Як зробити вбиральню з комори – рекомендації по дизайну

Окремої гардеробної кімнатою можуть похвалитися далеко не всі власники квартир. Особливо це недозволена розкіш для хрущовки. Але практично в кожній оселі є комора. У радянські роки там зберігалися речі «на всякий випадок». Але часи змінилися і тепер захаращувати приміщення неактуально. Тоді чому б не перетворити цей невеликий клаптик простору в затишне притулок для одягу і взуття?

Компактний гардероб в хрущовці

Дизайнери стверджують, що зробити гардеробну з комори цілком можливо. Як правило, її розмір залежить від кубатури всієї квартири. Незважаючи на це, слід запам’ятати кілька обов’язкових принципів:

  1. 1. Якщо відсік має зовсім невеликими параметрами (метр на півтора), то особливу увагу варто приділити розміщенню ящиків і кронштейну для плічок.
  2. 2. У коморі побільше (мінімум – півтора метра) можна обладнати відділення для зберігання речей і взуття з двох сторін. Але без особливого фанатизму: повинно залишитися місце, щоб розвернутися.
  3. 3. Часто буває так, що залежала одяг в шафі набуває специфічний запах, і він мало кому подобається. Щоб таких ситуацій не було в гардеробі, варто зробити акцент на проектуванні вентиляційної системи. І оскільки комори розташовуються біля спалень або віталень, потрібно підібрати самий безшумний вентилятор (наскільки це дозволяє).
  4. 4. Ні в якому разі не можна забувати про висвітлення. Темрява і гардероб між собою не дружать, особливо коли наряд підбирається терміново.
  5. 5. Щоб простір сприймалося легше, варто зробити вибір на користь полиць, стелажів і кронштейнів. Масивні шафи і тумби незручні і недоречні.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

Нюанси обладнання приміщення

Перед тим як переходити до планування і організації комори всім необхідним, потрібно скласти проект. У ньому детально описуються всі дрібниці, починаючи з покриттів поверхонь до самореза для полки. Далі слід визначити, який саме одяг буде зберігатися в гардеробній.

Існує кілька варіантів обладнання приміщення:

  1. 1. Всі стелажі розташовуються в один ряд біля стіни. Бажано вибрати найдовшу і обладнати необхідними ящиками, полицями та вішалками. Такий спосіб – найпопулярніший і практичний.
  2. 2. У формі літери «Г». В цьому випадку потрібно обладнати тільки дві стіни – навпроти входу і одну з бічних. Дуже добре підходить для пеналообразних приміщень. Залишається досить вільного простору, куди можна прибирати і прилади для господарських потреб на кшталт пилососа або сушки для білизни.
  3. 3. У формі літери «П». Цей тип обладнання ідентичний попередньому за винятком одного – в створенні вбиральні беруть участь відразу дві бічні стіни. Він є доцільним, оскільки є можливість комбінувати зони і використовувати вільні місця по-різному – звужувати або розширювати прохід, міняти місцями предмети і речі.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

Місця для зберігання одягу

Щоб створити в коморі гармонію, потрібно чимало зусиль, адже для кожної речі має бути своє місце. Існує кілька видів систем зберігання.

корпусні моделі

У магазині рідко знайдеш подібну продукцію. Найчастіше люди звертаються в меблеві компанії і залишають заявки на замовлення меблів. Завдяки тим, хто заміряє гарнітури встають в приміщенні ніби влиті.

переваги:

  • абсолютна місткість всіх речей і взуття;
  • надійна фіксація;
  • можливість для розміщення дрібних речей і аксесуарів.

недоліки:

  • громіздкість;
  • неможливість влаштувати перестановку.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

стільниковий

Відноситься до тих типів, які власники можуть сконструювати своїми руками. Звичайно, виглядає не так елегантно, як дерево, але функціонал і користь від цього менше не стають.

плюси:

  • простота в збірці;
  • створення в приміщенні почуття легкості;
  • прийнятна ціна на витратні матеріали;
  • можливість переставляти елементи на різні місця.

Варто пам’ятати про те, що в такого роду вбиральні буде місце тільки для легкого одягу і взуття. Великі предмети згубно впливають на спорудження.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

каркасна

Має на увазі використання стійок, виконаних зі стійкого до факторів середовища металу. Закріплюються трьома способами: підлогу, стелю, обидві ці поверхні. Купуючи додаткові деталей на кшталт коробів, коліс, ручок і реле, можна звести міцні надійні ящики для зберігання.

Користується великою популярністю у людей. Причини полягають в наступному:

  • простота конструкції і складання;
  • відсутність бічних перегородок;
  • фортеця готових стелажів.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

Розподіл на корисні зони

Для того щоб використовувати простір максимально ефективно і корисно, його слід правильно поділити на ділянки. Особливо це актуально для хрущовок, де дорогий кожен сантиметр. Тому варто ще в схемі розписати, де, що і як буде зберігатися.

Універсальними вважаються:

  1. 1. Низ. В обладнані системи зберігання ідеально вписуються вуличне взуття, штани, аксесуари на кшталт парасольок. Оптимальна висота від рівня покриття для підлоги – максимум 80 сантиметрів. Якщо справа стосується взуття – не вище 25 сантиметрів.
  2. 2. Середина. На неї покладається більше відповідальності, оскільки тут розташовуються речі, використовувані щодня. Це одночасно і полегшує, і ускладнює завдання: кожен предмет гардероба має свої особливості зберігання. Але найвищий пік повинен досягати 170 сантиметрів. Для брюк, штанів і джинсів – 1 метр. Що стосується білизни, то для таких делікатних речей завжди відводиться окремий ящик або полку.
  3. 3. Верх. Там можна розмістити сезонний одяг і текстиль: подушки, рушники, ковдри, пледи, постільна білизна та інше. Ніші для них повинні бути досить глибокими, щоб нічого не вивалювалося на підлогу.

додаткові пристосування

Не можна сказати, що одними полками і ящиками справа обходиться. Буде потрібно чимало інших елементів. Відмовлятися від них не варто, адже вони суттєво допомагають зберігати одяг і підтримувати порядок:

  • плечики для спідниць і брюк з поролоновою оболонкою або кліпсами з гуми;
  • вішалка з перекладинами;
  • пристрою для компонування довгих вузьких предметів (краватки, кашне, шийні хустки, ремені і пояси);
  • кронштейн для розміщення всіх вішалок (висувне спорудження);
  • взуттєві полки зі вставками проти ковзання;
  • гачки для сумок.

Оздоблення і оснащення

Немає нічого прекраснішого, ніж перебувати в красиво обладнаному приміщенні. Приємно усвідомлювати, що господар любить містити простір і речі навколо себе в чистоті і порядку. Тому процедури по перевтілення комори в незвичайну гардеробну можна прирівняти до святкової події. Ідеальним рішенням стане придбання шпалер з щільною структурою, дзеркало і драпірування.

Для візуального збільшення простору дизайнери настійно рекомендують в якості основних кольорів вибирати світлі відтінки.

Варто подбати про освітлення. Не можна підібрати речі в тон в повній темряві, не кажучи вже про неможливість просто щось знайти. Тому монтаж електропроводки в приміщенні – важлива складова. А в якості освітлювальних приладів краще придбати плоскі світильники під стелею або невеликі настінні бра (тільки їх треба грамотно розташувати).

Є альтернативний варіант – використання автоматичної лінійної підсвічування з LED-лампочок. Вони включаються, коли заходить людина. Тобто, господареві не доведеться обмацувати стіни в пошуках вимикача. Дуже зручно і сучасно. Слід подумати і про місцеве освітленні для систем зберігання білизни.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

приховування вбиральні

Приміщення, в яких замість дверей або ширми зяє голий отвір, виглядають незатишно. Можна сказати, що в них не дуже комфортно перебувати. Те ж саме відбувається і з вбиральні.

Існує кілька варіантів обладнання двері. Все залежить від габаритів приміщення. Якщо вони невеликі, то немає ніякого сенсу зводити розсувні ворота. Ширма виглядає набагато елегантніше. Для великої комори розсувні двері стануть відмінним рішенням. Часто зустрічаються дзеркальні вироби.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну

Проектування та оформлення приміщення

Перед нанесенням креслення на папір варто продумати всі деталі:

  • Конфігурація. За стандартом і плану квартири в техпаспорті комора має площу три метри кубічних. Можна піти іншим шляхом: усунути частину стіни і поставити обрешітку для гіпсокартонних панелей. Але є і свої недоліки: через такого кардинального зміни зменшиться або житлова кімната, або передпокій. А в хрущовці це дорогого коштує.
  • Системи зберігання. Для правильного розміщення кожної полиці робиться вимір приміщення. Після цього потрібно перенести зразкову розташування кожного стелажа і ящика.
  • Кількість витратних матеріалів. Завдяки наміченим проекту не складе великих труднощів порахувати необхідну кількість матеріалів, в тому числі і оздоблювальних.

Тепер можна приступити до практичних робіт. Алгоритм виглядає наступним чином:

  1. 1. Для початку треба генеральне прибирання. Потрібно винести весь непотріб звідти до найменшої дрібниці. Слід провести вологе прибирання: зачистити приміщення від пилу, павутиння і дрібного сміття.
  2. 2. Приступити до підготовки стін: при необхідності вирівняти поверхні, заґрунтувати і заштукатурити.
  3. 3. Обробка стосується всіх площин – і статі, і стелі. Знімається старе покриття.
  4. 4. Потім настає черга цілого арсеналу засобів: грунтовка, шпаклівка, штукатурка, фарба. Для підлоги підійде будь-який доступний матеріал, будь то лінолеум або паркетна дошка.

Облаштування вентиляційної системи

Вище вже говорилося про те, що щоб уникнути затхлого запаху дуже важливо забезпечити приміщення відмінною циркуляцією повітря. Оптимальним рішенням стане монтаж невеликого вентилятора.

Установка здійснюється наступним чином:

  • в стіні обладнуються отвори під механізм (на значній відстані від дверей);
  • здійснюється безпосередньо монтаж.

Пристрій додатково оснащується приточними отворами і гратами.

виготовлення полиць

Для того щоб зробити функціональні і міцні полки для зберігання великої кількості речей, власнику необхідно придбати матеріали:

  • труби з металу для каркаса;
  • дсп-панелі з пластиковими вставками;
  • м’яка стрічка для оформлення країв;
  • напрямні;
  • тремпельние шланги;
  • кріпильні елементи і штанги;
  • декоративні елементи.

Покрокова інструкція виготовлення:

  1. 1. Підготувати трубу і основу для полиць.
  2. 2. Закрити нерівні краї плит спеціальною стрічкою.
  3. 3. Поставити труби для каркаса і закріпити їх (раніше згадувалося три способи фіксації).
  4. 4. На кріпильні елементи монтувати готові стелажі.
  5. 5. Прибрати залишки після роботи.
  6. 6. Перевірити вентиляцію і електричні мережі.
  7. 7. Поставити двері або ширму в якості завершального етапу.

Рекомендації по дизайну

Дизайнери завжди готові дати пораду з оформлення приміщення. А оскільки комори втратили свою основну функцію, то у них напоготові є кілька рішень:

  • Вкрай небажано використовувати темні кольори в обробці, так як вони візуально зменшують приміщення. Тому є перевірений спосіб – пофарбувати всі в світлі тони.
  • Яскраві відтінки привертають увагу і змушують заходити в приміщення все частіше. Тому з строкатим дозволом варто спокійно зітхнути і не хвилюватися з приводу безладу в кімнатах і прихожих.
  • Якщо з якихось причин повне перевтілення комори неможливо, то не треба впадати у відчай. Цілком оригінально виглядає кімната-половинка: з одного боку речі, взуття та аксесуари, з іншого – дрібниці для побуту і господарських потреб.

Переробка звичайної комори в речове царство – дивовижна процедура дизайну. З’являється можливість змінити своє життя на краще і обладнати її додатковими полками для кращого підтримки порядку. Потрібно тільки набратися сміливості і підключити фантазію.

Як зробити вбиральню з комори - рекомендації по дизайну