+

Які батареї опалення краще для приватного будинку – відповіді для домовласників

Система опалення є найважливішим елементом у справі створення комфорту і затишку, тому питання про те, як вибрати радіатори опалення для приватного будинку, варто перед домовласником особливо гостро. Незалежно від кліматичних умов, матеріалу споруди і регіону проживання, опалювальна система повинна бездоганно виконувати свою функцію – підтримувати комфортний мікроклімат. Про те, як правильно розрахувати і вибрати батареї в приватний будинок, і піде мова далі.

Експлуатація радіаторів в приватному будинку – в чому тонкощі?

Нюанси у виборі радіаторів в приватний будинок пов’язані, в першу чергу, з автономністю такої будови, а також з різними матеріалами при будівництві і внутрішньої обробки.

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

Кран живлення батареї

  1. 1. Невисока експлуатаційне тиск. У приватному будинку, що має автономне опалення, тиск в магістралі системи, як правило, не перевищує 2,5-3 атмосфер навіть при гідроудару. Абсолютна більшість сучасних радіаторів по цій характеристиці підходять для установки в таких умовах, на відміну від комунальних квартир, де тиск може досягати 25 атмосфер.
  2. 2. Домовласник знає (або завжди може дізнатися), яка кислотність теплоносія в його системі. Виходячи з цього, можна оптимально підібрати матеріал виготовлення радіаторів.
  3. 3. Каркасні будинки та будинки з пухких матеріалів, наприклад, з пінобетону, накладають обмеження на використання радіаторів з великою вагою.
  4. 4. У приватному будинку завжди простіше розрахувати необхідну потужність батарей, завдяки тому, що відомі всі можливі тепловтрати, і ситуація, коли "з’їхав сусід знизу, і квартира не опалюється", неможлива.

Як розрахувати потужність батарей – стандартні показники

Перш, ніж відповісти на питання про те, які батареї краще вибрати для свого будинку, забудовникові необхідно правильно розрахувати теплову потужність радіаторів. Саме від цього показника і буде в кінцевому підсумку залежати кількість і розмір придбаних виробів. Розрахунок здійснюється згідно з діючими нормами СНиП. Так, для оптимального обігріву житлового приміщення, що має висоту стелі не більше 3 метрів, з урахуванням грамотно виконаної теплоізоляції, при наявності одного стандартного вікна і одних дверей необхідно затратити від 80 до 135 Вт теплової енергії, в залежності від регіону проживання.

Це за умови, що теплоносій має температуру 70 градусів. При висоті стель понад 3 метрів даний показник теплової потужності необхідно помножити на коефіцієнт, пропорційний збільшенню. При плануванні кількості радіаторів опалення робіть запас по потужності в більшу сторону на 15-20 відсотків на випадок особливо холодних зим або непередбачених аварійних ситуацій з якимось одним радіатором.

Різниця радіаторів по типу – які найпопулярніші?

Сучасний ринок опалювальних систем пропонує кілька типорозмірів радіаторів. Щоб відповісти на питання, які краще вибрати, розглянемо їх основні відмінності:

  1. 1. секційного типу. Найпоширеніший тип радіаторів, завдяки зручності підбору необхідної теплової потужності. Такі прилади складаються із секцій з потужністю від 90 до 150 Вт кожна, які об’єднуються в батареї. Залежно від площі приміщення і необхідної температури в ньому одна батарея може містити від 4 до 10 секцій. Очевидно, що цей тип батарей краще для приватного будинку.
  2. 2. Пластинчасті радіатори. Являють собою безліч металевих пластин, нанизаних паралельно один одному на труби з теплоносієм. Нагрівання повітря здійснюється конвекційним способом, тобто відбувається забір холодного повітря знизу. Він, проходячи через пластини, нагрівається і спрямовується вгору. Широкого поширення для обігріву житлових приміщень не отримали через майже повної відсутності теплової інертності.
  3. 3. Радіатори трубчастого типу. Кілька труб, форма яких може бути будь-якою, об’єднані в єдину конструкцію за допомогою колекторів. Всередині циркулює теплоносій. Істотним недоліком такого пристрою є невелика площа поверхні, внаслідок чого мінімізується віддача теплової енергії в зовнішнє середовище. Теж не дуже поширені.
  4. 4. Панельні радіатори. Складаються з двох або декількох практично плоских панелей, між якими циркулює теплоносій. Мають естетичний зовнішній вигляд, завдяки чому часто використовуються в системах опалення житлових приміщень. У них середній коефіцієнт тепловіддачі, (вище, ніж у трубчастих систем, нижче, ніж у приладів секційного типу).

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

Радіатор секційного типу

Залежно від дизайну приміщення, кліматичної зони і ступеня утеплення, забудовнику необхідно підібрати оптимальний варіант для створення комфортної температури в приватному будинку, вибір радіаторів зараз досить великий.

Матеріал виготовлення батарей – чавун або сталь?

При виборі радіаторів опалення для приватного будинку також велику роль грає матеріал, з якого виготовлені прилади. Це можуть бути як класичні варіанти за невелику ціну, так і більш технологічні і, отже, дорогі, сучасні моделі. Чавунні батареї – це класика водяних опалювальних приладів. Перші чавунні радіатори почали використовуватися більш 150 років тому. Вони володіють декількома явними перевагами перед іншими виробами. По-перше, невелика ціна, доступна будь-якому забудовникові. Ще одна перевага – висока міцність і стійкість до корозії. Якісні чавунні батареї можуть служити вірою і правдою понад 50 років. Той факт, що до сих пір більше половини квартир обладнано такими пристроями – зайве тому підтвердження.

Висока міцність чавунних радіаторів обумовлена ​​їх товстими металевими стінками, здатними витримувати тиск до 15 атмосфер. Крім того, велика кількість металу обумовлює високу теплоємність. Це означає, що навіть після відключення джерела підігріву теплоносія батареї будуть віддавати тепло досить тривалий час. Тому, відповідаючи на питання, які батареї краще, багато продавців радять саме цей варіант, як найбільш практичний.

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

чавунний радіатор

При виборі батарей з чавуну пам’ятайте, що не слід встановлювати їх більше ніж по 10 секцій в один пристрій. Це знизить коефіцієнт тепловіддачі і призведе до нерівномірного прогріву приміщення. Доцільніше вибирати кілька батарей з меншою кількістю секцій. Але варіант установки чавунних виробів не підходить для випадків, коли несучі стіни будинку – каркасні або виконані з пінобетону або газобетону. Подібні споруди просто не витримають значну вагу таких батарей. Ще один істотний недолік чавунних радіаторів – неестетичний зовнішній вигляд, їх досить важко вписати в оригінальний авторський інтер’єр.

Сталеві вироби на будівельному ринку з’явилися порівняно недавно. Вони можуть бути панельними і трубчастими. Основна відмінність від чавунних в тому, що вони мають меншу теплоємність, а, отже, прогріваються і остигають швидше, що є великим плюсом при установці в системах з автоматичним регулюванням температури. У той же час сталеві радіатори дуже чутливі до наявності теплоносія. Простіше кажучи, вони повинні бути постійно заповнені. В іншому випадку вони неминуче піддаються корозії, чому термін служби скорочується в кілька разів.

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

сталевий радіатор

Невелика товщина стінок таких виробів обумовлює їх невелику масу, їх застосування можливе на будь-яких поверхнях, з будь-якими типами несучих стін. Ця ж характеристика є одночасно і мінусом, тонкостінні сталеві радіатори бояться великого тиску, проте в приватному будинку це не є перешкодою для установки. Плюсом сталевих виробів є і їх невисока вартість. Дані пристрої обійдуться дешевше будь-якого іншого варіанту. Простота установки також буде на руку при монтажі радіаторів в контур будинку.

При установці панельних сталевих радіаторів потрібно ретельно розрахувати їх теплову потужність. У разі помилки потрібно трудомістка робота по демонтажу старих та встановлення нових панелей, так як можливість додати секції в панельних пристроях відсутній.

Чим гарний алюміній, і які плюси у біметалевих виробів?

Алюмінієві секційні батареї отримали широке поширення останнім часом завдяки своїм відмінним експлуатаційним характеристикам і презентабельному зовнішньому вигляду. Відрізняються високим коефіцієнтом тепловіддачі, низькою теплоінертностью, що обумовлює можливість їх застосування в автоматичних опалювальних системах приватних будинків. Також, як і чавунні батареї, дані вироби мають можливість підбору необхідної потужності шляхом додавання секцій.

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

Алюмінієвий секційний радіатор

Котли широко поширені зараз в приватному домоволодінні та будуть відмінно функціонувати з алюмінієвими радіаторами, завдяки їх універсальності, яка полягає в високої пропускної здатності, сумісності з різними видами водопровідної фурнітури і невеликій вазі даних радіаторів. Мінусів у цього варіанту трохи. Серед основних – чутливість до кислотності теплоносія, що нівелюється автономністю опалення в приватному будинку. Крім того, термін служби алюмінієвих виробів становить 15-20 років, що не є позитивною характеристикою даних радіаторів.

Біметалеві секційні радіатори зовні дуже схожі з алюмінієвими батареями, проте мають принципову відмінність. Воно полягає в тому, що основа, по якій циркулює домашній теплоносій, виконана зі сталі або міді, а зовнішній шар – з алюмінію. Це забезпечує поєднання надійності і довговічності стали і хорошою тепловіддачі, презентабельності алюмінію. Такі пристрої мають термін служби більше 50 років, а у варіанті з мідною "начинкою" – до 70 років. Істотним мінусом цього варіанту є висока вартість, яка може бути більше в кілька разів. Особливо це стосується мідно-алюмінієвих виробів.

Які батареї опалення краще для приватного будинку - відповіді для домовласників

Біметалічний секційний радіатор

Які батареї опалення краще вибрати для свого приватного будинку – кожен вирішує сам. Але, підбиваючи підсумок усього сказаного вище, можна зробити висновок, що домовласник з середнім доходом, що вибирає батареї для монтажу системи опалення, повинен придивитися до варіанту зі сталевими радіаторами. Їх довговічність і широкий вибір типорозмірів задовольнить самий претензійний запит. Покупцеві ж з більш великими фінансовими можливостями можна порадити придбати біметалічні радіатори секційного типу, як поєднують в собі надійність, довговічність і вишуканість.