Акрилова водоемульсійна фарба – фарбування і художній розпис

Акрилова водоемульсіонка дозволяє перетворити стіни в будинку в справжні живописні шедеври, які залишаються незмінно красивими і яскравими протягом багатьох років. Така фарба підходить для будь-яких поверхонь, починаючи від цегельних і дерев’яних, і закінчуючи бетонними і оштукатуреними.

Акрилова водоемульсіонка – фарба з особливими властивостями

Акрилові склади на водній основі виробляються в промислових обсягах з середини минулого століття. З перших же днів своєї появи на ринку будматеріалів вони завоювали величезну популярність. Причина цього криється в численних достоїнствах акрилової водоемульсіонкі. Наведемо головні з них:

  • стійкість до впливу вологи;
  • підходять для будь-яких за матеріалом і типом поверхонь;
  • мінімальна токсичність;
  • швидке висихання;
  • відсутність різкого хімічного запаху;
  • можливість мийки та чистки підстав, забарвлених акриловими складами;
  • велика різноманітність колірних рішень;
  • висока стійкість одержуваного полімерного покриття до хімічних і механічних впливів.

Пофарбовані акриловою дисперсією поверхні не вигоряють на сонці і дуже довго зберігають свій первісний колір. Крім того, такі фарби дозволяється розбавляти звичайною водою, не витрачаючи гроші на дорогі розчинники.Акрилова водоемульсійна фарба - фарбування і художній розпис

За складом акрилові композиції ділять на синтетичні і органічні. І перші, і другі виготовляються на базі штучних смол. Різниця між дисперсіями різних видів полягає в типі пігментів, які надають водоемульсіонці той чи інший колір. Барвники для синтетичних композицій створюються з солей металів, для органічних – з натуральних компонентів. Штучні пігменти надають пофарбованих поверхонь соковиті і дуже яскраві кольори, природні – пастельні м’які відтінки.

Склади для фарбування стін – які підійдуть?

Описувана нами водоемульсійна фарба застосовується для обробки різних поверхонь. По суті, акрилові дисперсії є багатофункціональними. При цьому виробники випускають різні композиції, орієнтовані на фарбування будь-яких конкретних підстав. Для стін експерти рекомендують використовувати класичні водно-дисперсійні склади, а також матові, перламутрові і глянцеві фарби. Розберемося, яка різниця є між ними.

Акрилова водоемульсійна фарба - фарбування і художній розпис

Класична акрилова дисперсія складається зі спеціальних сополімерів і поліакріатов, води і пігменту, що додає складу конкретний колір. Вона характеризується високим водовідштовхувальним ефектом і простотою нанесення на стіни. Відзначимо, що більшість водно-дисперсійних сумішей випускається тільки в білому кольорі. Цю проблему вирішити нескладно. Досить додати в придбану фарбу необхідний колер. Втім, знайти кольорову акрилову суміш на сучасному будівельному ринку також просто.

Колер додається в фарбують композицію строго перед її безпосереднім використанням.

Для фарбування стін активно застосовуються глянцеві водоемульсіонкі. Вони включають в себе підвищену кількість плівкоутворювальних смол. За рахунок цього на оброблюваної поверхні формується міцна плівка. Глянцеві фарби ідеальні для використання в приміщеннях з постійно високим рівнем вологості. Вони прекрасно захищають стіни від води і, крім того, візуально розширюють простір кімнати. Недолік таких складів – потреба в ретельному вирівнюванні окрашиваемого підстави. Якщо нанести глянсову композицію на стіну з западинами і виступами, зазначені дефекти будуть добре видні.

Більш скромні вимоги до рівності стіновий поверхні висувають матові акрилові водоемульсіонкі. Такі композиції дозволяється сміливо використовувати в будь-яких приміщеннях. Матові суміші багато професіоналів називають універсальними. Вони приховують незначні вади стін і зберігають свій вигляд тривалий час. А ось перламутрові фарби вважаються спеціалізованими. У них є особливий наповнювач у вигляді неорганічних дрібних частинок. Перламутрова водоемульсіонка зазвичай застосовується при декоративного розпису стін. Вона дає можливість отримати ефект рельєфного підстави.

Описані різновиди акрилових дисперсій для фарбування стін випускаються різними виробниками. Найбільш популярними в СНД є фарби під брендами Снєжка, Sadolin, Belka, Bugoflex, Kolorit, Святозар. Акрилові дисперсії продаються в банках місткістю 0,5-15 л, а також в невеликих тубах об’ємом до 200 мл. Останні використовуються для художнього розпису стін.

Фарбуємо самостійно – все просто і зрозуміло

Спочатку демонтуємо зі стін старе покриття – змиваємо фарбу, видаляємо шпалери і так далі. Тут важливо максимально якісно очистити поверхню від залишків відслужило своє матеріалу. Потім оцінюємо стан поверхні. У випадках, коли вона має явні дефекти, вирівнюємо її допомогою обшивки гіпсокартонними листами (ГКЛ). Якщо серйозних вад на стіні немає, приступаємо до шпатлювання поверхні. Для виконання цієї операції робимо склад середньої консистенції. Підготовлену шпаклівку наносимо на стінку шпателем шириною близько 50 см. Не намагаємося домогтися ідеальної рівності поверхні. На цьому етапі нам потрібно лише рівномірно обробити стіну шпаклівкою.

Після висихання нанесеного складу беремо абразивную середньозернисті шкурку і шліфуємо нею отриманий шар. Потім обробляємо його ґрунтовкою. Наступний крок – монтаж павутинки (так професіонали називають склотканина) на стіну. Важливо! Деякі домашні майстри вважають, що павутинку використовувати необов’язково. Це не вірно. Склотканина володіє відмінним армирующим потенціалом. Чи не скористатися ним було б нерозумно. Тим більше що монтаж павутинки займає мінімум часу. Склотканина кріпиться на стіну за допомогою клею. Для надійної фіксації армуючого матеріалу досить 24 годин.

Вичікуємо зазначений час і приступаємо до фінішної шпатлевке стін. Використовуємо заводські склади. Вони продаються в відрах і банках. Як правило, готова шпаклівка досить густа. Для полегшення робіт розбавляємо її водою. Шпаклівку можна виготовити і самому. Але це зажадає додаткових витрат сил. Та й не факт, що майстер-самоучка зможе зробити якісний склад. Краще не ризикувати і витратитися на заводську шпаклівку.

Наносимо склад на поверхню, армовану стеклотканью. Рівномірно розподіляємо вирівнює суміш по стіні. Після того, як шпаклівка затвердіє, приступаємо до її шліфуванні. Використовуємо мелкозернистую (не вище 150 одиниць) шкурку. Тут важливо домогтися максимальної гладкості оброблюваного підстави. Зашкуріваем кожну раковинку і подряпину на стіні. Ми повинні отримати дзеркальну поверхню без найменшої вади.

Акрилова водоемульсійна фарба - фарбування і художній розпис

У нас все готово для фарбування стіни акрилової водоемульсіонкой. Обробляємо поверхню грунтом глибокого проникнення. Озброюємося пензликом і валиком. Починаємо основний етап робіт. Спочатку використовуємо кисть. Офарблюємо нею ділянки примикання стелі і стін, кути, інші важкодоступні місця. Наносимо фарбу строго в один шар. Потім беремо валик. Обробляємо з його допомогою всю площу стіни. Валиком наносимо фарбу в два шари. На цьому все. Чекаємо висихання акрилового складу і насолоджуємося бездоганним виглядом стін в приміщенні.

Якщо через деякий час ми захочемо перефарбувати кімнату в інший колір, потреби в очищенні стінових поверхонь від старої водоемульсіонкі не буде. Нову фарбу можна наносити прямо на попередній акриловий шар без додаткової підготовки підстави. Додамо, що нормальна витрата дисперсії на фарбування одного квадрата стіни становить 100-150 г. Виходячи з цього, купуємо необхідну кількість фарби.

Художній розпис – втілимо свої фантазії в реальність

Акрилова фарба дозволяє створювати шикарні декоративні картини в своїх оселях. Художній розпис по стінах з її допомогою виконується за двома методиками:

  1. 1. Картина малюється прямо на стіні. Перед цим останню потрібно якісно обштукатурити, зашпаклювати і відшліфувати.
  2. 2. Малюнок створюється на окремому полотні, який потім приклеюється на обрану ділянку стіни.

Перший спосіб використовується домашніми майстрами частіше другого. Окремі полотна з картинами, як правило, замовляються у професійних художників. Розберемося, як зробити своїми руками розпис, не вдаючись до допомоги фахівців. Для початку готуємо стіну. Видаляємо старі шари штукатурки, шпалер, інших покриттів. Обробляємо поверхню грунтом або уайт-спиритом. Потім вирівнюємо стіну:

  1. 1. нівелюючи наявні нерівності за допомогою штукатурення в один або кілька шарів.
  2. 2. Доводимо поверхню до бездоганно рівного стану за допомогою фінішної шпаклівки.
  3. 3. Шліфуємо зашпакльовану стіну.

Якщо основа для розпису вирівняно листами гіпсокартону, штукатурити їх не потрібно. Просто закладаємо шпаклівкою місця установки кріпильних елементів і ділянки стиків окремих ГКЛ.

Використовуючи велику кисть або малярський валик, обробляємо вирівняну стіну акрилатних грунтовки. Він забезпечить ефективне зчеплення водоемульсіонкі з підставою, на якому робиться розпис, а також виключить ризик розтріскування шпаклівки та її обсипання. Після цього створюємо на папері ескіз нашої картини. Переносимо його на стіну. Прорисовуємо олівцем заплановану композицію. Приступаємо до її розфарбовування.

Акрилова водоемульсійна фарба - фарбування і художній розпис

Операцію виконуємо зручним для нас способом. Використовуємо невеликий валик, пензлик, шматок поролону. Також розфарбовування можна проводити за допомогою аерографа. Повністю готове зображення обробляємо матовим лаком. Отримане покриття згодом дозволяється мити губкою, змоченою у воді (без додавання хімічних засобів).