+

Ручний фрезер – правила вибору універсального інструменту

Ручний фрезер – інструмент, який повинен бути у будь-якого майстра незалежно від його вмінь. Його універсальність полягає в можливості виконання різноманітних операцій як на дереві, так і на інших матеріалах (пластик, скло і т. Д.). Щоб правильно підібрати найбільш підходящий інструмент для домашньої майстерні, потрібно враховувати багато характеристик, параметри, розуміти, для яких робіт він буде застосовуватися.

Функціональні можливості та сфери використання

Плануючи придбати ручний верстат, спочатку потрібно зрозуміти, для яких цілей передбачається його покупка. При цьому його функціональних можливостей досить для виконання ряду технологічних операцій:

  • профілювання крайок на виробах;
  • вибірка чверті;
  • підготовка місць для установки замків, петель, інший фурнітури;
  • шліфування;
  • свердління отворів;
  • нарізка шипів і створення пазів, шліців;
  • виконання чорнового вирівнювання поверхні, канавок;
  • різьба по дереву;
  • гравірування.

Цей інструмент однаково корисний як для домашніх майстрів, так і для професійних столярів, будівельників, оскільки замінює собою багато інших виробів: болгарку, шліфувальні машини, ножівку, дриль і т. Д.

Різновиди ручних фрезерів і особливості інструменту

У продажу можна знайти кілька варіантів фрезеров, що відрізняються і по призначенню, і по функціональності.

Найпопулярніший – універсальний вертикальний фрезер (може бути штанговим або занурювальним). Такому інструменту доступні практично всі перераховані операції – тут все залежить від використовуваних фрез і майстерності працівника. Знайшов широке застосуванням і у виробництві, і в домашніх умовах.

Ламельні застосовуються для вибірки пазів. Найчастіше такий інструмент використовується при виробництві меблів.

Крайколичкувальні моделі підходять для точної обробки кромок виробів. З їх допомогою можна виконувати дуже тонкі роботи: знімати фаски, прорізати канавки. Такі інструменти зазвичай невеликі за розміром, що значно полегшує виконання операцій у важкодоступних ділянках.

Ще один вузькоспеціалізований інструмент – присадний фрезер. Він оснащений двома фрезами, допомагає в створенні парних отворів для подальшої збірки меблів. Купувати його для використання в побутових умовах безглуздо.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Як вибрати інструмент: що враховувати при покупці?

При придбанні фрезера потрібно враховувати ряд параметрів і характеристик для вибору найбільш відповідного вашим бажанням інструменту.

потужність

Один з головних параметрів. Залежно від цієї характеристики фрезери діляться на легкі, важкі і середні. Перші відрізняються невеликою масою, потужність не перевищує потужність 750 Вт. Потужність середніх фрезеров доходить до 1100 Вт, у важких моделей цей показник становить близько 1200 Вт.

Якщо інструмент буде використовуватися в домашніх умовах, можна не купувати вироби з високою потужністю, оскільки це позначається на вартості. При виконанні невеликої кількості робіт, можна вибрати легкий інструмент, але якщо треба буде обробка різних матеріалів, без потужного обладнання не обійтися.

Швидкість обертання

Даний параметр у ручних моделей знаходиться в інтервалі 7-24 тис. Об / хв. Вибір за даним показником залежить від передбачуваних робіт. Якщо фрезер буде використовуватися для гравіювання, полірування, краще вибрати пристрій з високими оборотами. При роботі з твердими сортами деревини і крихкими матеріалами бажано вибрати потужний інструмент з низькими оборотами.

Інші важливі показники

Слід звертати увагу на розташування, надійність кнопок. Бажано вибирати інструмент, який обладнаний фіксуючим механізмом, захистом від випадкового включення. Це впливає не тільки на зручність застосування, а й на безпеку експлуатації.

Перед придбанням потрібно оцінити якість і конструкцію цангового механізму. На даний момент найкращими вважаються конусоподібні пристрої із загартованої сталі. Такі цанги повільніше зношуються, служать довше. Бажано звертати увагу, чи є в конструкції спеціальний механізм, який забезпечує видалення пилу. Це значно подовжує термін служби фрезера, робить експлуатацію безпечнішою.

Ще один важливий елемент – підошва, яка може бути двох видів:

  • лита;
  • штампована.

Від ступеня прилягання до оброблюваних поверхонь залежить якість виконання операцій. Базова опора обов’язково повинна мати отвори для установки напрямних механізмів. При покупці фрезера, конструкція якого передбачає можливість зміни розташування робочої головки, потрібно перевірити штанговий механізм. Від його якості залежить легкість використання інструменту.

додаткові пристосування

Щоб робота даним інструментом була зручною, точної, не обійтися без додаткових елементів. Деякі пристосування вже входять в базову комплектацію, інші потрібно докуповувати.

Одне з таких виробів – паралельний упор, який допоможе точно виконувати рез щодо краю матеріалу. Конструкція складається з штанги, стопорного гвинта і опорних лапок.

Ще один виріб – копіювальний кільце, що представляє собою круглу пластину з бортиком. Необхідна для забезпечення необхідної траєкторії переміщення робочої головки.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Кілька корисних порад щодо вибору

Плануючи зайнятися різьбленням по дереву в домашніх умовах, можна вибрати малопотужний пристрій, яке і коштує недорого, і дозволяє проводити всі необхідні технологічні операції. Для виконання всіх робіт потрібно вибрати модель, оснащену опцією регулювання швидкості обертання. При придбанні слід звертати увагу на коліщатко – воно повинно рухатися із середнім зусиллям.

Має привернути увагу і ергономіка ручного фрезера. Природно, краще купити модель, конструкція якої продумана до дрібниць – це і зручно, і безпечно. Поняття «ергономіка» має на увазі не тільки комфорт застосування ручок, а й наявність підсвічування, зручне розташування механізму для відводу пилу, довжину шнура.

Якщо пристрій додатково укомплектовано різними насадками, перевірте надійність їх фіксації на робочій голівці. Купуючи пристрій без додаткових пристосувань, зверніть увагу на моделі, що забезпечують максимальний огляд робочої зони.

Також перед придбанням слід обов’язково включити пристрій. Це дозволить оцінити рівень шуму і вібрації при роботі фрезера.

Багато хто вважає, що професійні фрезери найбільш якісні, точні. Однак при правильному виборі і звичайні побутові інструменти можуть добре виконувати роботу.

Говорячи про основні ознаки, які допоможуть відрізнити ручний інструмент від професійного, можна відзначити:

  • наявність додаткових пристосувань для роботи з заготовками;
  • установка вузлів в гільзи з металу, завдяки чому навіть після тривалого періоду застосування не виникає люфт.

Ще одна відмінність – час безперебійної роботи. Так, якщо професійні моделі можуть без зупинки працювати протягом 3-4 годин, то побутовий інструмент витримує близько півгодини. Після цього йому потрібно дати охолонути і відпочити.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Найпопулярніші моделі ручних фрезерів

Перед походом в магазин за інструментом заздалегідь ознайомтеся з найбільш популярними моделями, їх характеристиками, мінусів, перевагами, приблизною вартістю.

Вертикальні інструменти потужністю до 1200 Вт

Bosch POF 1200 AE. Невеликий і досить дешевий фрезер, що ідеально підходить для початківців майстрів для роботи на дому. Розрахований на роботу з деревом м’яких порід, але наявність можливості регулювання швидкості дозволить працювати з різною деревиною.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

До основних технічних характеристик відносять:

  • 1200 Вт – потужність;
  • швидкість обертання від 11000 до 28000 обертів.

Серед переваг виділяють малу вагу і доступну вартість, можливість підключення пилососа для видалення сміття. Серед слабких сторін – гучність і слабкі напрямні. Середня вартість – близько 6000 рублів.

Makita RT0700CX2. Довольно функціональний пристрій, який можна застосовувати в різних сферах: кромочная обробка, копіювальні роботи. Також японський виробник пропонує велику кількість насадок.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Технічні характеристики:

  • 710 Вт – потужність;
  • швидкість обертання становить від 10000 до 30000 обертів.

До плюсів моделі відносять невелику вагу, широкі функціональні можливості. Мінус – висока вартість, адже ціна за базовий інструмент становить від 12000 рублів.

Интерскол ФМ-40 / 1000Е. Бюджетна модель з хорошим функціоналом, високим рівнем продуктивності. У комплект входять упори, напрямні, значно спрощують процес роботи з деревом.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Характеристики моделі:

  • 11100 Вт – потужність;
  • швидкість обертання – від 10000 до 25500 обертів.

Плюси фрезера: зручний привід, міцна конструкція, невелика ціна. Серед недоліків можна назвати те, що при роботі з деякими матеріалами хід виконання робіт може бути менше.

Вертикальні фрезери потужність до 2000 Вт

Bosch POF 1400 ACE. Точний фрезер, який дозволяє виконувати роботу з деревом з мінімальними витратами праці. В наявності підсвічування, прозорий екран, що дозволить набагато спростити процес. Серед технічних характеристик моделі виділяють:

  • Потужність 1400 Вт – потужність;
  • швидкість обертання (в оборотах) – від 11000 до 28000;
  • 55 мм – глибина обробки.

Серед переваг виділяють невеликий рівень шуму, широку комплектацію, зручні ручки. Мінус в тому, що підсвічування активується після набору необхідних обертів. Ціна – в районі 8000 рублів.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Makita 3612C. Професійний інструмент, який ідеально підійде і для ручної обробки виробів, і для стаціонарного розміщення. Завдяки наявності електронної системи стабілізації можна самостійно контролювати швидкість обертання.

Серед характеристик виділяють:

  • 1850 Вт – потужність;
  • швидкість обертів – від 9000 до 23000;
  • 6 см – глибина обробки.

До плюсів відносять можливість установки на фрезерний стіл і наявність стабілізатора оборотів. Мінус один – висока вартість, купити фрезер можна за 20000 рублів.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

керамічний інструмент

До плюсів кромок фрезеров відносять маневреність, але ось потужність їх невелика. До найвідоміших моделей відносять:

  1. 1. Hammer FRZ710 PREMIUM. Дозволяє працювати як з деревом, так і з гіпсокартоном, металом. Потужність моделі – 750 Вт, глибина обробки – 3 см. До плюсів відносять універсальність, невелика вага, зручність експлуатації. Серед мінусів виділяють швидкість нагріву корпусу. Можна придбати за 5000 рублів.
  2. 2. Bosch GKF 600 Professional. Компактний інструмент, який ідеально підходить для роботи з м’якою деревиною. Рівень потужності становить 600 Вт, швидкість обертання – 33000 обертів. Серед достоїнств виділяють надійну збірку і багату комплектацію. Мінус – швидкий старт. Мінімальна ціна моделі – 10000 рублів.

шпонкові моделі

Ідеальний варіант при необхідності складання крамничок, альтанок, інших меблів.

Макіта PJ7000. Маневрена модель відомого японського виробника. Серед характеристик виділяють потужність в 710 Вт, глибину фрезерування – 2 см. До сильних сторін фрезера відносять ергономічність, продуману комплектацію, наявність мішка. Мінус один – висока вартість, адже придбати інструмент можна за 15000 рублів.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Felisatti RF100 / 710. Бюджетний, але при цьому продуктивний інструмент для фрезерування. Привертає його ергономічна форма, зручність застосування. Потужність фрезера – 710 Вт, швидкість обертання – 9000 оборотів. Доступна вартість і якісна збірка – переваги моделі. Серед недоліків можна назвати відсутність регулювання розміщення фрези. Придбати можна за 7000 рублів.

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту

Ручний фрезер - правила вибору універсального інструменту