+

Шовкова штукатурка – розкішна обробка за доступною ціною

Декоративні штукатурні склади, що імітують шовкову поверхню, дають можливість створювати на стінах шикарні покриття. Вони радують око і мають відмінні експлуатаційні характеристики. Розглянемо всі особливості таких оздоблювальних матеріалів.

Декоративна штукатурка – чим здивує склад покриття?

Шовкова штукатурка японських, турецьких і французьких виробників на ринки країн СНД почала завозитися в середині 1990-х років. Цей обробний матеріал відразу ж отримав статус престижного, що зумовило його високу ціну. Дорожнеча декоративної штукатурки не дозволяла скористатися нею звичайним людям, які бажали змінити інтер’єр свого помешкання.

Шовкова штукатурка - розкішна обробка за доступною ціною

У наші дні ситуація стала іншою. Зараз склади з шовковим ефектом мають цілком доступну вартість (3-16 доларів за 1 кг). Завдяки цьому кожен з нас має можливість створити в своєму житлі розкішний декор з їх допомогою.

Описувані оздоблювальні композиції відомі під назвою мокрий шовк. Саме так їх найчастіше називають звичайні люди, далекі від будівельних премудростей.

До складу такого покриття, що представляє собою суху суміш, входять:

  • мікроскопічні волокна бавовни і целюлози;
  • полімерні елементи (зокрема, нитки з поліестеру);
  • частинки штучного (рідше натурального) шовку.

Крім того, декоративна штукатурка містить акрилові сополімери, добавки, необхідні для придушення життєдіяльності цвілі і грибка, хімічні пластифікатори і особливі домішки, що збільшують красу облицювання за рахунок надання їй ефекту мерехтіння, перламутрового блиску. Як бачимо, безпосередньо шовку в матеріалі дуже мало. Суміш на 95-100% складається з штучних компонентів.

Плюси і мінуси обробки під шовк – реальний стан речей

Переваг у шовкових покриттів багато. Наведемо ключові з них:

  1. 1. Можливість створення безшовних, абсолютно цільних поверхонь.
  2. 2. Легкість нанесення штукатурки своїми руками. Вивчити технологію роботи з цим матеріалом зовсім нескладно.
  3. 3. Універсальність. Декоративні покриття дозволяється монтувати в будь-яких приміщеннях і на будь-які підстави, починаючи від цегли і бетону, і закінчуючи деревом і металом.
  4. 4. Штукатурка дозволяє прибирати невеликі перепади висот на декоруємої поверхні. Правда, фахівці радять ретельно вирівнювати стіни перед використанням сухої шовкової суміші, щоб знизити її витрату.
  5. 5. Екологічність. Матеріал є безпечним в експлуатації. Він не робить негативного впливу на людину (не викликає алергії, не стає причиною виникнення розладів і недуг).
  6. 6. Еластичність. Мокрий шовк після нанесення на будь-яку поверхню здатний розтягуватися на 5-8 мм. Це особливість матеріалу має велике значення, коли оштукатуриваются стіни в новому будинку, який з плином часу дає усадку. Остання не зіпсує покриття. Воно просто-напросто трохи розтягнеться, і декор залишиться незмінним.
  7. 7. Антистатичність. Покриття під шовк не електризується і не збирає пил. Досягається це за рахунок наявності в суміші спеціальних добавок.
  8. 8. Можливість часткової реставрації покриття. Потрібно всього лише очистити проблемну ділянку і накласти на нього "латку", замішаний свіжу порцію декоративної суміші.

Також шовкові покриття гарантують унікальний акустичний комфорт в кімнаті. Обумовлено це особливої ​​фактурою матеріалу. Окремо відзначимо високий шумо- і теплоізолюючий потенціал штукатурки.

Шовкова штукатурка - розкішна обробка за доступною ціною

Тепер про недоліки шовкових складів. По-перше, їх зносостійкість залишає бажати кращого. Якщо до стіни, декорованої такою сумішшю, притулити меблі, техніку, іншу конструкцію, на поверхні відразу ж з’явиться подряпина або навіть більш серйозний дефект. Уникнути подібних проблем нескладно. Слід заздалегідь нанести на обштукатурену шовком стінку захисне покриття (спецвоск, акриловий лак). По-друге, розглянутий оздоблювальний матеріал сильно вбирає сторонні аромати. З цієї причини його ніколи не використовують для облицювання кухонь.

Виробники – чию продукцію вибрати?

Розглянутий оздоблювальний матеріал випускається багатьма зарубіжними компаніями. Також у продажу є склади вітчизняного виробництва. Найбільшу популярність завоювала продукція під наступними брендами:

  • Velluto від Oikos. Італійська штукатурка люкс-класу. Характеризується підвищеною пластичністю і антистатичністю. Дає можливість стінам дихати. Працювати з нею можна самостійно, не залучаючи фахівців. Velluto – практичне покриття. Воно без проблем ремонтується і миється звичайною водою, виключає ймовірність появи цвілевих і грибкових уражень.
  • Сан-Марко. Ще один шедевр від італійських виробників. Штукатурка випускається на сучасному обладнанні. Готові сухі суміші забезпечують різні декоративні ефекти. Недолік покриттів під цим брендом – завищена ціна.
  • Шовковий шлях від Optimist-Elite. Суміш російського виробництва. Виготовляється з чистих з екологічної точки зору компонентів. Шовковий шлях не має запаху, є повністю пожежобезпечним матеріалом, характеризується пастоподібної консистенції, готове покриття висихає за 20-24 год. Для декорування 1 квадрата стіни потрібно не більше 150-200 г складу.
  • Silk plaster. Штукатурка вітчизняного виробництва. Рекомендована для проведення оздоблювальних робіт в новобудовах, так як вона володіє відмінними показниками міцності і еластичності. Важлива перевага складів Silk plaster – доступна ціна.

Шовкова штукатурка - розкішна обробка за доступною ціною

Затребуваністю користуються і штукатурки інших торгових марок. Позитивні відгуки від споживачів мають оздоблювальні суміші Сілкоат і Байрамлар (Туреччина), Дали-Декор (РФ), Сілкот (Японія), СЕНЕДЕКО (Франція).

Наносимо шовкове покриття самостійно – 2 методики

Щоб отримати міцний і красивий декоративний шар, домашнім умільцям потрібно уважно прочитати інструкцію, що додається до сухої суміші конкретного виробника. У ній чітко вказується кількість води, що вимагається для розведення складу, а також наведено важливі рекомендації, що спрощують процес його нанесення на стіни. У загальному випадку для отримання обробки з ефектом шовку нам необхідно:

  1. 1. Розкрити упаковку з сухої декоративної композицією.
  2. 2. Засипати складу в підходящу ємність – в відро, пластиковий таз.
  3. 3. Додати в суміш потрібний обсяг води.
  4. 4. Розмішати штукатурку. Почекати, поки вона не устоится (час уточнюємо в інструкції).
  5. 5. Нанести склад на поверхню.

Розберемося детальніше з процесом. Виробники кажуть, що основа під наноситься декоративний склад обробляти грунтом немає необхідності. Пов’язано це з самого початку високою в’язкістю штукатурки. Але фахівці в сфері оздоблювальних робіт все ж радять нанести на стіну акрилову ґрунтовку. Витрати часу і сил на таку операцію будуть мінімальними. При цьому ми будемо точно впевнені, що розчин щільно пристане до стінки. Грунт найзручніше наносити макловицей. Втім, підійде і звичайнісінька кисть.

Після висихання грунтовки починаємо декорувати поверхню. Зачерпує кельмою із пластику порції декоративного розчину (набираємо невелику кількість штукатурки) і наносимо їх на стіну хаотичними мазками. Нюанс! Обробка поверхонь штукатуркою проводиться за двома методиками:

  1. 1. Місяць. Мазки слід виконувати круговими рухами рук. В цьому випадку покриття виходить без завитків. Воно максимально точно імітує ефект шовкової поверхні. При використанні техніки Місяць накладаємо шар товщиною не більше 1 мм.
  2. 2. дропп. Робимо короткі мазки в різні боки, отримуючи на стіні покриття з безліччю завитків і пелюсток. Товщина шару штукатурки при такій техніці повинна знаходитися в межах 1-2 мм.

Обробивши поверхню один раз за обраною методикою, відразу ж наносимо на стіну другий шар штукатурки. Діємо за тим же принципом. У деяких випадках для отримання бажаного ефекту з техніки дропп доводиться наносити і третій шар складу. Після закінчення штукатурення чекаємо 24 години і отримуємо естетичне задоволення від шикарно декорованих стін.