З одного боку, балкони і лоджії в багатоквартирних будинках прийнято використовувати як підсобне приміщення для зберігання старих або непотрібних речей, для сушки білизни і іншого. З іншого, багато хто мріє про власний невеликому окремому робочому кабінеті. Спорудити його саме на балконі – ідея з безліччю плюсів і лише одним недоліком – дуже обмеженим простором. Але якщо врахувати всі дрібниці, створити грамотний проект і проявити фантазію, можна отримати відокремлене місце для комфортної роботи, що повністю відповідає смакам господаря.
Ремонтні роботи
Не можна просто розчистити балконний простір, перенести туди стіл, стілець, прибити полки і оголосити це кабінетом. Необхідно провести капітальну переробку. Для початку варто оцінити фронт робіт:
- працювати доведеться з балконом або лоджією;
- метраж приміщення і його конфігурація;
- наявність скління і додаткових поліпшень.
Якщо умовно взяти порожній балкон або зі старим ремонтом (доведеться все розчистити і видалити попереднє скло, обшивку стін, підлоги та інше), то переробка буде складатися з п’яти етапів.
Установка нового скління
Залежно від кліматичної зони склопакети (обов’язково пластикові) вибирають з потрійним або подвійним склінням. Придбаний профіль повинен мати високий рівень шумо- і теплоізоляції. Додатково враховують:
- 1. Спосіб відкриття стулок. Балкон – приміщення невелике, сюди не підійдуть орні вікна, тільки розсувні або поворотно-відкидні. Так буде зручно і провітрювати майбутній кабінет, і мити склопакети.
- 2. На відміну від лоджії балкон в основі має плиту, вбудовану в несучу конструкцію будинку по типу консолі. При будь-яких бувальцях важливо запросити фахівців для визначення справжнього стану цієї плити. У разі необхідності її доведеться зміцнити.
- 3. Лоджія є приміщенням, вбудованим в квартиру. Скління потрібно тільки з одного боку, навантаження на підлогову плиту (спочатку більш грунтовну) не викликає особливих проблем.
- 4. Стан парапету. При необхідності його додатково зміцнюють.
- 5. Наявність і дизайн підвіконня. Чи потрібна ця деталь, якої ширини, можливо, в якомусь місці він буде плавно переходити в робочий стіл.
Для більшого комфорту важливо не забути про москітних сітках. Без них у теплий період року працювати буде просто неможливо.
додаткове утеплення
На більшій території Росії холодну зимову пору триває досить довго. Для того щоб в новій кімнаті створити затишний мікроклімат, доведеться зайнятися утепленням стін і підлоги. Ця частина роботи виконується своїми руками, важливо правильно вибрати підходящий матеріал. Як утеплювач ідеальна мінеральна вата, пінополістирол, пінопласт.
Пол заливають новою свіжою стяжкою, зверху укладають систему "тепла підлога".
В якості остаточного покриття набувають ламінат або плитку для підлоги. Якщо переробляють балкон в теплій кліматичній зоні, то в якості підлоги обробки підійдуть пробка або килим, ковролін. Кладуть їх не на бетонну плиту, а на ДСП, яку встановлюють на лаги.
зимове опалення
Додаткове утеплення підлоги і стін допоможе зберегти вже наявне тепло, для його вироблення потрібні обігрівачі. Винести з квартири батарею центрального опалення на практиці можна, але це несе за собою безліч додаткових проблем:
- дозвіл на подібну перепланування від БТІ (отримати практично неможливо);
- при прориві труб наслідки непередбачувані (у сусідів знизу адже немає теплого балкона);
- у випадках аварійного відключення система центрального опалення може перемерзнути і полопатися і т. д.
БТІ виносить заборона на винос батареї центрального опалення на балкон, так як це збільшує кількість споживачів і зменшує тиску в самих трубах. Якщо зробити це в обхід юридичних вимог, результатом стане великий штраф і неможливість продажу цього житлового будинку.
Облаштовуючи кабінет на балконі, як опалення використовують масляні або інфрачервоні обігрівачі, конвектори.
проводка електроенергії
Кабінет як повноцінна кімната потребує облаштування різними електроприладами. Природне освітлення на балконі через широкого панорамного скління набагато краще, ніж в інших приміщеннях. Але у вечірній час буде потрібно додаткове підсвічування. Встановлюючи натяжна стеля, одночасно проводять точкові світильники. Якщо площа балкона дозволяє, її поділяють на кілька зон: робоче місце, для відпочинку, міні-бібліотека і т. Д.
Для підключення техніки (комп’ютера, принтера, бра, торшера і будь-яких інших приладів) необхідно виділити кілька місць для розеток і вимикачів. При цьому спочатку складають схему розташування всіх приладів і електромонтажних робіт. Далі прокладають кабель-канал або штробу з квартири і встановлюють розподільну коробку.
Всі маніпуляції з установки і монтажу електропроводки і додаткових елементів проводяться до початку ремонтно-будівельних робіт.
Остаточна обробка кімнати
Придбання матеріалів для остаточної обробки нової кімнати залежить від обраного дизайну і фінансових можливостей власника. Важливо створити комфортну для роботи обстановку. Вибір робиться з декількох варіантів:
- гіпсокартон;
- вагонка;
- різні види штукатурки;
- пластик.
Багато в якості первинного матеріалу для обробки стін віддають перевагу саме гіпсокартон. У нього хороші показники по повітропроникності, пожежної безпеки, екологічності, звукоізоляції і т. Д. ГКЛ ідеально підходить для подальшого декорування. На нього клеять шпалери, наносять фарбу, обробляють штучним каменем або штукатуркою. Він легкий у застосуванні, їм легко вирівнюються стіни.
Дизайнерські особливості оздоблення кабінету на балконі
Основа майбутнього кабінету готова, пора приступити до самого творчого етапу переродження колишнього балкона в функціональну кімнату. Так як в наявності приміщення з дуже обмеженим метражем, то і в оформленні його присутні деякі обмеження. А саме:
- 1. Відповідних стилів всього кілька – лофт, англійська, хай-тек, класичний, модерн. Як одна з ідей: обробка в простому сучасному стилі, але з елементами, перегукується зі стилем є сусідами кімнати.
- 2. Простір дуже обмежене і строго функціональне (робоче місце), не варто перевантажувати його дрібними деталями і дизайнерськими дрібницями. Інакше кабінет знову перетвориться в захаращений балкон.
- 3. Світлі відтінки розширюють простір. Для обробки підійдуть кольори: білий, світло-сірий, беж, лимонний, пісочний, персиковий, натурального дерева і т. Д. Все яскраве і строкате нехай стане прикрасою інших кімнат, в кабінеті ці відтінки будуть відволікати і заважати робочому процесу.
- 4. Однотонна кімната також не сприяє зосередженню. Можна встановити фото в яскравій або контрастною рамці, квітка в горщику або зробити незвичайну обробку книжкових полиць.
- 5. Особлива увага приділяється правильному освітленню – в кабінеті прийнято багато читати, працювати з документами і на комп’ютері. Тому світло встановлюється в декількох варіантах – загальний на стелі, для додаткового освітлення робочого місця, торшер в зоні відпочинку (якщо дозволяє метраж).
вибір стилю
Вибір стилю для маленького балконного кабінету залежить не тільки від смакових уподобань власника, а й від кількості метрів. Якщо це балкон "хрущовки", на ньому буде дивно побачити ліпнину або масивний стіл з бароко. А також від ізольованості – якщо одна кімната «перетікає» в іншу, оформлення для обох вибирають однаковими.
Для робочого кабінету підійдуть 5 ділових стилів оформлення.
стиль
Особливості
фото
Лофт
Покриття бетонне, состаренное, можливі тріщини і відколи, недбало нанесена штукатурка. Обов’язкові елемент – часткова цегляна кладка. На підлозі імітація дощок, цегли – все сильно состаренное. Декор – балки дерев’яні, метал. Головне, не перестаратися: ці частини не повинні бути масивними
англійська
Стиль стриманий, але витончений і затишний. Поділ на георгіанський напрямок (дорогі матеріали, яскраві фарби, багатство обробки) і викторианское (сувора античність, симетрія, кольору стримані, стіни світлі). Добре виглядають мініатюрні світильники і витончені бра
Хай тек
Ніяких яскравих деталей, тільки хром, скло і пластик. Безліч глянцевих поверхонь, на підлозі кераміка. Оздоблення стін – металізований камінь, скляні пластини або плити. Технологічність, холодність, максимально діловий стиль. Меблі геометрична, футуристично
класичний
Оздоблення з максимально натуральних матеріалів. Різьблені меблі, стіни з позолоченими візерунками. Симетрія у всьому. На підлозі плитка, на стінах шпалери або художня штукатурка. На вікнах текстильні штори. Кольори різноманітні, але дуже ніжних відтінків
модерн
Відсутні кути, все лінії плавні, форми округлі. Класичний модерн – дорогі оздоблювальні матеріали; неомодерн – дерево з пластиком, кольору синій, чорний, сірий, бордо. Вітражі зі скла, рослинні орнаменти, мінімум текстилю світлих відтінків, темне дерево для контрасту
Останнє, що необхідно зробити, щоб перетворити звичайний балкон у стильне робоче місце – облаштувати його меблями. Тут не підійдуть гарнітури. Всі елементи вибирають в мінімальній кількості. Стіл замінюють на стільницю від підвіконня або встановлюють його подалі від входу. Підійдуть навісні елементи, кутові стелажі. Добре, якщо є можливість замовити меблі за конкретними розмірами. І обов’язково варто влаштувати невелику зону відпочинку.