+

Застосування піску в будівельній сфері – види і характеристики

Найпоширенішим будівельним матеріалом є пісок. Він зустрічається на кожному кроці, будь це промисловий кар’єр або дитяча пісочниця. Фахівці застосовують його у всіх великих процедурах, тому що він володіє універсальністю і доступністю. З цих причин в одному тільки населеному пункті щороку витрачається кілька мільйонів кубічних метрів розхідники – для будівництва висоток і комплексів, для побутових потреб в квартирі або приватному будинку.

Загальна інформація

Будівельний пісок – расходник, що володіє насиченою історією, величезним функціоналом і великою сферою застосування. На сьогоднішній день існує велика кількість видів. Їх характеристики розрізняються за багатьма критеріями: структура, основні компоненти, області використання.

Слід звернути особливу увагу на останній пункт, тому що помилка у виборі може коштувати не тільки якісної роботи, а й життя людей. Щоб уникнути трагедій необхідно ретельно переглядати всі документи. Там в обов’язковому порядку мають бути присутніми найменування та підтвердження державного стандарту.

Якісний товар від постачальників має всі потрібними печатками і підписами. Головною частиною документації є лабораторне висновок про тестуваннях матеріалу з хімічними формулами, відзначаються всі нормативні показники і висновок про безпеку продукції в використанні.

Варто відзначити, що папір з вердиктом зовсім необов’язкова. Але вона істотно знижує ризики обману і грає важливу роль в репутації виробників і постачальників.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

формування ціни

Вартість будь-якого продукту залежить від безлічі факторів. Будівельного піску це правило теж стосується. Тому відзначаються такі причини утворення ціни на расходник:

  • відстань, на якому розташовується родовище матеріалу;
  • процедури, які проводяться над сировиною для удосконалення його характеристик;
  • попит серед будівельних магазинів і покупців;
  • тип і область застосування.

Важливу роль в цьому відіграє і транспортування піску. Всі витрати на паливо для машини та запчастини беруть участь у формуванні кінцевої ціни.

Щоб матеріал став набагато краще і більш технологічні, в спеціальних місцях його піддають обробці. Найбільш поширеною процедурою вважається очищення від домішок глини. Такий расходник є найякіснішим на ринку матеріалів і послуг з будівництва та оздоблення. Особливо часто його здобувають, коли плануються роботи з бетонування.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

Ця тема актуальна для столиць і великих міст. Щорічно в них зводиться величезна кількість будівель різних розмірів. Це впливає на вартість піску. Тут все залежить від кількості та місця розташування.

Не треба дивуватися тому, що різні компанії пропонують пісок за різними цінами. У кожної організації свої методи і технології очищення, а також родовища. Не треба забувати і про вимоги до стандартів.

Типи пісків для будівництва

Фахівці поділяють матеріали за критерієм освіти. Розрізняють природні і штучні сорти. Піски, які прибули на полиці будівельних гіпермаркетів з родовища, називаються природними. Вони з’явилися і розвивалися в диких умовах без людського втручання. Спосіб обробки відрізняє їх від штучних побратимів.

Щодо місця освіти існують піски з:

  • кар’єра;
  • Річкою
  • моря.

Кар’єрний пісок народжується в результаті руйнування гірських порід і корисних копалин, які розташовуються під шаром грунту на незначній глибині. Річковий добувають на дні річки. Варто відзначити, що за показниками чистоти і структури цей тип має набагато більшу цінність, ніж попередній. Морський з’являється на будівельних майданчиках з морських глибин. Для його підняття використовують спеціальне обладнання. Цей варіант обігнав раніше згадані за всіма параметрами. Його склад практично ідеальний, а універсальність дозволяє застосовувати його скрізь.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

Існує кілька технологій з переробки, в зв’язку з чим пісок ділиться на категорії:

  • намивний (принцип полягає в тому, що матеріал проходить через обмивання);
  • просіяний (задіє спеціальну технічну решето для фільтрації домішок);
  • збагачений (додаються додаткові компоненти за допомогою технологій).

Що стосується штучних родичів, то вони з’являються завдяки дробленню корисних копалин і гірських порід на спеціальному промисловому обладнанні. Тому для поділу їх на види існує два основних критерії.

Перший полягає в природі сировини, з якого отримано матеріал:

  1. 1. Кварц – один з найпоширеніших компонентів при створенні штучного піску. Він часто зустрічається не тільки в будівельній сфері, а й побутової (кварцові годинники).
  2. 2. Мармур користується великим попитом серед замовників і рядових покупців. Зазвичай з піску виготовляють декоруючі елементи і застосовують у великій промисловості.
  3. 3. Граніт чудовий тим, що пісок з нього надає міцності будівель і споруд.
  4. 4. Перлит і гальмує часто зустрічаються на оптових базах. Відрізняються легкістю і легкістю.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

Кожен з цих видів отримують різними способами. Це теж відіграє важливу роль. За походженням вони поділяються на подрібнені і відсіяні. Перші проходять через дроблення на спеціальному будівельному обладнанні. Другі – через фільтрацію з метою позбавлення від домішок, тобто частинок і каменів.

Незалежно від природи абсолютно всі витратні матеріали мають істотні відмінності в розмірах. Тому професіонали виділяють:

  • невеликий;
  • середній;
  • великі.

Технічні характеристики матеріалу

Якщо хочеться ознайомитися з усіма характеристиками розхідники, варто подивитися на хімічний склад. У ці параметри обов’язково входять забарвлення компонентів, їх вага та об’єм. Виходячи з цього, фахівці виділяють жовті, сірі і білі піски. Головними їх елементами є глиняні та кварцові частинки в певних пропорціях. Великою рідкістю вважаються матеріали чорного кольору. Таке трапляється через темних корисних копалин і гірських порід.

При ретельному огляді можна помітити, що існують значні відмінності і в формі піщинок. Відразу кидається в очі, що штучний матеріал неоднорідний і має гострими кутами. А його природний побратим гладкий на дотик. Що стосується розмірів, то вони можуть бути як мікроскопічними, так і великими (до 5 міліметрів). Це залежить від родовища.

властивості витратних матеріалів

Незалежно від місця розташування види пісків мають однакові фізичними характеристиками. Головним з них є водопроникність. Всім відомо, що з розхідники з іншими природними компонентами на зразок тирси та вугілля виходить відмінний фільтр для очищення води. Ключова роль відводиться саме піску, адже це він утримує всі частинки.

Завдяки тому, що матеріал має дуже тверду структуру, йому не страшні ніякі навантаження. Він здатний витримати абсолютно будь-яку вагу. Тому будівельна галузь без нього ніколи не зможе обійтися.

Важлива якість – щільність. Все залежить від того, який процентний показник глини або інших домішок розташовується в ньому. Пісок вважається дуже щільним, коли в ньому виявляється велика кількість глини і інших елементів.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

Поруч з цим пунктом стоїть вологість. Обволікаючи кожну піщинку, вода витісняє повітря, тому матеріал стає все важче. А це дуже важливо враховувати при закупівлі піску і його зважуванні.

Майже всі види мають перший клас радіоактивності. Це дуже низький показник, який гарантує безпеку для людей під час будівництва та експлуатації возведений.

Способи видобутку і виробництва

Піски, які були отримані природним способом, видобуваються двома методами: відкритим і закритим. Перший використовується в тих випадках, коли мова йде про кар’єрах. Принцип досить простий: на родовищі знімається перший шар грунту. А потім расходник витягають назовні спеціальною технікою. Далі його занурюють в машину і транспортують на місце переробки. Іноді це відбувається буквально в двох кроках.

Другий варіант застосовується при видобутку піску з річкового дна або морських глибин. Для цього існують спеціальні гідравлічні агрегати, забезпечені трубами і насосами. Завдяки їм відбувається перекачування матеріалу в відсік і доставка на землю. Там він сушиться і проходить подальші етапи переробки.

Що стосується штучного піску, то тут все процеси відбуваються трохи інакше. Для створення добувають цільні гірські породи і доставляють на комбінати для подрібнення в дробарках або просіювання.

Застосування піску в будівельній сфері - види і характеристики

Пройшовши через усі ці процедури, пісок стає чистим і збагаченим. Зазвичай для них використовують велику кількість техніки, палива та інших ресурсів. Не дивно, що вартість штучного матеріалу істотно вище, ніж у його природного родича.

Але є і окрема категорія пісків – отсевной штучний. Він з’являється в результаті відділення щебінки. Варто відзначити, що якість у нього набагато нижче, адже він містить величезну кількість домішок. Не всі готові придбати такий матеріал, тому доводиться влаштовувати ще купу переробок і підвищень технічних характеристик.

Використання піску в будівництві

Це одна з найпопулярніших областей крім облагородження дитячих майданчиків. Застосування піску здійснюється комунальними службами і в сільськогосподарських роботах. Фахівці розподіляють обсяги в таких галузях:

  1. 1. Дорожньо-будівельна справа. Задіє здебільшого половину всього виробленого піску.
  2. 2. Промисловість. Майже чверть від усього видобутого кількості.

В останню чергу – будівельні, комунальні та сільськогосподарські сфери. Їм виділяється все інше. Тут враховуються і приватники, які купують витратні матеріали для побутових потреб і возведений.

Зведення будинків за допомогою піску

Пісок має велике значення в будівельній справі. Адже завдяки йому наповнюються будівельні та оздоблювальні матеріали для додання спорудам більшої міцності. Це стосується не тільки бетону при заливці фундаментів, стін і парканів. Расходник зустрічається в сухих сумішах. Ще одне важливе застосування – насип при оформленні під’їзних доріг до будинків і дач.

Досить часто практикується фарбування піску. Це надає обробних матеріалів колір. Всюди зустрічаються різнокольорові декоративні клумби, насипу і інші ділянки. Дуже цінується дизайнерами і фахівцями з оформлення ландшафтів і прибудинкових територій.