Ремонт в передпокої хрущовки здійснюється на фінальному етапі оздоблювальних робіт. Це зрозуміло – під час будівельних заходів у приміщеннях накопичується багато сміття, який може подряпати або забруднити оновлені поверхні. Крім того, потрібно ретельно продумати інтер’єр цієї кімнати, оскільки в панельних будинках вона дуже маленька.
Найбільш розумне рішення – облицювання своїми руками. Це дозволяє заощадити кошти, підвищити навички в обробці і декоруванні і проявити фантазію. Головне – наявність матеріалів, інструментів і ідеї.
Як спланувати роботи?
Коридори в квартирах є маленькі приміщення, в які не потрапляють сонячні промені. Це важлива ланка між житлом і вулицею. Там у великій кількості осідає бруд, пил і мікроби. Підлогове покриття страждає від важкого взуття, а стіни – від дощових крапель і домашніх тварин. Ще однією проблемою є тягнеться з під’їзду холод, який впливає на мікроклімат і стан поверхонь.
Перед господарями завжди постає одне завдання – зробити своє житло красивішим і затишнішим. Це стосується всіх кімнат, навіть коридору. Передпокій – це обличчя в квартирі або будинку. Тому до ремонту в ній потрібно поставитися з усією серйозністю і розробити детальний дизайн-проект.
Для початку слід визначитися з фронтом робіт. Зазвичай він включає в себе такі пункти:
- оснащення освітлювальними приладами;
- розмежування простору на функціональні зони;
- оздоблення стін і стелі;
- оформлення підлогового покриття;
- розміщення меблів і декорування.
На схемі, яку складають власники перед ремонтом, в обов’язковому порядку вказують всі габарити приміщення аж до висоти. Найкраще зробити кілька примірників, щоб зіставити можливі варіанти. На кресленнях зазначається кількість електричних точок, розташування предметів меблів, іноді колірне дозвіл.
4 види приміщень в хрущовках
Не всі передпокої в хрущовках однакові. Їх облаштування залежить від розташування квартири всередині під’їзду. Умовно приміщення діляться на чотири основні типи:
- Коробочка. В основному вони оформляються в будинках з цегли. З такого коридору можна потрапити в будь-яку точку квартири. При ремонтних та оздоблювальних процедурах доставляє дуже багато клопоту через маленьку кубатури.
- Коридор. Найпоширеніший тип. Він довгий і вузький, з таким трохи простіше працювати.
- «Нора з отнорки». Її можна зустріти в блокових будівлях. Виглядає, як коридор з відведенням в житлові кімнати. Але тут необхідна крайня обережність, тому що меблі можуть або заполонити всі, або залишити порожні даремні місця.
- Купе. Являє собою коробку, з якої тягнеться коридор у напрямку до інших приміщень. Організація простору в цьому випадку – нелегка, але здійсненне завдання.
Як вибрати світильники і яким зробити стеля?
Оформлення стельового покриття в передпокої – справа індивідуальна. Але існують правила, яких краще дотримуватися, щоб приміщення здавалося більше і світліше. Можна використовувати будь-який матеріал – ПВХ, полотно, фарбу, акрил або пластик. Головне, щоб площина була білою і відображала світло від ламп або люстр.
Варто пам’ятати про те, що стеля перед обробкою проходить все стадії – зняття старого покриття, вирівнювання, шпаклівка, штукатурка і фарбування.
Для сучасного рішення відмінно підійде оформлення дзеркалами. Вони візуально збільшують простір. В якості альтернативного варіанту люди вибирають натяжні конструкції, але у них є один маленький підступ. Справа в тому, що для каркаса необхідно взяти сантиметрів 10 від загальної висоти приміщення. Але передпокої і так самі по собі маленькі, тому навісну стелю може зіграти з власниками злий жарт.
Досить непогано приживається гіпсокартонна багаторівнева панель. Гіпсокартон – один з найнадійніших матеріалів. Варто небагато, простий в обробці і експлуатації. Витримує практично всі впливу факторів зовнішнього середовища. У нього найлегше монтувати проводку і робити точки для світильників.
Прилади можна оформляти не тільки на стелі. Дуже часто в хрущовках зустрічаються замість люстр бра на стінах. Але вони вимагають значних грошових витрат, особливо коли справа стосується переотражения світла наверх.
Якщо господарі все ж вирішили повісити полотно, то для лампочок необхідно зробити спеціальне обрамлення: професіонали називають його люверсами. Вони не тільки захищають поверхню від нерівностей, а й відбивають світло по всій площині, тим самим розширюючи простір.
Ще один дуже цікавий варіант – обробка стелі вітражем. Принцип роботи полягає в приховуванні лампочок від очей, вони знаходяться під панеллю. Але його навряд чи можна зробити своїми руками.
Оформлення вертикальних площин
Стеля і стіни разом створюють прекрасний союз, що допомагає кімнаті виглядати ширше. Від того, яким чином будуть оброблені вертикальні площині, залежить остаточне враження від коридору. У цій справі варто запам’ятати кілька важливих хитрощів.
Яким чином візуально розширити приміщення:
- Оформлення стін в білому кольорі. Цього можна досягти за допомогою будь-якого матеріалу. Виглядає таке приміщення стильно і стримано, але може створити враження лікарні (не дуже приємна асоціація).
- Зонування простору – позначення місць по функціоналу за допомогою різних матеріалів або експериментів з колірною гамою. Так радять робити професіонали.
- Установка арок або перегородок розбиває приміщення на функціональні зони. Але цей спосіб підходить далеко не для кожної прихожей – потрібно багато місця, сил, грошей і витратних матеріалів.
- Створення смуг на стіні сприяє розмежуванню простору за допомогою переходів з основного кольору на півтон.
Які матеріали підійдуть для обробки?
Коли питання стосується переобладнання передпокої в квартирі хрущовки, то тут не варто турбуватися про великі витрати. Але при виборі матеріалів потрібно уважно дивитися на їх характеристики. У будівельних магазинах представлений величезний асортимент, але найпоширеніші з них:
- шпалерні рулони (паперові або полімерні);
- керамогранитная продукція;
- вироби з кераміки;
- панелі (ламінат, МДФ, вагонка і пластик);
- рідкі шпалери;
- Венеціанська штукатурка.
Шпалери з вінілу
Бамбукові вироби категорично не рекомендується використовувати для прихожих. Їх дуже легко подряпати або обірвати шматок. Навіть якщо цього не станеться, то з часом вони втрачають яскравість, стає тьмяним і засаленими. Ідеальним варіантом стане вінілова продукція. Вони коштують дорожче паперових, але зате відрізняються надійністю, міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів. Тримаються на стіні за допомогою звичайного шпалерного клею.
Рідкі шпалери
Це один з найсучасніших і стильних способів оформлення стін у всіх приміщеннях. З першого погляду ця технологія може здатися простою. Але для якісного і красивого виконання слід ретельно дотримуватися покрокової інструкції:
- Для початку картон ріжеться на дуже тонкі смужки (їх ширина – ширина штукатурки).
- Утворені елементи згортаються в невеликі рулони і обв’язуються ниткою.
- Потім вони складаються в тару для замішування сумішей і заливаються ПВА (полімери, розбавлені в воді). В такому стані протримати пару годин.
- ретельно просушити.
- Порізати на шматки будь-якої форми і клеїти до стін силіконовим або монтажним клеєм.
Венеціанська штукатурка
Цей расходник – суміш гіпсу з мінеральним піском. Його колірна гамма має широкий спектр різних тонів. Раніше така штукатурка використовувалася в багатьох маєтках і навіть палацах. В наші дні фінансові можливості для придбання грають важливу роль, але все залежить від уподобань господарів квартири.
За допомогою декоративного матеріалу можна створювати навіть найпростіші малюнки в якості тренувальних зразків. Але для її виготовлення потрібно пам’ятати кілька правил: невеликі порції і суворе дотримання всіх етапів створення.
А що з покриттям підлоги?
До підлоги висувається багато вимог за наступними критеріями:
- взаємодія з вологою (в тому числі і вогкість, і протяги з під’їздів);
- довговічність і міцність (оскільки передпокій активно взаємодіє із зовнішнім світом);
- надійність в експлуатації.
Ламінат виключається відразу ж. У зазори між дошками часто подають краплі води і піщинки. Через це вони починають псуватися і гнити. Якість продукції ні про що не скаже – це стосується всіх марок. Кахельна плитка теж не є ідеальним варіантом, особливо в осінні і зимові періоди. Вся волога з вулиці накопичується в калюжі, на яких можна з легкістю посковзнутися.
Тому професіонали рекомендують в передпокій стелити мармолеум – вдосконалений варіант лінолеуму. На відміну від інших оздоблювальних матеріалів, для нього не потрібно грунтовно готувати поверхню (вирівнювання та бетонної стяжки). Чистка проводиться звичайними миючими засобами, навантаження не впливають на стан. Що стосується ціни, то варто расходник дешево, і його може придбати і середньостатистична сім’я.
Форма випуску різниться. У будівельних магазинах представлений і рулонами, і панелями. Варіантів настилу чимало: одним суцільним шматком, різаними смужками, складеними в химерний орнамент і ін. Список достоїнств мармолеума доповнюється такими пунктами:
- декорований під дерев’яні дошки, мозаїку та інші візерунки;
- не ковзає, а й не дозволяє бруду в’їдатися в поверхню;
- невибагливий в догляді;
- НЕ поляризує відбите світло.
Якщо господарі вирішують монтувати керамограніт (або кахельну плитку в крайньому випадку), то їм для початку потрібно ретельно підготувати підлогу. Старий настил знімається, і підстава під ним витирається вологою ганчіркою. Потім слід перевірити площину на ідеальну рівність. До бетонної стяжки бажано не вдаватися. Для повного застигання цементу треба чекати близько півтора місяця, а для однієї тільки передпокої – це занадто багато. Неакуратний рух може все зіпсувати.
Але вихід із ситуації є – нерівності запросто вирівнюються силіконом дуже густий концентрації. В як бюджетний варіант використовується гіпсовий або алебастровий розчин.
Альтернативним варіантом вважається нанесення тонкого шару бетону на покриття. Але такого роду процедуру слід проводити навесні або влітку, тоді розчин застигне за три доби. Особливо чудово складається ситуація, якщо є дача. Можна в п’ятницю залити суміш і виїхати за місто, щоб там відпочити або попрацювати.
Керамогранітні плити кладуться також, як і кухонні плитка – з використанням спеціального клею і хрестиків. Як тільки суміш застигне, в стики поміщається склад, відштовхуючий вологу. Вся операція проводиться за допомогою невеликої лопатки, ретельно вичищеною.
Як розставити меблі і акценти?
Оскільки передпокій – саме по собі маленьке приміщення, але при цьому володіє великим функціоналом, то її необхідно забезпечити всіма потрібними елементами. В першу чергу це стосується меблів, оскільки там зберігається одяг, взуття та інші предмети побуту. Тому ідеальним варіантом стане покупка комбінованого гарнітура. Зазвичай він поєднує в собі гардероб, полки для черевиків і особистих речей, пуф і вішалку. Вони продаються в готовому вигляді або робляться на замовлення.
Для того щоб візуально розширити коридор, фахівці настійно рекомендують повісити дзеркала. Можна вчинити ще оригінальніше – дзеркальними панелями з підлоги до стелі обробити абсолютно всі стіни. Реальний ефект досягається при вставці світлодіодної стрічки. Вона відповідає за підсвічування, яка розподіляється по всьому приміщенню.