Виробники вікон обіцяють клієнтам індивідуальні розміри. Але ця інформація не зовсім вірна, так як ці конструкції не можна виготовити з будь-яких габаритів. Будинки будують і проектують згідно СНіП. При їх складанні враховують параметри віконних прорізів.
Найбільш часто проблеми виникають при створенні великих отворів – оранжерей, зимових садів, веранд. Щоб уникнути труднощів при експлуатації, необхідно робити вікна за встановленими розмірами.
Чи потрібен стандарт?
Будівельники вважають за краще використовувати шаблонні розміри вікна, оскільки ГОСТ розроблений так, щоб переважав потрібний рівень освітленості приміщення і було мінімум тепловтрат взимку. Крім того, підприємства роблять склопакети і рами за стандартними параметрами, тому вони значно дешевше в порівнянні з вікнами, зробленими за індивідуальними мірками.
У процесі визначення розміру вікна дивляться на наступне:
- Тип скла. Може знадобитися отвір меншою або більшою площі.
- Площа будівлі. Чим воно масивніше, тим більше світла потрібно для освітлення.
- Тип будівлі. Для навчальних, житлових, виробничих та інших приміщень є різні ступені вимагається освітленості.
Згідно ДСТУ, вікна в кімнатах відповідають всім заявленим вимогам і пропускають достатньо сонячного світла. Необхідно дотримуватися норм, щоб не було завдано шкоди здоров’ю людей, що проживають в житло.
Віконні отвори в приватному будинку
Зведення будівлі починається з його проектування. На даному етапі дивляться зовнішній вигляд будівлі, розмір, число кімнат і поверхів, форму і величину віконних прорізів. В індивідуальному житловому будинку необов’язково дотримуватися певних стандартів.
Можна робити розміри віконних прорізів за ДСТУ, великими або маленькими. Залежно від типу приміщення їх висота повинна змінюватись:
- У передпокій потрібно багато світла, тому підвіконня краще робити на висоті 80 см від підлоги.
- Спальня є місцем усамітнення і сну, в ній висоту підвіконня можна регулювати – в середньому 900 мм від підлоги. Завдяки цьому зберігається тепло в приміщенні.
- У дитячій слід звернути увагу на вентиляцію і освітленість. Хорошим відстанню для установки вікна буде 700-900 мм.
- У кабінеті підвіконня можна монтувати на висоті 750 мм. Якщо стіл розташований по-іншому, посадку вікна знижують до 650 мм. Це значно додає потік світла.
- На кухні висота підвіконня повинна бути сумірною стільниці.
- Підсобні приміщення і ванні в вікнах зазвичай не потребують. Але при потребі в підсобках можна їх встановити, але не нижче 1700 мм над підлогою. Високі вікна добре пропускають розсіяне денне світло.
При монтажі вікон на другому поверсі можна зробити отвори бажаного розміру.
Плануючи параметри отворів для мансарди, можна виконати їх на розсуд господаря. Необхідно лише зауважити наступне: людина, що знаходиться в мансарді, перед собою має бачити не низ вікна, а простір, що знаходиться до центру. Відстань має становити близько 1000 мм від нижньої рами до підлоги.
Встановити потрібну кількість вікон в будинку з цегли, дерева або газобетону необхідно з дотриманням їх форми і висоти. Для цього всі приміщення, що знаходяться під єдиним дахом, слід об’єднати в одне ціле і кожному надати максимальну функціональність.
Вікна ПВХ в квартирі
Розміри віконних прорізів залежать від площі кімнати. А також отримання пріоритетного обсягу денного світла. Компанія, що займається виробництвом вікон з пластика, крім типових конструкцій готова створити для покупця вироби з потрібним мірками. Вони можуть бути маленькими або великими, що мають форму арки, трапеції, круга або трикутника.
стандартні рами виробляються відповідно до Держстандарту. Вони повинні забезпечувати в будові необхідний рівень денного освітлення.
Отже, дво- і тристулкові вікна повинні бути 1300х1400 мм і 2050х1400 мм. Подібні конструкції іноді використовують в приватному будинку.
Нетипові вікна сьогодні найбільш поширені. Але при виробництві виробів для індивідуального житла необхідно правильно дотримуватися пропорції для того, щоб не відбулося деформування віконного профілю.
До покупки і установки пластикових конструкцій слід ознайомитися з їх габаритами. Сьогодні існує тенденція виробляти їх дуже великими. Але не варто забувати про практичність і погляду з боку. Стулка повинна бути не більше 900 кв. мм. Якщо вона буде більше, то не виключено, що незабаром вийде з ладу. Якщо вікна не відкриваються, не потрібно їх робити більше 1000 кв. мм, так як це може призвести до суттєвої навантаженні на склопакет і деформувати його.
Розміри за ДСТУ в облаштованому житло
Нерідко відбувається так, що розміри прорізів в панельному будинку різняться на 10-15 см в різних квартирах. Тому необхідна допомога фахівця. Діють типові параметри за ДСТУ в стандартних багатоповерхових будинках і до них потрібно прагнути при проектуванні, щоб в подальшому не створювати проблем мешканцям і компаніям, що виробляють установку. Параметри прорізів повинні бути виконані таким чином:
- 1. Стандартне двостулкові вікно повинно бути 1300 мм у висоту і 1400 мм в ширину. А для конструкції з трьома стулками ширина віконного прорізу повинна бути від 2050 до 2070 мм, тоді як висота – 1400 мм.
- 2. У цегляних будинках старої кладки (хрущовках) ситуація інша. Розмір отвору залежить і від ширини підвіконня. При розрахунку параметрів мансардних вікон керуються стандартними величинами. Але необхідно брати до уваги кут нахилу даху. Між кроквами потрібно залишати відстань не менше 4-6 см ширше коробки. Параметри прорізів для вікон навіть в типових або каркасних будинках не зовсім ідентичні, але можна визначити їх при необхідності, згідно заявленим стандартам. Вирішальне значення в питаннях розмірів і висоти вікна грає кут падіння сонячних променів.
Але не тільки ці вироби виготовляються за стандартом. При установці дверей домовласники повинні враховувати, що більшість з них має типові розміри. Висота дверних прорізів повинна бути 2 тис. См, а ширина від 60 до 80 см. Деякі фірми роблять конструкції, параметри яких коливаються. Ширина – 55 см, а висота 1,9 м.
При недотриманні цих параметрів коробка може не підійти, що призведе до додаткових витрат. Процес розширення ускладнює наявність комунікацій, перегородок з ГКЛ.
Але для фахівців неможливого немає. А індивідуальні розміри вікон і дверей вимагають все більше число споживачів. Стандартне вікно обійдеться дешевше, ніж його аналог, зроблений на замовлення. Але неясно, чи буде економія виправданою, оскільки віконний проріз кожного будинку свій.