зроблену втулку. За допомогою пензлика рівномірно розподіляєте склад. Не потрібно накладати надто багато флюсу. Коли ви станете виконувати пайку, зайвий обсяг затечет в трубу і застигне в ній. Згодом при експлуатації системи опалення така застигла крапелька стане причиною гучного шуму при русі теплоносія по батареї.
  • Вставляєте саморобний подовжувач потоку в трубу. Видавлений флюс прибираєте дрантям або звичайною серветкою.
  • Прогріваєте газовим пальником кінці труб. Нагрівання продовжуєте до тих пір, поки припій не стане сріблястим. Такий колір говорить про повну готовність флюсу.
  • Прикладаєте припій до стику трубних виробів і спостерігаєте, як флюс починає плавитися, заповнюючи мікроскопічні зазори і всі наявні порожнечі.

Пайку закачують в той момент, коли флюс починає збиратися в крапельки. Необхідно ще протягом 1-2 хвилин утримувати кінці труб в притиснутому стані. Цього часу достатньо для якісного застигання припою. На цьому, в принципі, все. Оцініть свою працю. Вставте саморобний подовжувач в радіатор, поставте опалювальний прилад на місце. Закрутіть пробку і радійте рівномірному прогріванню батареї за рахунок зробленого своїми руками протоки.

Протяжність подовжувача можна вибирати різну. Але зазвичай роблять так, щоб його кінець припадав на середину самої останньої секції біметалічною батареї.

Втім, деякі фахівці радять виготовляти описане в статті пристосування не довше середини радіатора. І останнє. Не намагайтеся встановити подовжувач з міді в опалювальні прилади, зроблені з алюмінію. У цьому випадку буде спостерігатися хімічну взаємодію кольорових металів. Воно з часом призведе до утворення окису на трубах і їх руйнування.