+

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою – утеплення будинку своїми руками

Оздоблення штукатуркою мокрий фасад виправдана, якщо всередині будинку є проблема підвищеної вологості. Таке покриття легко вбирає і віддає вологу, тому забезпечує в межах приміщення сухий, теплий мікроклімат. Основною відмінністю «мокрої штукатурки» є організація багатошарового покриття. Щоб підвищити рівень теплозахисту, кожен з її шарів може мати різну товщину. При наявності біля будинку вологого грунту, потрібна додаткова обробка його цокольній частині.

Мокра штукатурка може наноситися на будь-яку поверхню. Незважаючи на складність проведення робіт, дана технологія відрізняється невисокою вартістю. Матеріал стійкий до зовнішнього впливу і вологи, а створюване цілісне покриття гарантує високу якість і служить основою для подальшої обробки.

Облицювання мокрий фасад – підготовка стін

Перед початком робіт необхідно вибрати оздоблювальні матеріали. Для пристрою штукатурного, армуючого шару можна використовувати спеціальні готові суміші, а в якості утеплювача – плити з мінеральної вати, пінополістиролу. Останній варіант дешевше, але має гірші теплові показники.

Підготовка стін здійснюється в наступному порядку:

  • Стара обробка, якщо вона стара і погано тримається на стінах, віддаляється в обов’язковому порядку.
  • Підстава вирівнюється, для чого все вм’ятини закладають, а виступи усувають. Допустимі перепади поверхні – 1 см на 4 метри. Найпростіший спосіб перевірки невеликих площ – прикласти до них алюмінієву рейку. Для контролю великих ділянок використовується натягнутий будівельний шнур.
  • Виявлені нерівності у вигляді заглиблень, вм’ятини усувають вапняно-цементним, піщано-цементним розчином штукатурки. Закладення дефектів поверхні фасадним клеєм не допускається!
  • Стіни будівлі очищають від пилу і покривають ґрунтовкою. Шар грунту підвищить адгезію поверхні стін і забезпечить краще зчеплення з накладаються матеріалами. Після цього можна приступати до пристрою цокольного профілю, кріпити утеплюючий шар.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Поверхня, на яку кріпиться ізоляційний матеріал, повинна бути рівною, сухою і чистою. Під час робіт не можна допускати попадання прямих сонячних променів. Якщо сильно жарко і підстава сильно пересохле, то його попередньо змочують, розпорошуючи воду.

Монтаж утеплювачів

Теплоізоляція є найважливішим елементом «мокрого фасаду». Основні утеплювачі – мінеральна вата і пінополістирол. Перша добре підходить для утеплення фасаду, оскільки має високі показники теплоізоляції, стійка до займання навіть при високих температурах, довговічна. Але недоліки теж є – висока гігроскопічність. Матеріалу достатньо увібрати 5% вологи, щоб удвічі знизилися його теплоізоляційні властивості.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Тому вату вибирають високої якості. Її щільність повинна становити 120-170 кг / м3, а міцність на розрив – від 15 кПа, водопоглинання не повинно перевищувати 1,5%, товщина утеплювача 100 мм. З таким якісним матеріалом зручно працювати, і в подальшому він буде добре зберігати тепло в будинку.

Ще один популярний утеплювач – пінополістирол, екструдований або у вигляді пінопласту. Перший застосовують через високі теплоізоляційних характеристик, використання останнього вигідно через його низьку вартість. Лист товщиною 20 мм за показниками теплоізоляції дорівнює цегляній кладці в 400 мм.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Негативних моментів використання пінополістиролу кілька:

  • Низька термічна стійкість до відкритого вогню, з цієї причини необхідно використовувати утеплювачі, оброблені антипіренами.
  • Листи мають низьку паропроникністю, що призводить до накопичення вологи усередині стін з будь-якого матеріалу за винятком бетону.
  • Погана адгезія. Для кращого зчеплення гладку сторону пінополістиролу доводиться покривати поздовжніми канавками.

Для установки нижнього ряду утеплювальних плит по периметру будівлі в горизонтальному положенні кріпиться спеціальний цокольний профіль. А по периметру кожної з плит широкої суцільною лінією, з невеликим відступом, і точково в центрі плити наноситься клейовий розчин.

Клей наносять на одну сторону, і він повинен покривати не менше 40% площі плити!

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Утеплення починається від кута будівлі наступним чином:

  • Нижній край першої плити з нанесеним на неї клеєм вставляється в паз цокольного профілю і притискається щільно до стіни. Кожну наступну плиту ставлять впритул до попередньої, намагаючись не допустити утворення зазорів. Надлишки клею між сполучними швами видаляються.
  • До установці наступних рядів приступають, розташовуючи їх зі зміщенням в шаховому порядку. Таке розташування запобіжить утворенню поздовжніх, горизонтальних щілин і деформацію фінішного покриття.
  • Після повного висихання клейового розчину, що займає до 3-х днів, утеплювач додатково кріпиться за допомогою дюбелів.

Для надійного кріплення одного квадратного метра матеріалу досить п’яти дюбелів. Залежно від розмірів плити, її маси приблизно 6-10 одиниць. Кріплення встановлюються рівномірно по всій площі і по кутах плити. Якщо стіни з легких бетонів, то використовують гвинтовий дюбель, але для залізобетону або повнотілої цегли необхідні забивні дюбелі з широкою головкою тарельчатого типу.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Їх довжина підбирається з урахуванням заходу дюбеля в стіну. Якщо вона з твердих матеріалів – бетону, цегли, дюбель повинен заходити на 5 см, якщо з пористих – черепашнику, керамоблока, то на 8-10 см. Головки кріпильних елементів при цьому повинні розташовуватися урівень із зовнішньою стороною утеплювача. Отвори проробляють перфоратором за допомогою свердла відповідного діаметру.

Нанесення армуючого шару

Наступний етап – установка багатошарової армуючої прошарку, яка формується з полімерів (полімероцементов) і спеціальної сітки. Такий склад забезпечує довговічність всієї системи. До сітці ставляться такі вимоги:

  • висока еластичність;
  • Міцність на розрив;
  • стійкість до впливу лужних будівельних розчинів.

Зазначеним вимогам відповідає скловолоконна сітка, щільністю не менше 150 г / кв. м. Високі вимоги пояснюються сильними навантаженнями, яких зазнає «мокра штукатурка»: атмосферні явища, температурні перепади, усадка грунту і будівлі, інше.

Найбільше впливів будь-якого роду схильний перший поверх будинку, тому для надійності рекомендується застосовувати посилену сітку «панцерного» типу щільністю 200 г / кв. м. Або як мінімум звичайну армуючої сітки, складену вдвічі. Теплоізоляційний шар по кутах будівлі додатково захищають перфорованим алюмінієвим куточком.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Для підвищення надійності і продовження термінів служби обробка штукатуркою «мокрий фасад» повинна здійснюватися за такими правилами:

  • Загальна товщина покриття не повинна перевищувати 6 мм.
  • Він повинен складатися з трьох складових. Армована сітка розташовується між двома клейовими шарами.
  • Перевага віддається спеціальній будівельній сітці з склотканини.
  • Перший шар клейової суміші наноситься поверх теплоізоляції. У неї, не чекаючи повного висихання, утаплівают армуючої сітки, намагаючись перекрити попередній ряд наступним. І відразу наносять завершальний шар клею.
  • Армована сітка повинна розташовуватися в 1-2 мм від зовнішньої поверхні.

Фінішна обробка фасаду мокрою штукатуркою

Існує кілька типів штукатурки:

  • цементно-вапняна;
  • цементна, полимерцементная;
  • мінеральна;
  • силікатна;
  • силіконова;
  • з полімерних смол.

Найпростіший спосіб штукатурення здійснюють за допомогою нержавіючої сталевий гладилки або шпателя. Після нанесення матеріалу, його залишають на кілька хвилин для вбирання в основу, і затирають твердої пластикової гладилкою, намагаючись надати максимально рівномірний вигляд. Оптимальні розміри робочої площі – в ширину 150 см, в висоту 200-240 см, але краще працювати з поверхнею всієї стіни. В цьому випадку якість покриття вище.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

Затірку проводять акуратно багаторазовими горизонтальними, вертикальними, круговими рухами. Зайвий матеріал знімається, але не викидається, його додають до ще не використаному. Якщо під час загладжування з’явилися хвилі, значить, товщина шару, що наноситься більше, ніж потрібно, або на підготовленому підставі залишилися нерівності.

Щоб не забруднити нижню робочу поверхню нанесення захисного штукатурного шару здійснюють зверху вниз. Попередньо обробляють місця установки віконних, дверних прорізів, а потім фасад будівлі. Для захисту вікон, дверей, відливів їх обов’язково вкривають плівкою, будівельним скотчем.

Після завершення укладання штукатурка може додатково фарбуватися в будь-тони. Для покриття великих площ, і щоб скоротити термін опоряджувальних робіт, застосовується колерованіе штукатурки в потрібний колір. Дану операцію можна здійснити своїми руками.

Оздоблення фасаду мокрою штукатуркою - утеплення будинку своїми руками

У процесі приготування складу для завершальної обробки до основних компонентів додається фарба. Штукатурку білого кольору можна готувати невеликими порціями. Але матеріал з використанням фарби інших відтінків, заготовляють у великих обсягах, щоб отримати однаковий відтінок всієї партії. Після отримання однорідної консистенції, його відразу ж наносять на підготовлені поверхні.

Після приготування складу подальші зміни у вигляді додаткового розведення або додавання матеріалу – заборонені!

«Мокра штукатурка» відрізняється особливою міцністю, стійка до різних впливів, деформації. Надаючи фасаду будівлі красивий вид, вона добре захищає стіни, тим самим подовжує терміни його експлуатації.