Врізка замків в міжкімнатні двері – ставимо механізми самостійно

Одна з найскладніших завдань при установці міжкімнатних дверей – заміна ручки з замком. Саме під час цих робіт можливо допущення безлічі поширених помилок, через які полотно не буде нормально функціонувати. У цій статті ми розглянемо особливості та правила врізання замків, знаючи які, ви зможете виконати роботи легко і без помилок.

Інструменти – що знадобиться для самостійної установки?

Врізка замків в міжкімнатні та вхідні двері, незважаючи на складність, вимагає мінімальний набір інструментів і матеріалів. Швидше за все, всі необхідні інструменти ви зможете знайти в своєму арсеналі, або купити за невеликою ціною. Для роботи вам будуть потрібні:

  • дриль;
  • шуруповерт;
  • рулетка;
  • олівець;
  • свердло 2 мм;
  • пухові або свердло Форстнера на 23 мм;
  • канцелярський ніж;
  • стамески на 1 і 2 см;
  • малярський скотч;
  • коронка для роботи по дереву (50 або 54 мм в залежності від товщини полотна).

Врізка замків в міжкімнатні двері - ставимо механізми самостійно

Для врізки замків і петель можна обійтися мінімальним набором пристосувань, наявних в побуті

На ринку ви можете знайти також спеціальні набори інструментів для врізки за доступною ціною, проте ще дешевше купувати необхідні інструменти і витратні матеріали окремо. Один з головних недоліків зібраних наборів полягає в тому, що в них входить пухові свердло 22 мм. Таким свердлом теж можна працювати, однак зроблене з його допомогою отвір згодом доведеться розширювати стамескою.

Існують різні по конструкції типи замків для міжкімнатних дверей. У даній статті ми розглянемо монтаж найпоширенішого типу, який складається з двох ручок (круглих або Г-образних), циліндричного механізму з поворотною пружиною, гвинтів з’єднання, засувки і двох розеток, необхідних для закриття циліндричних механізмів.

Робимо отвір і встановлюємо ручку механізму замка – інструкція

Установка замка починається з підготовчих робіт. Вам потрібно убезпечити дверне полотно від можливих пошкоджень і забруднень, для цього заклейте малярським скотчем торець і площину полотен у передбачуваному місці монтажу механізму. Найчастіше ручки встановлюють в двері на відстані 90-110 см від підлоги. Використання малярного скотча дозволить не тільки надійно захистити двері, але і спростить завдання розмітки полотна.

Після заклеювання полотна скотчем можна переходити до розмітки. Спочатку потрібно розмітити висоту положення ручки. Відміряйте рулеткою відповідне відстань від підлоги і поставте на площині двері позначку олівцем. Сучасні замки завжди оснащуються шаблоном для точної розмітки, за допомогою якої ви зможете правильно розташувати отвори. Циліндрові механізми розрізняються по діаметру у різних виробників, тому коронку для роботи по дереву слід купувати після придбання і вивчення ручки.

Врізка замків в міжкімнатні двері - ставимо механізми самостійно

Як і у всіх монтажних роботах діє золоте правило – 7 разів відміряй, один відріж

Для створення отворів зігніть паперовий шаблон по лінії дверного виступу і прикладіть його до торця полотна. Зробіть кінчиком пір’яного свердла або гострим саморезом позначки центрів отворів по шаблону на торці і площини дверей. Після цього вам залишиться за допомогою коронки по дереву і дрилі зробити отвори по підготовленій розмітці.

При створенні отворів потрібно бути гранично акуратним. Як тільки направляє свердло коронки здасться з іншого боку полотна, припиніть роботи і почніть свердління з іншого боку. Так ви зможете убезпечити себе від виникнення сколів та інших дефектів.

Далі вам потрібно зробити отвір для установки засувки замкового механізму. За позначці на торці зробіть отвір пір’яним свердлом. Свердлити до наскрізного круглого отвору. Свердло слід тримати перпендикулярно дверного полотна, навіть невеликий нахил призведе до нерівного установці засувки, внаслідок чого вона буде заїдати під час роботи.

Тепер вставте засувку в торцеве отвір і вирівняйте її щодо кромки дверного полотна. Прикладіть до торця декоративну рамку і обведіть її по контуру. Вийміть засувку і канцелярським ножем по периметру окресленої лінії зробіть надріз верхнього шару деревини. Після цього починайте працювати стамескою для створення потая під засувку замку. Глибина потая повинна бути трохи менше товщини декоративної рамки засувки. Декоративну рамку ви будете кріпити саморізами, тому вона трохи вдаючись в дверне полотно і стане в рівень площині двері.

Настійно не рекомендується робити потай під засувку відразу стамескою. Так ви можете пошкодити поверхню полотна, для ремонту, відновлення естетичних характеристик якого доведеться додатково витрачати свій час і гроші.

Далі вам потрібно рассверлить свердлом на 2 мм отвори під установку декоративної рамки. Після цього вставте засувку на її місце, прикладіть рамку і затягуйте її саморізами до тих пір, поки вона не стане врівень з поверхнею. Якщо засувка заходить в отвір занадто туго, можна попередньо підробити стамескою місця зіткнення засувки з отвором.

Врізка замків в міжкімнатні двері - ставимо механізми самостійно

Ручна врізання замку теж допустима. Тут потрібно тільки зубило і хороший окомір

Коли засувка встановлена, можна переходити до монтажу ручки. У комплекті з замком обов’язково повинна йти інструкція по збірці ручки. Саме по ній вам потрібно буде зібрати ручку і підготувати її до монтажу. Перед встановленням зверніть увагу на розташування язичка закривання. Він повинен розташовуватися на ручці всередині кімнати, а не зовні.

На одному з встановлюваних циліндрових механізмів розташовується ответка під гвинти і поворотний штир. З нього необхідно зняти декоративну розетку штирьковим ключем (повинен йти в комплекті з замком) і розташувати перший циліндровий механізм в підготовленому в двері місці. Другий механізм прикрутите до першого гвинтами зі зворотного боку.

Затягуйте гвинти максимально обережно, не потрібно занадто пережимати циліндрові механізми, через це вони можуть перестати нормально функціонувати. Після закріплення циліндрових механізмів вам залишиться тільки зібрати всі декоративні частини ручки по інструкції. На цьому складання закінчена. Насправді ця робота дуже проста, головне – розібратися в процесі і слідувати інструкціям від виробника.

Монтуємо відповідну частину замку і завершуємо роботу

Останньою частиною установки замкового механізму своїми руками є монтаж відповідної частини, яку встановлюють в дверному отворі. Для цього вам необхідно прикрити двері і зробити на рамі дві позначки, які будуть показувати розташування засувки і її загальну ширину.

Після цього вам потрібно виміряти відстань від початку торця двері до засувки. Це ж відстань потрібно відзначити від краю отвору до точки, в якій буде починатися поглиблення під відповідну частину механізму. Це відстань потрібно витримати, щоб при експлуатації двері не ходила туди-сюди під впливом повітряних потоків і не стукала.

Відповідь зазвичай потрібно трохи втопити в раму. Для цього розміщуємо планку на коробі, окреслюємо олівцем її внутрішній і зовнішній контур. Але якщо утапливать не потрібно, можна просто окреслити внутрішній контур. Пір’яним свердлом зробіть отвори в коробі під язичок, а звичайним – для установки саморізів. Прикладіть планку до контуру і закріпіть відповідь на її місце.

Після цього потрібно спробувати прикрити двері. Якщо присутній зайвий люфт, його можна усунути відгином язичка на відповідь. Як тільки двері буде закриватися нормально і щільно прилягати до отвору, можна вважати, що роботи по врізки успішно завершені. Тепер вам залишається тільки прибрати монтажний скотч.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.