Якщо ви хочете заощадити на засклінні, пропонуємо ознайомитися з покроковою інструкцією монтажу пластикових вікон своїми руками. Ми навчимо вас правильно готувати вікна до установки, кріпити і регулювати віконні рами зі стулками, монтувати підвіконня і відлив, а також дамо кілька корисних порад, які полегшать роботу.
Крок 1: Підготовка рами до монтажу
Балкон повністю підготовлений до монтажу. Старі віконні рами демонтовані, поверхня зачищена, стіни утеплені. Після привозу вікон уважно оглядаємо їх з усіх боків. Якщо відколи, тріщини, потертості та інші дефекти відсутні, приступаємо. Перше, що рекомендуємо зробити – витягти склопакети з рами і зняти стулки. Так вам буде простіше засклити балкон. Загальна маса конструкція досягає 30-36 кг, а без склопакетів і стулок – майже в 2 рази легше. Щоб витягти склопакети своїми руками, від’єднайте їх від рами. Зазвичай штапики, які утримують скляну конструкцію, не забивають на заводі до кінця, щоб полегшити витяг. Тому вам залишається підчепити їх і вийняти склопакети. Спочатку піддягаємо бічні, потім нижній і верхній штапики. Акуратно ставимо скло на рівну підлогу.
Наступним кроком знімаємо стулки. Проштовхує верхній шток вниз і витягуємо його за допомогою щипців. Нахиляємо стулку на себе, злегка піднімаємо її і знімаємо з петель. Далі кріпимо підставочний профіль до нижньої частини рами, який йде в комплекті. Перевертаємо раму, тепер зробити це легко, вставляємо профіль в паз. Беремо гумовий молоток (киянку) і простукуємо інструментом по всій довжині профілю, щоб щільно притиснути його до рами. Повертаємо раму в початкове положення.
Крок 2: Встановлення першої рами у віконний отвір
Монтуємо кріплення рами. Відступаючи від кожного краю по 15 см, кріпимо металеві пластини з обох сторін кута. Просвердлюємо під кріплення отвори, виступаючі краї загинаємо під прямим кутом і фіксуємо їх до бетонної поверхні. Кріплення монтуємо на саморізи.
Щоб зафіксувати каркас в отворі, встановлюємо його на парапет. Радимо монтувати раму удвох, а краще втрьох. Одна людина буде тримати рівень, а інший – фіксувати конструкцію. Після установки ще раз перевіряємо правильне розташування рами у вертикальній і горизонтальній площині. Закріплюємо металеві пластини, використовуючи свердло діаметром 6 мм.
Крок 3: Стиковка та кріплення решти рам
Продовжуємо кріпити рами і збирати їх в єдину конструкцію. Стикуємося рами разом з допомогою 6 мм саморізів.
Після установки кожної рами не забуваємо перевіряти її в горизонтальній і вертикальній площині за допомогою рівня. При необхідності підставляємо Чопик і вкладиші під час свердління кріплень.
Кріпимо раму до парапету, стін і стелі на анкерні болти, поглиблюючи їх в основу на 6 см.
Крок 4: Монтаж бляшаного козирка (відливу)
Встановили і надійно закріпили раму, тепер переходимо до монтажу козирка з жерсті або водовідливу. Він кріпиться до верхньої зовнішньої частини віконного отвору.
Фіксуємо козирок з внутрішньої сторони вікна на саморізи з пресшайбой по металу.
Крок 5: Підгін і кріплення підвіконня
Виставляємо підвіконня за рівнем, враховуючи при монтажі невеликий нахил вниз на 0,5 см. Це допомагає волозі, яка накопичується від конденсату, не затримуватися, а стікати і швидше випаровуватися.
Щілину під віконною рамою заповнюємо монтажною піною. Вона захистить конструкцію від продувки, надмірного шуму і проникнення вологи.
Підганяємо підвіконня потрібної нам довжини, одягаємо на торцеві частини заглушки, знімаємо захисну плівку.
Кріпимо підвіконня гвинтами на опорах, використовуючи дриль-шуруповерт.
Щоб тепле повітря від батареї вільно циркулював вгору і не давав вологи накопичуватися, встановлюємо піддонник з виступом 5-7 см всередину приміщення.
Довжина пластикового підвіконня повинна відповідати довжині віконного отвору, а його ширина – не перевищувати ширини прорізу з урахуванням виступу.
Крок 6: Запінення вікна і регулювання стулок
Закладаємо інші щілини монтажною піною по всьому периметру віконної конструкції.
Вставляємо склопакети на своє місце. Кріпимо поворотно-відкидні механізми і стулки на петлі. Тепер потрібно відрегулювати положення вікна згідно геометрії будівлі і сезону року. Вставляємо москітну сітку.
Скління балкона закінчено. Перевіряємо ще раз щільність прилягання конструкції, працездатність поворотно-відкидних механізмів. Заключний етап – монтаж укосів для пластикових вікон.