ПВХ панелі – це досить довговічний, надійний та практичний матеріал. Вони відмінно підійдуть для роботи в будь-яких приміщеннях. Різноманітність розмірів і текстур дозволяє оригінально оформити інтер’єр, зробити його сучасним і стильним. Крім того, з монтажем обробки не виникне великих труднощів, вони добре підійдуть будь-якому починаючому майстрові.
Переваги і недоліки панелей з пластику
Сучасний ринок ПВХ-планок дає можливість знайти підходящі моделі навіть самим вибагливим покупцям. Однак новачкам, як правило, буває досить складно визначитися. Щоб уникнути помилок, уважно вивчіть характеристики і типи планок. Розглядати слід тільки продукцію, яка має сертифікат якості, так як дешеві варіанти не відрізняються необхідною міцністю і вкрай швидко втрачають свій колір.
ПВХ-планки мають кілька наступних переваг:
- підвищена стійкість перед вологою;
- легкість в установці;
- пожежна безпека;
- гігієнічність;
- тривалі терміни служби;
- стійкість до впливу шкідливих мікроорганізмів.
Міцність пластикових панелей залежить від їх товщини і суми ребер
Серйозний недолік цього матеріалу полягає в його нестійкості до ударів, через що перевозити панелі потрібно вкрай обережно. За наносимому на заводі покриттю планки можуть бути глянцевими або матовими. По використовуваній при виготовленні технології нанесення візерунка вироби можуть бути друкованими або плівковими. На ринку присутні матеріали, які мають певні стандартні розміри. Товщина таких планок може становити 8-10 мм, довжина – 27-30 см, а ширина – 2-3,5 см.
На міцність матеріалу, в основному, впливає його товщина, а також сума ребер, які поміщені всередині нього. Щоб переконатися, що виріб здатний витримати навантаження, натисніть на його поверхню пальцем. Якщо від цього планка початку прогинатися, значить, довго вона прослужити не зможе. Не купуйте пластикові стінові панелі для обробки ванної кімнати, якщо ви виявили прорив або деформацію їх ребер жорсткості. Також не потрібно закуповувати матеріал з нечітким візерунком на поверхні. Не беріть вироби, якщо ви виявили, що покриття в різних місцях планки трохи відрізняється відтінком. Те ж саме стосується продукції з подряпинами з лицьового боку і невідповідністю розмірів плит.
Які розрахунки знадобляться перед обробкою?
Щоб не переплачувати або не бігати по кілька разів на магазин, розрахуйте кількість необхідного вам матеріалу. Планки можуть кріпитися в декількох положеннях. Для кріплення вертикального типу потрібно заміряти довжину периметра кімнати, відняти від підсумкової суми ширину всіх отворів, і розділити її на ширину однієї з панелей. До кінцевого результату обов’язково додайте ще 3-4 запасних вироби.
Перед покупкою матеріалу необхідно розрахувати потрібну кількість
Якщо обшивка у ванній виконується шляхом горизонтального кріплення, то необхідно виміряти площа приміщення, відняти площі дверних і віконних прорізів, і розділити результат на площу однієї планки. Про запас буде потрібно докупити не менше 10% матеріалу, так як досить багато його піде при обрізанні. Щоб обробити стіни пластиком, потрібно зробити розрахунки кількості рейок і кріплень для виготовлення обрешітки. Для цього висота стін ділиться на крок обрешітки – зазвичай він становить не більше півметра. Отримане число потрібно помножити на периметр кімнати. Після замірів висоти кутів і множення результату на їх кількість ви отримуєте необхідний вам метраж кутових профілів.
Методи монтажу ПВХ-панелей
Обробка ванної за допомогою пластикових панелей виконується кількома популярними способами: на клей, довгими саморізами і спеціальними кляймерами. Перший метод підійде тільки в тих випадках, якщо поверхня стін в приміщенні ідеально рівна і гладка. Для роботи застосовуйте спеціальний склад, що клеїть, універсальний засіб Момент-монтаж або звичайні рідкі цвяхи.
Використання клею суттєво здешевить установку, так як вам не потрібно робити і кріпити обрешітку. До того ж, цей спосіб обробки пластиковими панелями підійде навіть новачкові. Однак у нього є кілька мінусів – ви не зможете замінити пошкоджений елемент, а при подальшому ремонті демонтувати вироби буде досить важко.
Монтаж за допомогою саморізів показав себе, як дуже зручний і надійний метод. Він не має на увазі наявності ідеально рівних стін. Для ремонтних процедур потрібно шуруповерт, адже без нього монтаж може затягнутися на дуже довгий період. Серед недоліків виділяється необхідність виготовлення міцного дерев’яного каркаса. Тому доведеться витратитися на покупку і установку бруса по периметру кімнати.
Найоптимальнішим вважається третій варіант. Кляймери дозволяють швидко і надійно закріпити панелі на поверхні обрешітки і довго утримувати планки на поверхні. Як матеріал для виготовлення утримує конструкції береться металевий профіль. Якщо є така необхідність, ви зможете швидко замінити зламану або подряпану панель. Демонтаж обробки при ремонті також не відніме багато часу.
Підготовка інструментів і робочої поверхні
Перед обшивкою ванної кімнати пластиковими панелями підготуйте все необхідне для роботи. Вам буде потрібно:
- рулетка і олівець;
- кутник і рівень;
- пластиковий профіль або рейки;
- шуруповерт і перфоратор;
- антисептична мастило;
- стельовий плінтус і герметик.
Насамперед стіни очищаються від старого покриття
Для початку обов’язково очистіть стіни від старого покриття. Закрийте навіть найменші щілини, по можливості вирівняйте поверхні і обов’язково обробіть їх антигрибковой ґрунтовкою. Вона запобіжить появі цвілі, яка часто виникає в приміщеннях з підвищеною вологістю.
Кріпите утримує конструкцію строго за рівнем. Щоб не вимірювати кожну рейку, зробіть розмітку на поверхні стіни. При цьому нижній ряд обрешітки повинен бути розташований на 2 см вище підлоги. Поставте олівцем точку на цій висоті і за допомогою рівня проведіть по ній горизонтальну лінію. Те ж саме зробіть у верхній частині стіни. Верхня лінія повинна бути розташована на відстані 2 см від стелі. Після цього відміряйте вгору 40 см від нижньої лінії, встановіть в цьому місці маячок і розташуйте інші маячки до самого верху. Через них проведіть паралельні лінії по всьому периметру стіни.
Кріпите планки строго в перпендикулярному положенні до обрешітки. Горизонтальний остов необхідно обшивати вертикально, і навпаки.
Установка обрешітки і пластикових панелей
Якщо для ремонту у ванній ви використовуєте дерев’яну обрешітку, то перед її монтажем обробіть всі дерев’яні рейки антисептиком. По лініях розмітки просвердлите отвори з кроком 50 см, після чого прикладайте рейки і вирівнюйте їх по горизонталі. В кінці рейки кріпляться дюбелями. Якщо на стіні є проводка, то її потрібно закріпити хомутами так, щоб вона не виступала за рейки.
Найпершу планку встановіть в далекому від входу кутку. Це місце вважається найбільш помітним. При необхідності панель потрібно обрізати ножівкою по її довжині. Одним краєм вона вставляється в бічний молдинг, прикладається до кута і кріпиться до обрешітки тильною стороною. Другу деталь вставляйте в кріпильний паз першої, щільно притисніть і зафіксуйте на рейках каркаса. Щоб стики були максимально герметичними, перед монтажем планок їх бічні кромки змастіть силіконом. Всі вироби вмонтовуйте точно також.
Під розетки і вимикачі в планках вирізаємо отвори, а після монтажу ці ділянки потрібно закрити пластиковими коробами. Останню панель найчастіше потрібно обрізати по ширині. Для початку приміряйте її до стіни, намітьте лінію олівцем і зріжте все зайве ножівкою. В кінці обробки панелями ПВХ потрібно встановити молдинги. Вони допоможуть зробити поверхню рівною і приховають щілини на швах між панелями. Молдинги можуть продаватися як разом, так і окремо від матеріалу для обробки. Їх проста конструкція дозволяє вставити кромки двох панелей в пази, що робить приміщення набагато привабливіше і акуратніше.
В кінці по всьому периметру стелі своїми руками встановіть декоративний молдинг, а по периметру підлоги прикріпіть пластиковий плінтус. На цьому робота у ванній кімнаті вважається завершеною. За умови дбайливої експлуатації стіни довго збережуть свій привабливий зовнішній вигляд.