+

Термостійка фарба – рекомендації та характеристики

Якщо у власника приватного будинку є піч, то хочеться, щоб вона виглядала охайно. Зазвичай вони знаходяться в будинках, лазнях або саунах. Матеріал – метал, цегла або глина – вимагає обробки. Але не кожен склад підходить для цих цілей: він повинен володіти певними характеристиками для приміщень із специфічними умовами. З цієї причини господареві при поході в будівельний магазин слід вибрати термостойкую фарбу.

Переваги та різновиди матеріалу

Одним з головних критеріїв при виборі будь-якого будівельного або оздоблювального матеріалу завжди вважається якість. Крім цього, слід керуватися такими характеристиками:

  • здатність проводити електричний струм по металу;
  • стійкість до іржі;
  • стійкість до зовнішніх чинників (вплив хімічних речовин і температурні перепади);
  • пластичність, особливо для металевих виробів.

Термостійка фарба - рекомендації та характеристики

На прилавках спеціалізованих магазинів представлений величезний асортимент різних термокрасок. І всі вони діляться між собою за певними властивостями. Наприклад, упаковка матеріалу. Покупці можуть вибрати серед аерозолів, жерстяних банок, пластикових відер. Вони різняться за масою. Мінімальна становить півлітра. Але є можливість придбати необхідне і в тарі на 40 кілограмів.

Терміни виробники вказують різні. Але в більшості своїй ними користуються близько року.

Фахівці виділяють кілька способів нанесення складу на поверхню. Поширені кисть, валик і розпилювач. Від обраного методу, перш за все, залежить потрібну кількість фарби. Якщо власник вирішить скористатися першим і третім, для них йому знадобиться купити матеріал з запасом в 30%. При цьому якість проведеної роботи буде практично ідентичним. До речі, расходник в балончиках теж вимагає витрат.

Неважливо, за допомогою чого фарба ляже на площину. Адже для господаря в першу чергу головне, щоб процес адгезії пройшов гладко. Тоді ніяка іржа не загрожуватиме виробу.

Термостійка фарба - рекомендації та характеристики

У чому призначення термостійкої фарби?

Термостійкі фарби фахівці настійно рекомендують застосовувати тільки там, де панують перепади режимів t і підвищена вологість. У приватних будинках до таких приміщень належать такі:

  • сауни;
  • парильні;
  • сушильні камери;
  • побутові печі;
  • радіатори батарей і труби опалювальної системи.

Застосування термостійких витратних матеріалів допустимо і до автомобілів. Автовласники набувають їх для фарбування двигунів, глушників, суппортjd і інших запчастин і блоків.

Термостійка фарба - рекомендації та характеристики

Здебільшого такі склади використовують для виробів і деталей, виконаних з металу. Це пояснюється тим, що вони мають відмінну теплопровідність. А термостійкий матеріал повинен зберігати власні якості протягом тривалого часу. Варто пам’ятати про те, що перед застосуванням потрібно прочитати інструкцію. У ній чітко зазначено, де дозволено нанесення, а де – ні.

При виборі жаротривкого матеріалу для банної печі треба враховувати і підвищену вологість.

Склад матеріалу і вимоги до продукції

Головним компонентом всіх вогнетривких емалей і фарб завжди є кремній. Додатково до нього входять пігменти і розчинники. Але компанії-виробники не обмежуються тільки цими елементами, додають і інші речовини. Склад грає дуже важливу роль при виборі і застосуванні в приміщеннях. Тому професіонали створили спеціальну класифікацію, якою треба керуватися при покупці:

  • Акрил або алкид (до 100 градусів). Ідеальний варіант для опалювальної системи і всіх її складових. Відмінно взаємодіють з цинком.
  • Епоксиди (до 200).
  • Епоксиефіри і етилсилікати з додаванням пудри (з металу). Максимум – 400.
  • Силікон – 650.
  • Композит і спеціальне скло. Чи можна застосувати для режиму до 1000.

Досить складно створити ситуацію, щоб фарба лежала на поверхні металевих або цегляних виробів роками. Існують вимоги, яким вона тоді повинна відповідати. До них відносяться:

  • електропровідність (для металевих виробів);
  • довговічність і надійність;
  • незмінність стану незалежно від умов;
  • неможливість викидати отруйні випаровування.
  • простота у використанні;
  • стійкість по відношенню до побутової хімії (різних складів);
  • нездатність взаємодіяти з маслами і бензином.

Як провести огляд і покупку?

З усього вищеописаного можна зробити висновок, що для печей в лазні або будинку слід вибрати тільки вогнетривку і термостійку фарбу, яка витримає абсолютно все. Часто покупці плутаються в питанні про придбання вогнетривкої і вогнезахисного розхідники. Справа в тому, що другий не пропускає вогонь до самої площини, на яку нанесено. Максимум, на що він здатний при загорянні – пузиритися.

Жаростійкі матеріали застосовують для тих виробів, де найвищий показник дорівнює мінімум 600 градусам. Під цю категорію потрапляють побутові печі, вилиті з металу. Але для бань і саун таку фарбу фахівці купувати не рекомендують, оскільки часто труби та інші елементи розпалюються до 700-800 С.

Що стосується вогнетривкої продукції, то сфера застосування – відкритий вогонь. Її використовують і в інших місцях, ось тільки вимагає це значних фінансових витрат.

Для відносно середніх цифр хорошим варіантом стануть високотемпературні товари. Зазвичай власники приватних будинків купують їх для обробки виробів, що ледь нагріваються до 200 градусів. До них відносяться труби і батареї, автомобільний двигун. Крім металу, обробляють цеглини і шви між ними.

В якості альтернативи для не особливо жарких умов застосовуються спеціальні лаки. Їх відмінність від фарби полягає в освіті глянцевого блиску на поверхні, особливо на кладці. Далеко не останнім пунктом при виборі матеріалу буде його вартість. Зазвичай вона залежить від виробників і компонентів. Але буває і таке, що дві банки з аналогічним складом істотно розрізняються в ціні тільки через те, що компанії розташовуються в різних країнах.

На вартість впливає і допустима температура, до якої нагріваються вироби. Не останню роль відіграє вага і фасування.

Можна розглянути такий приклад: господарі хочуть пофарбувати мангал. Вони купують расходник, що витримує 100 градусів. Матеріал має невисоку вартість, і багато його не буде потрібно. Але якщо власники планують облагородити ту ж шашлична конструкцію за допомогою аерозолю, то їм доведеться викласти купу грошей. По-перше, балончик завжди коштує дорожче банки. По-друге, витрата набагато більше.

Не потрібно забувати про те, що всі гарантії та характеристики, дані фірмою-виробником, підлягають прочитанню. Назва бренду не завжди відповідає вартості, рекламі і відгуками.

Марки термостійких фарб

Перед покупкою товару корисно вивчити кілька продуктів і порівняти їх. У кожного з них власні властивості, позитивні і негативні сторони. Особливо зараз, коли будівельна промисловість семимильними кроками йде далеко вперед. Великою популярністю серед населення користуються такі продукти:

Термостійка емаль CERTA вітчизняного виробництва. Господарі набувають її в основному для виробів, що піддаються перепадів в -65 – +900 градусів. Іншими словами, чи витримає і спекотне пекло, і тріскучий мороз. Асортимент представлений великою палітрою кольорів в 26 відтінків. Найнадійнішою з них вважається чорна фарба, оскільки вона здатна витримувати максимальний температурний пік. Кольорові мають слабші властивості. Розфасована по тарам на будь-який смак.

Жаропрочная Termal фірми Tikkurila (Фінляндія). Основний компонент – алкид. Колірного різноманіття немає – чорний і срібний. Використовується для тих металів, які при нагріванні доходять до малинового відтінку. Є самим ідеальним варіантом для банних печей і інших елементів. Тримається в цілості й схоронності протягом трьох років. Слід пам’ятати про те, що перед фарбуванням поверхню треба розігріти хоча б до 240 градусів. Після потрібно почекати ще годину до повного висихання. Порушення цієї умови не кращим чином позначиться на покритті.

Термостійка фарба - рекомендації та характеристики

Hansa – термостійкий фарба, фасована в усі ємності. Покупець в магазині може вибрати будь-який з 16 кольорів. Найоптимальніша температура для експлуатації – 800 градусів. Рекомендована для виробів з нержавіючої сталі.

Kudo Kudo – термічна емаль від вітчизняного виробника, основною речовиною якої є кремній. Використовується для продукції, що нагрівається до 600 градусів. Палітра ширше, ніж у попередньої – 20 тонів. У магазинах продається в півлітрових балонах.

Bosny – термостійкий фарба, що випускається в балончиках. Випускається для двох різних випадків: для режиму в 650 і 200 градусів. Надійна і універсальна щодо матеріалів поверхні.

Hammerite продається тільки для металевих деталей і елементів. Головною особливістю продукції є можливість нанесення матеріалу на іржаву поверхню, в той час як інші виробники настійно радять попередньо обробити метал і позбавити його від корозії. Але є і негативна сторона (для автомобілістів) – фарба абсолютно не контактує з маслом і бензином.

ELCON не береться іржі, за що дуже цінується серед власників приватних будинків з побутовими печами. Є ще один чудовий момент – застосовність до всіх металів. Фарба не тільки легко наноситься на площину, а й надійно тримається на ній, навіть коли температура досягає 800 градусів. Володіє великим спектром відтінків.

КО-8111 Термика – жаростійкий фарба, відповідна в тому числі для цегли та глини. Добре протистоїть краплях і випаровуванням побутової хімії і різних речовин. Часто вибір на її користь роблять при фарбуванні банних печей і камінів.

Rust-Oleum відрізняється від вище перерахованих в плані температурного режиму. Вона розрахована на показники більше 1000 градусів. Абсолютно спокійно уживається з бензином і машинним маслом. Продається виключно в балонах. Кольори всього три – чорний, білий і сірий. Є прозора. Поверхня стає матового відтінку.

Якщо потрібно пофарбувати твердопаливний котел, то ідеально підійде будь-яка з цих марок.

Як проходять роботи?

Після ретельного вибору і покупки товару господарі приступають до основних робіт. Але в будь-якому занятті, пов’язаному з будівництвом і обробкою, поле діяльності підлягає обов’язковій підготовці. З цим зазвичай проблем не виникає, тому що виробники всю інформацію вказують на упаковках. Є й такі фарби, які можна наносити відразу ж після потрапляння в потрібну кімнату.

Це, скоріше, виняток із правил. Найчастіше слід провести такі маніпуляції:

  • Піч або елементи опалювальної системи очищаються і обезжирюються. За термін служби на них збирається багато солей. Стара фарба теж знімається.
  • На поверхні ні в якому разі не повинно бути і маленького плямочки іржі. Тобто виріб з вигляду нагадує нове. Цього можна домогтися за допомогою наждачки або дротяної насадки на болгарку. В особливо важких ситуаціях господарі використовують піскоструминний апарат. Якщо склад дозволяє, то допустима обробка перетворювачем. Після цих нехитрих маніпуляцій площині миються і сушаться.
  • Щоб напевно позбутися від старих плям жиру, треба взяти розчинник і почекати не менше шести годин (на відкритому просторі) або діб (в кімнаті). Приміщення потрібно забезпечити свіжим повітрям.

Спосіб нанесення і кількість шарів залежить від уподобань господаря. Деяким вистачає і одного. Але якщо потрібно кілька, то слід пам’ятати про різнобічності напрямків і витримці часу в плані висихання. Тоді якість роботи буде на найвищому рівні.

Перед тим, як відкрити фарбу, треба з граничною уважністю вивчити інструкцію на етикетці. Компанії забою про своїх споживачів, тому завжди вказують важливу інформацію: температура, вологість приміщення, терміни висихання. При дотриманні всіх пунктів власники можуть розраховувати на тривалу експлуатацію.

Термостійка фарба - рекомендації та характеристики