Як побудувати терасу своїми руками – види, матеріали, фундамент

Часом хочеться затишку і усамітнення. У приватному будинку це бажання виповнюється у вигляді комфортабельної тераси (прибудови на першому поверсі з опорами і дахом). Не можна уявити кращого місця для проведення дозвілля або сімейних зустрічей. Навіть негода не здається такою похмурою, коли посиденьки з друзями проходять під куполом будівлі. Щоб вона красиво і затишно виглядала на ділянці, господарі втілюють в життя найоригінальніші ідеї.

На старті підготовчих робіт

Будь-які будівельні заходи вимагають діяти покроково. І першим кроком стане розробка схеми з січнем. Ще краще, коли задумка про терасі приходить під час будівництва будинку. Це полегшить завдання, тому що фундаменти для житла і прибудови будуть готові відразу. Об’єднання підстав зробить конструкцію більш довговічною і міцної.

Якщо будівництво спочатку замислювалося як поетапне і минув певний час, то для початку потрібно викликати геодезистів для спільної перевірки. Вони проведуть обстеження ландшафту, грунту і виявлять вплив клімату на будинок і землю. Особливо ретельний огляд очікує фундамент, дах і стан стіни, до якої приєднається споруда.

За інструкцією креслення передбачає вказівку всіх параметрів: ширини, довжини, висоти і форми. На схемі детально розраховується кількість матеріалів, яке буде потрібно для зведення і співвідношення всіх цифр, щоб визначити міцність і надійність.

Якщо тераса відкритого типу, то для її будівництва не потрібно оформляти спеціальні дозволи. Для неї навіть не потрібно заливати фундамент, оскільки вона відноситься до категорії тимчасових споруд.

Дозвіл для будівництва повноцінної тераси зі стінами і вікнами обов’язково. До певної міри це вважається переплануванням будинку. Дачного це теж стосується. Тому з пакетом документів потрібно звернутися до архітектора, після чого можна починати будівництво. Варто пам’ятати, що після всіх робіт в документи слід внести поправки. Або в разі продажу у господарів з’явиться багато проблем при перереєстрації.

втілення задумки

Ще з моменту проектування схеми потрібно позначити місце розташування майбутньої тераси. Надалі це вплине на зовнішній вигляд будинку, комфортабельність і захист поривів вітру, різких перепадів температур і сонячних променів. На додачу до всього цього до неї повинен бути вільний доступ.

Найбільш часто конструкцію зводять біля входу. Власниками вона використовується як:

  • ганок;
  • веранда;
  • кімната для відпочинку або їдальня.

Якщо дозволяють час і кошти, можна забудувати весь периметр будинку. Існує маса способів реалізації цієї задумки: поділ по кімнатах, обладнання двох і більше входів, додаткові кімнати і ін.

Багато дачники воліють ховати терасу від сторонніх, тому обладнають її на стіні, яка дивиться в сад. У теплу пору року це місце перетворюється в шматочок раю на землі: шелест листя, аромат квітів і плодів, стрекотіння цвіркунів вечорами умиротворяют краще йоги або медитації.

Як побудувати терасу своїми руками - види, матеріали, фундамент

Якщо будинок розташовується в північному регіоні, прибудову слід зводити у напрямку на південь. Забезпечити додатковий захист їй можна за допомогою даху або тенту.

На півдні терасу будують з більш затінених сторін, наприклад, з півночі. Це робиться для того, щоб конструкція не постраждала від надлишку сонячного світла.

Дуже важливо приділити увагу такому аспекту, як напрямок вітрів. Від того, який вітер дме в регіоні, залежить термін експлуатації тераси. Її не повинно здути першим поривом.

На початковому етапі враховується абсолютно все. Дуже важливу роль відіграє місце і особливості клімату. Все це впливає на життя тераси і мешканців будинку.

Розміри мають значення

Параметри проекту можуть змінюватися в залежності від деяких нюансів. Найперший і важливий – площа прибудови. Якщо вона дозволяє, то людина може побудувати терасу досить велику. Але на невеликому шматку землі величезна споруда буде виглядати непривабливо.

Другий нюанс, про який слід пам’ятати – призначення тераси. Якщо вона планується як нова їдальня або кімната відпочинку, її ширина повинна дорівнювати півтора метрам. Розміри можна визначити, поставивши на позначене місце наявний стіл і лавки зі стільцями. Вони значно полегшать завдання і покажуть, скільки залишиться вільного простору. Якщо конструкція і ділянку великі по метражу, в будівництві можна розмістити м’які меблі і журнальний столик.

Як побудувати терасу своїми руками - види, матеріали, фундамент

Тепер варто подумати про те, який вид прийме тераса. Тут немає ніяких обмежень: з кутами або без, правильна фігура або химерний багатокутник. Головне, щоб для цього вистачило місця і матеріалів. Якщо велике бажання втілити свою ідею в життя, можна зробити конструкцію відкритою. Або подумати про дах. В цьому випадку покрівля повинна бути міцною.

Чарівний світ матеріалів

Тераса залежить від фундаменту і матеріалу. Можна скористатися класичним варіантом – звести споруду, аналогічну основи й самому будинку.

Власники приватних будинків люблять експериментувати. Вони роблять прибудови з іншого матеріалу. Однак часто виходить так, що ці будови поєднуються між собою. Щоб цього не сталося, варто познайомитися з деякими рекомендаціями:

  • Якщо будинок побудований із цегли, необов’язково і прибудову робити точно таку ж. Для тераси можна виділити частину для цегляної кладки – колони або підставу. Підлогове покриття і балюстрада будуть мати гарний вигляд, якщо викласти їх дошками.
  • Для будинку з дерева існують суворіші правила при виборі матеріалу. Тоді і тераса повинна бути з дерева, інакше вона не вписується по стилю. Максимум, що можна дозволити собі в цьому випадку – засклені вікна або дах. Скло можливо замінити полікарбонатом.

Як побудувати терасу своїми руками - види, матеріали, фундамент

  • Металеві конструкції ідеально підходять до кам’яних, цегельним будинкам і будинкам з піноблоку. У дерев’яному вони виглядають безглуздо. Що стосується підлогового покриття, то в такій споруді найкраще постелити дошки. Для більшої міцності можна викласти плитку або керамограніт. Бажано покрити підлогу спеціальними засобами, які захищають від перепадів температур. Особлива увага приділяється дощатих настилах. Їх необхідно ретельно обробити від комах і цвілі.

Каркас тераси можна зробити з брусів, металоконструкцій або поєднання цегляної кладки, швелерів і дерев’яних балок. Для даху береться заздалегідь оброблене дерево. Бажано, щоб покрівлі будинку і прибудови збігалися по стилю і матеріалу.

Найвідповідальніший етап

Через неграмотного монтажу конструкції через деякий час на одній з будівель (будинок або тераса) стіни починають тріскатися. З якої причини це відбувається?

Через вагу грунт, який грає важливу роль, починає осідати. З кожним роком цей процес йде все далі і далі. Сильніше від цього страждає будинок, тому що його вага більше. Тому, якщо неграмотно монтувати терасу, вона перенесе свою масу на будинок, що загрожує катастрофою. Коли тріщини стануть зовсім глибокими, удар перейде на фундамент.

Тому невеликі тераси з відносно легких матеріалів не повинна зводять впритул до будинку. Це допомагає конструкцій триматися і уникнути пошкоджень. Будинок і споруда не впливають один на одного.

Закриті веранди, використовувані для створення зони відпочинку, приєднуються до будинку елементами, що дозволяють переміщати об’єкти. Для такого типу фундамент викопується на рівні промерзлого грунту. Для нього необхідно засипати пісок і щебінь для створення подушки. Можна приєднати цей фундамент до основи будинку, але з дуже великою обережністю і попередніми розрахунками.

Якщо стіни виконані з дерева, приєднання відбувається за схемою «шип-паз». На брусах обох об’єктів робляться шипи і пази, які дозволяють осісти їм по вертикалі. Це допомагає уникнути різного роду пошкоджень в майбутньому.

Якщо стіни будівель виконані з цегли, то вони з’єднуються анкерами або кронштейнами для того, щоб взаємодіяли при переміщенні. Може з’явитися щілину, але її легко закрити за допомогою розчину. У розмірах збільшуватися вона не буде.

Чому фахівці рекомендують почати будівництво тераси при зведенні будинку або дачі – тоді вони будуть мати спільний фундамент. Таким чином, вони створять прекрасний міцний союз.

фундаментальні основи

Вид і вага фундаменту для тераси підбирається в залежності від матеріалу, який буде використаний при будівництві. Підстава залежить від грунту.

Ні в якому разі не можна заливати фундамент на невеликій глибині. Через заморозки він промерзне, і після цього конструкція просто не витримає і впаде. Це відбувається через здуття грунту. З цієї причини фахівці радять робити підставу в точках промерзання грунту. В кращому разі невиконання цього правила результатом буде «поїхала» споруда через відталої води. У гіршому – все зведене зруйнується.

Якщо планується прилаштувати терасу з дерева, то для неї найкращим варіантом стане стовпчастий фундамент. Спочатку необхідно викопати яму і зробити подушку. По черзі туди поміщаються шари щебеню, піску і гравію. Після цього слід побудувати опалубку, куди заллється бетонний розчин. Далі настає черга бетонних стійок. Однак, якщо грунт дозволяє, їх можна виконати з цегли.

Веранди із стеклами зводяться на стрічковому типі фундаменту. Якщо трапилося так, що вона будується через час, потрібно відкопати фундамент і монтувати туди лаги для продовження. Варто пам’ятати про те, що їх параметри повинні збігатися в кожному сантиметрі.

Буває, що деякі власники будинків ставлять тераси на плиті з залізобетону. Так безвідповідально підходити до процесу не можна. Для початку потрібно зняти верхній шар грунту і зробити дренаж для гарного вбирання вод. З цією метою ідеальна щебінка. З усіх боків плити монтується арматура, яка запобіжить розсипання.

Як побудувати терасу своїми руками - види, матеріали, фундамент

Перед зведенням тераси своїми руками необхідно ретельно все розрахувати. При правильному підході вона збережеться протягом багатьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.