+

Силіконові герметики: види, склад і особливості

В процесі ремонтно-будівельних заходів досить часто потрібно ліквідація щілин і дірок на різних поверхнях, а також забезпечення непроникності. До недавнього часу в цих цілях використовувалися всілякі замазки, мастики і суміші з бітуму. На сьогоднішній день існує більше надійний матеріал, що дозволяє проводити подібні роботи в умовах високої вологості. Застосування силіконового герметика значно спрощує їх виконання і підвищує ефективність кінцевого результату.

загальні характеристики

Герметик на основі силікону є багатофункціональним матеріал, що захищає поверхні від негативного впливу вологи і тим самим запобігає її руйнування. Зазвичай він використовується для герметизації віконних конструкцій, додання міцності оброблюваних виробів, ізоляції стиків і усунення дефектів у вигляді всіляких тріщин.

Структура цього будівельного матеріалу є в’язку масу, яка набуває твердий стан при контакті з деякими хімічними речовинами або повітрям. Основою даного герметика є кремнійсодержащіе елементи, що утворюють силіконовий каучук.

Силіконові герметики: види, склад і особливості

особливості складу

Чи не змішаний ні з чим силікон відрізняється стійкістю і здатністю зберігати свої якості тривалий час, незважаючи на істотні температурні перепади. У зв’язку з дуже низьким ступенем адгезії силіконового каучуку при виготовленні герметиків використовуються спеціальні компоненти, кожен з яких відповідає за певні функції:

  • пластифікатор, що надає еластичність матеріалу;
  • вулканізатор, що сприяє в’язкості;
  • силіконовий каучук, який є основою;
  • активатор адгезії, що поліпшує зчепленням герметика з оброблюваної поверхнею;
  • підсилювач, який відповідає за міцність;
  • фунгіциди, розраховані на боротьбу з грибком і цвіллю;
  • фарбувальний наповнювач, призначений для додання матеріалу кольору.

Силіконові герметики можуть бути двох видів: однокомпонентні, що знаходять застосування в процесі ремонту або будівельних робіт, і двокомпонентні, що використовуються в промисловому виробництві.

Однокомпонентні види можуть відрізнятися один від одного складової основою, відповідно до чого вони діляться на:

  1. 1. Лужні, основою яких є аміни (похідні аміаку).
  2. 2. Кислотні, створені на базі оцтової кислоти. Такі герметики відносяться до універсальних, позначаються літерою "А" і відрізняються демократичною ціною. Їх недолік полягає в неможливості застосування з багатьма кольоровими металами через здатність викликати корозію, а також з мармуровим і цементним видами матеріалу в зв’язку з вмістом в них лужних частинок. Випари подібних герметиків чинять негативний вплив на здоров’я людини.
  3. 3. Нейтральні, призначені для обробки будь-яких типів поверхонь. До їх складу можуть входити аміни, спирт або аміди.

Достоїнства і недоліки

Силіконовий герметик відрізняється м’якістю і досить еластичний, тому важко повірити, що для його виробництва використовується кремній, який відноситься до одного з найбільш міцних матеріалів. На основі цього він має ряд істотних переваг:

  • еластичність, що дозволяє обробляти поверхні рухомих ділянок;
  • максимальна міцність;
  • високий ступінь адгезії;
  • стійкість до негативного впливу елементів, що містяться в миючих засобах;
  • термостійкість, що надає можливість використання матеріалу в діапазоні від -55 ° до + 300 ° С;
  • несхильність впливу атмосферних явищ, в зв’язку з чим можна проводити обробку поверхонь не тільки всередині будівель, але і зовні, де він відмінно застигає.

Крім достоїнств, у силіконових герметиків є слабкі сторони, з яких слід виділити:

  • неможливість застосування матеріалу в процесі робіт з вологими поверхнями;
  • типи герметиків, до складу яких не входять органічні елементи в великій кількості, не зможуть бути пофарбовані за допомогою звичайних барвників.

Види і сфера застосування

Силіконовий герметик є незамінним матеріалом в процесі проведення будівельних або ремонтних робіт. Існує кілька варіантів подібних складів, що розрізняються між собою зовнішнім виглядом і областю використання.

Прозорий герметик знаходить широке застосування під час сантехнічних робіт і для обробки швів на поверхнях у ванній кімнаті. Завдяки високому ступеню водостійкості безбарвного складу запобігає протікання води і утворення мікроорганізмів.

Силіконові герметики: види, склад і особливості

Кольоровий герметик призначений для нанесення в тих місцях, де потрібно фарбування. Так як силікон погано піддається цій процедурі, рекомендується придбання складу з барвником наповнювачем. Сучасний ринок пропонує великий асортимент відтінків даного матеріалу: коричневий, білий, жовтий, чорний і т. П.

Силіконові герметики: види, склад і особливості

Залежно від того, в якій області вони будуть застосовуватися, герметики діляться на кілька типів, що відрізняються своїми характеристиками:

  1. 1. Бітумний, призначений для робіт з поверхнями з пластику, деревини та металу, використовуються з метою усунення тріщин.
  2. 2. Універсальний, застосовується при установці стекол в рами з дерева. Його високий ступінь адгезії повністю виключає наявність протягів.
  3. 3. Акваріумний матеріал відрізняється водостійкістю, здатністю до швидкого висихання і еластичністю. Завдяки цим якостям його відносять до ідеальних варіантів для обробки стиків в акваріумах, виробах з кераміки і скла і в душових кабінах.
  4. 4. Санітарний герметик оптимально підходить для робіт в умовах підвищеної вологості, основне його гідність полягає в утриманні в складі антибактеріальних елементів.
  5. 5. Термостійкий складу використовується в промисловості в процесі проведення операцій при високих температурах.

техніка нанесення

Перед початком робіт з силіконовими герметиками необхідно надіти засоби захисту: спеціальний одяг, рукавички та окуляри. Матеріал не повинен потрапити на шкіру або слизову оболонку. Оброблювану поверхню слід попередньо очистити від забруднень, знежирити і просушити. Розташовану поруч декоративну поверхню рекомендується закрити за допомогою малярного скотча, щоб шар силіконового герметика не зміг її вимазати.

Склад найкраще наносити за допомогою монтажного пістолета, для рівномірного стікання матеріалу кінець картриджа потрібно зрізати по косій лінії. Процес необхідно проводити під кутом сорок п’ять градусів, при цьому смужки повинні бути тонкими, так вони досить швидко сохнуть. Надлишки герметика видаляються з поверхні за допомогою шпателя.

Силіконові герметики: види, склад і особливості